Skocz do zawartości
IGNORED

Biegam, to kurcze można polubić!


ASURA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warto odświeżyć wątek.

Panowie - biegacie?
Robi się nieciekawie. Dziś poczytałem w necie jak to policja wyłapuje biegaczy i wlepia im mandaty.
Rekordzista dostał podobno 5.000 PLN chociaż policja ma prawo dać mandat tylko do 500.
Własnie wróciłem z biegania i powiem szczerze, że lekko nie było...średnia to przyjemność w trakcie biegania cały czas mieć oczy dookoła głowy i uważać, by się nie natknąć na patrol policyjny, bo czy to wiadomo jak się taki zachowa?
Mogą zignorować, zatrzymać i pouczyć, albo wlepić mandat. Aresztować jeszcze nie, ale kto wie co będzie w niedalekiej przyszłości.
Wróciłem szczęśliwie, ale po drodze spotkałem 2 samochody policyjne. Na szczęście widać je z daleka, bo migają im koguty, więc je bezpiecznie ominąłem, wydłużając sobie przy okazji trasę. ?

Pozdrawiam wszystkich biegaczy. Uważajcie na siebie i piszcie tu jak sobie dajecie radę w tych trudnych czasach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, soundchaser napisał:

Warto odświeżyć wątek.

Panowie - biegacie?
Robi się nieciekawie. Dziś poczytałem w necie jak to policja wyłapuje biegaczy i wlepia im mandaty.
Rekordzista dostał podobno 5.000 PLN chociaż policja ma prawo dać mandat tylko do 500.
Własnie wróciłem z biegania i powiem szczerze, że lekko nie było...średnia to przyjemność w trakcie biegania cały czas mieć oczy dookoła głowy i uważać, by się nie natknąć na patrol policyjny, bo czy to wiadomo jak się taki zachowa?
Mogą zignorować, zatrzymać i pouczyć, albo wlepić mandat. Aresztować jeszcze nie, ale kto wie co będzie w niedalekiej przyszłości.
Wróciłem szczęśliwie, ale po drodze spotkałem 2 samochody policyjne. Na szczęście widać je z daleka, bo migają im koguty, więc je bezpiecznie ominąłem, wydłużając sobie przy okazji trasę. ?

Pozdrawiam wszystkich biegaczy. Uważajcie na siebie i piszcie tu jak sobie dajecie radę w tych trudnych czasach.

teraz nie biegam , pierwsze przerabiam parę kilo ''sadełka'' na mięśnie żeby kolana nie dostały , jak latem byłem lekki to dwa razy w tygodniu z rańca sześć kilosów  śmigałem (44lata) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci wczoraj co mówił rzecznik Policji , ( rozmowa w TVN) biegać można pojedynczo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jarekb napisał:

teraz nie biegam , pierwsze przerabiam parę kilo ''sadełka'' na mięśnie żeby kolana nie dostały , jak latem byłem lekki to dwa razy w tygodniu z rańca sześć kilosów  śmigałem (44lata) 

Od lata tak się zapuściłeś? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Niedoskonałość wprowadzanych na szybko przepisów sprawia, że zawsze pojawia się wokół nich szereg wątpliwości i możliwości interpretacji. Nie inaczej jest z kwestią biegania. Wielkopolska policja rozpoczęła akcję wręczania biegaczom-amatorom mandatów, ale czy naprawdę istnieje do tego podstawa prawna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, notoryczny napisał:

Pisałem Ci wczoraj co mówił rzecznik Policji , ( rozmowa w TVN) biegać można pojedynczo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wiem, czytałem...to czemu zasadzają się na pojedynczych biegaczy i dają im mandaty?
Interpretacja tego czy można biegać, czy nie jest niejasna...zresztą jak w większości przepisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, soundchaser napisał:

Wiem, czytałem...to czemu zasadzają się na pojedynczych biegaczy i dają im mandaty?
Interpretacja tego czy można biegać, czy nie jest niejasna...zresztą jak w większości przepisów.

No to może być problem, ale chyba można powołać się na publiczne wystąpienie rzecznika Polskiej Policji. Nie przyjąć mandatu, poprosić o paragraf , podstawę prawną. To wszystko jest pisane na wariata, przepisy, które czasem się nawzajem wykluczają . 
Biegaj i już . Biegasz sam, nie stwarzasz zagrożenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK biegać można. Tylko, że ja nie lubię. A i biodro by mi nie pozwoliło. Tak się zastanawiam, co by Ty w domu porobić? Sportu nie lubię, ale na codzień jestem aktywny, zarówno w pracy jak i po. Od siedzenia na d... szlag mnie trafia. Przysiady, pompki, brzuszki... nuuuda. Jakieś pomysły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, notoryczny napisał:

Biegasz sam, nie stwarzasz zagrożenia .

