Skocz do zawartości
IGNORED

podlaczenie dwoch ampli i wzmaka stereo


skoranoso

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

zalogowalem sie na forum ponieważ, kupilem nowy sprzet audio ktory podlaczylem po swoiemu zajelo mi to kupe czasu ale w koncu dziala jak powinno. Morze przedstawie sytylacje:

Chcialem do siebie podlaczyc amplituner pioneer vsx 520k z nad 372c,

Niestety niepowiodlo sie poniewaz pioneer nie ma wyjscia pre out postanowilem szukac innego wzmacniacza znalazlem marantz 5300, tym razem udalo mi sie to podlaczyc pre out marantz 5300 pod main in nad 372. dzwiek z komputera analogowo karta sb audigy 5.1. powiem ze dzwiek wymiata, naprawia moje mp3 ale musialem wylaczyc wszystkie effekty na karcie dzwiekowej, qality na karcie na cd. bass dynamiczny, ostry, wysokie tony nie za duze nie za male bylem zadowolony

jeszcze zapomnialem oto jaki mam zestaw kolumn:

 

nie uzywam sub narazie

Przod:2 x Proson 212 rr 400w 4ohm 25-32000

central: carvin vega cls 6c 125 w 8 ohm 50Hz - 20kHz

Tyl: 2 x bqw DM602 120 w 8 ohm

 

powrot do tematu, podlaczylem ps3 przez optic do marantza i dzwiek dobry nie powala na kolana na audio, wlaczylem film batman begins na marantz ustawienie auto, totalne dno to nie jest dzwiek przestrzenny, pogrzebalem wiec w ustawieniach wzmaka i cos udalo mi sie poprawic ale lipa

To sie wkurzylem postanowilem szukac innego klocka(chociaz z audio bylem zadowolony marantz + nad + komputer daje czadu)

udalo mi sie znalesc harman kardon avr 255 za tanie koszta uszkodzony panel przedni lekko ale wszystko dziala.

I teraz sedno sprawy ps3 podlaczenie hdmi mam wkoncu zajeb...e kino dzwiek w hk polaczeniu z nad wymiata w filmach i grach czuje sie jakbym byl w grze ale z muzyka byla lipa bo z kompa analog lipa

, ps 3 lipaelektroniczny dzwiek lipa

 

i postanowilem podlaczyc pod siebie marantz 5300+nad 372+harman kardon avr 255 w taki sposob

kable belkin pure av

 

hk przez wyjscie pre out do marantz przod, tyl, central, z marantz sygnal na tyl i central z koncowki i przez pre out marantz do nad.

 

wlaczylem pleya dzwiek przez hdmi trzy klocki wlaczone, wlaczylem audio cd i mnie zamurowalo teraz to to wali jak trzeba, muzyka rozna chcialem przesluchac wszystkiego wlaczylem film transformers 3 czesc ustawilem kolumny i rozstawienie automatycznie przez hk.

takich efektow to ja w kinie niewidzialem bez kitu potega mocy, chociaz czasem przesteruje marantz ale to juz niewysiedzisz tak nawalaja przesadzam

aha koncert ac dc river plate bd wymiata w tym zestawieniu.

 

Teraz moje pytanie czy ktos mi pomoze zeby z tego osiagnac cos jeszcze chociaz jestem zadowolony z tego co mam, morze popelnilem jakis blad w podlaczeniu?

 

troche sie rozpisalem jak na poczatek

pozdrawiam

skora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal Marantza zostaw , HK + Nad .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal Marantza zostaw , HK + Nad .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale hk nie ma lepszego dzwieku od marantz, jak jest to razem podlaczone to jest o wiele lepszy dzwiek niz sam hk do nad:( marantz+nad podlaczony do ps 3 przez optic nie zagra tak jak przez hk przez pre-out/in

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa HK jest dobry w kinie ,ale lipny przedwzmacniacz,Marantz lipny w kinie,ale lepszy przedwzmacniacz,masz dwie możliwości,albo kupno 3 kiepskiego amplitunera,albo sprzedaż tych dwóch,i kupno do wzmacniacza normalnego taniego procesora np Yamaha dsp-800,lub droższego Rotela i przestaniesz kombinować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale hk nie ma lepszego dzwieku od marantz, jak jest to razem podlaczone to jest o wiele lepszy dzwiek niz sam hk do nad:( marantz+nad podlaczony do ps 3 przez optic nie zagra tak jak przez hk przez pre-out/in

 

 

Jest na to rozwiązanie .

 

HK pre - out FRONT L R --------------------- input ( każde wejście liniowe np . AUX CD itd . , nie wypinasz zwór i nie podłączasz do Main . ) wzmak stereo NAD .

 

Muzykę stereo z PS3 puszczasz " bezpośrednio " optykiem do Nada za pomocą zewnętrznego Daca , może być taki tani , może mieć nawet wbudowany wzmacniacz słuchawkowy .

 

Untitled-4.jpg

 

Untitled-5.jpg

 

, albo ze wzmacniaczem słuchawkowym .

