Skocz do zawartości
IGNORED

Godny następca Onkyo 809


Aro121279

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich i zwracam się do Was z prośbą o opinię, poradę.

Posiadam Onkyo 809 od ponad roku i mam zamiar przesiąść się na klasę wyżej(z mojego 809 jestem bardzo zadowolony), w grę wchodzi Onkyo 3009 lub jego następca, w ostateczności tx-nr 5009...to byłby pewny zakup ponieważ 809 ma według mnie doskonały dźwięk, ale ma też minusa za te 180 wat których nie słychać. Prosiłbym o opinię na temat Yamahy, Pioneer (za którym nie przepadam, ale może jest doskonały do kina i słuchania muzyki? nie mam pojęcia.) Denon ? jak tak to jaki model? Marantz definitywnie odpada za wyświetlacz i wiele innych rzeczy, sam dźwięk to nie wszystko, może HK? ale który model?

 

Pomieszczenie 25m, kolumny Canton 509.2DC tył Canton 501.2DC sub: Klipsch SW-110 (sub ustawiłem na 2,5 w skali od 0-10 kupując go miałem wątpliwości że będzie za słaby a okazało się że jest za mocny...)

 

Który amplituner zagra w kinie i w stereo lepiej od tx-nr 809? chciałbym odczuć wyraźną różnicę po zmianie.

 

Mam jeszcze taką małą prośbę, czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie mógłbym zrobić odsłuch (w okolicach Rybnika) amplitunerów które mi zasugerujecie?

 

Pozdrawiam, Arkadiusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup do niego wzmacniacz zintegrowany , najlepiej z taką funkcją " przystosowany do współpracy z kinem domowym " i go połącz odpowiednio .

 

Który amplituner zagra w kinie i w stereo lepiej od tx-nr 809? chciałbym odczuć wyraźną różnicę po zmianie.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Masz tu amatorską listę wzmacniaczy stereo zintegrowanych z funkcją przełączania między wzmacniaczem zintegrowanym ,a bezpośrednio końcówkami mocy . Przystosowany do współpracy KD itd . Wzmacniacze te są nowsze .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Edytuję : takie wzmacniacze nie mają zwór między pre - out , main in , bo i po co . Zasada działania też jest inna niż wzmaka " tradycyjnego " z rozdzielną sekcją przedwzmacniacza od końcówek mocy realizowaną poprzez metaliczne zwory .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copyright © Audiostereo.pl

 

ale ma też minusa za te 180 wat których nie słychać

 

Kolumny frontowe będą zasilane ze wzmaka stereo , więc zostanie sporo prądu w amplitunerze na centralną i surrandy .

 

Edytuję : zmiłuj się choć nie kupuj wzmaka stereo Onkyo , chyba że odsłuchasz kilka wzmaków stereo z twoimi kolumnami i będzie Ci najbardziej odpowiadał .

Żeby stwierdzić czy będzie poprawa , to musisz zorganizować odsłuch , ustawienia zerowe i swoje płyty CD .

Poczytaj tu :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

i nie chodzi mi o taki odsłuch w okolicach Rybnika .

Taki mały żarcik piwny łykendowy .

 

Edytuję : zobacz taki fajny test amatorski , na cholerę go wymieniać ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten weekendowy żarcik to się udał:) (ale utworek...masakra) aż mi żona zwróciła uwagę z czego się tak głupio śmieję... kolumny w Polsce się może i nie sprawdziły ale ja usłyszałem je początkowo z HK i na moim Onkyo sie bardzo dobrze sprawdziły, zakupu nie żałuję, choć wiem że w Polsce furorę robią Paradigm i monitory bx czy jakoś tak...

 

Który wzmacniacz proponowałbyś do muzyki trance, metallica, rock?? i czy zagra to przynajmniej tak jak Onkyo 3009?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który wzmacniacz proponowałbyś do muzyki trance, metallica, rock?? i czy zagra to przynajmniej tak jak Onkyo 3009?

