Skocz do zawartości
IGNORED

Baaaardzo tanie audio na starym kompie


J.Jerry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w temacie audio z kompa i to jak najtańsze.

 

Historia zaczyna się od odnalezienia starego laptopa marki Fujitsu-Siemens Amilo. Urządzenie zbudowane na platformie Intel Centrino z procesorem Pentium M taktowanym zegarem 500/600 MHz (przełączane ręcznie), 512 MB RAM, HDD 80 GB, WIFI, BT oraz wyjście analogowe regulowane do którego będę podłączał słuchawki.

Laptop został wyczyszczony ze zbędnych usług, aby zwolnić jak najwięcej zasobów, WinXP zaktualizowany.

Na początek zainstalowałem sobie AIM3 z iZotope Ozone i słucham na HD380PRO.

Muszę powiedzieć, że na początku podłączyłem wysokoczułe słuchawki KOSS - takie wkładane w uszy i był dosyć głośny przydźwięk...byłem mocno rozczarowany, sprawdziłem zasilanie sieciowe, odłączyłem kabel LAN i dalej to samo, stąd te Senki - na nich absolutna cisza.

Z ciekawości rokręciłem laptopa i odkryłem dysk SATA, który będzie można podmienić na SSD oraz zamontowane kondy typu OSCON...to świadczy o wysokich aspiracjach konstruktora i dbałość o szczegóły...w końcu zrobiony przez Niemców.

 

cdn..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak w temacie audio z kompa i to jak najtańsze.

 

Historia zaczyna się od odnalezienia starego laptopa marki Fujitsu-Siemens Amilo. Urządzenie zbudowane na platformie Intel Centrino z procesorem Pentium M taktowanym zegarem 500/600 MHz (przełączane ręcznie), 512 MB RAM, HDD 80 GB, WIFI, BT oraz wyjście analogowe regulowane do którego będę podłączał słuchawki.

Laptop został wyczyszczony ze zbędnych usług, aby zwolnić jak najwięcej zasobów, WinXP zaktualizowany.

Na początek zainstalowałem sobie AIM3 z iZotope Ozone i słucham na HD380PRO.

Muszę powiedzieć, że na początku podłączyłem wysokoczułe słuchawki KOSS - takie wkładane w uszy i był dosyć głośny przydźwięk...byłem mocno rozczarowany, sprawdziłem zasilanie sieciowe, odłączyłem kabel LAN i dalej to samo, stąd te Senki - na nich absolutna cisza.

Z ciekawości rokręciłem laptopa i odkryłem dysk SATA, który będzie można podmienić na SSD oraz zamontowane kondy typu OSCON...to świadczy o wysokich aspiracjach konstruktora i dbałość o szczegóły...w końcu zrobiony przez Niemców.

 

cdn..

Ja na twoim miejscu wrzuciłbym tam jakiegoś linuxa, inaczej będzie znowu epopeja pt. "O dzizas, nie mam bitperfect w windows! Co wybrać: ks, wasapi, asio czy piwo?". Do audio taki komputer całkowicie wystarczy. Ja używam kliku, jeden z nich ma 400Mhz i daje radę. Również z gęstymi plikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam kliku, jeden z nich ma 400Mhz

 

Terminal HP? :) Też złożyłem taką gaśnicę, a raczej naprawiłem. Do FLAC i jakości CD w zupełności wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminal HP? :) Też złożyłem taką gaśnicę, a raczej naprawiłem. Do FLAC i jakości CD w zupełności wystarczy.

Temat niemedialny. Składasz, instalujesz,działa. Nie ma dylematów ks,wasapi,asio czy piwo. Nuda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wykorzystanie medialne. Wieci ejak sie przyczyniasie do ochrony środowiska dzieki temu?

 

niecy zrobili sobie z Polski wysypisko. Wysyłają tu czesci elektroniczne do utylizacji. Problem jest tylko taki mały że nikt w PL nie prowadzi takiej utylizacji bio się ona nie opłaca.