 

Untitled-1.jpg

 

Dace te podaję dla przykładu i wcale nie musisz je wybrać .

 

Edytuję : , a komputer możesz podłączyć do HK poprzez HDMI , lub SPDIF Coaxal ?

, a PS3 możesz podłączyć do HK poprzez HDMI , lub SPDIF Coaxal ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i niech pytający napisze które kolumny są podłączone do jakich wzmacniaczy , bo to jest ważny szczegół .

 

Połączenie dwóch amplitunerów i wzmaka stereo nie ma najmniejszego sensu , nawet gdyby HK miał dodatkowo wejście analogowe 5.1 ( pytający pisał , że połączenie z komputerem w filmie realizuje analogami 5.1 ) i gdy Marantz miał dodatkowo wyjście pre out 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Teraz sie troche lepiej przygotowałem do tematu:)

Oto moje podłączenie teraz:

 

Do hk playstation 3 poprzez hdmi, z hk do marantz poprzez pre-out/pre-in (centralny, tylnie, przednie),

marantz jest jako wzmacniacz do tylnich i centralnego, i z marantz poprzez pre out do nad do main in:)

 

Oby dwa amplitunery posiadaja pre-out/pre-in

 

Z komputera leci sygnal przez normalne analogowe wyjscie, karta to saund blaster audigy stara karta ale

z marantz gra konkretnie jestem zadowolony.Jak slucham muzyki przez kompa to tylko odpalam marantz i nad.

Nie probowalem sie bawic w podlaczenie 5.1 przez wyjcie analogowe moze by bylo lepiej?

Ta karta ma tez wyjscie cyfrowe niestety ciezko mi o taki kabel mini jack- coaxal:(

 

Propo procesora dsp mialem kiedys poczciwego technicsa sh-ga90 podlaczonego z radmorem 5412 i bardzo dobrze to gralo

sadze ze jakbym podlaczyl dsp do nad to by bylo cudenko:) Powrot do tematu:

 

Te przejsciowki co kolega mi podal nie wiem czy byly by lepsze od pre-out/pre-in amlitonerow, poniewaz w hk sa podobno 2

zaawansowane procesory ktore zamieniaja dzwiek z cyfrowego na analogowy, i naprawde daje to rade, wiem bo korzystam z takiego

rozwiazania, I na dodatek powiem ze nie slucham juz stereo poprzez ps3 po tym podlaczeniu tylko auto wzmacniacza hk i 6.1 input marantza

i jest bajka dzwiek przestrzenny i to jaki:) ale tylko na orginalnych plytach audio. bo na stereo mam to samo tylko graja przednie kolumny,

w ustawienach auto lepszy efekt:)

Nie wiem jak moge nagrac dzwiek zeby przedstawic to wam:(

 

Mam jeszcze pare pytań:

1. czy oplaca mi sie nada mostkowac zeby uzyskac wieksza moc na kolumny przednie, ale niestety dzwiek mono:(beda jakies roznice na kinie pytam poniewaz wieksza moc:)

2. kolumny mam podlaczone teraz na bi-wiring dwa kable kanal A B wlaczony, jest to dobre rozwiazanie?

3. Czy potrzebuje suba?chodzi mi o to czy nieslysze jakiś dzwieków w kinie coś mnie omija?

4. czy 4 ohm moich przednich kolumn nie kloca sie z moim nad?poniewaz w instrukcji nad jest napisane jedna para 4 ohm a jak chce podlaczyc w bridge to nic o 4 ohm nie pisze,

odkad podlaczylem to tak jak w opisie te kolumny naprawde pokazuja na co je stac przez samo nad i nad z hk tego nie bylo:)

5. hk nad i marantz maja wejscia wyjscia na pilota, chcialbym to uzyc zeby nie uzywac armii pilotow:) jak to podlaczyc?

 

 

Dziekuje za zainteresowanie moim tematem:)

przepraszam za błedy ale jestem dyslektykiem hehe:)

 

Pozdrawiam

skora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby dwa amplitunery posiadaja pre-out/pre-in

 

W Marantzu nie zauważyłem wyjścia wielokanałowego pre - out 5.1 , a w HK wejścia 5.1 ..

W twojej konfiguracji gdyby Marantz miał takie wyjście to wybieramy z ( 5.1 ) Front L R i do Nada . Obecnie ze zwykłego wyjścia " stereo " dostajesz w czasie pracy KD na fronty zmiksowany sygnał wielokanałowy do postaci dwukanałowej , a niededykowany .

 

Nie probowalem sie bawic w podlaczenie 5.1 przez wyjcie analogowe moze by bylo lepiej?

Ta karta ma tez wyjscie cyfrowe niestety ciezko mi o taki kabel mini jack- coaxal:

 

W twojej konfiguracji lepiej cyfrowym do Marantza ( zakładam , że Marantz ma dekodery DD DTS )

 

 

1. czy oplaca mi sie nada mostkowac zeby uzyskac wieksza moc na kolumny przednie, ale niestety dzwiek mono:(beda jakies roznice na kinie pytam poniewaz wieksza moc:)

 

Od mostkowania i rozmostkowywania mocy nie przybywa i nie ubywa .