Jeśli poszukasz w najtańszych wzmacniaczach to tak, zagrają mniej więcej na poziomie Onkyo 3009. Jeśli szukasz czegoś droższego to przeskoczysz ten poziom. Jak zwykle pozostaje kwestia budżetu na wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który wzmacniacz proponowałbyś do muzyki trance, metallica, rock?? i czy zagra to przynajmniej tak jak Onkyo 3009?

 

Nigdy nie miałem takich kolumn , jedyna słuszna droga to odsłuch , a wzmacniacz stereo w tej samej cenie powinien zagrać lepiej od Onkyo 3009 .

Może jakiś wyższy model wzmacniacza używanego , ale musisz zdać się na opinię innych , ja wiedzy takiej nie posiadam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz nowy z pułapu 2500 zagra lepeij niz 3009.

Zostawił bym 809 bo to swietny ampli ale dokupił bym zewnetrznego wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj 3009 a najlepiej 5009, choc jak jzu ten osttani to juz lepiej 5010 bo cenowo nie duzo drozej. J abede kupowal 5010 i wszytsko odsluchalem z gornej polki oprocz HK bo tego w zyciu nie kupie i jeszce troskze mnie neci denon 4520 ale raczej bedzie onkyo:-)

lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

Albo jak koledzy Ci piszą, końcówka mocy czy wzmak pod fronty, albo jak chcesz dużo lepiej także w kinie domowym, to processor i osobne końcówki.

Wiem co mówię. Mam w kinie Onkyo 905 czyli odpowiednik 5010 i żeby to grało mam na fronty ASR Emittera 1. Nie wyobrażam sobie zakupu nowego amplitunera.

A jestem ogromnym miłośnikiem kina. Następny będzie tylko osobny processor i końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hq150 dobrze mowi- onkyo 905 jest rewelacyjny w kinie ale polaczenie go z jakims fajnym wzmacniaczem do stereo stawia kropke nad i..

dokup do tego 809 jakas integre, kocowke i nie pakuj sie w co nowsze amplitunery, szkoda pieniedzy nerwow..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, decyzja już zapadła i będzie to jednak nowy ampli, a mianowicie Onkyo 5010 albo Denon Avr 4520 ostateczna decyzja padnie po odsłuchu.

 

Co do wzmacniaczy to macie oczywiście rację, zagrało by to idealnie w stereo, ale nie mam za bardzo możliwości dołożyć kolejny klocek na meble i druga sprawa to facet w sklepie powiedział mi że jak będę chciał kupić wzmacniacz i połączyć go z moim 809 to będzie musiał być bardzo drogi wzmacniacz żeby przebić w stereo 3010 lub Denona 4520 czy Onkyo 5010 i zdecydowałem odsłuch tych dwóch ostatnich ampli.

 

Mam jeszcze prośbę do Loek126 czy mógłbyś napisać coś więcej o odsłuchu Denona i Onkyo? jakie wrażenia...za i przeciw? plusy i minusy? ja odsłuch przewiduję za jakieś 6 tygodni.

 

Pozdrawiam i Dziękuję za porady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co zmieniasz 809 na 5010, dla szpanu?

w kiniem bedzie to samo w stereo tez- w kinie nie zauwazysz roznicy a w stereo dalej mierny

widac, ze masz za duzo pieniedzy i nie wiesz co z nimi zrobic a mogles dac krok do przodu a tu dalje lipa

temat zalozony bezsensownie

amen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , a czy sprzedawca nie zaproponował Ci odsłuchu porównawczego ze dwóch wzmaków stereo 2500 PLN , 3500 PLN ?

Jeżeli nie , to wiesz dla czego ?

Pewnie dlatego , że mniej zarobi .

Tutaj ludzie mają duże doświadczenia i radzą Ci , żebyś nie uczył się na swoich błędach .

