Skocz do zawartości
IGNORED

Full - Sterownik wzmacniacza


stereowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od 2 miesięcy pracuję nad projektem uniwersalnego sterownika do wykorzystania w swoich konstrukcjach .

 

Projekt obejmuje :

 

Selektor wejść 4 x XLR/RCA wraz z pomiarem poziomu sygnału na każdym z osobna .

2 pasmową zwrotnice aktywną

Sterowanie głośnością osobno dla każdego kanału za pomocą PGA2311

Sterownik 4 wentylatorów ( w 256 krokach) wraz z pomiarem tempereatury za pomocą DS18b20 (do 8 czujników).

Softstart + ON/OFF wzmacniacza.

Sterowanie 4 wyjść przekaźników od obsługi głosników + wykrywanie DC + pomiar napięcia wyjściowego .

Wyświetlacz graficzny KS0108/T6963C

Analiza FFT

Komunikacja za pomocą magistrali CAN/RS485/RS232/USB (przełączane na konwerter RS232/karta dzwiękowa PCM )

Zegar RTC

Regulacja PWM podświetlania LCD

Wzmacniacz słuchawkowy

 

W budowie :

Regulator 2 pasmowy barwy tonu za pomocą DS1267 oraz korektor graficzny sterowany za pomocą DS1267

Zasilanie : transformator toroidalny 30VA / 1x12V + 2x15V + 2x8V

 

Całością docelowo ma sterować uC Atmega 128,schemat opublikuje w najbliższym czasie ...

W załączniku PCB na obecnym etapie .

Może warto coś dodać/usunąć/zmienić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt PCB to ok 200zł

elementy wyliczyłem że z całością w 500zł można się zamknąć , stosując elementy dobrej klasy .

wad raczej nie ma , zalet za to wiele , konfiguracje można dostosować do potrzeb .

Projekt myślę że zakończę z końcem marca wraz z uruchomieniem prototypu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś schemat, bo co tu można po pcb podumać? Projekt chyba pod wzmacniacz estradowy, ze względu na te wiatraki?

Taka moja pierwsza myśl po otwarciu, jakby nie to trafo cała pcb mogłaby być minimum 2 razy mniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie transformatora raczej nic nie da ,zależy mi aby by gniazda wejść/wyjść były na krawędzi PCB , stąd ta wielkość .

Co do wiatraków , to tak jak pisałem na początku , ponieważ chcę go stosować w wielu wzmacniaczach także estradowych .

Za pomocą zwory na PCB można w programie ustawić konfiguracje , przy wyborze braku obsługi wiatraków nie pokażę się opcja w menu :) .

Jako pierwszy wzmacniacz w którym będzie pracował do klon Jeff rowland (6xLM3886) , 4 kanały pracujący z kolumnami (klon Tango 200 ) dlatego umieściłem aktywną zwrotnice na PCB .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklonowałeś rowlanda? W sumie to fajne sprzęty, przynajmniej dla oka, jak grają tego nie wiem. U niego nawet impulsator jest designerski :)

 

 

 

 

 

 

 

02.jpg

 

 

 

 

To bedzie ten schemat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ,jeden z lepszych wzmacniaczy jakie słuchałem , i postanowiłem zrobić duet na kanał:)

z tym impulsatorem to bym zaszalał z serwo :).

Schemat będzie w najbliższych dniach , projekt z dnia na dzień się zmienia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerowałbym wydzielenie selektora na osobną płytkę, lub możliwość jej odłamania,

pozatym PGA2311 może być nieodpowiedni dla zastosowań estradowych bo mam niski poziom dopuszczalnego Vin, lepszy będzie PGA2320.

brakuje mi możliwości łatwej desymetryzacji - proponuję OPA1632, jest świetny przed PGA, bo wówczas wszystkie PGA pracują,

cała reszta super,

 

ale przy tak ambitnym projekcie zamiast publikacji schematu zrób prototyp, usuń przypadłości prototypu a na dojrzałe urządzenie znajdą się chętni,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ten klon Rowlanda. Słuchałem kiedyś oryginał i grał rzeczywiście bardzo fajnie, ale w oryginale LM-y sterowane są poprzez transformatory co dawało małą impedancję żródła dla LM3886. Prawdopodobnie właśnie stąd to dobre brzmienie tego wzmacniacza. Klony bez tych traf już nie wypadały tak dobrze - jak to jest u Ciebie?

 

Co do sterownika to super projekt, który znalazł by wielu chętnych gdyby nie ta wielka i droga płyta. Może rozważysz podział na sekcje lub chociaż wydzielenie trafa, które to można umieścić z dala od elektroniki co wyeliminowało by jego wpływ i dało większe możliwości doboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z desymetryzacją to jest dobry pomysł :) .

Na estradę ,będę stosował troszkę zmienioną wersję , w postaci zmniejszenia napięcia wejściowego , i ponownego wzmocnienia tuż za PGA .

Wydzielenia sekcji raczęj nie planuję,choć mogę zaprojektować model po przeprowadzonych testach z podziałem na moduły .

 

Sam Jeff rowland gra dla mnie idelanię w studio,bez transformatorów ,pierwszy model wykonałem razem z nimi,ale koszt był ogromny . Jakoś była prawie na takim samym poziomie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po tak długim okresie ,wznowiłem pracę nad projektem .Analiza FFT zrealizowana na atmega128 i LCD 192x64 piksele spisuje się rewelacyjnie . Na dniach zamieszczę zdjęcia :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.