Mostki są dwa " stereo " . Mostki łączą sekcje przedwzmacniacza z końcówkami mocy . Kanał lewy , kanał prawy .

 

2. kolumny mam podlaczone teraz na bi-wiring dwa kable kanal A B wlaczony, jest to dobre rozwiazanie?

 

Jeżeli poprawnie podłączyłeś i dobrze czujesz się z bi - wiringiem to może być .

 

3. Czy potrzebuje suba?chodzi mi o to czy nieslysze jakiś dzwieków w kinie coś mnie omija?

 

Omija , i potrzebujesz suba .

 

4. czy 4 ohm moich przednich kolumn nie kloca sie z moim nad?poniewaz w instrukcji nad jest napisane jedna para 4 ohm a jak chce podlaczyc w bridge to nic o 4 ohm nie pisze,

 

Może być tylko nie przesteruj , czyli nie graj głośno ze zniekształceniami .

 

5. hk nad i marantz maja wejscia wyjscia na pilota, chcialbym to uzyc zeby nie uzywac armii pilotow:) jak to podlaczyc?

 

Tobie chodzi o panel tylny i napisane jest tam przeważnie Remonte Control ?

 

Te przejsciowki co kolega mi podal nie wiem czy byly by lepsze od pre-out/pre-in amlitonerow, poniewaz w hk sa podobno 2

zaawansowane procesory ktore zamieniaja dzwiek z cyfrowego na analogowy, i naprawde daje to rade, wiem bo korzystam z takiego

 

Te przejściówki to DACe , one zamieniają sygnał cyfrowy stereo na analog lepiej niż HK i mają lepszą sekcję analogową ( " lepsze wyjście pre out " ) .

 

, ale o Dacu zapomnij bo masz jedno wyjście cyfrowe w kompie , lepiej przeznaczyć je do Marantza ze względu na dostarczenie " surowego " sygnału wielokanałowy DD , DTS .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Marantzu nie zauważyłem wyjścia wielokanałowego pre - out 5.1

 

, a teraz zauważyłem .

 

 

rear.gif

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twojej konfiguracji gdyby Marantz miał takie wyjście to wybieramy z ( 5.1 ) Front L R i do Nada . Obecnie ze zwykłego wyjścia " stereo " dostajesz w czasie pracy KD na fronty zmiksowany sygnał wielokanałowy do postaci dwukanałowej , a niededykowany .

 

mam tak podlaczone tylko do marantz idzie sygnal analogowo z komputera (stereo) a na marantz mam ustawione multi chanel stereo, i jest naprawde fajnie wszytkie glosniki graja razem z central.

Tak uzyskuje najlepszy dzwięk z kompa. Jak odpalam HK to na marantz daje ustawienie 6.1 inpout. Marantz ma dekodery dd dts.

 

 

Od mostkowania i rozmostkowywania mocy nie przybywa i nie ubywa .

Mostki są dwa " stereo " . Mostki łączą sekcje przedwzmacniacza z końcówkami mocy . Kanał lewy , kanał prawy

 

Masz racje podlaczylem dzisiaj na bridge i nie uzyskalem wiecej mocy:(i dzwiek jakis taki jakby przytlumiony:)To do czego sluży takie podlaczenie? Wytlumaczyles mi ze lacza strefe przedwzmacniacza z końcówkami mocy ale po co to skoro dzwiek jest gorszy?:)

 

 

Jeżeli poprawnie podłączyłeś i dobrze czujesz się z bi - wiringiem to może być

 

chyba poprawnie podlaczylem nie da sie tego spitolic:) wydaje mi sie ze dzwiek jest lepszy, szczegolowy, ale po podlaczeniu normalnie nie w bi - wiring wydaje mi sie ze jest wiecej basu:)

A wogule moj wzmacniacz nad ma taka opcje bi-wiring? Bo w instrukcji nic nieznalazlem o tym:(

 

 

Omija , i potrzebujesz suba .

 

Ale przy tych kolumnach i mocnym wzmacniaczu powinno byc wystarczajaco niskich tonow:) Da sie jakos zrobic tak zeby dzwiek z suba przekierowac na przednie kolumny? Mam tez sub pasywny do samochodu blackpount gtb 1200 mystic czy daloby rade podlaczyc go do wyjsc przednich glosnikowych HK lub marantz? czy mozna mostkowac w tych amplitunerach przednie kanaly lewy prawy? pytam poniewaz byla by wieksza moc, mi sie zdaje na ten jeden glosnik. Czy potrzebuje duzy sub czy starczy mi tylko zeby byl, poniewaz z przednich glosnikow jest wystarczajaco basu:)

 

Może być tylko nie przesteruj , czyli nie graj głośno ze zniekształceniami .

