Jump to content
IGNORED

Odtwarzacz CD HD980 pyknięcie

filipdm

Recommended Posts

Ostatnio zauważyłem dziwne pyknięcia w obu kolumnach w tych samych miejscach na płycie CD. Odtwarzacz HD980 jest podłączony do HK3490. Pyknięcie występuje przy podłączeniu zarówno cyfrowym jaki i analogowym. Słychać to będąc bardzo blisko kolumn,jest to jakby w ułamku sekundy "przerwa w szumie". Podłączyłem stare DVD i pyknięć nie słyszę. Co to może być. Płyta oryginalna.

Czy to może być większa czułość lasera odtwarzacza w porównaniu ze starszymi napędami?

Czy to może być większa czułość lasera odtwarzacza w porównaniu ze starszymi napędami?

Miałem HD 980 i nic u mnie nie pykało. Może wystarczy przeczyścić laser? Ten odtwarzacz to nie najlepsza konstrukcja, musiałem w nim wymienić laser po roku używania, potem był już spokój.

A to się dzieje na wszystkich płytach, czy tylko na jakiejś jednej wybranej? Ten CD ma słabą korekcję błędów, ten mój też nie przepadał za lekko wyeksploatowanymi płytkami, przed wymianą lasera zdarzało mu się przeskakiwać, zawieszać, zapętlać, różne rzeczy wyprawiał.

Jak nie ma tego na innych płytach z "cichymi momentami" to nie jest źle, może tłoczenie tej płyty jest kiepskie i lepsze lasery sobie z tym radzą a ten nie. Jak jest na innych to może być laser, może elektronika silnika coś od siebie dodaje. Testuj z innymi płytami, sprzęt jest jeszcze na gwarancji, jeżeli Ci to przeszkadza można jeszcze z tym coś podziałać.

Ja stawiam na słabą jakość tłoczenia.

Też tak myślę, że to jednak wina płyty.

Mam ten cedek. Nie gra on najgorzej ale trwałość lasera woła o pomstę do nieba.

Mam nadzieje, że mi trochę pogra i się nie schrzani zaraz po końcu gwarancji.

Teraz słucham winyla z 81 tu to dopiero pyka.

Mam podobny problem i kilka pytan do was:

Gdzie wymieniacie swoje lasery i ile to kosztuje?

Gdzie mozna dostac i czy da rade wymienic samemu?

Jaki laser szukac (oznaczenie, nr, model itp)

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.