Oczywiście, że nie. Biegacze wcale nie stwarzają zagrożenia, bo w jaki sposób mogą kogoś zarazić, czy zarazić się sami?
 

4 minuty temu, notoryczny napisał:

można powołać się na publiczne wystąpienie rzecznika Polskiej Policji. Nie przyjąć mandatu, poprosić o paragraf , podstawę prawną.

Jasne, że można. Tylko nigdy nie wiadomo, czy taki policjant nie ma przerośniętego ego i będzie chciał się wykazać.
A później komornik zajmuje konto i baruj się z odwołaniami, czy dochodzeniem swojego w sądach.

Ale ja nie pękam...będę biegał i już. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, soundchaser napisał:

Od lata tak się zapuściłeś? ? 

,nic strasznego , Z planem zrobienia mięśnia lubię trochę bicka mieć , robi się ? , jak się jest ''krasnoludem'' to para na pompie musi być

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szymon1977 napisał:

Tak się zastanawiam, co by Ty w domu porobić? (...) Przysiady, pompki, brzuszki... nuuuda. Jakieś pomysły?

Dokładnie. W domu można sobie wymyślić dziesiątki różnych ćwiczeń.
Ja robię codziennie zwykłe, ale głębokie skłony, przysiady w podskokach, brzuszki, pompki. 2 razy w tygodniu rozkładam ławeczkę i wykonuję ćwiczenia z hantlami (rozpiętki i wyciskanie i inne), a także brzuszki na ławce skośnej. Oprócz tego mam drążek do podciągania się. Jest sporo możliwości.

Aaaa... i z psem gram w piłkę. Kopię mu, a on biega po nią i mi przynosi. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, soundchaser napisał:

Oczywiście, że nie. Biegacze wcale nie stwarzają zagrożenia, bo w jaki sposób mogą kogoś zarazić, czy zarazić się sami?

Spacerowałem jakieś dwa dni temu trasą asfaltową nad Wisłą i jest tam oczywiście wydzielone połowę szerokości dla rowerzystów, w związku z czym trasa dla pieszych i biegaczy nie jest zbyt szeroka w związku z czym obojętnie czy idziesz czy biegniesz, to dosłownie co chwilę czujesz na swojej twarzy mocny i głęboki oddech przebiegających koło ciebie w obydwie strony biegaczy którzy też przy braku wiatru zostawiają i ciągle odświeżają wiszącą zawiesinę aerozolową, i pewnie dlatego zamknęli już całą trasę na Wisłą.

EDIT:

Tak samo niebezpieczny jest spacer tymi trasami chodnikowymi po których często biegają biegacze bo idąc cały czas wdychasz tą zawiesinę którą pozostawiają (głębokie wydechy) za sobą biegacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak biegać to teraz tylko w lesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Amator 2b napisał:

Jak biegać to teraz tylko w lesie.

Właśnie wprowadzili zakaz wstępu do lasów i straż leśna będzie tropić biegaczy itp i wystawiać mandaty. Prawdopodobnie ukryte kamery na podczerwień będą namierzać biegaczy i będą wysyłać patrole w dany obszar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego o tym piszę.

Trochę adrenaliny też by się przydało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie biegam tylko trasami z dala od ulic, między blokami osiedlowymi. Staram się omijać chodniki biegnące wzdłuż większych ulic, którymi chodzą piesi. Jak widzę kogoś po drodze - omijam na bezpieczną odległość. Niektóre uliczki są prawie bez ruchu, więc można biec nawet nie chodnikiem, tylko uliczką.
Nie wiem co można jeszcze zrobić, by bieganie było bezpieczne. Maskę założyć? Siedzieć w domu?

56 minut temu, Krak_oN napisał:

obojętnie czy idziesz czy biegniesz, to dosłownie co chwilę czujesz na swojej twarzy mocny i głęboki oddech przebiegających koło ciebie w obydwie strony biegaczy którzy też przy braku wiatru zostawiają i ciągle odświeżają wiszącą zawiesinę aerozolową

To już zakrawa na paranoję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak zakaz wchodzenia do lasu i na plaże (gdzie o tej porze roku taki tłok, że normalnie trudno znaleźć wolne miejsce).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krak_oN napisał:

Właśnie wprowadzili zakaz wstępu do lasów 

Nie siej paniki. Myśliwi mogą swobodnie tam wchodzić i siać śmierć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Wiem, czytałem...to czemu zasadzają się na pojedynczych biegaczy i dają im mandaty?


