Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze i najpiękniejsze wizualnie monitory


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano · Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - trolling
Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - trolling

W tytule jest "wizualnie" to chyba chodzi o LCD bo CRT już nie produkują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza

Nie zgodzę się z moreno...wyjątkowo.

Oczywiście źe ludzie są różni.

Ale jeśli znam człowieka, wiem źe ma kolumny od nowego,

źe ma pojęcie o sprzęcie, muzyce itd i np po 4 latach ma wolną

kasę i chce kupić coś jeszcze lepszego to nie widzę problemu

że od niego kupić jego kolumny.

 

Mając 100 tys do wydania na kolumny zamiast nowych z rabatem które detal mają 125 tys

to wolałbym 4 letnie w stanie idealnym ale takie które detal miały 300 tys.

Popieram w 100%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor or Monitor... That Is The Question - czy rozmawiamy o podstawkowcach monitorach, czy o monitorach dwięku? Proszę o wyjaśnienie!

MarkN, trafiłeś w sedno problemu ale jak widzę nikt nie śmiał podjąć dyskusji i wyjasnić Tobie o co tak naprawdę chodzi

czy o dżwięk jako taki czy o wybitny prawdziwy dzwięk na równi z żywym dżwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat

Jak nie tylko podstawkowce to dobrym przykładem monitora jest flagowy EgglestonWorks - Ivy Signature. Wersja Signature jest chyba nowością, ale generalnie te monitory nie są już nowością, nie mniej jednak są bardzo chętnie używane przez inżynierów masteringowców w bogatych studiach. Odkryte zostały przez jednego z najsłynniejszych masteringowców - Boba Ludwiga. Stosowane są m.in. w głównym referencyjnym pokoju Gateway Mastering Studio. Ciężkie parametry dla byle jakich wzmaków - impedancja spada do 5 omów ze skutecznością 88 Ohms. Słuchałem kiedyś niższego, słynnego modelu Andra III ożenionego z referencyjnym No.33 i całą resztą referencji ML włącznie z preampem No.32 plus okablowanie Transparent Reference XL. Grało zjawiskowo jak na studio, ale nie wiem czy chciałbym coś takiego mieć w domu. Dżwięk jak pamiętam bardzo zrównoważony w całym paśmie, rzetelny i , że się tak wyrażę, bardzo prawdziwy. Nie podobał mi się, chociaż wiem, że to było to co masteringowcy lubią, czyli rzetelna niby prawda. Na pewno flagowy model pokazałby jeszcze większą dokładność. Jak mógłbym porównać do czegokolwiek, to na pierwszy rzut ucha skojarzyłbym z dżwiękiem Avalonów. Takie mam zakodowane wspomnienia.

 

Ivy_3S2C0478FF.jpgIvy_3S2C0474FF.jpgIvy_3S2C0508FF.jpgIvy_3S2C0502FF.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza

Miałem u siebie w domu Magnepany 3.6. Te kolumny maja wiele zalet (i bardzo dobry stosunek jakości do ceny - szczególnie w US, gdzie są 2x tańsze niż u nas), ale ze scena jest dokładnie tak ja napisał kolega. To nie jest ich najmocniejszą strona. Avalony i Wilsony które tez u siebie miałem, są pod tym względem o dwie klasy lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o RZECZOWE opisy i oceny kolumn zaliczanych do monitorów, które wyróżniają się oprócz dźwięku swoim wyglądem. Temat powstał jako pomoc przy ostatecznym wyborze monitorów dla siebie samego. W końcu udało mi się zgromadzić fundusze pozwalające na małe szaleństwo w zakupie monitorów. Kilka miesięcy temu szczytem wydawały mi się Dynaudio 25 dziś mogę sobie pozwolić na dużo więcej...i szczerze mówiąc mam ochotę na to aby kupić coś docelowego na wiele, wiele lat co może stać się klasykiem w rodzaju SF Guarneri...

 

Moje typy to

- SF Guarneri Evolution - odsłuch w ten piątek (ewentualny zakup z drugiej ręki za ok. 32 000 PLN).

- B&W 805 D - odsłuch w ten piątek

- Serblin Accordo - odsłuch w najbliższy poniedziałek.

 

Oprócz jakości dźwięku liczy się też dla mnie jakość wykonania i solidność produktu. Ma on mi służyć przez najbliższych 10 lat a może dłużej...dlatego musi być to monitor dający radość estetyczną;-) Pokój ma na razie 18 m2 ale przewidywane są radykalne zmiany na 25-30 m2.

Moje typy.

1.SF Extrema

2.SF Guarnieri

3.Magico Mini 2

4.Franco Serblin Accordo

5.SF Minima lub MinimaVintage

6.Cizek One fenomenalne ale dawno nie produkowane kolumny.

Moreno 1973 , jestem zwolennikiem monitorów które cenię bardziej od podłogówek , wiadomo z jakich względów - sonicznych.