 

Ten sam motyw zrobiło USA z krajami afrykańskimi którym w prezencie wysyłają "używany" soprze komputerowy i AGD w ramach zasypywania przepaści technologiczne. A naprawę to wysyłają tam śmieci zasypując im technologicznie wysypiska.

 

jeśli coś można z takich śmieci zrobić to środowisko zyskuje kapitalizm traci. A my sobie możemy posłuchać muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wykorzystanie medialne. Wieci ejak sie przyczyniasie do ochrony środowiska dzieki temu?

 

niecy zrobili sobie z Polski wysypisko. Wysyłają tu czesci elektroniczne do utylizacji. Problem jest tylko taki mały że nikt w PL nie prowadzi takiej utylizacji bio się ona nie opłaca.

 

Ten sam motyw zrobiło USA z krajami afrykańskimi którym w prezencie wysyłają "używany" soprze komputerowy i AGD w ramach zasypywania przepaści technologiczne. A naprawę to wysyłają tam śmieci zasypując im technologicznie wysypiska.

 

jeśli coś można z takich śmieci zrobić to środowisko zyskuje kapitalizm traci. A my sobie możemy posłuchać muzyki.

Wiesz, do pewnych zastosowań nie trzeba i5. Ludzie kupują alixa do różnych zastosowań za konkretne pieniądze a tu masz coś podobnego. Tego nawet nie szkoda. Komputer za 50 zeta. To naprawdę nie jest uwstecznianie się. Nie w czasach, gdy zaczęto budować komputery do konkretnych zastosowań.

 

Jeden z serwerów audio to maszynka z procesorem transmeta 533Mhz i 64MB Ram. Działa na tym NetBSD. Muzyka podłączona oczywiście z NAS.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, rzeczy należy zużywać do końca.

 

Ten komp niestety ma zbyt mało pamięci - są tam 2 moduły DDR2 PC3200 200 MHz, więc chyba jeszcze do dostanie. Otóż zauważyłem, że komp podczas odtwarzania zużywa 50-70% mocy procesora jeśli byłem podłączony do sieci WIFI i miałem uruchomiony Firefox w celu przeglądania audiostereo jeśli nic nie robię, bo inaczej wykorzystanie procesora wynosi 100%. Po odłączeniu WIFI i samym odtwarzaniu procesor był zajęty w 25-35% - oczywiście z modułem DSP.

 

Co do Linuxów odpada...testowałem kilka na słabszym kompie bez rezultatu...nie dało się przeglądać www, ale to szczegół, bo na razie na Linux nie ma AIMP-a. Ten plugin ozone robi z pomocą użytkownika niesamowite rzeczy z dźwiękiem...opiszę najciekawsze jak się trochę osłucham.

 

Co do bit perfect zainstalowałem sobie takie coś o nazwie asio4all - taki uniwersalny sterownik, ale niewiele to zmieniło - właściwie zero różnic, poza tym słyszałem, że AIMP jest natywnie bit-perfect, bo korzysta z trybu kernel streaming, co jest możliwe jedynie w winXP i jest to lepsza opcja niż ASIO i podobne. A o bitperfect warto powalczyć jako, że mixer winXP jest 14-bitowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Linuxów odpada...testowałem kilka na słabszym kompie bez rezultatu...nie dało się przeglądać www, ale to szczegół, bo na razie na Linux nie ma AIMP-a. Ten plugin ozone robi z pomocą użytkownika niesamowite rzeczy z dźwiękiem...opiszę najciekawsze jak się trochę osłucham.

 

Chyba nie łapiesz. Na tym komputerze jest uruchomiony tylko mpd. To jest naprawdę wtedy maszyna TYLKO do audio. Na biurku to ja mam laptopa z i5 i sobie steruję muzyką z pulpitu/iphone'a. Ty nie chcesz komputera do audio, ale do pracy w windows na którym będzie ci coś tam grało. BTW, siedzisz przy wzmacniaczu :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywicie że większość uzytkowników tak traktuje komputer - do roboty i posłuchania przy okazji i jeszcze żeby było hi-endowo.

