Jump to content
IGNORED

BMW Series 7 v12 E38, czy da sie poprawić ?

mttj
 Share

Recommended Posts

Zakupiłem sobie "klasyka" jakiś czas temu dla jaj, i się z dla jaj zrobiło bez jaj i go na co dzień używam...

tylko po przesiadce z (również) klasycznego renaulta brakuje mi audio... jestem na pograniczu jeżdżenia

w słuchawkach (tylko BMW7 to nie topowe Renault i nie ma fabrycznych gniazdek ;) ).

1. Pierwsza sprawa, poprzedni właściciel uszkodził (chyba zawieszenie ich się zaczyna sypać - i zaczyna być

to słyszalne) głośniki na półce, czy ktoś ma pojęcie jaki tam model wchodzi ? i gdzie się takie starocie kupuje ?

2. Jest to seria7 E38, i ma fabrycznie niestety bardzo kiepskie wyciszenie, 2090kg i nie wiem w co

poszło, bo ma leciutkie i cienkie drzwi, za to jakieś centymetrowe akustyczne/termiczne szyby - takie

jak w innych autach. Przy niecałych 200km/h już trzeba trochę głośniej mówić mimo że to z ~290km/h

jeździ, w każdym razie jest ze 3x głośniej niż w sporo wolniejszym renaulcie (~250km/h).

W obu to nie jest problem wyciszenia silnika (w zasadzie nie słychać), tylko wiatru i kół, z tym że

w BMW robi się głośno (względnie - oczywiście ciszej jest niż w toyocie avensis) już po mieście.

ktoś coś takiego wyciszał, czy się po prostu nie da ?

3.Ok a teraz do sedna, jak w nim poprawić audio i czy się da ? i czy jest sens ?

Zainstalowane audio to jest fabryczny philips... jakiś tani philips...

zupełnie nie ten philips co w Safrane czy S80, jest źle, jest naprawdę źle, w fotel wgniata jedynie

v12 a nie jakość brzmienia audio.

Technicznie nie wiem, ale to jest coś podobnego do tego z renaulta: w bagażniku zmieniarka na 6 płytek,

na tym kolorowym LCD od nawigacji mam sterowanie całego radia, equalizera, reverbów itp.. i całość

nie gra (nie żeby Logic7 z BMW E65 Series7 v12 grał lepiej niż to z Safrane czy S80 ).

Jest w ogóle sub w e38 w podłodze, desce czy gdzieś ?

co robić ? da się coś poprawić ?

4. moje pomysły, pewnie bezsensowne:

-jako że auto relatywnie duże to da się coś uratować

-zawieść auto do mechanika niech go rozkręci na kawałki i wpakuje +80kg wygłuszeń, drzwi, nadkola, podłoga ?

-wymienić głośniki (nie wiem jakie?), bo nie wieże że philips zorał wzmacniacz

-elektronikę zostawię bo wierzę w philipsa ;) skoro w tym samym okresie Vovlo S80 brzmiało :)

-francuskie welurowe wyciszające dywaniki 2.5 cm ;) ? (tylko mi te z safrane nie wchodzą - za duże bo auto trochę inne w środku)

lub nie robić nic tylko zmienić auto na takie w którym fabrycznie gra ? jakie ? (Volvo S80 nie chce - za małe, za wolne)

Edited by mttj