Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze i najpiękniejsze wizualnie monitory


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o RZECZOWE opisy i oceny kolumn zaliczanych do monitorów, które wyróżniają się oprócz dźwięku swoim wyglądem. Temat powstał jako pomoc przy ostatecznym wyborze monitorów dla siebie samego. W końcu udało mi się zgromadzić fundusze pozwalające na małe szaleństwo w zakupie monitorów. Kilka miesięcy temu szczytem wydawały mi się Dynaudio 25 dziś mogę sobie pozwolić na dużo więcej...i szczerze mówiąc mam ochotę na to aby kupić coś docelowego na wiele, wiele lat co może stać się klasykiem w rodzaju SF Guarneri...

 

Moje typy to

- SF Guarneri Evolution - odsłuch w ten piątek (ewentualny zakup z drugiej ręki za ok. 32 000 PLN).

- B&W 805 D - odsłuch w ten piątek

- Serblin Accordo - odsłuch w najbliższy poniedziałek.

 

Oprócz jakości dźwięku liczy się też dla mnie jakość wykonania i solidność produktu. Ma on mi służyć przez najbliższych 10 lat a może dłużej...dlatego musi być to monitor dający radość estetyczną;-) Pokój ma na razie 18 m2 ale przewidywane są radykalne zmiany na 25-30 m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bieżącej produkcji to chyba tylko Accordo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy.

1.SF Extrema

2.SF Guarnieri

3.Magico Mini 2

4.Franco Serblin Accordo

5.SF Minima lub MinimaVintage

6.Cizek One fenomenalne ale dawno nie produkowane kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 18m2 to faktycznie można się pokusić o monitory ale na 30m2 to wejdą porządne podłogówki z konkretnym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja sprawa czym to napędzisz i w jakiej kubaturze będzie to grało oraz jakiego dźwięku oczekujesz.

Postawiłbym na Accordo, ale osobiście przyjrzałbym się jeszcze temu;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rozważyłbym jeszcze Gryphona Mojo, ale trza by trochę dorzucić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano, słuchałeś tych kolumienek czy tylko tak proponujesz bo naprzykład ........są nieziemsko drogie jak na monitorki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem Raidho C1, tylko starszego brata C3.

 

Były na sprzeadaż za 5500 euro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIABLO UTOPIA

Wilson Benesch spory wybor

Piega Coax 10 REFERENCE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem Raidho C1, tylko starszego brata C3.

Pytam bo też nie słyszałem jak grają a w USA Raidho C1 dostały nagrodę roku 2012 !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroda to rzecz gustu. Ale w mojej opinii nie znajdziesz obecnie niczego piękniejszego niż SF Guarneri Evo. Design i wykonanie jest arcyudane. B&W 805 też słuchałem - to brzmienie może się podobać, ale klasa wykonania nieporównywalna z SF. Extrema - kolejny przepiękny przedmiot ale wg powszechnej opinii wymagający b.dobrego napędu. Jeśli pasuje Ci do wnętrza - bierz. To legendarna konstrukcja. Wzmacniacz na pewno dobierzesz. Choć raczej nie będzie to lampa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIABLO UTOPIA

Wilson Benesch spory wybor

Piega Coax 10 REFERENCE

 

Diablo Utopia to tragedia dźwiękowa...słuchałem z drogimi zabawkami firmy BAT i kablami Cardas...była to zupełna porażka...kolumny z 5000 PLN zagrały w tym systemie lepiej niż Diablo...

 

WIlson Benesch to się zastanowię ale chyba tylko najnowsze wchodzą w grę...słuchałem Trinity i dźwięk był kiepski...jak się podłączyło Thiela za 12 tyś to rozjechał te Trinity.

 

Piega niestety faktycznie nie do posłuchania w Polsce. Dystrybutor nie ma na stanie i nie będzie miał.

 

Pytam bo też nie słyszałem jak grają a w USA Raidho C1 dostały nagrodę roku 2012 !!!!

 

NIestety w Polsce nie ma dystrybucji...pytanie dlaczego skoro to podobno świetne głośniki? Chyba rynek na drogie monitory jest za mały...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne są tez Magico Q1 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guarneri Evolution i JM Lab Diablo Utopia gorąco odradzam. Słuchałem obu we własnym systemie i pomieszczeniu.

 

Z nowych bardzo polecam Serblina Accordo, a z używanych Guarneri Memento.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Radziłbym skupić sie na 2-3 modelach (tak, jak planujesz) i nie poszukiwać kolumn "od sasa do lasa", bo szkoda czasu i uszu.

Według mnie najjlepszym wyborem byłyby Franco Serblin Accordo lub uzywane Sonus Faber Guarneri Memento. Ale przyjrzyj się Usher Be 718 DMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 30 metrów zapomnij o SF Guarnieri czy B&W 805 D.Tylko SF Extreme z nowszych Dynaudio S25 lub Dynaudio C1. Jednak do 30 metrów jak Ci radzi Sly30 pomyśl o podłogówkach.

Miałem podobnie. Jestem wielbicielem monitorów. Po przeprowadzce do dedykowanego pokoju 25 metrów przesiadłem się na podłogówki Dynaudio c2. W 25 -30 metrach jest bardzo duży wybór bardzo

dobrych i świetnie wykonanych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno 1973 , jestem zwolennikiem monitorów które cenię bardziej od podłogówek , wiadomo z jakich względów - sonicznych.

U góry podałem Tobie moje typy monitorów w kolejności oceny wg.mojego rankingu. Nie obawiaj się tego że monitor nie zagra

w dużym pomieszczeniu bo to jest nieprawdą.