U góry podałem Tobie moje typy monitorów w kolejności oceny wg.mojego rankingu. Nie obawiaj się tego że monitor nie zagra

w dużym pomieszczeniu bo to jest nieprawdą.

Moje Extremy grały w 50 m pokoju z rewelacyjnym skutkiem w postaci gęsiej skurki na ciele.Oczywiście pamiętaj o mocniejszej

amplifikacji w większym pomieszczeniu.Powodzenia.

Jeszcze raz wracam do tego [nie powiem absurdalnego] wpisu na temat Twoich wrażeń z odsłuchu Magnepanów 3.7 i brakiem sceny,bałaganem itp. w/w panelach.Gdyby tak było rzeczywiście to Jonathan Valin jeden z lepszych recenzentów sprzętów audio

i bardzo wiarygodny w swoich opisach, po jakiego grzyba miał by w swoim systemie aż 3 pary Magnepanów - 1.7,3.7,20.7 ??????

Sprawdz sam poniżej. Dla mnie na temat MG jesteś niewiarygodny i nie wiem czy w ogóle na temat

tego co słyszysz oraz systemów audio możesz być wiarygodny [ sorry mate ]

 

JV’s Reference System

Loudspeakers: Raidho C1.1, MartinLogan CLX , Magnepan 1.7, Magnepan 3.7, Magnepan 20.7

Linestage preamps: Constellation Virgo, Audio Research Reference 5SE, Technical Brain TBC -Zero EX

Phonostage preamps: Audio Research Corporation Reference Phono 2SE, Technical Brain TEQ -Zero EX/ TMC-Zero

Power amplifiers: Constellation Centaur, Audio Research Reference 250, Lamm ML2.2, Soulution 501, Carver Black Beauty 305, Technical Brain TBP-Zero EX

Moreno1973

 

Na które w końcu monitory padł wybór ?

Mike nie psuj wątku i patrz jak wyżej.

O ile potrafie jeszcze czytac to watek jest o monitorach - a chyba Magnepan nie robi monitorów ?

Monitor or Monitor... That Is The Question - czy rozmawiamy o podstawkowcach monitorach, czy o monitorach dwięku? Proszę o wyjaśnienie!

MarkN, trafiłeś w sedno problemu ale jak widzę nikt nie śmiał podjąć dyskusji i wyjasnić Tobie o co tak naprawdę chodzi

czy o dżwięk jako taki czy o wybitny prawdziwy dzwięk na równi z żywym dżwiękiem.

 

A tak poza tym, to wszystko w porządku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat

Bardzo proszę administrację sanatorium o usunięcie wpisu #119. Zdrowie pacjentów jest priorytetotowe!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza

tu nie ma o czym dyskutować

najładniejsze i najlepsze monitory to JBL L100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat

A tak poza tym, to wszystko w porządku?

 

Parantulla, proszę Cię :))

No chyba wiesz, kim jest Magnepan i jakie ma zadania na forum?? Jeszcze nie czytałem jego wypowiedzi, która byłaby stricte na temat lub nie stanowiła reklamy, sprzedawanego przezeń lub jego kumpli, sprzętu.

Nie to, żebym się specjalnie czepiał, ale ileż można wciskać "osławione" Extremy? A teraz co wątek co reklama. Przykre..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat

Miałem u siebie w domu Magnepany 3.6. Te kolumny maja wiele zalet (i bardzo dobry stosunek jakości do ceny - szczególnie w US, gdzie są 2x tańsze niż u nas), ale ze scena jest dokładnie tak ja napisał kolega. To nie jest ich najmocniejszą strona. Avalony i Wilsony które tez u siebie miałem, są pod tym względem o dwie klasy lepsze.

Masz za niski sufit i za mały pokój aby MG 3.6R zagrały dobrze w dedykowanym pomieszczeniu tak więc musiałeś ratować się w

inny sposób.

 

tu nie ma o czym dyskutować

najładniejsze i najlepsze monitory to JBL L100

He he he na estradę może i tak ale do domu już nie.

 

No chyba wiesz, kim jest Magnepan i jakie ma zadania na forum?? Jeszcze nie czytałem jego wypowiedzi, która byłaby stricte na temat lub nie stanowiła reklamy, sprzedawanego przezeń lub jego kumpli, sprzętu.

Pierdu,pierdu kolego nic z tych rzeczy które insynułujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Dobra wiadomość dla kolegi Parantulla.

Na Audiogonie są do sprzedania SF EXTREMY za 9.300 $ co w przeliczeniu po kursie 3,2 zł za $ daje kwotę 30.000 zł.

Wychodzi na to że Extremy są jak dobre wino, im starsze tym droższe. Stan 8/10 z widoczną skazą na jednej z kolumn. Ciekawe czy w PL cena dojdzie do 33k zł bo dwie trójki tak ładnie do siebie pasują.

 

W hifi.pl ktoś z Łodzi sprzedaje Extremy TYLKO z całym systemem audio.