 

Przyczyną jest myślę dośc długi czas uruchamiania systemu.

 

Tymczasem stary komputer można smiało wkładac w jakąś obudowę htPC postawić w sloonie i sterować z jakiegoś tabletu za 200złotych. Do dostania sa wszystkie cześć. Da się go złożyć ze złomu nawet. Jedyne co leci na nieużywanych płytach jak zauważyłem to kondensatory zasilania. Ale można wymienić.

Wada staroci jest też słabe chłodzenie. Ciezko dobrać cichy cooler do zabytkowych podstawek procesora. Ale to też jest do przejścia.

 

Obudowy slim ATX kupowałem ze szrotu za coś koło 30 złotych - (nowe tylko z wadami). Duże coolery da się dostać na allegro. I w sumie najdroższy byłby zasilacz ale jeśli nie wymagamy absolutnej ciszy to wystarczy jakiś słaby tagan za 40 złotych.

 

to nie jest "używanie rzeczy do końca" tylko znalezienie im nowego zastosowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie komp do audio, to nie tylko urządzenie potrafiące wysłać sygnał cyfrowy do kolejnego urządzenia...inaczej mówiąc było by wielkim marnotrawstwem użyć go jedynie w tej roli, podobnie jak zamiast prostego kalkulatora używać arkusza. Soft ma robić dobry dźwięk a komp służy za platformę sprzętowo, która dysponuje odpowiednim wyposażeniem i mocą obliczeniową. Z grubsza mój spełnia te wymagania, tyle że na wszystko na raz nie starczy zasobów.

 

Ileż to można stawiać tych klamotów...u mnie na razie jest laptop i słuchawki, a w najgorszym przypadku dojdzie jakiś DAC z USB. Sądzę, że poprawie znacznie wydajność montując ze 2 GB RAM. Najbardziej się skupie na oprogramowaniu i DSP niż optymalizacji sygnału cyfrowego na wyjściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale w takim przypadku gdzie komputer ma zastąpić sprzęt hi-fi to nadal będzie osobnym klamotem do muzyki.

A do innych celów warto się wyposażyć w kolejny. Przysłowie, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, pozostaje nadal aktualne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ci broni podłączyć komputer do zestawu stereo na głośnikach. O takim właśnie zastępowaniu pisałem.

 

pokonac trzeba szumiące karty dżwekowe. Ale tu zauwazyłem że nia wszystkich słuchawkach słychąc szum. Więc kwestia może być w jakimś niedopasowaniu wyjścia karty. Sadze że bez większych problemów za 3000 złotych znajdzie się karty wewnętrzne które nie będą miały tych przypadłości. Komputer zadedykowany tylko do audio będzie miał znacznie mniej różnych innych niepotrzebnych funkcji stwarzających problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwolniejsza maszyna z najmniejszym zużyciem energii na jakiej ćwiczyłem mpd to WYSE SX0 50:

 

processor : 0

vendor_id : Geode by NSC

cpu family : 5

model : 5

model name : Geode Integrated Processor by National Semi

stepping : 2

cpu MHz : 399.921

cache size : 32 KB

fdiv_bug : no

hlt_bug : no

f00f_bug : no

coma_bug : no

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 1

wp : yes

flags : fpu de pse tsc msr cx8 pge cmov mmx mmxext 3dnowext 3dnow

bogomips : 799.84

clflush size : 32

cache_alignment : 32

address sizes : 32 bits physical, 32 bits virtual

power management:

 

Nawet nie ma lagów, nawet przy 96/24. Jest oczywiście gapless, tylko klient odbiera informacje z pewnym opóźnieniem na początku odtwarzania utworu :) Karta forumowa televox 24/96.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ci broni podłączyć komputer do zestawu stereo na głośnikach. O takim właśnie zastępowaniu pisałem.

 

Ten będzie tylko do słuchawek, tamten sobie zostanie.

 

Dziś odchudziłem procesy winXP i system po załadowaniu zadowala się 108 MB RAMu.

