Jump to content
IGNORED

Jaki odtwarzacz CD do modyfikacji i dylematy odnośnie źródła


kocur57

Recommended Posts

Witam,

Coraz bardziej mi doskwiera brak dobrego źródła w moim systemie. Tzn posiadam nawet kilka odtwarzaczy CD ale moim zdaniem jest to najsłabsze ogniwo w systemie i ogranicza nieco jego możliwości. Pomysł więc też taki aby takie źródło sobie zorganizować, przynajmniej częściowo własnoręcznie.

Stąd pytanie jaki dobry odtwarzacz CD polecacie z rynku wtórnego który nadawałyby się dobrze do późniejszych modyfikacji i przy okazji na starcie nie kaleczył uszu. Dobrze by było aby dostępny był do niego laser w jakiejś ludzkiej cenie (tak w razie w ;) ). No i jakie go DAC'a można by na początek do niego dorobić i jakie usprawnienia zastosować. Dobrze aby rzeczony DAC miał USB i dawał możliwość wykorzystania go po podłączeniu do kompa. (tutaj pytam o raczej gotowe sprawdzone projekty które można by własnoręcznie powielić ).

Odnalazłem już kilka podobnych wątków, również na tym forum ale są one mocno przeterminowane stąd ponowienie pytania.

W jednym z nich polecano jako dobre i niedrogie źródło Maranza cd-42 lub 52 z tym, że upłynęło od tego czasu kilka lat i są to odtwarzacze mocno już wiekowe, a nowy laser jest już chyba nieosiągalny. Dlatego skłaniałbym się ku czemuś nowszemu.

Kwota zakupu używki powiedzmy 500 zł - nie bardzo chcę wydawać więcej bo jakoś coraz słabiej CD jako format imho sobie radzi.

Koszt dalszych modyfikacji - bliżej nieokreślony - odwleczony w czasie.

 

Za czym się rozglądać?? marki, modele ??

I czy w ogóle za kwotę przeze mnie podaną coś rozsądnego da się jeszcze kupić?

Może w ogóle odpuścić już CD i przestawić się na pliki? Tylko one jakoś do mnie nie przemawiają

 

Co do preferencji brzmieniowych - ma być równo i przejrzyście z dużą ilością detali

 

z góry dzięki za wszelkie głosy i porady

Link to comment
Share on other sites

W 2013 traktowanie CD inaczej niż transport jest obciachem :) Jeśli pliki do Ciebie nie przemawiają to wybierz jakiś solidny CD (bo dostępnych "czystych" transportów jest jak na lekarstwo) z dobrym wyjściem cyfrowym i dostępnym laserem i zapomnij o problemach z CD. Potraktuj go jako transport i podłącz do DAC-a. Jakiego.... no to już grubsza historia, ale o tym znajdziesz dziesiątki wątków "na czasie".

Link to comment
Share on other sites

A nie lepiej odpuścić sobie CD i przestawić się na odtwarzacz gęstych plików ? Te urządzenia mają potencjał po tuningu a muzyki jest wbrew temu co niektórzy piszą sporo w DVD-Audio i SACD jak się dobrze poszuka. Zresztą takie płyty można sobie samemu wypalać choćby z flaców 24 bitowych.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pliki do Ciebie nie przemawiają to wybierz jakiś solidny CD (bo dostępnych "czystych" transportów jest jak na lekarstwo) z dobrym wyjściem cyfrowym i dostępnym laserem i zapomnij o problemach z CD

No o to również pytałem - jaki solidny CD ? I jak odróżnić dobre wyjście cyfrowe od słabego ?? Jakaś marka? Konkretny model ??

Link to comment
Share on other sites

kocur57 poszukaj wątku o traktowaniu dvd jako transportu.

 

Bardzo fajnie Majkel się o tym wypowiedział a przerobił pare i cd i dvd :)

Ja używam transportu "strumieniowego" ale w zastępstwie gra mi dvd pioneera dv-420 (po wyciszeniu i nieznacznej modyfikacji), naprawdę dobrze się sprawuje,

nie darmo goldmund używa podobnego napędu w swoich tranpsortach o ile nie takiego samego :)

 

tu link który trzeba troszkę traktować z przymrużeniem oka :)

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sukces oznacza robienie zwykłych rzeczy – niezwykle dobrze

Link to comment
Share on other sites

Nie mówię nie DVD, miałbym nawet coś w domu do wykorzystania i z tego co się orientuję to każdy z nich posiada wyjście cyfrowe. Możliwość odtwarzania plików poprawia jego funkcjonalność - czyli same ++++. Czy każdy napęd DVD można żywcem wykorzystać jako transport ? czy polecalibyście jakieś konkretne modele ( rozwiązania )? Czy trzeba (należy) w nich dokonywać na wejście jakiś usprawnień - jakich ? w jakim zakresie ?