 

Nie ma znieksztalcen przy odkreconym do konca marantz, ale jak juz jest podlaczone przez hk+marantz+nad moge uzyskac ten znieksztalcony dzwiek, ale dzwiek jest owiele potezniejszy i czysty przez HK+Marantz+nad.

 

 

tobie chodzi o panel tylny i napisane jest tam przeważnie Remonte Control ?

 

tak wszystkie maja te wyjscia i wejscia remote control, podlacze to jakos zeby obslugiwac wszystko pilotem z hk lub nad htr2?

 

 

Narazie z tym cyfrowym kablem do kompa sie wstrzymuje bo kupilem optic taki z takim wejsciem jak mini jack myslalem ze zadziala a tu lipa nwet nieswieci na czerwono jak podlacze do kompa:)ustawienia zmienialem w kompie na digital, chyba lipa z tego? mysle ze musze miec mini jack - coaxal

 

 

Co sadzicie o moich przednich kolumnach Proson 212 rr bo od nich sie wszystko zaczelo, Te kolumny mysle ze bardziej sa do ostrej nawalanki ale odkad jest nad i marantz na skladzie pokazuja ze potrafia grac czysto.

 

dZIEKI czester i innym urzytkownikom forum za zainteresowanie jestem ci wdzieczny poniewaz nie znam sie az w tym stopniu:( i kazda informacja mi sie przyda:)

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak podlaczone tylko do marantz idzie sygnal analogowo z komputera (stereo) a na marantz mam ustawione multi chanel stereo, i jest naprawde fajnie wszytkie glosniki graja razem z central.

Tak uzyskuje najlepszy dzwięk z kompa

 

Narazie z tym cyfrowym kablem do kompa sie wstrzymuje bo kupilem optic taki z takim wejsciem jak mini jack myslalem ze zadziala a tu lipa nwet nieswieci na czerwono jak podlacze do kompa:)ustawienia zmienialem w kompie na digital, chyba lipa z tego? mysle ze musze miec mini jack - coaxal

 

Będzie lepiej gdy puścisz cyfrowym do Marantza i poustawiasz wszystko w kompie .

Na komputerach nie znam się , ale w tej karcie jest pewnie wjście mini jack SPDIF Coaxal .

Potrzebujesz takiego kabla :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko upewnij się czy ten mini jack będzie pasował . Podłączasz go do Marantza pod wejście cyfrowe , a na tym wejściu wybierasz " wybieranie sygnału cyfrowego " , lub na Auto ( na auto to wybiera w pierwszej kolejności sygnał cyfrowy , tak jest u mnie )

 

chyba poprawnie podlaczylem nie da sie tego spitolic:)

 

Wypina się zwory w kolumnach itd. , gogluj jest tego pełno .

 

Masz racje podlaczylem dzisiaj na bridge i nie uzyskalem wiecej mocy:(i dzwiek jakis taki jakby przytlumiony:)To do czego sluży takie podlaczenie? Wytlumaczyles mi ze lacza strefe przedwzmacniacza z końcówkami mocy ale po co to skoro dzwiek jest gorszy?:)

 

Te bridge to w twoim Nadzie to może zrobienie jednej Końcówki mocy ze wzmacniacza dwukanałowego ( mocniejszej , ale jednej ) , czytaj instrukcję . W każdym razie grało w mono , a dlaczego dwie kolumny , bo podłączenie Bi wiring ?

Jest tam jakiś inny przełącznik , dowiedz się w instrukcji .

 

post-35801-0-18470900-1362087942_thumb.jpg

 

 

Ale najpierw musisz wiedzieć :

 

Wzmacniacz to jest końcówka mocy . Wzmacniacz stereo ma dwie końcówki mocy . Mono blok to pojedyncza wielka końcówka mocy .

 

Do wzmacniacza podłączyć koniecznie trzeba przedwzmacniacz . Przedwzmacniacz to takie urządzenie które pracuje " na niskim sygnale " , ma kupę wejść , POKRĘTŁO GŁOŚNOŚCI i wyjście do wzmacniacza pre - out .

Oddzielny przedwzmacniacz i wzmacniacz jest systemem dzielonym .

 

Natomiast są wzmacniacze zintegrowane ( Zintegrowane prawidłowa nazwa ," integrate amplifayer " ) , które mają w jednej obudowie sekcję przedwzmacniacza i końcówki mocy . Do takich należą twoje dwa amplitunery i Nad .

Z tym że NAD ma rozdzielną sekcję przedwzmacniacza od końcówki mocy , realizuje się to mechanicznym wypinaniem i wpinaniem zwór . Gdy zwory są wypięte wzmak jest końcówką mocy , PO WYPIĘCIU ZWÓR DO WEJŚCIA MAIN INPUT MOŻNA PODŁĄCZYĆ TYLKO PRZEDWZMACNIACZ , NIEBEZPOŚREDNIO ŹRÓDŁO DŹWIĘKU , PODŁĄCZA SIĘ TZW . " PRE - OUT " . Gdy zwory są wpięte wzmak jes wzmakiem zintegrowanym i można podłączać do pozostałych wejść wiele źródeł .