Słuchaj Lolka , a nigdy nie dowiesz się co to jest poprawne stereo .

 

Kolega Lolek idzie na całość i nie potrzebuje dobrego stereo

 

"

 

Posiadam sprzęt amplituner Onkyo 603 i dvd onkyo 603 a kolumny to zestaw 5.1 paradigme 7v4. w tym roku zamieniam to wszystko na wyższą klasę o ile nic mi nie wypadnie życiowego :-) "

 

ale nie mam za bardzo możliwości dołożyć kolejny klocek na meble

 

Argument obalający chęć poprawy odsłuchu stereo .

 

 

 

Bez odsłuchów porównawczych ze wzmacniaczami stereo nic nie kupuj , a może okazać się , że te twoje wyższe modele , nowsze , są gorsze w stereo od dotychczasowego , to jest prawdopodobne , dopiero stwierdzisz po fakcie swój błąd .

Przemyśl to .

Zrobisz co zechcesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co zmieniasz 809 na 5010, dla szpanu?

 

dla mnie to nie jest przedmiot którym mógłbym się szczycić i robić hallo wokół siebie bo kupiłem nowego denona czy onkyo jakikolwiek miałby znaczek czy numer to tylko kino domowe, przynajmniej z mojego punktu widzenia.

 

Jeśli chodzi o wzmacniacze stereo to nie mam kompletnie pojęcia jak to połączyć z 809, nie wiem nawet jakiego wzmacniacza szukać...może napisze ktoś który wzmacniacz zagra przyzwoicie? yamaha, denon? sprawdzałem 1 wzmacniacz z listy którą podał czester i co? i mianowicie to że cena mnie zniechęciła...to jest ten wzmacniacz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem 1 wzmacniacz z listy którą podał czester i co? i mianowicie to że cena mnie zniechęciła.

 

Ta lista jest stara , a wtedy tylko droższe wzmacniacze miały takie wejście na końcówkę mocy .

Listę podsałem po to żebyś ewentualnie kupił wzmacniacz zintegrowany z taką porządaną funkcją w takim podłączeniu , do tego ona jest .

 

Lecz nie jest to wymogiem , może jej nie być , tylko że przy odsłuchu KD pokrętło w wzmaku stereo musi być ustawione np . na godzinę 12 - stą .

 

 

Takich wzmacniaczy " standartowych " bez tej funkcji jest mnóstwo . Do odsłuchu stereo funkcja jest niepotrzebna , ona robi to że w KD nie trzeba przekręcić pokrętło głośności wzmaka stereo na 12 .

 

, a nawiasem mówiąc gdy słuchasz stereo to w ogóle amplituner jest wyłączony .

 

nie wiem nawet jakiego wzmacniacza szukać...może napisze ktoś który wzmacniacz zagra przyzwoicie? yamaha, denon?

 

Ktoś kto przewalił wzmaki , na pewno napisze , najlepiej założyć nowy temat w dziale stereo : opisujesz czego słuchasz , czego oczekujesz i jakie masz kolumny .

 

Jeśli chodzi o wzmacniacze stereo to nie mam kompletnie pojęcia jak to połączyć z 809

 

To jest najmniejszy problem , to Tylko na razie Cię przeraża , wytłumaczę później po kolei co robić , a gdy podłączysz to powiesz jakie proste .

 

Zerknij na razie tu :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Czester, założę temat na stereo, może ktoś mi pomoże wybrać wzmacniacz do 4000zł

 

Kolega Firma ma rację, fatalnie by było jak by taki drogi ampli (5010 czy 4520) zagrał bez większego rozmachu....a tego 809 to mi trochę szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat_129.jpg

 

, a tu pozwoliłem sobie puścić analogowo z odtwarzacza DVD bezpośrednio do wzmaka stereo . Może ktoś nie ma odtwarzacza CD .

 

Tak powinien to zrobić gdy odtwarza płyty CD z DVD .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.