Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha CD N500 vs. Pioneer PD-50 vs. Harman Kardon HD 990


dominicus

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na zmianę starego wysłużonego Kenwood'a DP 7030. Jak już zmieniać to raczej na coś co będzie mieć większe możliwości niż tylko odtwarzanie CD. Na początku myślałem o kupnie DAC'a i podłączeniu do niego odtwarzacza BD i ewentualnie komputera, ale to nie do końca dobre rozwiązanie bo po pierwsze więcej kabli po drugie mój odtwarzacz BD ma dość głośny napęd itp. Oczywiście zawsze mogę kupić nowy, ale...

Poszukałem trochę i myślę że moje oczekiwania spokojnie zaspokoi Yamaha CD N500. Ma w zasadzie wszystko czego mi potrzeba. Jedyne czego być może będzie mi w tym urządzeniu brakować to wejścia na wbudowany DAC.

Kolejne urządzenie ktróre zwróciło moją uwagę to Pioneer PD-50. Miałem już kiedyś do czynienia z odtwarzaczem Pioneer'a z wyższej półki i zrobił na mnie dobre wrażenie. Dużą zaletą PD-50 jest możliwość wejścia na wbudowany DAC i to że odtwarza DVD-R, DVD-RW. Niestety brak wsparcia dla plików FLAC no i brak radia internetowego...

Najtańszy jest Harman Kardon HD 990, ale on wypada trochę gorzej niż Pioneer no i nie podoba mi się jego wygląd.

Najbardziej podoba mi się CD N500, ale nie do końca jestem przekonany czy urządzenie wszystko w jednym będzie najlepszym wyborem, choć bardzo bym chciał.

 

Odtwarzacz będzie współpracował z amplitunerem Yamaha R-S500 i kolumnami Tonsil Maestro S.

Co Wy sądzicie? Może jakieś inne propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Maestro S z twoim amplitunerem zabrzmi nieźle. Ja mam też klocki Yamachy w połączeniu z Maestro S i jestem bardzo zadowolony. Nawet muzyka organowa ma tzw "wykop" na tych kolumnach. Kolumny są równe w całym paśmie i ja uważam to za zaletę - płaska ch-ka z korekcją na czułość ucha.

Nie lepiej kupić a-s700 ? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do A-S700 to pewnie że lepiej, ale R-S500 (chciałem mieć radio) i Tonsile już u mnie grają. RT-12 bardzo fajny, ale nie licząc tego że przekracza mój budżet (2500 zł) to nie ma CD, a na tym mi zależy. Chyba jednak zdecyduję się na CD-N500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo przenoszenie Maestro S od dołu to 30Hz - nawet czterokrotnie droższe konstrukcje konkurencji do tej częstotliwości nie dochodzą ... Przeważnie w tej klasie cenowej mamy u konkurencji 35-45Hz :-(, czyli lipa. Nie lepiej kupić as-700 i potem polować na Yamahę TX-1000 za grosze? To będzie zdecydowanie lepsze połączenie jeśli chcesz słuchać programów PR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowalem cdn-500 w domu. Jest to zródło które wnosi dużo dynamiki i szczegółowośći do systemu. Wykonane jest świetnie i działa bardzo sprawnie i szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Testowalem cdn-500 w domu. Jest to zródło które wnosi dużo dynamiki i szczegółowośći do systemu. Wykonane jest świetnie i działa bardzo sprawnie i szybko.

 

Do tego player sieciowy "gapless" i wejście USB. Zbieram kasę na ten odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno CD N500 jest wyjątkowym urządzeniem od niego bym zaczął .

Subiektywnie się z tym nie zgodzę. Miałem w domu, słuchałem, porównywałem z moim zestawem Evo i Yamaha grała płaskim, sterylnym, bez powietrza i głębi dźwiękiem. Na Creeku zwykłe płyty cd grały lepiej niż Yamaha hi-res 24/192. Cena jak dla mnie za to urządzenie grubo przesadzona, max. powinno być 500-600 zł, a i tak bym się głęboko zastanawiał. Ale może się nie znam, bo podobno "schodzi na pniu" wg sprzedawców z Top Hi-Fi, zdobywa nagrody...:/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo przenoszenie Maestro S od dołu to 30Hz - nawet czterokrotnie droższe konstrukcje konkurencji do tej częstotliwości nie dochodzą ...

Chyba tylko na papierze :-) Pamiętam miałem kiedyś niemieckie kolumienki za 300 złotych ( 40 cm wysokości) gdzie z tyłu na tabliczce znamionowej napisane było 22Hz-22kHZ :-)

 

Zwykłe monitorrki B&W DM302 ( o pasmie 72Hz-20kHz) normalnie w świecie je zmiotły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam i faktycznie daje radę, może nie ma tych najbardziej hiendowych nieziemskich hiresów ale wymiata, nawet ze szpetnych 192kbps mp3 potrafi zagrać :-) Musi mieć tylko dobry wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może i ja dorzucę pary groszy na temat tej yamahy. Użytkuję playera od kilku tygodni i muszę zgodzic sie po cześci z opinią Skiby w ocenie charakterytki dzwieku. Dużo zachwytów na jej temat w polskiej i zachodniej prasie może być po częsci uzasadnione wspaniałą wygodą obsługi. Player natychmiast wczytuje pliki bez zająknięcia, nie zawiesza się i do tego gapless. Jeśli chodzi o dżwięk to myślę że jakość wysokich tonów w tej klasie cenowej może absolutnie zachwycic. Otrzymujemy niesamowicie krystaliczny, szczegółwy i bardzo neuralny obraz dżwiękowy, ilość szczegółów jest wręcz niesamowita a przy tym podana absolutnie delikatnie bez drażniących sybilantów. Według mnie sporo dużo droższych urządzeń ma z tym problem. Mam na myśli to że chociaż brzmią pięknie to jednak czuć pewne zmiękczenia w zakresie górnych rejestrów. Tak więc w tym zakresie ta sztuka udała się yamaszsce wyśmienicie. Niestety ogólna charakterystyka brzmienia nie jest tak wciągająca jak by się mogło wydawać. Mimo bardzo dobrego basu również, brzmieniu brakuje głębi i powietrza, Które daje to wspaniałe uczucie obcowania z muzyką. Tak to mniej więcej wygląda jak podłączymy po analogu. Natomiast po wpięciu daca, szczególnie po coaxialu podłączonym w moim przypadku do roteal Ra-12 to już zupełnie inne żródło. Dostajemy tę niesamowitą krystaliczność i rozdzielczość wysokich rejestrów, plus głębię i przestrzeń między instrumentami, muzykami. Mam takie wrażenie że yamaha wyprodukowała świetnego playera, którego możliwości celowo zdławiono w częsci analogowej by nie odbiegał za bardzo od swojej klasy cenowej a tym samym nie deprecjonował rynku. Moja konkluzja jest taka. Jeśli nie posiadamy dobrego daca, to absolutnie nie spodziewajmy się po tym urządzeniu jakiegoś niesamowitego brzmienia jak próbują to sugerować niektóre recenzje w prasie. Jest to dobre brzmienie adekwante do ceny i funkcjonalności. Natomiast jeśli mamy możliwość wykorzystać go jako cyfrowe żródło to tak jak w moim przypadku potrafi wręcz zachwycić. Jako żródło naprawdę potrafi pokazać różnicę brzmienia plików hi-res w stosunku do zwykłych co nie było już takie oczywiste w mojej poprzedniej konfiguracji. Mam nadzieję że pomogłem choć trochę wszystkim tym którzy rozważają zakup tej yamahy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.