 

post-35801-0-76817800-1362088968_thumb.jpg

 

Ale przy tych kolumnach i mocnym wzmacniaczu powinno byc wystarczajaco niskich tonow:) Da sie jakos zrobic tak zeby dzwiek z suba przekierowac na przednie kolumny? Mam tez sub pasywny do samochodu blackpount gtb 1200 mystic czy daloby rade podlaczyc go do wyjsc przednich glosnikowych HK lub marantz? czy mozna mostkowac w tych amplitunerach przednie kanaly lewy prawy? pytam poniewaz byla by wieksza moc, mi sie zdaje na ten jeden glosnik. Czy potrzebuje duzy sub czy starczy mi tylko zeby byl, poniewaz z przednich glosnikow jest wystarczajaco basu:)

 

Jeżeli w systemie KD nie ma suba , to w amplitunerach jest możliwość ustawienia przekierowania niskich tonów z sygnału 5.1 ( te 1 to kanał LFE efektowny niskiej częstotliwości ) na Fronty , a fronty ile są wstanie odtworzyć to tyle odtworzą . Można ustawić w ampli także jednoczesne wzmacnianie sygnału stereo subem . Ustawia się to w ustawieniach dla suba , czytaj instrukcję >

Zrób tak w HK i Marantzie , kup aktywnego suba i podłącz do Marantza , nie zapomnij połączyć HK wyjście dla suba z wejściem dla suba Marantza , masz tak podłączone 5 - ięć kanałów , więć i ten " 1 " musi być .

 

Pasywnych głośników niskotonowych nie podłączaj , mówię krótko i nie rozwijam tematu .

 

tak wszystkie maja te wyjscia i wejscia remote control, podlacze to jakos zeby obslugiwac wszystko pilotem z hk lub nad htr2?

 

To tylko działa gdy podłączysz klocki jednego producenta i pewnie tej samej serii .

 

 

Co sadzicie o moich przednich kolumnach Proson 212 rr bo od nich sie wszystko zaczelo, Te kolumny mysle ze bardziej sa do ostrej nawalanki ale odkad jest nad i marantz na skladzie pokazuja ze potrafia grac czysto.

 

Bardzo fajny tekst , podoba się mi , uczysz się .

 

 

 

 

 

czy mozna mostkowac w tych amplitunerach przednie kanaly lewy prawy? pytam poniewaz byla by wieksza moc, mi sie zdaje na ten jeden glosnik

 

Nie można , a moc i tak jest brana z jednego trafa , pozostałe kanały i tak zabierają to co swoje .

Jest taki przycisk A B A + B ( chodzi o wyjścia głośnikowe , a przyciski na na panelu przednim ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki czester spoko to wyjasniles, teraz juz mam jakies pojecie na ten temat:)

No co do tego podlaczenia suba do przednich to przegiolem sie pytajac, bo sam sprawdzalem jak to gra podlaczylem jeszcze tego pioneera do pasywnego suba wyjsciem na sub z 5.1 hk i lipa zero walniecia:

 

 

podlaczylem centralny glosnik kablem coaxal z hk do marantz przez preout czy to zle?lepiej uzyc kabla chinch czy lepiej zostawic coaxa?l, centralny gra spoko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem centralny glosnik kablem coaxal z hk do marantz przez preout czy to zle?lepiej uzyc kabla chinch czy lepiej zostawic coaxa?l, centralny gra spoko

 

Chodzi o Digital coaxal 1 RCA -- 1 RCA ( RCA to popularnie " cincze " ) ?

Zostaw , niech siedzi , gdy będziesz potrzebował cyfrowego , to go wypniesz i wepniesz analogowy " cincz " , a nawiasem mówiąc to najlepszy kabel w twoich połączeniach analogowych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w systemie KD nie ma suba , to w amplitunerach jest możliwość ustawienia przekierowania niskich tonów z sygnału 5.1 ( te 1 to kanał LFE efektowny niskiej częstotliwości ) na Fronty , a fronty ile są wstanie odtworzyć to tyle odtworzą . Można ustawić w ampli także jednoczesne wzmacnianie sygnału stereo subem . Ustawia się to w ustawieniach dla suba , czytaj instrukcję >

Zrób tak w HK i Marantzie , kup aktywnego suba i podłącz do Marantza , nie zapomnij połączyć HK wyjście dla suba z wejściem dla suba Marantza , masz tak podłączone 5 - ięć kanałów , więć i ten " 1 " musi być .

 

 

Jeszcze w Marantzie trzeba ustawić parametr dla suba ON , a automatyczna kalibracja w HK gdy wykryje suba sama ustawi ON .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie:)

 

Czyli podlaczenie mam dobre:)Pokombinuje z tym cyfrowym do kompa:)

Zastanawia mnie czy podłaczenie jeszcze 3 glosnikow zeby zrobic system 7.1 da jakies wyrazne efekty co do kina? Jeśli tak to jakis uzyc glosnikow? jakie powinny miec zestotliwosci?

