Skocz do zawartości
IGNORED

Biegam, to kurcze można polubić!


ASURA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ale oni biegają bo muszą.

Cząsteczki koronawirusa mogą utrzymywać się za zakażającym biegaczem do 10 metrów, a za szybko jadącym rowerzystą nawet 20 metrów - wynika z badań naukowców z KU Leuven w Belgii i TU Eindhoven w Holandii.

Czytaj więcej na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha ? Taaa, do 100 metrów.

Ciekawe jak Ci naukowcy to zbadali, skoro przecież tego koronawirusa nie widać. ?
Ja twierdzę, że biegacze są bardziej bezpieczni dla otoczenia niż piesi.
Cały czas podkreślam, że mijać napotkane osoby trzeba w odległości większej niż 2 metry i ja tak robię.
Najczęściej przebiegam na drugą stronę ulicy, albo wręcz zmieniam kierunek, by uniknąć bliskiego kontaktu.
Większe zagrożenie jest nawet jak ludzie stoją w kolejkach w odstępach 2-metrowych.
Też przecież oddychają, czasem kichną, czy kaszlną, ale stoją w miejscu.

16 godzin temu, Moontan napisał:

Bieganie to szczyt glupoty......wszyscy znajomi uprawiajacy bieganie sa obecnie uposledzeni ruchowo

Cieeeekawe. Ja znam takich, którzy mając ponad 70 lat (jednego nawet po 80-tce), którzy nadal biegają i nie mają absolutnie żadnych problemów ze zdrowiem.

Wg. Ciebie zdrowszy będzie ten, który codziennie dupę zasadzi przed telewizorem, zajadając się przy tym chipsami? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Przyznać się! Który to ? ?

Cytat

Zaatakował radiowóz, bo... policjanci spytali, czemu nie ma maski

...

Jak wskazała, mężczyzna odparł, że biega i się dusi, dlatego nie stosuje maseczki. "Funkcjonariusze wskazywali inne metody ochrony, niekoniecznie przy użyciu maseczki. Mężczyzna zlekceważył rady mundurowych, poproszony o okazanie dokumentów nagle zaczął uciekać" - dodała.


spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2020 o 11:32, soundchaser napisał:

Ciekawe jak Ci naukowcy to zbadali, skoro przecież tego koronawirusa nie widać.

Można to z bardzo dużą dokładnością zbadać w specjalnych komorach badawczych gdzie wokół biegnącego po bieżni (czy też pedałującego z różna prędkością na stacjonarnym rowerze,  podczas intensywnego wydychania), sterować nawiewem i dowolnie symulować każdy rodzaj wiatru pod każdym możliwym kątem, oraz dowolne warunki wilgotnościowe, temperaturowe itp i wtedy na specjalnych kamerach bardzo dokładnie widać charakterystyki rozchodzenia się obłoków aerozolowych w zależności od wszystkich możliwych wariantów występujących w rzeczywistych warunkach.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2013 o 11:00, [email protected] napisał:

Jeśli chodzi o audio to zaraz po bieganiu znacznie lepiej się słucha ogólnie poprawia się percepcja; już kiedyś na forum pisałem że szybki forsowny 20 minutowy spacer może zdziałać cuda lepsze niż z kabelkami ?

Tu się zgodzę. Po basenie zawsze słucha mi się lepiej. Nastrój czyni cuda. Natomiast bieganie po asfalcie, chodnikach odradzam. Szkoda stawów. Jeśli już to tylko po lesie, łące, polnej drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 3.05.2020 o 04:28, SynSama napisał:

Natomiast bieganie po asfalcie, chodnikach odradzam. Szkoda stawów. Jeśli już to tylko po lesie, łące, polnej drodze.

Staram się minimalizować bieganie po twardym, ale nie zawsze się da.
Tym niemniej masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2020 o 04:28, SynSama napisał:

Tu się zgodzę. Po basenie zawsze słucha mi się lepiej. Nastrój czyni cuda. Natomiast bieganie po asfalcie, chodnikach odradzam. Szkoda stawów. Jeśli już to tylko po lesie, łące, polnej drodze.

Przecież pisałem na forum że pracując w 100 osobowej firmie gdzie się nie szczepiłem a biegałem codziennie. Nie miałem żadnego przeziębienia ani grypy a osoby szczepione wtedy chorowały i to prawie 25% Podczas biegania miałem takiego funa że przy -18stopniach miałem ochotę zdjąć buty i na bosaka biec po śniegu- organizm tak fantastycznie regulował ciepłotą i mimo zimna było mi super komfortowo bo każda część ciała dostawała energię na czas i nie groziło jej wyziębienie.

 

Tak że zagrożenie od osób biegających jest znikome bo co najwyżej one mogą być bezobjawowym nosicielami wirusa i nie kichają o smarkaniu które przy bieganiu z zajętym nosem nie wspominając bo to utrudnia bieganie i wtedy biegacze siedzą w domu. Sama hiperwentylacja płuc coś tam może wydusić na początku biegania bo później wydychane powietrze ma już nikłą liczbę wirusów które przecież się w locie nie domnażają w płucach i układzie oddechowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ASURA napisał:

Sama hiperwentylacja płuc coś tam może wydusić na początku biegania bo później wydychane powietrze ma już nikłą liczbę wirusów które przecież się w locie nie domnażają w płucach i układzie oddechowym

Pisałem, że szkoda stawów :-). O niczym innym :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SynSama napisał:

Pisałem, że szkoda stawów :-). O niczym innym :-)))

Pisałem o bieganiu jako o formie utrzymania dobrej kondycji a nie wyczynie. Jeśli przebiegniesz w ramach zalecanych dziennie 10’000kroków 7kilometrów to  jest to w ramach normalnego używania na dodatek sprzęt wtedy się sam lepiej regeneruje w ramach dostarczania mu w miejscach obciążonych więcej potrzebnych mazideł z bardzo dobrymi świeżym komponentami -efektem prawidłowej przemiany materii i dotlenienia organizmu.

 

Dla tego od czasu do czasu koszę trawnik kosiarką ręczną mimo że mam spalinową i tą drugą z napędem kół raczej ciężko się sforsować a dotlenianie nawet przy 4suwie jest nie do końca korzystne?

Trzeba rozruszać organizm dogłębnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Cześć Biegacze...co tak cicho? Nie biegacie w plandemii? ?
Uwielbiam takie bieganie po świeżym śniegu przy mroziku...trochę jak po plaży. Fantastycznie się człowiek po tym czuje, tym bardziej, że dawno nie było takiego śniegu w centrum Polski. A jakie przyjemne endorfiny się wydzielają...lepiej niż latem. ? Teraz słuchanie muzyki to jeszcze większa przyjemność.

Pozdrawiam wszystkich biegających i tych nieruchawych też. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej, dziś machnąłem 8 km, a czułem się prawie jak po 12-tu  ?

Piękne są te okoliczności przyrody, kiedy biegnę, a dookoła białe, puste pola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.