Skocz do zawartości
IGNORED

Focal Chorus 826VW - jaki wzmacniacz?


user67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Na forum zabawne jest to że w dyskusji uczestniczą wszyscy poza zainteresowanym

 

Uczestnicze cały czas ;) czytam i zbieram opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jak dla mnie te głośniki mają wysokie tony do wymiany ale to oczywiste w tym przedziale cenowym...nie można mieć wszystkiego :( "

 

 

 

 

mozna miec,tekolumny graja cudnie,ale troche wysilku trzeba wlozyc,odpowiednia adaptacja,kabelki i koniec poszukiwan,a gadaka ze tweeter nie dobry czy bas za slaby albo za mocny,to nie wina kolumn a niewlasciwego doboru komponentow,akustyki itd, wszystko trzeba zgrac a bedzie hi endowo grac o czym sie przekonalem osobiscie,u mnie na poczatku tez gora sialy a teraz znowu mi tej gory brakuje,co prawda mam 816v ale te kolumny sa podobne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie wybieram kolumn tylko wzmacniacz i ewentualnie transport. Proszę więc o pomoc w wyborze tych sprzętów a nie wzajemne kłótnie.

Kolumny Focal Chorus 826 już mam i ich nie zamienię na inne bo grają rewelacyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MADy 37X są słabe. Tu już mocniejszy jest lampowy Yaqin MC-100B

Może szukaj Passa X150 . Ostatnio był za około 8kzł. To końcówka która da sobie z nimi radę a sterowanie głośnością przejmie Stream Magic 6.

Tyle że X150 , SM6 i te kolumny pewnie będzie za ostro.

Zostaje Ci Krell 300i albo wyraźnie drożej Xindak A600P lub E .

Nie widzę innej mocnej integry.

Chociaż...

Zapytaj Kolegi Iceman007 czy ma jeszcze tą Szwedzką Integrę ( Bladelius czy coś podobnego ) u siebie. Nie wiem jak gra ale wiem że była za około 4 klocki i miała trafo 1800W albo 2000W .

Czyli mocowo na bank sobie poradzi :)

 

nady słabe? poczytaj trochę testów laboratoryjnych, każdy wzmak nada generuje więcej mocy niż na papierze, tak pokazują mierniki. Zastanów się zanim miniesz się z prawdą, lampy mają swoje wady dla mnie nie do przyjęcia więc wolę tranzystory

 

oto przykład

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nady słabe? poczytaj trochę testów laboratoryjnych, każdy wzmak nada generuje więcej mocy niż na papierze, tak pokazują mierniki. Zastanów się zanim miniesz się z prawdą, lampy mają swoje wady dla mnie nie do przyjęcia więc wolę tranzystory

 

oto przykład

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No widzisz , akurat od lat modyfikuję NADy .Odtwarzacze a w większości wzmacniacze tej firmy.

Miałem u siebie dziesiątki klocków tej firmy więc mam swoje zdanie.

Ty widziałeś trafko w tym wzmacniaczu ? Jest sporo mniejsze niż choćby w CD CDX NAIMa :)

Ma gdzieś 250-300W więc nie wyrobi z tyloma wooferami i tyle.

Co innego 2 way z jedną 18tką

Moc jest też podawana dla 1Khz .

 

Zresztą nie ma co gdybać. Miałem C370 i dokładnie 34 ( trzydzieści cztery ) Yaqiny MC-100B . Jeżeli chodzi o wykop , dynamikę , moc i możliwość wytworzenia dużego ciśnienia czystego dźwięku to NAD z papierowymi danymi się schował.

Do takich kolumn wzmaka bez trafa minimum 400W nawet bym nie podłączał.

600-800W będzie optymalnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz , akurat od lat modyfikuję NADy .Odtwarzacze a w większości wzmacniacze tej firmy.

Miałem u siebie dziesiątki klocków tej firmy więc mam swoje zdanie.

Ty widziałeś trafko w tym wzmacniaczu ? Jest sporo mniejsze niż choćby w CD CDX NAIMa :)

Ma gdzieś 250-300W więc nie wyrobi z tyloma wooferami i tyle.

Co innego 2 way z jedną 18tką

Moc jest też podawana dla 1Khz .

