Skocz do zawartości
IGNORED

CA Stream Magic 6 czy NP30?


lenar_87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po 3 latach nieobecności, wielu zmianach w życiu, postanowiłem małymi kroczkami wrócić do świata audio. Zmieniły się warunki lokalowe, przyjechały pierwsze nowe sprzęty. Chciałbym jednak uzyskać poradę co do samego źródła. Postanowiłem iść z duchem czasu i skupić się tylko na bezstratnych formatach. Aktualnie w domu posiadam Audio Academy Mimas II połączone z Audio Innovations Alto. Okablowanie w chwili obecnej to Klotze (IC i głośnikowe) na wtykach Nakamichi, ale to akurat temat wtórny.

 

Teraz z braku laku, za źródło robi TV z wyjściem słuchawkowym. Nie gra to dobrze... brakuje niskiego basu i kontroli nad dolnymi zakresami. Wysokie zakresy z kolei nie są wystarczająco analityczne. Średnica gra dobrze. Niemniej gdy kilkanaście dni temu na próbę wpiąłem w system DAC Nostromo (wersja mini) i podpiąłem laptopa. No różnica już była przeogromna. Szczegółowość góry była o niebo lepsza, bas trochę lepiej kontrolowany. Stąd szybka decyzja, żeby wpiąć w ten system coś ciekawego. Ponieważ warunki lokalowe raczej nie pozwalają mi na ciągnięcie kilkumetrowych kabli USB, postanowiłem poszukać czegoś z opcją zdalnego przesyłania danych / zdalnej kontroli nad urządzeniem z wglądem w biblioteki multimediów. Padło na Cambridge Audio.

 

Do boju, jako źródło, stają w szranki tylko dwa modele Cambridge Audio - Stream Magic 6 i NP30. Czemu? Względy praktyczne (sterowanie z urządzeń mobilnych) oraz świetne recenzje. Jak każdy wie, w dużym uproszczeniu SM6 to NP30 + Dac Magic. Różnica w cenie spora bo ponad 1500 zł, a ja się zastanawiam, jakie są różnice w brzmieniu i czy będą one do wyczucia w moim aktualnym zestawie. Jeśli ktoś porównywał obydwa urządzonka, proszę o poradę.

 

Sprawa tym bardziej się komplikuje, że zarówno o jednym, jak i o drugim jest napisane wiele dobrego, a mi potrzeba analizy porównawczej z opinią kogoś to będzie dodatkowo czuł potencjalne brzmienie z moim zestawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

klasa Twojego zestawu audio wymaga dobrego źródła dźwięku. NP-30 ma bardzo bogate wyposażenie, jednak w Twojej konfiguracji będzie wąskim gardłem pod względem jakości dźwięku. Stream Magic 6 byłby moim zdaniem idealnym urządzeniem, pozwalającym na wykorzystanie potencjału.

Pewną alternatywą może być NP-30 + zewnętrzny DAC. Jeśli miałbyś jednak decydować się na Dacmagic, nie ma to sensu, za podobne pieniądze kupujesz Stream Magic 6. Można jeszcze ewentualnie poeksperymentować z innymi przetwornikami, szukając brzmienia jeszcze bardziej dopasowanego do Twoich preferencji, sądzę jednak że aby uzyskać zdecydowanie wyższą jakość brzmienia niż z SM6, będziesz musiał przeznaczyć wyraźnie wyższą kwotę.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, jest także możliwość wypożyczenia urządzenia do sprawdzenia w Twoim systemie.

W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie ten wątek:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.