Sorki za przynudzanie i zarzucanie pytaniami ale mam wrażenie że nie tylko ja z nich skorzystam.

Link to comment
Share on other sites

Kocur57 podałem Ci wyżej... Pioneer ma bardzo dobre napędy :) jak poczytałes w linku (możesz tez poszukac innych informacji na necie). Nic Ci jednak nie zastąpi własnych ekspertmentów :) Ja przewaliłem pare cd i dvd i został pioneer i "strumieniowiec" ze wskazaniem na tego drugiego :) ale to temat rezka nie sposób przewalić wszystkich napędów :) za duzo tego :)

Sukces oznacza robienie zwykłych rzeczy – niezwykle dobrze

Link to comment
Share on other sites

Ja przewaliłem pare cd i dvd i został pioneer i "strumieniowiec" ze wskazaniem na tego drugiego :) ale to temat rezka nie sposób przewalić wszystkich napędów :) za duzo tego :)

no właśnie dlatego pytam. Skoro ktoś przewalił już chociaż część roboty i stracił na to dużo energii i kasy to po co powielać błędy. Chciałbym chociaż odrobinę zawęzić pole poszukiwań.

Link to comment
Share on other sites

OK. Dzięki wszystkim za pomoc i udział w dyskusji. Jakiegoś pioneera to mam nawet gdzieś w domu. Więc stosunkowo łatwo będzie mi zacząć eksperymenty :).

Jeszcze jedno pytanie - nie chciałbym zakładać niepotrzebnie kolejnego wątku.

Czy mógłby ktoś polecić sprawdzonego sprzedawce Lampucery? Przeszukałem trochę sieć ale i generalnie jestem zdecydowany na tego właśnie DAC'a na początek. Ale jednocześnie chciałbym zminimalizować możliwość wpadki przy tym zakupie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W jednym z nich polecano jako dobre i niedrogie źródło Maranza cd-42 lub 52 z tym, że upłynęło od tego czasu kilka lat i są to odtwarzacze mocno już wiekowe, a nowy laser jest już chyba nieosiągalny. Dlatego skłaniałbym się ku czemuś nowszemu.

Wątków tego typu jest kilka rocznie :)

I nic sie od tego czasu nie zmieniło . Nadal Marantz CD52 a najlepiej w wersji MKIISE jest najtańszym i nie do pobicia transportem.

Nowy laser nie jest chyba dostępny ale po co Ci nowy ?

Miałem tych Marantzów ( i CD40/50/60 ) u siebie kilkadziesiąt do przeglądu , czy modyfikacji jako źródła i pod napędy.

Nie spotkałem się z padniętym laserem. Czasem posłuszeństwa odmawia zębatka od wysuwania tacki.

Jednak zarówno jeżeli chodzi o całą mechanikę czy też zębatkę kupujesz dawce w postaci Philipsa do 100zł z wysyłką :)

 

Jako napędy nie do pobicia są CD 52 w wersji o jakiej wyżej pisałem . Można też SE czy MKII czy też zwykłą i pogrzebać samemu.

Można też poprawić zasilanie cyfry i wstawić zegar z osobnym zasilaczem co nie zmienia faktu ze taki nawet nie grzebany może służyć za HI ENDowy napęd . Osobiście jako taki mam Pioneera PD-9700 .Jako napęd ta sama klasa co Marantz ale zadbane egzemplarze chodzą powyżej 1000zł .

Obydwa jako napędy grają na poziomie Krella KAV 280CD jako napęd ;)

Jednak CD52 tylko jako napęd , do tego Arcam rDAC i za około 1300zł masz źródło trudne do pobicia w wielokrotnie wyższej cenie bez grzebania i kombinowania.

Jak chcesz robić źródło to 52ka odpada. Tu trzeba szukać CD40/50/60 z TDA1541 . Zegar , poprawa zasilania i koniecznie nowy analog .

Tutaj wybitny jest I/V Aya DAC według Pedji Rogić.

Mnie taki CD40 na bogato wyniósł około 1000zł .

Nie widzę w roli napędu żadnego DVD .

Szlak by mnie trafił z taką obsługą :)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym rozejrzał się za kenwoodem dp-7030. Z racji tego, że większość egzemplarzy na skutek jakiejś wady konstrukcyjnej ma uszkodzoną sekcję analogową predestynuje ten cd do użycia jako transportu lub wbudowania mu nowego przetwornika wraz z analogówką.

Jeżeli chodzi o wnętrze to nie ma porównania z jakimś tanim marantzem -w środku masz osobne płyty dla cyfry i analogu i duży solidny transformator, dyskretne regulatory napięcia i porządny clock z własnym zasilaniem. Laser to kss-210/212. Rzadko się te sprzęty pojawiają w sprzedaży, ale ostatnio na all były dwa w cenie 100 i 150 zł.