Jeżeli jest ich dwóch, to nie wolno się przy nich zatrzymać, bo wlepią Ci mandat za utworzenie nielegalnego zgromadzenia powyżej dwóch osób

Swoją drogą, jeżeli to nie jest jogging tylko prawdziwe bieganie, to przecież Cię nie dogonią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegałem dziś po pustej drodze, na odludziu, nad rzeką 3,5 km od miasta i zatrzymały mnie kulsony. Powiedzieli, że ryzykuję 500 zł i że nie wolno biegać. Na moją odpowiedź, że Szumowski pozwolił, że biegam sam, z dala od ludzi, odpowiedzieli, że jak dostanę mandat, to przestanę powoływać się na Szumowskiego. Mają wytyczne, żeby wszystkich karać, nie ważne gdzie biegają. k**wa, co za j**ane państwo opresyjne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2020 o 04:06, Sine Metu napisał:

Swoją drogą, jeżeli to nie jest jogging tylko prawdziwe bieganie, to przecież Cię nie dogonią emoji3.png

Potrafię jeszcze przyspieszyć, mimo wieku...nawet często tak robię w ostatnim kilometrze biegu. 

14 minut temu, EmilioE napisał:

Mają wytyczne, żeby wszystkich karać, nie ważne gdzie biegają. k**wa, co za j**ane państwo opresyjne!

No niestety...dlatego ja staram się biegać nie wzdłuż ulic, tylko między blokami osiedlowymi, tam gdzie nie ma radiowozów.
Tereny leśne, czy nawet przyparkowe na razie w ogóle odpuszczam.
Nie zawsze jest to możliwe, ale jest bezpieczniej. Nawet jak zauważę w oddali samochód policyjny (nie jest to trudne, bo migają niebieskimi światełkami), to zmieniam kierunek, bo nigdy nie wiadomo czy nie trafię na takich nadgorliwych jak Ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Wzorem kilku europejskich państw, polski rząd wprowadził zakaz wychodzenia z domów bez wyraźnej życiowej potrzeby.

Od środy 25 marca będziemy mogli wychodzić z domu tylko w określonych, ważnych życiowo, sytuacjach: by zrobić zakupy w sklepie, aptece, udać się do lekarza lub iść do pracy. Obostrzenia będą obowiązywały do 11 kwietnia...

...- W rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza najważniejszymi sytuacjami: gdy idziemy do sklepu, apteki, lekarza, do pracy. Dozwolone będą również wyprowadzanie psa lub wyjście na spacer, co jest ważne dla zdrowia psychicznego. To nie oznacza, że możemy się gromadzić lub pójść na plac zabaw z dziećmi. To nie oznacza, że możemy grillować ze znajomymi – wyjaśnił Szumowski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Skoro na spacer można to i chyba biegać wolno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jacchusia napisał:

Skoro na spacer można to i chyba biegać wolno.

Dla naszych "polucjantów" niekoniecznie można postawić między tymi dwoma czynnościami znak równości.
Jak ktoś spaceruje spokojnie to jest OK, ale jak ktoś biegnie, to łamie przepisy, bo nie spaceruje i trzeba go spacyfikować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podawali wyniki eksperymentów odnośnie tego na jaką odległość ciągnie się kropelkowa smuga z silnych wydechów za biegaczami,  i wyniki są takie że typowo kropelkowa smuga ciągnie się za każdym biegaczem do 2 metrów na każdy mocny wydech a przy silniejszym wietrze do około 5 metrów za każdym biegaczem, a biorąc pod uwagę że podczas biegania przekręcamy głowę również na boki, to każdy biegacz wydziela na boki również smugi między 2 a 5 metrów wokół siebie.

A jeżeli obok jest ścieżka rowerowa to te smugi między biegaczami a rowerzystami się przenikają i dodatkowo to wszystko (tj te powoli opadające zawiesiny kropelkowe) jest pochłaniane przez spacerujące osoby.

Tak że przy dobrej pogodzie np na bulwarach wiślanych gdzie jest gęsto od biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów, to te kropelkowe smugi są cały czas na bieżąco odświeżane i non stop wiszą w powietrzu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj narażasz się ,narażasz !

Ja też uważam ,że gdyby człowiek był stworzony do biegania do miałby cztery nogi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.