 

Zresztą nie ma co gdybać. Miałem C370 i dokładnie 34 ( trzydzieści cztery ) Yaqiny MC-100B . Jeżeli chodzi o wykop , dynamikę , moc i możliwość wytworzenia dużego ciśnienia czystego dźwięku to NAD z papierowymi danymi się schował.

Do takich kolumn wzmaka bez trafa minimum 400W nawet bym nie podłączał.

600-800W będzie optymalnie .

 

to co piszesz jest przekonywujące aczkolwiek mój 372 ciągnie 4 kolumny, łącznie 2x5 głośników w tym 2 basowce po 25cm i już na godzinie dziesiątej potrafi przyłoić koncertowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze zagra ale jak ?

Jezeli nie sa to kolumny o wysokiej sprawnosci z łagodnym przebiegiem charakterystyki impedancji to nie ma szans na szybki , czysty i dynamiczny dzwiek ze zroznicowanym basem trzymanym w ryzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance Acoustic MAX-450 jeszcze tutaj nikt nie proponował. Czy to dobry sprzet? Trochę z wyglądu mi nie pasuje. Lepiej jakby cały czarny był ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Musical Fidelity A300 zalecam ostrożność - miałem przez jakiś czas ze swoimi Chorusami 816W i jakkolwiek barwa, przestrzeń szczegół były na najwyższym poziomie to brakowało drive'u, rytmu. Ogólnie rzecz biorąc nie dało się słuchać rocka, bo stopy perkusyjne brzmiały mięko i uroczo.

 

Teraz gram na Onkyo A-9755 i jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Czy model 826 do pokoju 18m^2 nie będzie za duży? Odległość od ścian 30/40cm. Czy jest spora różnica w dźwięku do modelu 816?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze?:

 

uzywke Ayon Spirit ew Orion + ich zrodlo - najlepiej 1s/1sc. Mysle, ze klekniesz z wrazenia :) Naim nie ma startu w tej kasie, x- lat temu gralismy na czyms takim u znajomego i bylo super.

Nie chcesz lampy? to wez hybryde: Vincenta 226/227 albo Unison Research (uzywka zmiesci sie w budzecie).

Z czystych tranów to Atoll, Baltlab (ale z cieplym zrodlem), Advance Acoustic, Roksan.

 

 

Witam

Szukam porządnego wzmacniacza do kolumn Focal Chorus 826VW.

Kolumny odsłuchiwałem i są dla mnie idealne.

Lubię takie granie - szczegółowość, niesamowita przestrzeń i ta czystość.

Szukam teraz do nich odpowiedniego wzmacniacza. Proszę o kilka propozycji.

Zależy mi żeby wydobyć max z tych kolumn. Chciałbym aby wokale były wyraźne ale bez syczenia, dynamiczne, szczegółowe i bas żeby był wyraźnie zaznaczony.

W salonie grały z Denonem chyba 1510. Nie grało to źle ale chyba trochę zbyt natarczywie jak dla mnie ale nie było to złe granie, więc może coś podobnego do tego Denona ale ciut cieplejsze.

 

Dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

A "powiedz" czego Ci w nich brakuje, co jest niedosytem. O ile dobrze widzę, to kolumny te mają dwa tunele bass-reflex, jeden widoczny z przodu a drugi "daje" w podłogę więc napewno muszą mieć wokół siebie dużo miejsca

 

 

 

i nie mogą stać tak blisko ścian i z boku i z tyłu . Conajmniej 1 metr z każdej strony Kolego. Masz pięciometrową ścianę przy którym stoi sprzęt a kolumny "duszą się" pod ścianami. Coś tu jest nie tak. Czyżby stolik rtv i TV były takie szerokie. Musowe przemeblowanie (chyba :) ) .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tutajj dodatkowo czegoś się dowiesz, chociażby jakie ludzie mieli kable do nich (np Kolega jaś ), wymień je (kable) ale myślę, że to będzie miało znaczenie/odniesie skutek gdy zostaną podpięte pod wzmak. Jednak spróbuj ich zmiany w połączeniu z tym amplem.

 

Przede wszystkim odsuń je od ściany a po drugie tak jak napisali w temacie z linka, m. inn. Kolega radark, smog - wzmak, mocny wzmak bo to może być drugą przyczyną "niedomagania" kolumn.