Pobór mocy z procesora jakoś spadł...ASIO4ALL v2 na flac 7-4%, DS podobnie...o różnicy w brzmieniu trudno mówić z jakąś pewnością, choć z modułem DSP zdawało mi się, że jakieś były oczywiście DSP na tych samych ustawieniach.

 

Mała aktualizacja. W końcu postanowiłem posłuchać trochę bez DSP z powodu niemożliwości na ten moment sensownego ustawienia, na HD380 dawał dobre efekty, a z K701 jest jakoś inaczej. I sedno sprawy - obciążenie procesora jeszcze spadło, hmm... średnio będzie ze 4%, a z ASIO jeszcze odrobinę mniej.

 

Wygląda na to, że nawet taki stary laptop jak mój jest luksusem do tego konkretnego zadania. Od netu w ogóle się odciąłem, zbyt wolny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem parę zrzutów ekranu jak to jest u mnie skonfigurowane.

Za bardzo nie orientuje się jakie powinny być ustawienia optymalne ASIO4ALL, więc ciekaw jestem sugestii.

Różnicy między DS, a ASIO nie jestem w stanie wychwycić, natomiast zauważyłem, że z asio nie działa w mikserze winXP suwak wave i jednocześnie jest większe obciążenie procesora, co widać na jednym z wykresów - 8%. W trybie DS jest poniżej 6%...w pewnym momencie asio obciążało procesor w prawie 40%, a po restarcie wróciło do normy. To dosyć kapryśny sterownik, musiałem go przeinstalować w pewnym momencie, bo muzyka zaczęła przerywać, a w trayu pojawiły się 2 ikonki asio.

 

Jak na razie jestem zmuszony słuchać w direct bez DSP...muzyka wydaję się najbardziej naturalna. Za jakiś czas przesiądę się na FOOBAR2000 i porównam oba odtwarzacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23349-0-89483000-1361225636_thumb.jpg

post-23349-0-56694900-1361225661_thumb.jpg

post-23349-0-69565100-1361225701_thumb.jpg

post-23349-0-05771600-1361225717_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASIO4All to bardzo kaleki sterownik. To właściwie nakładka a nie sterownik.

Po cholerę w ogóle używać ASIO4All?! Każdy przyzwoity producent kart dźwiękowych dodaje sterownik ASIO w pakiecie instalacyjnym. Jest to wówczas sterownik ASIO przeznaczony do danego typu karty.

Jeśli producent nie dostarcza sterowników ASIO to znaczy, że możemy sobie taką kartę wsadzić w du...pę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie sterowniki mają jakąś nazwę? Jak je rozpoznać?

 

Czy jest tylko dll zaszyty w oprogramowaniu karty/sterownika o nazwie asio lub coś podobnego (do winXP to chyba jest ds czy kd) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co rozpoznawać? Rozpoznać gdzie?!

 

Kupujesz kartę dźwiekową (uzywaną, nową) i w specyfikacji technicznej owej karty jest zaznaczone, że wspiera standard ASIO 2.0. Jeśli producent karty nic nie wspomina w specyfikacji o ASIO, to znaczy, że karta nie posiada dołączonych natywnych sterów ASIO.

 

Jeśli karta wspiera ASIO to przeprowadzamy najzwyklejszą w świecie instalację oryginalnych sterowników i miksera karty. Poprawnie zainstalowane ASIO pojawia się nam później w oknie wyboru drivera audio naszego oprogramowania muzycznego - o ile nasze oprogramowanie muzyczne jest w stanie komunikować się w standardzie ASIO.

 

ASIO działa na XP i wszystkich późniejszych systemach.

 

Przykładowo w specyfikacji Esi Juli@ jak byk masz zaznaczone: MME, DirectSound, ASIO 2.0 [...] support. Czyli możesz sam po instalacji dołączonego pakietu sterowników zadecydować w jakim standardzie karta będzie pracowała

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co rozpoznawać? Rozpoznać gdzie?!

