Skocz do zawartości
IGNORED

Buika - z panteonu Śpiewających Pań


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Concha Buika to wokalistka z Majorki o niezmiernie interesujących korzeniach. Etnicznie wywodzi się z Gwinei Równikowej, zaś dzieciństwo i młodość przyszło jej spędzić na tej pięknej hiszpańskiej wyspie pośród ludności cygańskiej.

Zaowocowało to absolutnie wybuchową mieszanką: "czarny", zachrypnięty głos (swego czasu w kasynach Las Vegas Buika śpiewała piosenki Tiny Turner) i typowy dla flamenco sposób frazowania. Efekt - jedyny w swoim rodzaju!

 

Concha+Buika.jpg

 

 

 

Na trop Buiki wpadli koledzy z Klubu Audio Irlandia: podczas wystawy Dublin High End ktoś używał jej nominowanej do Grammy płyty "Niña de Fuego" do testowania ogromnych kolumn Utopia. Konkretnie - używał tego utworu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Koledzy podrzucili mi ową płytę wczoraj. Płyta przypadła mi do gustu - nie zawsze można posłuchać Tiny Turner śpiewającej utwory utrzymane w stylistyce flamenco i coplas... :)

Zrobiłem więc szybki research i oprócz w/wym płyty, z dyskografii Buiki najbardziej przypadł mi do gustu album z jazzem kubańskim nagrany w kolaboracji z legendarnym Chucho Valdesem, założycielem nieśmiertelnego bandu Irakere.

Przepiękne standardy, prosto z hawańskich klubów za czasów Batisty, absolutnie genialna pianistyka Valdesa (który zdecydowanie czuje klimat, bo jego ojciec był za Batisty kierownikiem muzycznym sławnego klubu "Tropicana") i niezwykły głos Buiki - wszystko to sprawia, że odsłuch tego albumu jest czystą przyjemnością, nie tylko dla fanów kubańskiego jazzu.

 

1326456295_concha-buika-y-chucho-valdes-el-ultimo-trago.jpg

 

Tutaj Buika i Chucho Valdes w trakcie pracy nad albumem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Polecam płyty Buiki - niezwykły głos, wielki talent, obłędna muzykalność! To nie będzie zmarnowany czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaczom w PL Buika jest znana od dawna choćby za sprawą programu "Siesta" M.Kydryńskiego w PR3. Ja osobiście sam pierwszy raz usłyszałem jej duet z Chucho Valdesem tam właśnie a było to może i jeszcze w 2011? Tak czy siak artystka miła w odbiorze chociaż całości dorobku nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaczom w PL Buika jest znana od dawna choćby za sprawą programu "Siesta" M.Kydryńskiego w PR3. Ja osobiście sam pierwszy raz usłyszałem jej duet z Chucho Valdesem tam właśnie a było to może i jeszcze w 2011? Tak czy siak artystka miła w odbiorze chociaż całości dorobku nie znam.

Kilka tygodni temu kupiłem jej podwójny Best wraz z płytą Yasmin Levy i do tej pory nie zdecydowałem który głos jest piękniejszy. I odpowiedzi pewnie nie ma , czego dowodzi wspólne wykonanie Olvidate De Mi - przeciwności a jak przepięknie brzmią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Heliand

(Konto usunięte)

W kwietniu 2011 był we Wrocławiu jej koncert, przejechałem przez pół Polski, bo znałem już nieco wcześniej jej płyty - przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Warto i pojechałbym jeszcze raz, mam nadzieję, że jeszcze u nas zagości.

 

A jak ktoś nie zna, niech posłucha również duetów - z Marizą to czysta przyjemność (no, ale ja po prostu uwielbiam fado...)

 

 

a z Nelly Furtado może też trafiać w gusta nieco młodszego pokolenia

 

http://www.youtube.com/watch?v=ucGHIpJ63ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy że 2 utwory śpiewane przez Buikę znalazły się na soundtracku filmu "Skóra, w której żyję" Pedra Almodówara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(no, ale ja po prostu uwielbiam fado...)

Pięknem tej muzyki zaraziłem się w Sieście i na jej podstawie trafiłem trzy lata do Lidzbony. To był chyba weekend majowy mojego życia . Spacerując wąskimi uliczkami Alfamy , nabrzeżem rzeki Tag czuło się w powietrzu tą kolonialna przeszłość , z za każdego rogu ulicy spodziewałem się spotkania z Anią Jopek i Marcinem K. i choć wciągnięto nas na siłę do jakiejś cudownej knajpki na wieczór fado przy świecach , owocach morza na stole to wspomnienia pozostaną do końca życia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Buika w szponach komercji. Ale jak pięknie... Duet z Sealem!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Buika ma swoich fanów pośród Klubowiczów, ale tym, co jej nie znają, proponuję posłuchanie pięknej piosenki poniżej: Buika i natchniony pianista... :)

Mam jakieś skojarzenia z Ewą Demarczyk tutaj.

Oczywiście nie chodzi o barwę głosu, ale mam takie wrażenie jakby te obie wykonawczynie śpiewały "całą sobą".

To niesamowite, zobaczyć "w akcji" kogoś, kto tak odczuwa muzykę.

Uczta, Panowie, prawdziwa uczta!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buika ma swoich fanów pośród Klubowiczów, ale tym, co jej nie znają, proponuję posłuchanie pięknej piosenki poniżej: Buika i natchniony pianista... :)

Mam jakieś skojarzenia z Ewą Demarczyk tutaj.

Oczywiście nie chodzi o barwę głosu, ale mam takie wrażenie jakby te obie wykonawczynie śpiewały "całą sobą".

To niesamowite, zobaczyć "w akcji" kogoś, kto tak odczuwa muzykę.

Uczta, Panowie, prawdziwa uczta!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wspaniała artystka , wspaniały głos. Dla malkontentów którzy twierdzą że nie ma dzisiaj dobrej muzyki , wybitnych artystów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.