Link to comment
Share on other sites

Ten tani Marantz jako napęd gra jak Krell KAV 280CD . Sprawdzone na modyfikowanym Arcam rDAC z zasilaczem T.P. , M2TECH Young , Audiolab M-DAC , Xindak DAC20 .

Trzeba lepszej rekomendacji ?

Nie znam tego Kenwooda ale próbowałem jako napędy różne CDki i akurat ten model jest śmiesznie tani i ma niezniszczalny napęd .

Były droższe jak choćby wyższy model 72 i teoretycznie lepsze ale to właśnie 52ka w tej roli jest taka dobra .

Ma też dobrze zrobione wyjście cyfrowe i dlatego jest tak dobry w roli transportu.

Wersja MKIISE ma nawet słynnego Black Gate w zasilaniu :) .

Link to comment
Share on other sites

I nic sie od tego czasu nie zmieniło . Nadal Marantz CD52 a najlepiej w wersji MKIISE jest najtańszym i nie do pobicia transportem.

Czy wersja CD42 w wersji MKII jest od niego "dużo gorsza" ?? Znalazłem ten właśnie model w b dobrej cenie. Warto w niego inwestować??

Link to comment
Share on other sites

Mam dvd Ponieera dv420 - próbowałem go jako transport do DAC'a Waldka. Definitywnie przegrał z PC jako źródło. Pod każdym względem. Zarówno mechanicznie jest to straszna kupa - głośno, że w słuchawkach słychać pracę napędu, jakość dźwięku również zdecydowanie gorsza niż z PC (oczywiście PC z Foobarem i wtyczkami). Do goldmundyzacji był używany wcześniejszy model, tam była inna płytka i inne scalaki niż w moim. Oczywiście jak ktoś ma już dvd to posłuży jako transport, jednak jak się porówna z "czymś" innym to...

HTPC+DAC PCM1795+UGODA+LAMM+HURRICANE=DIY

Link to comment
Share on other sites

>Kocur57

O ile zależy Ci na CD, to tak jak koledzy wyżej pisali - kup CD np Philipsa, wstaw tam DACa, a na forum jest kilka róznych, połącz po I2S i masz sprawę zgłowy.

Jeżeli chcesz uzywać CD jako transport, to zapewne musisz wstawić lepszy nadajnik SPDIF do CD (transportu). Bo w DACu to stosowane obecnie Wolfsony spisują się świetnie.

www.sparus.pl

Link to comment
Share on other sites

Na tą chwilę szukam Marantz'a CD52 w wersji MKIISE. Będzie na pewno lepszy na starcie od tego co mam w tej chwili. Z tego co się zorientowałem, może on stanowić dobrą bazę do modyfikacji i wszelkich "DIY'owskich zabaw" w przyszłości i dla mnie jest to niewątpliwa zaleta. Za DVD przemawia fakt, że czasem będę mógł posłuchać MP3 (czasem trzeba ;)) i to, że mam już go w domu - więc nie skreślam tej opcji całkowicie - może trafię gdzieś fajnego DAC'a po kosztach ;).

Zobaczymy, mam jeszcze dwa równolegle postępujące projekty więc jest co robić i w co inwestować ;)

Link to comment
Share on other sites

FERB modyfikowałes dv420? :) Jeśli nie, to nie masz o czym mówić :)w sprawie dv420 jako napędu.

Nie mówie że dv420 jest super hiper itd, ale pare zacnych cd przewaliłem jako napędy i ten pioneer po modyfikacjach wygrał jakością dźwięku, teraz gra u mnie jako źródło co innego :)

bo gram z plików, ale jak mam ochotę na płyty cd to mam ogromną radośc ze słuchania z tego pioneera :)

pozdrawiam

Sukces oznacza robienie zwykłych rzeczy – niezwykle dobrze

Link to comment
Share on other sites

Nie nie modowałem - porównywałem bebechy z Fikusowym 300 dv (?) i wyszło, że mam inny procesor (?), więc dalsze zabiegi spełzły na niczym. Robiłem to z rok temu, nie wiele pamiętam co było w środku. Natomiast porównanie z PC NIE MODOWANEGO 420 dv robiłem z tydzień temu. I wyszło co wyszło. Nie drążę tematu bo robię PC na terminalu HP. Jeżeli udało Ci się modowanie to super:)

A teraz SZAAA bo właśnie uruchomiłem finalną wersję zbalansowanej SOHY IV :)))

HTPC+DAC PCM1795+UGODA+LAMM+HURRICANE=DIY

Link to comment
Share on other sites

Cześć

 

Sorry, że nie w temacie, ale czy ktoś pokusiłby się o wstawienie gniazda i usunięcie ( chyba rezystora) i wstawienie konda w tym Philipsie DV 300 ( bo to chyba cała modyfikacja) . Mam to ustroistwo ale raczej sam wolę nie grzebać.

 

Pozdrawiam ))

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.