 

 

jeśli możesz sobie pozwolić na takie rozwiązanie to może faktycznie podłącz pod pre-out-y ampla wzmacniacz a do niego kolumny i wtedy podczas odsłuchu stereo gra tylko wzmak z kolumnami (zródło czyli odtwarzacz CD czy blu-ray podłączone analogowo do wzmaka- srereo RCA-czincz też nie marketowym kablem za kilkanaście zł ) a w kinie wzmak i amplituner gdzie wzmak popracuje jako dodatkowa końcówka mocy i tu dla frontów. W temacie z linku pada dużo nazw proponowanych do tych kolumn wzmacniaczy . Ale najpierw daj im więcej miejsca, daj im "oddychać" .

 

A i myślę, że słuchasz na nich (jak na razie) w stereo a nie z jakimś uprzestrzennieniem. A słuchałeś z wciśniętym Pure Direct.

 

Yamaszka ta z wysterowanymi dwoma kanałami i mocą 150 W powinna dać radę napędzić te kolumny.

 

 

Tak, mam 5 metrowa ścianę ale problemem jest to, że można powiedzieć że mieszkam w kawalerce. W jednym pokoju mam salon jadalnie i sypialnie i jakoś muszę tu wszystko zmieścić... Zastanawiam sie czy mam dobrze podłączone te kolumny czy powinienem podłączyć przez podwójne podłączenie typu bi-amping? Jestem lakiem i uczę sie tego wszystkiego. Jak słucham w pure direct to jak dźwięk jest gorszy, bardziej jałowy taki suchy nie podoba mi sie, wole ustawić stereo. Moze najlepszym rozwiazanie bedzie kupno dobrego wzmacniacza typu vincent 227, Advance Acoustic MAX-450 czy Audiolab 8200M i sprzedac moja yamahe rx-a3010 i kupić jakiś tanszy ampli za tysiaka. Co myślicie o tym pomyśle?

 

 

O ile jest dobrze ustawiona impedancja w amp to dostaną to, co trzeba. Kiedy amplituner nie będzie w stanie czegoś napędzić to zadziała zabezpieczenie przeciwzwarciowe.

 

Tak, to cena za możliwość dostarczenia większego prądu przy obsłudze kolumn 4ohm. Nie wolno zapomnieć tego przestawić zgodnie z posiadanymi zestawami.

 

powinienem to ustawić? Jak to sie robi? Nie znam sie jeszcze na tym....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienem to ustawić? Jak to sie robi? Nie znam sie jeszcze na tym....

Opisane jest to na 131 stronie "Advanced Setup" SPEAKER IMP. Jeśli posiadasz kolumny 4 ohm ustawienie powinno być na 6ohmMIN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale są 8-śmio ohmowe więc jeśli każda Yamaszka jest fabrycznie skonfigurowana (a tak napisali w instrukcji) do obsługi takich kolumn to nie będzie z tym problemu i nie trzeba nic robić.

 

Jak słucham w pure direct to jak dźwięk jest gorszy, bardziej jałowy taki suchy nie podoba mi sie, wole ustawić stereo

 

tryb pure direct to jest sygnał bezpośredni z pominięciem polepszaczy dzwięku. Jeśli jesteś przyzwyczajony do brzmienia zmienionego pod Twoje ucho korektorem to dlatego nie podoba Ci się brzmienie oryginalne.

 

Poczytałes temat z linka :) , Koledzy nadawali Ci tyle propozycji a Ty jakbyś wogóle nie czytał co napisali. Spróbuj zastosować ich uwagi może to coś poprawi zanim kupisz wzmak.

 

Moze najlepszym rozwiazanie bedzie kupno dobrego wzmacniacza typu vincent 227, Advance Acoustic MAX-450 czy Audiolab 8200M i sprzedac moja yamahe rx-a3010 i kupić jakiś tanszy ampli za tysiaka. Co myślicie o tym pomyśle?