Moje Extremy grały w 50 m pokoju z rewelacyjnym skutkiem w postaci gęsiej skurki na ciele.Oczywiście pamiętaj o mocniejszej

amplifikacji w większym pomieszczeniu.Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guarneri Evolution i JM Lab Diablo Utopia gorąco odradzam. Słuchałem obu we własnym systemie i pomieszczeniu.

 

Guarnieri Evolution jeśli chodzi o wykonanie nie do pokonania moim zdaniem. Dźwiękowo rozczarowanie. W 18 i 30 m kw. zagrają Mini Utopie,ale bezwzględnie musiałbyś zmienić wzmacniacz. Na twoim miejscu kupiłbym Mini Utopie lub stare SF Guarnieri (miałem kiedyś możliwość porównania obu w jednym systemie) , a resztę środków przeznaczył na lepszy wzmacniacz . Najlepiej lampowy.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię stare, pierwsze Guarneri, ale Accordo to najlepsze dzieło Serblina, jeśli chodzi o monitory.

Od kiedy są Accordo nie ma sensu szukać co najmniej 16 letnich Guatneri, ryzykując stan zużycia i stan wizualny (zdarzają się odparzenia lakieru). Accordo mają bardzo podobną szkołę brzmienia, tylko są nowocześniejsze i po prostu - lepsze!

Na ostatnim Audio Show grały w sali 40-45 metrów z wysokim sufitem i radziły sobie doskonale, zasilane 30 Watowym wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię stare, pierwsze Guarneri, ale Accordo to najlepsze dzieło Serblina, jeśli chodzi o monitory.

Od kiedy są Accordo nie ma sensu szukać co najmniej 16 letnich Guatneri, ryzykując stan zużycia i stan wizualny (zdarzają się odparzenia lakieru). Accordo mają bardzo podobną szkołę brzmienia, tylko są nowocześniejsze i po prostu - lepsze!

Na ostatnim Audio Show grały w sali 40-45 metrów z wysokim sufitem i radziły sobie doskonale, zasilane 30 Watowym wzmacniaczem.

 

Niestety nie słuchałem Accordo. Trzeba będzie widać nadrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Duette jakos nikt nie wspomnial.Niby nie sa piekne, choc posiadaja swoista estetyczna charyzme i styl.Wykonanie bez zarzutu, jak graja - trzeba po prostu posluchac - to moze byc milosc na cale zycie,no i nie ma dla nich znaczenia,czy 18,czy 40m2.Skad wiem - ano wiem,sam sie zakochalem - po "uszy" niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie chciałem wspominać o Wilsonach, bo raczej nie są lubiane na tym forum, zupełnie nie wiem dlaczego :) Chociaż fakt - ich stylistykę trzeba lubić.

Podpisano: Zakochany fan Wilson Audio :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ta "slicznosc" -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zupelnie prawie nie znana, gra tak, ze nie wierzylem wlasnym uszom i myslalem,ze sobie prezentator zarty ze mnie stroi a maja 3 litry pojemnosci.Fenomen jakich malo - estetyka - no ponoc mowi sie "piekny brzydal" i rozumie jako wielki komplement.Wykonanie - pierwsza klasa.Cena tez.8000euro i bez podstawek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Chario Millenium 2.

Trzy lata temu były do wyrawania za 5500zł.

Gdzie ja wtedy byłem?

 

Zawsze na nie chorowałem i teraz próbuję coś podobnego wystrugać.

Punktem wyjścia były Accordo, ale po zastanowieniu dokładam jeszcze jednego Scan Speaka na sam dół.

Za miesiąc powinny zagrać.

Nie mam zbyt dużych nadziei, że zagrają lepiej od moich 3,5 drożnych Akustyków.

Z nudów je robię. Zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam 18m2! Więc żadne podłogówki...będzie w przyszłości 28 m2 ale na razie jest 18 i tylko monitory mnie interesują.

 

Accordo wydają się być najsensowniejszą opcją. W poniedziałek ich posłucham u Grobela. Sa tam też Guarneri Homage to porównam...niestety ten egzemplarz ma odbarwienia lakieru, bo inaczej może już byłby mój...Wizualnie jest to piękny monitor, dla mnie najpiękniejszy jaki powstał w SF. Evolution jest piękny inaczej tak po azjatycku...ale ja akurat lubię ten kolor obudowy...

Guarneri Memento słuchałem i dla mnie za ciemne w barwie, za mało życia na osiedlu;-)

 

Jutro go posłucham w porównaniu do 805D i poznam ich realną wartość soniczną...wielu go nie lubi ale wielu za granicą chwali...jak posłuchałem tego nagrania w opcji FULL HD na moich Beyerdynamic 770 pro to taki dźwięk mi się podoba...

 

 

Jak się zawiodę to zostaje Serblina Accordo...lub Dynaudio 25 a za resztę wakacje na Malediwach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za resztę wakacje na Malediwach...

 

Wakacje wakacjami,ale żeby cieszyć się naprawdę dobrym dźwiękiem z któregokolwiek z tych monitorów to musisz wymienić wzmacniacz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że możesz sobie pozwolić na dużo więcej....myślę że zatoczysz koło... i powrócisz do kolumn których nikt na razie nie poleca

a sam nie jesteś jeszcze do nich przekonany.... Dynaudio S25se

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Nie wiem akurat jak wzmacniacz moreno, ale słyszałem topowe SF z monoblokami Krella 900evo i było na prawdę bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.