No nieżle zaczynają niektórzy miłośnicy Extrem 'dokazywać'. No cóż każdemu wolno próbować a nóż trafi się jakiś j........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie sprzedać cały zestaw. Prawie zerowe szanse źeby akurat trafić kogoś kto marzy o dokładnie

takiej samej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie sprzedać cały zestaw. Prawie zerowe szanse źeby akurat trafić kogoś kto marzy o dokładnie

takiej samej konfiguracji.

Chociaż system jest ciekawy: przynajmniej żródło Forsell Reference transport + dac oraz Extremy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat

Musiałby trafić kogoś kto w ogóle nie ma żadnego sprzętu i jeszcze przekonać go, że tego właśnie potrzebuje.

Bum mógłby to kupić bo przecież sprzętu żadnego nie ma tyle, źe przekonać go będzie ciężko, szczególnie do

zapłaty.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat

Bum mógłby to kupić bo przecież sprzętu żadnego nie ma

Bum ma vintage .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat

Bum ma vintage .....

 

Ma vintage...pralkę...i jego kolega zamieścił nawet wątek jak dobrać kable do tej pralki.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat

Ma vintage...pralkę...i jego kolega zamieścił nawet wątek jak dobrać kable do tej pralki.... :-)

Wiem że Bum jest fanem Real to Real taśmy mag.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat

Moźe jest fanem Real-a ale nie taśmy. Raczej marketu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 25 Lutego 2013 - wpis nie na temat

Dobra wiadomość dla kolegi Parantulla.

Na Audiogonie są do sprzedania SF EXTREMY za 9.300 $ co w przeliczeniu po kursie 3,2 zł za $ daje kwotę 30.000 zł.

Wychodzi na to że Extremy są jak dobre wino, im starsze tym droższe. Stan 8/10 z widoczną skazą na jednej z kolumn. Ciekawe czy w PL cena dojdzie do 33k zł bo dwie trójki tak ładnie do siebie pasują.

Na Allegro stał niedawno Fiat 125p za 45.000zł, tylko nie zdążyłem kurka wodna zalicytować i już go nie ma.

To że coś tam, gdzieś tam, za ileś tam sobie stoi, to jest jedno, a to za ile ktoś kupi, to jest drugie.

Bazodrut te swoje kapelusze rok czasu za 18kzł męczył i pewnie w końcu za 15kzł je oddał,

to po 33.000zł powinny schodzić jak świeży boczek na święta, zwłaszcza że 20 lat temu nowe w sklepie tyle stały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza

To kto tam jeszcze szykuje swoje Extremy na sprzedaż, że wczorajszy mój wpis nawet 10 godzin nie powisiał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, parantulla, mój też jakoś zginął :) Dawno mówiłem, że forum jest nastawione na "wciskanie", dlatego rzadko się udzielam. Chociaż ostatnio nie wytrzymałem i musiałem się wypowiedzieć, bo ileż można wytrzymać??

Ale dla dobra "ogółu" koledzy kolegów zwinnie kasują "niepotrzebne" posty i interes się kręci. Przy takich praktykach w końcu zostaną sami na forum i kto to wszystko od nich łyknie? :(

 

Szkoda gadać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak wszyscy wywołują SF, to może Auditor Elipsa?

 

05220J1U50.jpg

 

Nie słyszałem ich, ale kształt przypomina od razu wersję mini Stradivardiego, więc chyba w porządku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

No wiesz, parantulla, mój też jakoś zginął :) Dawno mówiłem, że forum jest nastawione na "wciskanie", dlatego rzadko się udzielam. Chociaż ostatnio nie wytrzymałem i musiałem się wypowiedzieć, bo ileż można wytrzymać??

Ale dla dobra "ogółu" koledzy kolegów zwinnie kasują "niepotrzebne" posty i interes się kręci. Przy takich praktykach w końcu zostaną sami na forum i kto to wszystko od nich łyknie? :(

 

Szkoda gadać..

 

Zanim zaczniesz pisać, przeczytaj w jakim temacie się wpisujesz (dotyczy wszystkich). Twoje (i nie tylko) wpisy w tym wątku, ewidentnie nie mają związku z tematem.

 

Proszę o wpisy związane z tematem wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz pisać, przeczytaj w jakim temacie się wpisujesz (dotyczy wszystkich). Twoje (i nie tylko) wpisy w tym wątku, ewidentnie nie mają związku z tematem.

Dla Ciebie nie mają, dla kogoś innego może mają.

 

Proszę o wpisy związane z tematem wątku.

A to Twój wątek przepraszam że tak zapytam?

 

Odpowiedziałem koledze co myślę o cenie 30.000zł za 20-letnie monitory SF Extrema,

a tematem wątku zdaje się są monitory właśnie, czy coś mi się przywidziało?

Może sam najpierw przeczytaj w jakim temacie się znajdujesz, zanim zaczniesz usuwać cokolwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.