Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki odtwarzacz CD do modyfikacji i dylematy odnośnie źródła


kocur57

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Coraz bardziej mi doskwiera brak dobrego źródła w moim systemie. Tzn posiadam nawet kilka odtwarzaczy CD ale moim zdaniem jest to najsłabsze ogniwo w systemie i ogranicza nieco jego możliwości. Pomysł więc też taki aby takie źródło sobie zorganizować, przynajmniej częściowo własnoręcznie.

Stąd pytanie jaki dobry odtwarzacz CD polecacie z rynku wtórnego który nadawałyby się dobrze do późniejszych modyfikacji i przy okazji na starcie nie kaleczył uszu. Dobrze by było aby dostępny był do niego laser w jakiejś ludzkiej cenie (tak w razie w ;) ). No i jakie go DAC'a można by na początek do niego dorobić i jakie usprawnienia zastosować. Dobrze aby rzeczony DAC miał USB i dawał możliwość wykorzystania go po podłączeniu do kompa. (tutaj pytam o raczej gotowe sprawdzone projekty które można by własnoręcznie powielić ).

Odnalazłem już kilka podobnych wątków, również na tym forum ale są one mocno przeterminowane stąd ponowienie pytania.

W jednym z nich polecano jako dobre i niedrogie źródło Maranza cd-42 lub 52 z tym, że upłynęło od tego czasu kilka lat i są to odtwarzacze mocno już wiekowe, a nowy laser jest już chyba nieosiągalny. Dlatego skłaniałbym się ku czemuś nowszemu.

Kwota zakupu używki powiedzmy 500 zł - nie bardzo chcę wydawać więcej bo jakoś coraz słabiej CD jako format imho sobie radzi.

Koszt dalszych modyfikacji - bliżej nieokreślony - odwleczony w czasie.

 

Za czym się rozglądać?? marki, modele ??

I czy w ogóle za kwotę przeze mnie podaną coś rozsądnego da się jeszcze kupić?

Może w ogóle odpuścić już CD i przestawić się na pliki? Tylko one jakoś do mnie nie przemawiają

 

Co do preferencji brzmieniowych - ma być równo i przejrzyście z dużą ilością detali

 

z góry dzięki za wszelkie głosy i porady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2013 traktowanie CD inaczej niż transport jest obciachem :) Jeśli pliki do Ciebie nie przemawiają to wybierz jakiś solidny CD (bo dostępnych "czystych" transportów jest jak na lekarstwo) z dobrym wyjściem cyfrowym i dostępnym laserem i zapomnij o problemach z CD. Potraktuj go jako transport i podłącz do DAC-a. Jakiego.... no to już grubsza historia, ale o tym znajdziesz dziesiątki wątków "na czasie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej odpuścić sobie CD i przestawić się na odtwarzacz gęstych plików ? Te urządzenia mają potencjał po tuningu a muzyki jest wbrew temu co niektórzy piszą sporo w DVD-Audio i SACD jak się dobrze poszuka. Zresztą takie płyty można sobie samemu wypalać choćby z flaców 24 bitowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pliki do Ciebie nie przemawiają to wybierz jakiś solidny CD (bo dostępnych "czystych" transportów jest jak na lekarstwo) z dobrym wyjściem cyfrowym i dostępnym laserem i zapomnij o problemach z CD

No o to również pytałem - jaki solidny CD ? I jak odróżnić dobre wyjście cyfrowe od słabego ?? Jakaś marka? Konkretny model ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

kocur57 poszukaj wątku o traktowaniu dvd jako transportu.

 

Bardzo fajnie Majkel się o tym wypowiedział a przerobił pare i cd i dvd :)

Ja używam transportu "strumieniowego" ale w zastępstwie gra mi dvd pioneera dv-420 (po wyciszeniu i nieznacznej modyfikacji), naprawdę dobrze się sprawuje,

nie darmo goldmund używa podobnego napędu w swoich tranpsortach o ile nie takiego samego :)

 

tu link który trzeba troszkę traktować z przymrużeniem oka :)

http://lampizator.eu/lampizator/REFERENCES/Goldmund/goldmundizator.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię nie DVD, miałbym nawet coś w domu do wykorzystania i z tego co się orientuję to każdy z nich posiada wyjście cyfrowe. Możliwość odtwarzania plików poprawia jego funkcjonalność - czyli same ++++. Czy każdy napęd DVD można żywcem wykorzystać jako transport ? czy polecalibyście jakieś konkretne modele ( rozwiązania )? Czy trzeba (należy) w nich dokonywać na wejście jakiś usprawnień - jakich ? w jakim zakresie ?

