Skocz do zawartości
IGNORED

"Pierdzący" głośnik


donmarciano

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jednak odklejoną kopułkę i trzeba ją w końcu przykleić. Potrzebuję glutowatego kleju bo taki był oryginalny. Kopułka jest gumowa a membrana z włókna węglowego. Szukałem na Allegro u sprzedawcy zestawów do reanimacji głośników ale on specjalizuje się w reanimacji Tonsilów i sam stwierdził, że to co ma tworzy sztywną masę klejącą i się nie nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 sztuk zrobiłem. Zawsze kleiłem butaprenem. Ten do butów. Pożycz od żony igłę lub weź najmniejszy wkrętak zegarmistrzowski.

 

Zaznacz cienkopisem cztery mirko-kropeczki na membranie w miejscach, gdzie kapturek, jak go "równo" przyłożysz - wydaje się wzrokowo że jest idealnie na środku. ...

 

Poprawka - jako że robisz to po raz pierwszy - te mikrokropki zrób w 8 punktach, w rozstawie po 45 stopni kątowych.

 

Cienkim wkrętakiem zegarmistrzowskim nakładasz pierwszą warstwę budaprenu. Po WEWNĘTZNEJ stronie krawędzi kopułki. Tak żeby był na styk z punktem "przegięcia" rantu kopułki. W żadnym razie żeby nie wychodził poza rant przegięcia.

Poczekaj aż prawie całkowicie wyschnie.

 

Nanosisz odrobinę kleju wielopunktowo lub cienką kreską na membranę - ale 3mm PONIŻEJ (tzn. bliżej środka membrany) tych 8 punktów.

 

Nanosisz nieco większą odrobinę kleju po obwodzie WEWNĘTrznej krawędzi kopułki. CZYLI NIE NA BRZEG.

Możesz go dać "ciut więcej" .. tak żeby sobie minimalnie o 2mm mógł spłynąc.

 

Nakładasz krawędź kopułki do JEdnej kropki. drugą stronę kopułki trzymasz dwoma śrubokrętami i powoli opuszczasz, pilnując zbieżności z 7 pozostałymi kropkami. Musisz trafić prawidłowo za pierwszym razem. więc powoli opuszczaj bez pośpiechu.

 

Jak już krążek upadnie na swoje miejsce - lekko docisnąć, położyć na plecach i niech te ciut nadmiaru kleju w kopułce spłynie sobie te 2mm i zakontaktuje z warstwą kleju na membranie. Suszyć 24 godziny.

 

aha .. uwaga ... nie buta-coś-innnego wynalazki, tylko normalny stary chamski PRL'owski budapren.

Teraz sporo wynalazków / podróbek po rynku krąży (sparzyłem się np. na butapreM ... takie cudo miałem - wyrzuciłem).

 

... aha ... jeśli jednak wylezie co nieco kleju z pod kopułki w momencie dociskania - to NIC z tym nie rób.

Poczekaj około 20 minut do godziny ... następnie jak to będzie bardziej gęste półsuche, a jeszcze glutowate - powinno się dać zrolować patyczkiem lub delikatnie palcem.

 

Nie wiem czy kiedyś kręciłeś kulki z gila wydłubanego z nosa ... ale to jest dokładnie ta sama procedura ...

 

:) :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinienem nic pisać ale Qrcze ...kolega powyżej napisał wszystko na temat .

Aha i klej kup najlepiej w sklepie z akcesoriami szewskimi ( do butów) koniecznie w opakowaniu 1kG ( 0.8-0.9L) bo te w tubkach są pełne wypełniaczy i polepszaczy ale polepszaczy zarobku tych co je konfekcjonują.

Przy cenie kilkanaście zł za puszkę nie ma się nawet co zastanawiać nad zaoszczędzeniem kilku pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie przeszkadzam. Ja tylko w kwestii formalnej. Chciałem polać autorowi tematu za tytuł wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> ale Qrcze ...kolega powyżej napisał wszystko

 

Spoko ... nie takie znowu wszystko. Chleba nikogo nie pozbawiłem. Przyklejanie noska to kwiatek do kożucha ....

Prawdziwa zabawa to jest z klejeniem dolnego resora do cewki i cewki do membrany.

 

Cicho sza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego nie powiem ;) spokojnie

Zresztą na alledrogo są spece co mają metodę na wszystko i sprzedają nawet wikol w strzykawkach jako klej do resorów piankowych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem namierzony. Głośniki są całkowicie sprawne. Niedomagał jeden kanał mojej lampy. Prawdopodobnie zaśniedziałe nóżki NOSowych lamp. Wyjąłem. oczyściłem. Zamieniłem kanałami na wszelki wypadek i jest dobrze w obu kolumnach. Przepraszam za wasz zmarnowany czas - szczególnie zjj_wwa.

Niestety zupełnie bezcelowo odkleiłem jedną kopułkę! Jak to mówił u Koterskiego Pan Miauczyński: "No żesz kur...a, ja pier....e!"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tą zniszczyłeś - to Kopułki możesz kupić na allegro. Jeśli nie zniszczyłeś - przyklej Butaprenem (tym z 1kg puszki !!!) i będzie dobrze.

 

>>> Prawdopodobnie zaśniedziałe nóżki NOSowych lamp.

 

Galwanizernia na Bokserskiej w Warszawie pozwoli Ci te nosy zrobić na "Limited GOLD Edition" ... po pierwsze będą złote, po drugie będą kontaktować, po trzecie będzie je można pod koniec żywota sprzedać jako 'G...' owinięte w złoty papierek, za np. zylion złotych za sztukę na alledrogo.

 

A tak poważnie: rzeczywiście - ROBIĄ. jak przyszedłem i się czaiłem z posrebrzaniem zacisków głośnikowych, Pani ze stoickim spokojem pyta - Aaaa ... to do muzyki, Tak ? Ja oczy w słup. Ta mi wyjaśnia - spokojnie - tutaj już nie tacy giganci przychodzili.

 

Pani ma wprawę w pozłacaniu pinów lamp elektronowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.