Mam pokoj 25 m kwadratowych, uzywam projectora do wyswietlania tego i tamtego:)

A wlasnie jak myslicie ile lampa wytrzyma w projektorze benq 1060w urzywam w normal i mam 2200 godzin i uzywam go 6 miesiecy:)

 

Jeszcze nie znalazlem dobrego suba zeby dopelnic moje kino ale szukam napisze ci czester jaka roznica:)

 

Czy opłaca mi sie kupić wzmacniacz nad 3100 i nad 306 za 200 zl? Bo mam taka opcje, i moze podlacze pod tylnie jeszcze jeden stereo bylo by cos z tego? Niby lepszy dzwiek?

Lubie pokombinować z dzwiekiem wciaga mnie to:) podziele się z wami rezultatami:)

 

A co myslicie na temat denon AVC-A1SR czy oplacaloby mi sie go kupić za 2000 zl? jest to duzy klocek denona ale czy wart tej ceny?

 

Czester dzieki za odpowiedzi uczysz mnie coraz wiecej masz piwko u mnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do bqw DM602 s1 mam pytanie czy ten marantz do nich to dobre zastosowanie?

Na forach piszą że to wybredne kolumny i potrzebuja duza moc, i uzywam ich jako tylnich w rogach pokoju a podobno potrzebuja miejsca zeby zagrac konkretnie, cos mi brakuje zdaje mi sie ze powinny grac lepiej, przecczytalem jeszcze ze zworke zmienic na normalny kabel i bedzie ok, czy to mozliwe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy podłaczenie jeszcze 3 glosnikow zeby zrobic system 7.1 da jakies wyrazne efekty co do kina? Jeśli tak to jakis uzyc glosnikow? jakie powinny miec zestotliwosci?

 

Podłączenie dwóch .

Na 25 m . możesz pokombinować , a czy efekt w KD uzyskasz znaczący tego nie wiem .

Na tyłach i tak są średnie częstotliwości .

 

Czy opłaca mi sie kupić wzmacniacz nad 3100 i nad 306 za 200 zl?

 

Nie googluje co to za modele , ale za 200 PLN to opłaca się .

 

A co myslicie na temat denon AVC-A1SR czy oplacaloby mi sie go kupić za 2000 zl? jest to duzy klocek denona ale czy wart tej ceny?

 

Bardzo opłaca się , waży 27 kg . Kup go . Sprzedaj Marantza , HK .

Sprawdź jak gra w stereo i porównaj z Nadem stereo zintegrowanym , ( źródło stereo bezpośrednio do Nada ) . Opowiedz .

 

Czy opłaca mi sie kupić wzmacniacz nad 3100 i nad 306 za 200 zl? Bo mam taka opcje, i moze podlacze pod tylnie jeszcze jeden stereo bylo by cos z tego? Niby lepszy dzwiek?

 

To już nie przesadzaj , na tyle w KD sąmałe kolumny prądu starczy .

 

co do bqw DM602 s1 mam pytanie czy ten marantz do nich to dobre zastosowanie?

Na forach piszą że to wybredne kolumny i potrzebuja duza moc, i uzywam ich jako tylnich w rogach pokoju a podobno potrzebuja miejsca zeby zagrac konkretnie, cos mi brakuje zdaje mi sie ze powinny grac lepiej,

 

Na tyłach w KD , to " konkretnie " nigdy nie gra , tylko w muzyce 5.1 " robi taki " pogłos " , a w filmie od czasu szuszszuuu i jakiś granat , czasami słowik , na dobrych kolumnach z tyłu ptaki śpiewają cicho . ale realistycznie .

 

cos mi brakuje zdaje mi sie ze powinny grac lepiej, przecczytalem jeszcze ze zworke zmienic na normalny kabel i bedzie ok, czy to mozliwe?

 

Brakuje Ci odłączenia Marantza i podłączenia Denona .

Mówisz o zworkach w kolumnach ?

Gdyby te kolumny grały w stereo to z można by było z nudów porównać na kabelku i na orginalnych zworach .

 

Lubie pokombinować z dzwiekiem wciaga mnie to:) podziele się z wami rezultatami:)

 

Zauważyliśmy to , dziękujemy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuję : , a czy opłaca się Denona za 2000 pln , to sam nie wiem , nie ma on HDMI które mogłoby odbierać po LPCM .

Dajmy na to ONKYO 905 ma nawet nowe dekoder Audio HD .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Troche mnie nie bylo ostatnio zajety bylem:) Co do denona ktoś mnie ubiegł i kupił przedemną:( mysle ze bylby to dobry zakup:)

 

Natomiast pojawił mi się problem mianowicie:

Mialem imprezke mała i grałęm całą noc nadem na maksa, nieprzesterowywalem go zabezpieczenie niewylaczalo go natomiast byl gorący:)Ale nie tak az do przesady wiem jak te sprzety się grzeją:) I nad ranem przestal grac poprostu się wylączył i nic nie działa nawet dioda zadna na nad sie niezapala:(

Probowalem zmienic kabel zasilanie zero skutku, natomiast wyczytalem na necie ze jak nic wzmacniacz niereaguje to dobra nowina bo problem moze lezec w bezpieczniku? czy to prawda?