Sorki za przynudzanie i zarzucanie pytaniami ale mam wrażenie że nie tylko ja z nich skorzystam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kocur57 podałem Ci wyżej... Pioneer ma bardzo dobre napędy :) jak poczytałes w linku (możesz tez poszukac innych informacji na necie). Nic Ci jednak nie zastąpi własnych ekspertmentów :) Ja przewaliłem pare cd i dvd i został pioneer i "strumieniowiec" ze wskazaniem na tego drugiego :) ale to temat rezka nie sposób przewalić wszystkich napędów :) za duzo tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przewaliłem pare cd i dvd i został pioneer i "strumieniowiec" ze wskazaniem na tego drugiego :) ale to temat rezka nie sposób przewalić wszystkich napędów :) za duzo tego :)

no właśnie dlatego pytam. Skoro ktoś przewalił już chociaż część roboty i stracił na to dużo energii i kasy to po co powielać błędy. Chciałbym chociaż odrobinę zawęzić pole poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki wszystkim za pomoc i udział w dyskusji. Jakiegoś pioneera to mam nawet gdzieś w domu. Więc stosunkowo łatwo będzie mi zacząć eksperymenty :).

Jeszcze jedno pytanie - nie chciałbym zakładać niepotrzebnie kolejnego wątku.

Czy mógłby ktoś polecić sprawdzonego sprzedawce Lampucery? Przeszukałem trochę sieć ale i generalnie jestem zdecydowany na tego właśnie DAC'a na początek. Ale jednocześnie chciałbym zminimalizować możliwość wpadki przy tym zakupie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z nich polecano jako dobre i niedrogie źródło Maranza cd-42 lub 52 z tym, że upłynęło od tego czasu kilka lat i są to odtwarzacze mocno już wiekowe, a nowy laser jest już chyba nieosiągalny. Dlatego skłaniałbym się ku czemuś nowszemu.

Wątków tego typu jest kilka rocznie :)

I nic sie od tego czasu nie zmieniło . Nadal Marantz CD52 a najlepiej w wersji MKIISE jest najtańszym i nie do pobicia transportem.

Nowy laser nie jest chyba dostępny ale po co Ci nowy ?

Miałem tych Marantzów ( i CD40/50/60 ) u siebie kilkadziesiąt do przeglądu , czy modyfikacji jako źródła i pod napędy.

Nie spotkałem się z padniętym laserem. Czasem posłuszeństwa odmawia zębatka od wysuwania tacki.

Jednak zarówno jeżeli chodzi o całą mechanikę czy też zębatkę kupujesz dawce w postaci Philipsa do 100zł z wysyłką :)

 

Jako napędy nie do pobicia są CD 52 w wersji o jakiej wyżej pisałem . Można też SE czy MKII czy też zwykłą i pogrzebać samemu.

Można też poprawić zasilanie cyfry i wstawić zegar z osobnym zasilaczem co nie zmienia faktu ze taki nawet nie grzebany może służyć za HI ENDowy napęd . Osobiście jako taki mam Pioneera PD-9700 .Jako napęd ta sama klasa co Marantz ale zadbane egzemplarze chodzą powyżej 1000zł .

Obydwa jako napędy grają na poziomie Krella KAV 280CD jako napęd ;)

Jednak CD52 tylko jako napęd , do tego Arcam rDAC i za około 1300zł masz źródło trudne do pobicia w wielokrotnie wyższej cenie bez grzebania i kombinowania.

Jak chcesz robić źródło to 52ka odpada. Tu trzeba szukać CD40/50/60 z TDA1541 . Zegar , poprawa zasilania i koniecznie nowy analog .

Tutaj wybitny jest I/V Aya DAC według Pedji Rogić.

Mnie taki CD40 na bogato wyniósł około 1000zł .

Nie widzę w roli napędu żadnego DVD .

Szlak by mnie trafił z taką obsługą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozejrzał się za kenwoodem dp-7030. Z racji tego, że większość egzemplarzy na skutek jakiejś wady konstrukcyjnej ma uszkodzoną sekcję analogową predestynuje ten cd do użycia jako transportu lub wbudowania mu nowego przetwornika wraz z analogówką.