 

 

no , świetny pomysł, tylko, że w tym tanim amplitunerze nie masz wyjść pre out, żeby połączyć amplituner ze wzmakiem. Chyba, że lubisz bawić się w przepinanie kabli kolumnowych z ampla na wzmak i odwrotnie, poza tym , jeśli tak zrobisz to po podłączeniu kolumn do tego słabego ampla będzie jeszcze gorzej niż z tą Yamaszką co masz a bedziesz musiał przepinać kolumny ze wzmaka na ampla chcąc mieć k.d. gdy kupisz ampla bez pre-outów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale są 8-śmio ohmowe więc jeśli każda Yamaszka jest fabrycznie skonfigurowana (a tak napisali w instrukcji) do obsługi takich kolumn to nie będzie z tym problemu i nie trzeba nic robić.

8 ohm to one mają na papierku:) stan faktyczny jest inny. Są duże spadki w funkcji częstotliwości nawet do 2.6ohm co kwalifikuje je tylko do wzmacniaczy z obsługą kolumn 4 ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację malikali , ale przy każdym sprzęcie są jakieś wahania czegoś, nie ma idealnych i stałych wartości

 

Type 3-way bass-reflex floorstanding loudspeaker

Drivers 2x61/2" (165mm) Polyglass woofers

61/2" (165mm) Polyglass midrange

1" (25mm) TNV Al/Mg inverted dome tweeter

Frequency response (+/- 3dB) 45Hz - 28kHz

Low frequency point (- 6dB) 37Hz

Sensitivity (2.83V/1m) 91.5dB

Nom. impedance 8 ohms

Minimum impedance (@25°C) 2.9 ohms @ 118Hz

Max. power handling. 220W

Power RMS 150W

Crossover frequency 300Hz / 3kHz

Dimensions (HxWxD) 407/8"x111/8"x143/4"

(1038x282x375mm)

Net weight 56.8lbs (25.8kg)

 

wzięte ze spec. Horusów ze strony Focala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sluchalem 826V i 816VW na amplitunerze Chorda 2650 i jakos mi nie pasowaly. Wzmacniacz hajend ale te kolumny nie graly jak hajend... :(

Dlatego najwazniejsze zebys posluchal ich z roznymi wzmakami - koniecznie zrob to przed zakupem chocby nawet radzil Tobie najwiekszy guru na tym forum - pozycz i posluchaj.

Czasem moze byc tak ze jakis budzetowy sprzet zagra dla Ciebie lepiej niz hajend za ktys...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja sluchalem 826V i 816VW na amplitunerze Chorda 2650 i jakos mi nie pasowaly. Wzmacniacz hajend ale te kolumny nie graly jak hajend... :(

Dlatego najwazniejsze zebys posluchal ich z roznymi wzmakami - koniecznie zrob to przed zakupem chocby nawet radzil Tobie najwiekszy guru na tym forum - pozycz i posluchaj.

Czasem moze byc tak ze jakis budzetowy sprzet zagra dla Ciebie lepiej niz hajend za ktys...

 

A jak grają kolumny hiend ... ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak grają kolumny hiend ... ?

Krotko moje wrazenie odsluchowe: bas potezny i kiepsko kontrolowany, harczaca gora - moze i byla detaliczna ale nie dalo sie tego sluchac dluzej niz 5 min. Ten sam wzmacniacz z Tannoy Precision to juz inna historia.

Dlatego ponownie radze posluchac zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Krotko moje wrazenie odsluchowe: bas potezny i kiepsko kontrolowany, harczaca gora - moze i byla detaliczna ale nie dalo sie tego sluchac dluzej niz 5 min. Ten sam wzmacniacz z Tannoy Precision to juz inna historia.

Dlatego ponownie radze posluchac zestawu.

 

Dlatego tak ważne w audio jest odpowiednie zestawienie klocków ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlatego tak ważne w audio jest odpowiednie zestawienie klocków ...

