Skocz do zawartości
IGNORED

Linn Sneaky Music DS - pytanie.


tmann

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jestem na etapie przeglądania forum na temat odtwarzaczy strumieniowych. Wpadł mi "pod myszkę" artykuł o Linn Sneaky Music DS. Cena dość rozsądna, ale... Mam pytanie do posiadaczy, albo osób, które miały możliwość słuchać Linn Sneaky Music DS, o ile i w jakim stopniu/na jakim etapie Linn Sneaky Music DS przewyższa mój budżetowy Marantz SA 7003 i Marantz PM 7004? Chodzi o brzmienie, scenę, precyzję? Czy warto zamienić mojego Marantza na w/w Linna? A jeśli tak, to dlaczego? Nie ukrywam, że nie słucham głośno muzyki, więc pewnie niewielka mocna wbudowana w Linna powinna wystarczyć do napędzenia moich Bowers & Wilkins CM1. Pytam, ponieważ zauważyłem, że niewiele sklepów w Polsce oferuje produkt Linna i to utrudnia odsłuch, bez którego -mam pełną świadomość- i tak się nie obędzie :)

 

Słucham głównie muzyki klasycznej (czasami rocka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze wzmacniacz w Sneaky nie napędzi poprawnie CM1. Bowersy lubią prąd . Musisz spróbować , ale możesz miec niedostatek najniższych tomów

 

Jak już to pomyśl o Sekrit DSM , ma dużo mocniejszy wzmacniacz i funkcjonalność .

Za chwile pojawi sie w sprzedaży nowy Sneaky w wersji DSM

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGege, może znalazłeś info, czy nowy Sekrit oraz nowy Sneaky będą miały większą moc? I w jakiej cenie będą? Szukam, szukam i jakoś nie potrafię znaleźć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speaker Wiring

 

The Sneaky DSM has 4 DAC channels and 4 Power Amplifiers. These amplifiers can be configured in stereo mode or bi-amped mode (via Konfig). All speaker outputs (and Analogue Output) share the same common Volume control.

Connections to the speakers are made via Neutrik Speakon connectors, NL4FX. Neutrik Speakon Assembly Instructions

The stereo mode is best suited to connecting to passive one-way speakers. Power output is 33W/channel (2 x 33).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując.

 

sneaky-ds.png

Z Linn'a jest Sneaky Music DS za ok. 6 250 zł.

W tym mamy odtwarzacz strumieniowy (192/24), tuner radia internetowego oraz odbiornik Apple AirPlay.

Wbudowany wzmacniacz ma 2x 20W, co może na papierze nie wygląda na dużo, ale przy rozsądnych poziomach głośności oraz doborze kolumn wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chcemy lepiej...

 

sneaky-dsm.png

Nowy Sneaky DSM, który będzie kosztował bliżej 9 000 zł, ma wszystko co DS, ale dodatkowo mamy możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł audio oraz video. Mamy trzy wejścia HDMI, jedno wyjście HDMI (na TV/Projektor), dwa wejścia cyfrowe oraz jedno analogowe, np. dla gramofonu. DSM ma też mocniejszy wzmacniacz. Jest to o tyle ciekawa konstrukcja, że mamy do wyboru albo wyjścia 2x 50W, albo 4x 33W, co może nam się przydać, jeśli kolumny mają podwójne wejścia. Rozdzielamy wtedy sekcję basową od średnio-wysokotonowej i mamy nie tylko bi-wire, ale prawdziwy bi-amping. Pomoże to szczególnie przy cichszym słuchaniu i powinno przy wielu kolumnach poprawić rozdzielczość. Sneaky DSM kosztuje więcej, ale też więcej dostajemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dopytam jeszcze o Linn Sekrit DS. Nie chciałem tworzyc nowego tematu, wiec zapytam czy Linn Sekrit DS naprawdę ma lepszy wzmacniacz niż Marantz PM 7004, no i czy odtwarzacz strumieniowy wbudowany w Linna gra lepiej, czy też duuużo lepiej niż Marantz SA 7003? Pytam,bo zauważyłem, że na Górnym Śląsku nie ma możliwości odsłuchu Linna Sekrit DS. Czy zmiana będzie kosmetyczna? I tak naprawdę nie warto bawic się w wymianę Marantza na Linna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 1 Maja 2013 - personalny atak
Ukryte przez misiomor, 1 Maja 2013 - personalny atak

jeżeli masz możliwość, to posłuchaj kolumn Tannoya

a najlepiej tych najtańszych

bo tylko one maja najlepszy stosunek jakości do ceny

to tak jakbyś sobie nazbierał słoik świerszczy

tanie i grają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.