Skocz do zawartości
IGNORED

Ustawienie kolumn


niemand

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

Mam male pytanie.

 

Posiadam kolumny ktore normlanie, wedlug zalecen producent, powinny stac na podlodze a maja tylko 51cm wysokosci... (Kef 103.2)

Obecnie stoja na pulkach, na wysokosci uczu (siedzac) i nie wiem czy przez to niczego nie trace... jedyne co na szybko odczulem to to, ze stojac na ziemi maja troche wiecej niskich i lepiej je czuc, gora i srednie chyba bez zmian...

 

Czy potrzebuje porzadnych standow czy to nie robi wielkiej roznicy? Wiem, powinienem sam posluchac i sprawdzic ale mam bardzo ograniczona przestrzen a chcialbym sie dowiedziec jaki to ma rzeczywiscie (w praktyce) wplyw na brzmienie.

 

Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny powinny stać na standach 50 - 60 cm. Koniec, kropka. Da to lepszą przestrzenność,barwę, scenę, stereofonię. Jak najdalej od ściany - jeżeli można.

Stawianie na podłodze rzeczywiście może poprawić trochę bas, ale sprawi że wszystkie pozostałe cechy dźwięku będą gorsze.

Jeżeli na standach brakowałoby im trochę basu, to należy je przysunąć bliżej do ściany - ale tylko wtedy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z tym odstawieniem od sciany jest bardzo kiepsko... moge je odsunac max 10-15cm... czyli tylko porzadne standy i nic wiecej, nic a nic?

 

Obecnie stoja na takich poklach (troche sie wygiely,musialem wymontowac ich tyl i dopiero weszly (wczesniej staly na nich mniejsze monitorki))... czy to bardzo zle, czy od biedy, na jakis czas moze byc? Naprawde mam bardzo male pole do manewru...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

P.S. jednak az tak wygiete nie sa, dystorsja obiektywu robi swoje..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze. Ale jak nie masz miejsca to nie masz - co możesz na to poradzić ?

Wysuń je może do przodu ze 3 cm i posłuchaj czy jest lepiej. Jak będzie lepiej to OK, jak nie będzie to wsuń tak jak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No wlasnie z tym odstawieniem od sciany jest bardzo kiepsko... moge je odsunac max 10-15cm... czyli tylko porzadne standy i nic wiecej, nic a nic?

 

Obecnie stoja na takich poklach (troche sie wygiely,musialem wymontowac ich tyl i dopiero weszly (wczesniej staly na nich mniejsze monitorki))... czy to bardzo zle, czy od biedy, na jakis czas moze byc? Naprawde mam bardzo male pole do manewru...

 

http://img855.imageshack.us/img855/8104/kefy.jpg

 

P.S. jednak az tak wygiete nie sa, dystorsja obiektywu robi swoje..

 

justas32 dobrze Ci radzi - tylko ze standami coś możesz pokombinować i to jest jedyne sensowne rozwiązanie.

A przy takim umieszczeniu kolumn, jak masz teraz - w półce, to odległość od ściany jest praktycznie zerowa, bo w tym przypadku taką "ścianą" dla kolumny jest ścianka tej właśnie półki, niestety...

A każda kolumna potrzebuje przynajmniej minimum wolnej przestrzeni wokół siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup standy dociąż je piaskiem dołóż podkładki pod kolce pobaw się z ustawieniem(musisz trafić w punkt) zrób miejsce tym kolumną zarówno po bokach jak i z tyłu efekt będzie lepszy jak wymiana np. wzmacniacza na lepszy, sam zobaczysz.Z tym ustawieniem na podłodze to się uśmiałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego. Pamietam były nawet takie standy na allegro kiedy ja szukałem ale bałem się - pewnie niesłusznie - spreżystosci wygiętych rurek. Korzystam ze sztywniejszego, regulowanego rozwiązania diy i jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak właściwie to zobaczyłem temat i się podłączam z pytaniem. Może jest ktoś już biegał po pomieszczeniu z dwoma prawymi kolumnami ? Chętnie poczytam do jakich rezultatów w ustawieniu doszliście - oprócz wymiany kolumn :).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie w tym chodzi że jest nisko. Kąt nachylenia pracuje za wysokość. Ja np nie mam jak postawić na wysokich prostych podstawkach monitorów s40-w65-g30 już nie wspomnieć jak by to wyglądało.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze. Ale jak nie masz miejsca to nie masz - co możesz na to poradzić ?

Wysuń je może do przodu ze 3 cm i posłuchaj czy jest lepiej. Jak będzie lepiej to OK, jak nie będzie to wsuń tak jak jest.

 

To trzeba leczyć! Osobie która ma kolumny w regale karzecie wysunąć 3 CM do przodu i będzie dobrze! Przecież to nigdy prawidłowo nie zagra!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

To trzeba leczyć! Osobie która ma kolumny w regale karzecie wysunąć 3 CM do przodu i będzie dobrze! Przecież to nigdy prawidłowo nie zagra!