Rozebralem wzmacniacz ma on tylko jeden bezpiecznik w okolicach przycisku pawer, myślicie że to on zawinił? Gdzie moge kupić taki bezpiecznik i czy moge urzyć innego?

 

Dziekuje za odp:)

 

Skora

 

Witam

 

Troche mnie nie bylo ostatnio zajety bylem:) Co do denona ktoś mnie ubiegł i kupił przedemną:( mysle ze bylby to dobry zakup:)

 

Natomiast pojawił mi się problem mianowicie:

Mialem imprezke mała i grałęm całą noc nadem na maksa, nieprzesterowywalem go zabezpieczenie niewylaczalo go natomiast byl gorący:)Ale nie tak az do przesady wiem jak te sprzety się grzeją:) I nad ranem przestal grac poprostu się wylączył i nic nie działa nawet dioda zadna na nad sie niezapala:(

Probowalem zmienic kabel zasilanie zero skutku, natomiast wyczytalem na necie ze jak nic wzmacniacz niereaguje to dobra nowina bo problem moze lezec w bezpieczniku? czy to prawda?

Rozebralem wzmacniacz ma on tylko jeden bezpiecznik w okolicach przycisku pawer, myślicie że to on zawinił? Gdzie moge kupić taki bezpiecznik i czy moge urzyć innego?

 

Dziekuje za odp:)

 

Skora

 

dodam że bezpiecznik to:

et4ah250v to z niegowyczyałem moglem go spalić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem wzmacniacz ma on tylko jeden bezpiecznik w okolicach przycisku pawer, myślicie że to on zawinił? Gdzie moge kupić taki bezpiecznik i czy moge urzyć innego?

 

, a jak on wygląda ? to topikowy bezpiecznik . Daj zdjęcie , dokładne zdjęcie ze zbliżeniem .

 

 

 

dodam że bezpiecznik to:

et4ah250v to z niegowyczyałem moglem go spalić?

 

, żeby tylko bezpiecznik spalił się to by było OK.

 

Edytuję : wyjmij go i idź do sklepu elektronicznego , w sklepie Ci wszystko powiedzą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik był on ceramiczny wymieniłem na zwyczajny taki z szklana pokrywa,

Te same parametryi wszystko jest ok.

Wzmacniacz gra jak trzeba! dziekuje za odpowiedzi na ten temat:)

 

Natomiast mam nowe pytania:

 

!. po zdjeciu obudowy zauważylem że 6 kondensatorów w nad jest uszkodzonych (coś się z nich leje)

2 kondensatory takie małe na płytce tam gdzie końcówki mocy u góry 6,3v 2200uF

2 kondensatory troche większe już normalnie na płytce wzmacniacza obok cewki 50v 2200uF

2 kondensatory obok tych koło cewki 100v 1000uF Hi tripple

 

te oznaczenia przeczytałem z uszkodzonych kondensatorów(te ktore sie wylewały) moje pytanie czy:

 

a: czy musze je wymieniać?jeżeli ich niewymienie strzeli wzmacniacz?

b: czy te uszkodzone kondensatory wpłyneły na uszkodzenie bezpiecznika?

c: czy zyskam mocy jak je wymienie?

 

2. przymieżam się do zakupu końcówki mocy nad 216 thx, chciałbym go użyć na tylnie kolumny lub podłączyć

na mono nad 372 + 216, jeden pod prawą kolumne a drugi pod lewą żeby uzyskać po 400 w na kanał w bridge

mode mono. Dolaczam parametry nadów:) pytania:

 

a: Bedzie naprawde wiecej mocy?

b: Bedzie lepszy dzwięk?

c: Jak to podłaczyć? czy wyjść sygnałem z nad 372 do nad 216 czy bezpośrednio kablem jeden chinch tu drugi tam?

d: Czy oznaczenie thx ma wpływ na to jak wzmacniacz chodzi w kinie domowym?

 

A może lepiej zrobić z tego nada 216 wzmaka na sub pasywny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamietaj ze 216 nie lubia nizej niz 8 ohm w bridge mode

Chodziaz kuzyn jedzie na 2x218 i Cvega i dziala juz z trzy lata

Ja jade na dwuch nad216 po kazdej na kanal przod ,nad214 tylne glosniki,Nad t 747 na centralny i jako jedynostka sterujaca

Wszystko 8 ohm i jest on jak prubowalem bi amping

Jeden nad na L+R LF drugi na HF to bylo goraco az sie wylaczyl jeden 216 ale po ostygnieciu bylo juz ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy pod moje kolumny opłacałoby mi się zamontować taki wzmacniacz ADC P.A. KD-266A pro power amplifier bo uwazam że nad ma troche zamało mocy pod te kolumny.

