Jump to content
IGNORED

głośność laptopa a wzmacniacz


B0N0

Recommended Posts

Witam.Pytanie zrodziło się po usłyszeniu kiedyś, od kogoś pewnej ciekawostki, a mianowicie że coś może się stać ze wzmacniaczem jeżeli ze źródła dźwięku (w tym wypadku laptop) muzyka będzie dochodziła do wzmacniacza z dużą głośnością. No właśnie, jak to jest ? Czy można mieć na full ustawioną głośność w laptopie czy lepiej zmniejszyć ją a dać głośniej wzmacniacz ? Aktualnie muzyka gra z wyjścia słuchawkowego ale za jakiś czas zaopatrzę się w NAD DAC 1, czy ta głośność będzie się inaczej miała do wyjścia słuchawkowego i do usb ? Proszę o odpowiedzi znawców tematu :) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jak będziesz wysyłał do DACa poprzez USB czy jakiekolwiek inne cyfrowe medium to musisz mieć głośność ustawioną na 100%, żeby uzyskać bitperfect. Plik musi dotrzeć do DACa w postaci nie zmienionej, a zmiana głośności w laptopie dla przykładu odbywa się poprzez 'ucinanie' bitów.

Link to comment
Share on other sites

Czym powinniśmy regulować poziom głośności jeśli w dac mamy tą możliwość? Wzmacniaczem czy DAC jeśli ustalone jest , że w laptopie powinna być glośność na max? Można też regulować poziom programem do odtwarzania np. iTunes. Jak to powinno wyglądać ?

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej jest regulować tam gdzie masz potencjometr na drabince czyli prawdopodobnie w wzmacniaczu, ale w praktyce nie zauważysz raczej różnicy którą gałką kręcisz. Jeżeli chcesz regulować poziom na wzmacniaczu, najlepiej jest wyłączyć pre w DACu. Trzeba przetestować swój system i wybrać opcję gdzie będzie najlepszy stosunek komfortu użytkowania do jakości odtwarzania.

 

Można też regulować poziom programem do odtwarzania np. iTunes

 

Jeżeli regulujesz poprzez program na pewno tracisz bitperfect bo podajesz modyfikowane dane do DACa.

 

Jeżeli Twój DAC ma taką możliwość przetestuj to.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.