A dlaczego w liczbie mnogiej? "Karzecie"?

Jak na razie to tylko jedna osoba "kazała"... ;)

 

Inne napisały spostrzeżenia podobne do Twoich:

 

justas32 dobrze Ci radzi - tylko ze standami coś możesz pokombinować i to jest jedyne sensowne rozwiązanie.

A przy takim umieszczeniu kolumn, jak masz teraz - w półce, to odległość od ściany jest praktycznie zerowa, bo w tym przypadku taką "ścianą" dla kolumny jest ścianka tej właśnie półki, niestety...

A każda kolumna potrzebuje przynajmniej minimum wolnej przestrzeni wokół siebie.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, juz mam zaplanowany stand wlasnie z tych polek... utne je do odpowiedniej wysokosci, kilka modow i powinno byc lepiej, nic lepszego teraz nie wymysle bo potrzebuje polek na plyty i ksiazki...wtedy te niskie polki/standy wysune dalej od sciany i przesune calosc polek i biurko (po prawej) bardziej w prawo ,wtedy kolumna bedzie miala wiecej przestrzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kolumny ktore normlanie, wedlug zalecen producent, powinny stac na podlodze ...

Wydaje mi się, że producent wie lepiej co pisze od forumowych gdybaczy, którzy tych kolumn pewnie nawet na oczy nie widzieli.

Skoro producent twierdzi, że powinny stać podłodze i według Ciebie lepiej jest na podłodze, to widocznie mają stać na podłodze.

 

YAMAHA NS-1000 (te ze zdjęcia powyżej) akurat u siebie miałem i najgorsze co można tym kolumnom zrobić,

to zacząć kombinować bez sensu z ich podnoszeniem czy tym bardziej z odginaniem ich od pionu.

Nie wiem dlaczego wszystkim się wydaje, że wiedzą lepiej od fabryki jak i na czym powinny być ustawiane głośniki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YAMAHA NS-1000 (te ze zdjęcia powyżej) akurat u siebie miałem i najgorsze co można tym kolumnom zrobić

Nie mam powodu by ci nie wierzyć. Ja tych kolumn nie słyszałem ani prostych ani odchylonych. Chodzi tylko o wizualizacje. Link do tego zdjęcia pochodzi z forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja mam też krowiaste monitory które muszą stać nisko i mam je odchylone - DLA MNIE jest lepiej.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że producent wie lepiej co pisze od forumowych gdybaczy, którzy tych kolumn pewnie nawet na oczy nie widzieli.

Skoro producent twierdzi, że powinny stać podłodze i według Ciebie lepiej jest na podłodze, to widocznie mają stać na podłodze.

 

Z ciekawosci jeszcze raz zajrzalem do manuala tego modelu ktory mozna pobrac ze strony Kef i jednak wprowadzilem niepotrzebny zamet. Zmylila mnie jedna strona gdzie te kolumny byly zaliczone do podlogowych... sorry za pomylke.

 

keff.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba leczyć! Osobie która ma kolumny w regale karzecie wysunąć 3 CM do przodu i będzie dobrze! Przecież to nigdy prawidłowo nie zagra!

 

Rewelacyjne stwierdzenie !!!!!!

 

Myślę, że ta strona rozwiąże problem: www.lekarze.pl

Taką wiedze właśnie posiadają niektórzy forumowicze a udzielają się w 99% postów doradzając takie bzdury.

 

Jak będziesz wysuwał te kolumny to weź dobrą miarkę bo jak wysuniesz 2,9cm to będzie lipa. HE HE HE HE HE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WItam

 

Nie bede zakladal oddzielnego tematu by zadac jedno pytanie wiec wale tutaj.

 

Zabieram sie za standy, myslalem dlugo nad konstrukcja, ale dzis wpadlem na chyba najlepszy i najprostrzy sposob na dobre standy. Zrodzilo sie pytanko: Czy gorna podstawa stand'a, na ktorej bedzie stala kolumna, moze byc mniejsza od powierzchni spodu kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulepilem jakies standy z kamienia, jeszcze w przyszlosci bede dopieszczal przy okazji przemeblowywania pokoju.

 

Musze powiedziec, ze sie zdziwilem lekko. Nie sadzilem ze taka zmiana (z polek, na 21kg/50cm wysokosci standy) tak moze wplynac na dzwiek... w koncu scene mam przed soba a nie nademna, w koncu czuje taki gleboki bas a wokale (pewnie przez kierunkowosc tweetow) sa jakby dokladniejsze,blizsze... slaby ze mnie audio poeta.

I najdziwniejsze, musze duzo bardziej zwiekszac wzmocnienie zeby uzyskac taki sam poziom glosnosci niz gdy staly (kolumny) w polkach... pewnie one tez "graly".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.