Czy dużo strace na dzwięku podłączając tego ADC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina nada a seenske budrzetowki...

Wieszco to proson?

Byly tez jws dantaxy i inne ...

Poprosty te glisniki takie sa

Mam prosony i mislem prosony z 2x10 cali bass element szalu niema i niebylo... Te co mam graja w garazu to 2,5 drozne 1 hf i 2x8" ale kipszczyzna... Glosnik bass/srednie mimo ze podaja moc kolumny 200w ma zaledwie 35-40w... Zwrotnice prowizorka w zasadzie glosnik leci pelnia tonu... W swinesiund kosztowaly az 800kr-400zl czyli smieszne pieniadze... Bycmoze teoje to inna polka ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiegoś słabego tego Prosona moje kolumny mają 200w na głośniku, głośniki są z tego samego materiału co B&W,2x woffer 30cm, 12 cali w kolumnie. najtańsze jakie znalazłem na necie 5000 kr ale dwa głośniki wysoko tonowe spalone. Także nieuwarzam że to winna kolumn. Może zwrotnice bo się nieprzyglądałem

 

Wiem kiedy kolumny mają dosyć a kiedy wzmacniacz, nad gra czysto ale ma słabą moc żeby je uciągnąć, wyłacza się grzeje i tak dalej zdaje mi się że to winna tych dwóch wofferów w kolumnie?

 

opłaca się wziąść ten wzmacniacz bede miał spokuj z zasileniem ich :

KD-266A koda czy dzwięk mi się spierdzieli na porażke?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te prosony twoje to nie maja przypadkiem 4ohm? Jak tak to to jest przyczyna problemu temp i wylaczen nad-a

 

Prosony kosztuja tu tyle:

 

www.surround.no/Produkter/Høyttalere/Gulvhøyttalere/Proson.aspx

 

Ale czy maja glosniki od b&w .... Nie wiem raczej vifa lub inne.

W zasadzie proson nalerzy di jws ktory robi tez inne marki glosnikow, dynavoice,genexa

Ale fakt sa prosony i prosony.

Wiem ze 216 ciagna bez problemu 13-15 calowe cvega i mocy nie brak ...

 

Coda ? Czy to nie jakas tania marka by nie bylo gorzej miz z nad bo szkoda kasy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

membrany głośników są z takiego samego tworzywa co B&W nie wiem dlaczego, ale grają te prosony dobrze lepiej od moich B&W 8ohm bo prosony są 4 ohm, może bez kitu dlatego się wyłącza.

Troll oslo: czy mógłbyś to dla mnie sprawdzić bo to nie jest koda firma to jakieś adc tu masz link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

to coś takiego a moje prosony to takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

albo poluje jeszcze jednego nada i mono block:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad i mono to

I hifiklubben...

Cos mi mowi ze gdzies tu siedzisz... Finn i te klocki...

 

Mowa o tym wzmacjolku z linka na finn? Nie pisze nic o nim w ogloszeniu prycz iz wazy 30kg

A nie znam tej marki/firmy trzeba googlowac... Moze ktos z hificentralen albo av forum cos o nim pisze...

 

Power Output : 2x 200W(8 Ohm)

THD : £0,5%(40Hz16Khz)

S/N Ratio(line in) : ³81dB

Frequency responce : 20Hz20Khz(±1,5dB)

Load impedance : L 8 Ohm/ R 8 Ohm

Power consumpt. : 680W(stereo)

Dimensions : 480 x 455 x 138mm

Net weight : 21Kg

 

Znalazlem o tym tyle

Ale podaja ze 8 ohm wiec tez kicha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad i mono to

I hifiklubben...

Cos mi mowi ze gdzies tu siedzisz... Finn i te klocki...

 

Mowa o tym wzmacjolku z linka na finn? Nie pisze nic o nim w ogloszeniu prycz iz wazy 30kg

A nie znam tej marki/firmy trzeba googlowac... Moze ktos z hificentralen albo av forum cos o nim pisze...

 

Power Output : 2x 200W(8 Ohm)

THD : £0,5%(40Hz16Khz)

S/N Ratio(line in) : ³81dB

Frequency responce : 20Hz20Khz(±1,5dB)

Load impedance : L 8 Ohm/ R 8 Ohm

Power consumpt. : 680W(stereo)

Dimensions : 480 x 455 x 138mm

Net weight : 21Kg

 

Znalazlem o tym tyle

Ale podaja ze 8 ohm wiec tez kicha...

 

Dzieki tRolu

No właśnie też te parametry znalazłem, ale ten wzmachol jest całkiem inny niż ta koda, nieznalazłem żadnej firmy (adc) i jeszcze w tym niby adc na zdjęciu widze że są dwie cewki prądowe a wtym koda tylko jedna, o co chodzi?

 

Może to adc już poprostu nieprodukują:(

 

Jestem z stavanger trolu ty norweski:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.