Jeżeli chodzi o wnętrze to nie ma porównania z jakimś tanim marantzem -w środku masz osobne płyty dla cyfry i analogu i duży solidny transformator, dyskretne regulatory napięcia i porządny clock z własnym zasilaniem. Laser to kss-210/212. Rzadko się te sprzęty pojawiają w sprzedaży, ale ostatnio na all były dwa w cenie 100 i 150 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tani Marantz jako napęd gra jak Krell KAV 280CD . Sprawdzone na modyfikowanym Arcam rDAC z zasilaczem T.P. , M2TECH Young , Audiolab M-DAC , Xindak DAC20 .

Trzeba lepszej rekomendacji ?

Nie znam tego Kenwooda ale próbowałem jako napędy różne CDki i akurat ten model jest śmiesznie tani i ma niezniszczalny napęd .

Były droższe jak choćby wyższy model 72 i teoretycznie lepsze ale to właśnie 52ka w tej roli jest taka dobra .

Ma też dobrze zrobione wyjście cyfrowe i dlatego jest tak dobry w roli transportu.

Wersja MKIISE ma nawet słynnego Black Gate w zasilaniu :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic sie od tego czasu nie zmieniło . Nadal Marantz CD52 a najlepiej w wersji MKIISE jest najtańszym i nie do pobicia transportem.

Czy wersja CD42 w wersji MKII jest od niego "dużo gorsza" ?? Znalazłem ten właśnie model w b dobrej cenie. Warto w niego inwestować??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dvd Ponieera dv420 - próbowałem go jako transport do DAC'a Waldka. Definitywnie przegrał z PC jako źródło. Pod każdym względem. Zarówno mechanicznie jest to straszna kupa - głośno, że w słuchawkach słychać pracę napędu, jakość dźwięku również zdecydowanie gorsza niż z PC (oczywiście PC z Foobarem i wtyczkami). Do goldmundyzacji był używany wcześniejszy model, tam była inna płytka i inne scalaki niż w moim. Oczywiście jak ktoś ma już dvd to posłuży jako transport, jednak jak się porówna z "czymś" innym to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kocur57

O ile zależy Ci na CD, to tak jak koledzy wyżej pisali - kup CD np Philipsa, wstaw tam DACa, a na forum jest kilka róznych, połącz po I2S i masz sprawę zgłowy.

Jeżeli chcesz uzywać CD jako transport, to zapewne musisz wstawić lepszy nadajnik SPDIF do CD (transportu). Bo w DACu to stosowane obecnie Wolfsony spisują się świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę szukam Marantz'a CD52 w wersji MKIISE. Będzie na pewno lepszy na starcie od tego co mam w tej chwili. Z tego co się zorientowałem, może on stanowić dobrą bazę do modyfikacji i wszelkich "DIY'owskich zabaw" w przyszłości i dla mnie jest to niewątpliwa zaleta. Za DVD przemawia fakt, że czasem będę mógł posłuchać MP3 (czasem trzeba ;)) i to, że mam już go w domu - więc nie skreślam tej opcji całkowicie - może trafię gdzieś fajnego DAC'a po kosztach ;).

Zobaczymy, mam jeszcze dwa równolegle postępujące projekty więc jest co robić i w co inwestować ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

FERB modyfikowałes dv420? :) Jeśli nie, to nie masz o czym mówić :)w sprawie dv420 jako napędu.

Nie mówie że dv420 jest super hiper itd, ale pare zacnych cd przewaliłem jako napędy i ten pioneer po modyfikacjach wygrał jakością dźwięku, teraz gra u mnie jako źródło co innego :)

bo gram z plików, ale jak mam ochotę na płyty cd to mam ogromną radośc ze słuchania z tego pioneera :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie modowałem - porównywałem bebechy z Fikusowym 300 dv (?) i wyszło, że mam inny procesor (?), więc dalsze zabiegi spełzły na niczym. Robiłem to z rok temu, nie wiele pamiętam co było w środku. Natomiast porównanie z PC NIE MODOWANEGO 420 dv robiłem z tydzień temu. I wyszło co wyszło. Nie drążę tematu bo robię PC na terminalu HP. Jeżeli udało Ci się modowanie to super:)

A teraz SZAAA bo właśnie uruchomiłem finalną wersję zbalansowanej SOHY IV :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC+DAC PCM1795/NUDA+TELEFUNKENS600/KHOZMO+ALEPH J 2xMONO+HURRICANE=DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Sorry, że nie w temacie, ale czy ktoś pokusiłby się o wstawienie gniazda i usunięcie ( chyba rezystora) i wstawienie konda w tym Philipsie DV 300 ( bo to chyba cała modyfikacja) . Mam to ustroistwo ale raczej sam wolę nie grzebać.

 

Pozdrawiam ))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.