Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny Klipsch RF-42 II - ktoś zna? ktoś słyszał?


wsowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy ktoś z Was słyszał te kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kosztują ok 1100-1300 zł/szt. To jest najniższy model w ofercie podłogówek tej renomowanej firmy.

Szukałem po forach, ale w polskim internecie raczej niewiele o nich można przeczytać.

 

Jak myślicie jak zagrają z Yamahą 473 albo Denonem 1713?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał większe z tej serii. Dźwięk dobry do kina domowego i dynamiczniejszej muzyki. Trzeba uważać na górę, jeśli nie lubisz ostrej to nie są to raczej kolumny dla Ciebie.

 

To ma być zestaw stereo czy kino ? Jeśli to pierwsze to amplituner KD nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie planuję kupić 2 kolumny i za jakiś czas rozszerzyć do 5.1. Chyba, że budżetu starczy od razu na 5.0 (na 5.1 na pewno nie starczy). Myślałem nad Denonem 1713 albo 1513 i Yamahą 473 albo 671. W miarę pewny jestem tylko co do odtwarzacza BD. Samsung BD-E5500 3D. Zastosowanie 50/50 z małą przewagą muzy. Rock/metal/elektro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam RF-62, pierwszą serię. Mam całe stado z centralnym 62 i tyłami 42. Większe, ale charakter brzmienia bardzo podobny. Tak jak napisał don111 - do kina i dynamicznej muzyki zdecydowanie tak. Bas raczej krótki i sprężysty (jak są dwie stopy to słychać bumbumbumbum a nie buuuuuuuuuuuum) a nie ciągnący i mruczący a co do ostrej góry to tak... i nie :) Już wyjaśniam skąd taka sprzeczna opinia: Góra jest specyficzna. Tytanowa kopułka w tubie na pewno bardzo dobrze oddaje brzmienie strun i blach. Przy wokalach niestety podkreśla sybillanty: wszystkie szzzz, czzzzz są uwypuklane i potrafią się dac we znaki ale to zależy od konkretnego nagrania. Adelle mi syczy strasznie ale tylko w jednym kanale z muzyką w tv. Jakąś kompresję inną stosują czy co...

 

Ja górę nazwałbym raczej charakterystyczną niż ostrą. Na pewno jest mocno zaznaczona ale najwyższe dzwięki są nieco cichsze niż reszta. Przy kupnie porównywałem z Monitor Audio króre grały zdecydowanie wyżej i zdecydowanie spokojniej. Miały słabszy bas (mniej dobitny i zaznaczony a nie kiepski) i dużo wyraźniej odtwarzały takie wysokie krystaliczne dźwięki. Klipsche potrafią zagrać jeszcze cichutko a już w miarę pełnym pasmem. Membrany zaczynają się poruszać w widoczny sposób dopiero przy dość wysokich poziomach głośności. Dla niektórych takie brzmienie jest męczące ale ja nie robię sobie wielogodzinnych maratonów muzycznych, za to lubię rozładować agresję dźwiękiem. Daję po garach i w miarę jak się sam wyciszam, wyciszam również sprzęt. Ostatnio z dzieckiem przesłuchaliśmy dużą część dyskografii Metallicy na tych wyższych poziomach głośności (czyli na 90% wysterowania końcówki o mocy znamionowej 100W na kanał). Na początku coś marudził, że grają jakoś dziwnie i inaczej niż to co słyszał do tej pory. Całą sesję podsumował z uśmiechem na pół twarzy; " ZAJEBIŚCIE!!! I nie o prawdę w muzyce tu chodzi" :)

 

Jeśli lubisz kino z akcją oraz koncertowe brzmienie ( mówię o muzyce rock, metal i dynamicznych odmianach elektronicznego grania) na żywo to bierz Klipsche największe na jakie pozwoli Ci metraż, stan konta i żona/dziewczyna. Dla spokoju sumienia porównaj sobie jednak z czymś innym. Paradigm i Oli Roth to konkurencja brzmieniowo zbliżona a Monitor Audio i Dali to ten drugi, spokojniejszy biegun. Oczywiście to tylko przykłady, takie które słyszałem. Słuchałem jeszcze jakichś JBL ale wypadły źle na basie. Buczały i dudniły strasznie. Może to wina pomieszczenia (sklep dla idiotów) ale malutkie Klipsche RF-10 które stały obok, poradziły sobie bez problemu.

 

O suba się na razie martwić nie musisz. Zwłaszcza przy stereo. Do kina możesz sobie kupić cokolwiek w miarę sensownego. Ja trafiłem Mivoca 10" za 250 PLN. Ma ustawione nisko odcięcie, żeby się włączał tylko wtedy kiedy to niezbędne i nie psuł brzmienia reszcie. Szału nie ma ale jak go wyłączę to filmom czegoś brakuje. W muzyce milczy. Tam nie brakuje dołu. Na temat wybranych przez Ciebie ampli się nie wypowiadam. W kinie sobie poradzą a w stereo pewnie można lepiej. Zawsze można lepiej ale każdy gdzieś ma granicę :)

 

Twoje uszy, Twoja kasa, Twój wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz kino z akcją oraz koncertowe brzmienie ( mówię o muzyce rock, metal i dynamicznych odmianach elektronicznego grania) na żywo to bierz Klipsche największe na jakie pozwoli Ci metraż, stan konta i żona/dziewczyna. Dla spokoju sumienia porównaj sobie jednak z czymś innym. Paradigm i Oli Roth to konkurencja brzmieniowo zbliżona a Monitor Audio i Dali to ten drugi, spokojniejszy biegun.

Częściowo się zgadzam bo Oli Roth, Paradigmy i Klipsch łączy rozmach i duża skala dźwięku. Jeszcze do tego worka można wrzucić Magnat Quantum. Ale z pewnością Oli to CAŁKOWITE przeciwieństwo Klipsch i Paradigm w barwie dźwięku - brzmienie jest o wiele cieplejsze, bardzo delikatne na górze i średnicy, grają znacznie bardziej "miękko" i klimatycznie. Brzmienie w muzyce rockowo-metalowej nie jest takie dobitne (np talerze). Monitor Audio i Dali grają spokojniej ale też równiej, mają balans tonalny przestawiony wyżej, z mniej dociążonym basem od tamtych. Jeszcze wracając do Oli to raczej trudno mi znaleźć inne, grające podobnie do nich - Oli grają dość oryginalnie i bardzo charakterystycznie.

Mimo że posiadam dużo wyższej klasy kolumny, to wyjątkowo miło je wspominam z uwagi na ciepłą barwę i dźwięczną, kremową górę, no i ten znakomity bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.