Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory do xindak mt3 do 4k, jakie ?


darjejek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To moja pierwsza w życiu lampa i pierwszy post na forum. Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie.

 

Mój system to, wzmacniacz: Xindak mt3, transport blu-ray Pioneer LX 55, rDAC Arcam, połączenia - optyczny Lindy, interkonekt Sonic Link Violet, kable głośnikowe Sonic Link AST 200, ciężkie stendy, listwy i kable zwykłe.

Pokój ok 16 m2, głośniki 30 cm od ściany a 1 w kącie. Odległość od siebie około 2 metrów. Nie da się niestety oddalić od ściany !

Głośniki to Paradigm Monitor 3 v2 które postanowiłem wymienić na jakieś do 4000, mogą być używane .

 

W dniu dzisiejszym wypożyczyłem do domu na "łykend" monitory Paradigm 20 v5. Nie ma co nawet porównywać do 3 z wyjątkiem (!!!!!) szybkości (czyli dynamiki ?). Paradigm 20 zagrały jak.... kluchy z olejem w stosunku do 3 v2 I to zarówno w trybie triodowym jak i pentodowym. Wysłuchałem Bonnie Taylor i jej kilku ballad rockowych i Celine Dion "My Heart..." . Utwory ciągnęły się jak kolokwialnie, smród po gaciach :D . Chociaż emocje były jakby większe a nawet przełomowe momenty w piosenkach zdecydowanie bardziej zaznaczone. Nie wspominam o przestrzeni, lokalizacji, szczegółowości w tym wszystkim miażdżą 3.

 

Jakiego parametru mam szukać i w jakim kręgu monitorów w ogóle się obracać. Z tego co podaje producent to skuteczność obu jest podobna. O co w ogóle mam się pytać ?

 

Pozd.

Odpisze też na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajne ,im bliżej ściany tym lepiej :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio RX 2 miałem własnie brać jako pierwsze na odsłuch, wybrałem Paradigm ze względu na to wyjście basowe z przodu.

 

Już wiem o jaki parametr mi chodzi, eureka ! Tempo! Dlatego mam pytanie do zagorzałych melomanów. Jaki czynnik w kolumnie odpowiada za ten element dźwięku ? I czy to możliwe żeby pozostałe były jednoznacznie lepsze ? Czy za tempo nie odpowiada głównie bas ? Paradigmy ogólnie znane są z zadowalającego dynamizmu.

 

Pzd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio RX 2 miałem własnie brać jako pierwsze na odsłuch, wybrałem Paradigm ze względu na to wyjście basowe z przodu.

 

Już wiem o jaki parametr mi chodzi, eureka ! Tempo! Dlatego mam pytanie do zagorzałych melomanów. Jaki czynnik w kolumnie odpowiada za ten element dźwięku ? I czy to możliwe żeby pozostałe były jednoznacznie lepsze ? Czy za tempo nie odpowiada głównie bas ? Paradigmy ogólnie znane są z zadowalającego dynamizmu.

 

Pzd.

 

Posłuchaj triangli lub focali.Będzie też dynamika , a być może bardziej przypadną ci do gustu niż monitor audio czy paradigm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.