Pelna zgoda. Ale do tego wszystkiego musisz jeszcze dodac preferencje sluchajacego ;) I wtedy to juz tylko przyjemnosc pozostaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

a co powiecie na zestaw Audiolab8200a i Audiolab 8200cd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moja uwage zwróciły też m.in.:

1. Lavardin is

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.Yaqin MC-100b

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3.Advance Acoustic X-i105 - 97 W przy 8 ohm oraz 156 W przy 4 ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4. Vincent sv-226 - Połączenie lampowego przedwzmacniacza i tranzystorowej końcówki mocy - 2x100W (8 omów) ; 2x200W (4 omy)

 

Słuchać lubię polskie przeboje jak Maryla Rodowicz, Perfect, Dżem czy Lady Pank. Lubie słuchać gitare, kontrabass, saksofon. Cenie sobie vocal i chcę go słyszeć blisko. Chciałbym wreszcie poczuć ten prawdziwy dźwięk. Poczuć się jak na prywatnym koncercie. Wyraźna, ale nie syczącagóra, wypchnięty środek i ciężki mięsisty bass ale nie męczący. Często też słucham muzyki elektronicznej jak trance, dubstep, drumm and bass czy trapy. Choć tego typu muzyka nie wymaga zbyt wiele, więc myślę że z tym nie będzie problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na zestaw Audiolab8200a i Audiolab 8200cd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moja uwage zwróciły też m.in.:

1. Lavardin is

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.Yaqin MC-100b

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3.Advance Acoustic X-i105 - 97 W przy 8 ohm oraz 156 W przy 4 ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4. Vincent sv-226 - Połączenie lampowego przedwzmacniacza i tranzystorowej końcówki mocy - 2x100W (8 omów) ; 2x200W (4 omy)

 

Słuchać lubię polskie przeboje jak Maryla Rodowicz, Perfect, Dżem czy Lady Pank. Lubie słuchać gitare, kontrabass, saksofon. Cenie sobie vocal i chcę go słyszeć blisko. Chciałbym wreszcie poczuć ten prawdziwy dźwięk. Poczuć się jak na prywatnym koncercie. Wyraźna, ale nie syczącagóra, wypchnięty środek i ciężki mięsisty bass ale nie męczący. Często też słucham muzyki elektronicznej jak trance, dubstep, drumm and bass czy trapy. Choć tego typu muzyka nie wymaga zbyt wiele, więc myślę że z tym nie będzie problemu.

 

Lavardin jest z całą pewnością urządzeniem wyjątkowo dobrym. W swojej wyjściowej cenei detalicznej jest na prawdę świetnym urządzeniem. Do naturalnego i neutralnego toru sprawdzi sie znakomicie, nie wiem jak do Twoich kolumn. To jest wzmacnicz na lata, oczywiście w dobrym torze. Te pozostałe pewnie po kilku mcach się znudzą. Od lavardina można zacząć budować ciekawy system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavardin jest z całą pewnością urządzeniem wyjątkowo dobrym. W swojej wyjściowej cenei detalicznej jest na prawdę świetnym urządzeniem. Do naturalnego i neutralnego toru sprawdzi sie znakomicie, nie wiem jak do Twoich kolumn. To jest wzmacnicz na lata, oczywiście w dobrym torze. Te pozostałe pewnie po kilku mcach się znudzą. Od lavardina można zacząć budować ciekawy system.

 

Pewnie masz racje tylko czy jest sens wydawać tyle pieniędzy na sam wzmacniacz? Gdzie potem trzeba kupić również wypasiony cd. Zastanawiam sie czy lepiej kupić w cenie używanego wzmacniacza Lavardin używany zestaw wzmacniacza i odtwarzacza cd Audiolab co posiada bardzo dobre wyniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Audiolab to budżetówka i nic tego nie zmieni ,czasem im się uda zrobić urządzenie ponad przeciętne (M-DAC )

a reszta tak jak napisałem wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pewnie masz racje tylko czy jest sens wydawać tyle pieniędzy na sam wzmacniacz? Gdzie potem trzeba kupić również wypasiony cd. Zastanawiam sie czy lepiej kupić w cenie używanego wzmacniacza Lavardin używany zestaw wzmacniacza i odtwarzacza cd Audiolab co posiada bardzo dobre wyniki. http://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/926-8200cd-8200a

 

"Wypasiony"...czyt. wydajny i liniowy... wzmak będzie "siłą napędową" systemu...cd ma się dobrze zgrywać ze wzmakiem i resztą toru...wtedy jest "wypasiony"...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj połączenie Focali z Primare i21, może ci się spodobać :).

 

Sam używam połączenia Focali 706 z Primare i21 powiem ci dźwięk mega dociążony beż wyostrzeń twardy mocny bas perkusja bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pascal2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.