 

Kupujesz kartę dźwiekową (uzywaną, nową) i w specyfikacji technicznej owej karty jest zaznaczone, że wspiera standard ASIO 2.0. Jeśli producent karty nic nie wspomina w specyfikacji o ASIO, to znaczy, że karta nie posiada dołączonych natywnych sterów ASIO.

Taka drobna uwaga. Ponieważ ASIO to jakiś driver windziany to nie karta go wpiera, ale driver ją obsługuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem spróbować czegoś innego...

Znalazłem parę informacji i zainstalowałem sobie ReClock

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) oraz kodeki flac do WMP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

post-23349-0-07322000-1361313410_thumb.jpg

post-23349-0-04242800-1361313419_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta, to wszystko pięknie co piszecie ale ja od dwóch miesięcy walczę z kartą speed linka która mi wiesza kompa po pięciu sekundach odtwarzania muzyki. I za uja frendzla nie wiem o co chodzi. Czasami po instalacji niepodpisanych sterów CMI potrafi grać przez godzinę a potem jak się zawiesi to koniec zabawy. Po prostu ekran zamiera i trzeba resetować. A po resecie nie widać śladu awarii ani w sterownikach ani w sprzęcie, wszystko działa a się jednak wiesza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reclock raczej pod Video jest..

Dobrze działa z np z KMPlayrem

 

Działa idealnie, czyli uruchamia Kernel Streaming (KS).

Nawet fajnie to działa WMP obciąża procesor średnio w 2.5 %, a Foobar2000 może nawet odrobinę mniej...AIMP jakoś nie "załapał" ReClocka. I znów mam wrażenie, że F2000 gra z asio tak samo jak z KS i zupełnie tak samo jak WMP, a AIMP jakby inaczej, a tym razem gorzej z efektem koca. Tyle, że F2000 jakby inaczej odłączał/omijał sterownik karty - mam wrażenie, że omija nieco więcej softu od karty, np w Xonar D... nie działał korektor i analizator widma, a z AIMP tak. Na tym laptopie właściwie nic już nie ma do ominięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReClock ma za zadanie dopasować fps filmu do częstotliwości odświeżania monitora żeby filmy nie przyspieszały/zwalniały. Nie wiem czy stosowanie go z odtwarzaczami audio ma sens.

Widzę też na zrzucie że masz wybrane głośniki tylne - rear. Dobrze masz wszystko podłączone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ReClock ma za zadanie dopasować fps filmu do częstotliwości odświeżania monitora żeby filmy nie przyspieszały/zwalniały. Nie wiem czy stosowanie go z odtwarzaczami audio ma sens.

Widzę też na zrzucie że masz wybrane głośniki tylne - rear. Dobrze masz wszystko podłączone?

A jaki fps ma flac z muzyką 44/16? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite ale laptop mi się sypnął...po prostu po odpaleniu brakowało połowy funkcji winxp i pewnie połowy plików...musiałem się nieźle nagimnastykować...dobrze, że miałem GParta. Tym razem odpaliłem wersję z SP3 i podłączyłem do sieci jedynie w celu aktywacji. W efekcie nie traciłem czasu i dysku na aktualizacje, a win po załadowaniu zajmuje ok. 70 MB RAM + 35 MB swapa, więc tyle co wcześniej. Jako odtwarzacz posłuży WMP 9 z ReCLock i kodekami do flac.

 

Nie wiem co zrobić z tymi głośnikami rear...nie da się wybrać innych...to laptop;)

 

Okazało się, że mam wyjście TOSLink zintegrowane z analogiem (może działa), będzie jak znalazł do podłączenia DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem ten Re-clock i udało mi się nawet na tej karcie która wieszał kompa odsłuchać kilku utworów - dwa razy przycięło muzykę ale nie zawiesiło komputera, dopiero po jakimś czasie zamroziło ekran.

Natomiast w trakcie odtwarzania avi w KMPlayerze własnie z Re-clockiem przycinało obraz i jakiś dziwnie wyeksponowany dźwięk robiło. Po wyłączeniu zaczęło pracować normalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.