Skocz do zawartości
IGNORED

Jak, czym zaprojektować płytkę do produkcji krótkie serie ?


zjj_wwa

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie ze kupiles tego Eagla ,super . Co w nim zrobiles? Jakis przyklad autorskiej twojej pracy ?

takie cos co zaprojektowales i istnieje w realu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam mało znany program EdwinXP :)
Kosztuje ułamek innych kombajnów a w wersji niekomercyjnej wystarcza w zupełności do pracy.
Przykłady płytek zaprojektowanych w nim:
d27d75c24a43c1cc9ee7168df9b68e65.jpg
d55d4f992a43da232bc8281b8df399e4.jpg
f9566dff0d66098caa32185df27b73f8.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, atmeg napisał:

Fajnie ze kupiles tego Eagla ,super . Co w nim zrobiles? Jakis przyklad autorskiej twojej pracy ?

takie cos co zaprojektowales i istnieje w realu.

Zerknij do wątku Level Controler na tym forum tam jest przykładowa płytka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze a propo tego chwalonego DipTraca - on oferuje moduły schemat, pcb, biblioteka i 3d a kosztuje 905 Euro ( nie liczę wersji tańszych z ograniczeniami w liczbie warstw i pinów :)

Wersja nie komercyjna kosztuje 348$

A teraz EDwinXP NC ( niekomeryjne) - wersja standard 160 Euro wersja Pro 330 Euro -żadna z nich nie ma  żadncych ograniczeń w liczbie pinów czy warstw.

Co zawiera oprócz tego co mam DipTrace? To:

wersja standard Schematic Capture, Layout Design, Fabrication Manager, Library Editor, Standard Layout Autorouter, Arizona Layout Autorouter, Schematics Autorouter, Specctra Interface, Maxroute Interface, Schematics Autoplacer, Layout Autoplacer, Full Libraries

wersja pro:

Schematic Capture, Layout Design, Fabrication Manager, Library Editor, Mixed Mode Simulator, Standard Layout Autorouter,
Arizona Layout Autorouter, Schematics Autorouter, Specctra Interface, Maxroute Interface, Schematics Autoplacer, Layout Autoplacer,Full Libraries, Thermal Analyzer, Electromagnetic Analyzer, Signal Integrity Analyzer, Field Analyzer, EDSpice Simulator,
EDComX, DocOne, VHDL/PLD Design, 8051 Kit, AVR Kit, PIC 16C5X Series Kit, Project Version Control, Motorola Kit

Żeby nie było - ja go nie sprzedaję czy coś w tym stylu, po prostu go używam od 20 lat i spokojnie mogę powiedzieć, że stosunek jakość/możlwiości do ceny jest znakomity. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 12:29, kinomaniak123 napisał:

Tak jeszcze a propo tego chwalonego DipTraca - on oferuje moduły schemat, pcb, biblioteka i 3d a kosztuje 905 Euro ( nie liczę wersji tańszych z ograniczeniami w liczbie warstw i pinów :)

Wersja nie komercyjna kosztuje 348$

A teraz EDwinXP NC ( niekomeryjne) - wersja standard 160 Euro wersja Pro 330 Euro -żadna z nich nie ma  żadncych ograniczeń w liczbie pinów czy warstw.

Co zawiera oprócz tego co mam DipTrace? To:

wersja standard Schematic Capture, Layout Design, Fabrication Manager, Library Editor, Standard Layout Autorouter, Arizona Layout Autorouter, Schematics Autorouter, Specctra Interface, Maxroute Interface, Schematics Autoplacer, Layout Autoplacer, Full Libraries

wersja pro:

Schematic Capture, Layout Design, Fabrication Manager, Library Editor, Mixed Mode Simulator, Standard Layout Autorouter,
Arizona Layout Autorouter, Schematics Autorouter, Specctra Interface, Maxroute Interface, Schematics Autoplacer, Layout Autoplacer,Full Libraries, Thermal Analyzer, Electromagnetic Analyzer, Signal Integrity Analyzer, Field Analyzer, EDSpice Simulator,
EDComX, DocOne, VHDL/PLD Design, 8051 Kit, AVR Kit, PIC 16C5X Series Kit, Project Version Control, Motorola Kit

Żeby nie było - ja go nie sprzedaję czy coś w tym stylu, po prostu go używam od 20 lat i spokojnie mogę powiedzieć, że stosunek jakość/możlwiości do ceny jest znakomity. :)

stary  ,co ty tu chrzanisz ......

Wszystkie wersje DipTrace za które zapłacisz u licencjonowanego sprzedawcy sa wersjami do zastosowania zawodowego !!!

1-wszystkie sa dożywotne

2- Sa do zawodowego wykożystania

3- niema ograniczen wielkości PCB

4 Cena  licencji jest liczona w liczbie pinów ,najtansza zawodowa wersja programu jest za około 300zł i dopuszcza w pełnym cyklu tworzenia projektu 300 pinów i 2 warswy.

=================================================

Ze niby reklamuje ten program ? A niby dlaczego mam o nim nie pisać ?

Niby dlaczego mam nie pisać o programie jaki zakupilem i stosuje do swoich prac ?

Czyżby coś zabraniało podzieleniem sie uwagami na temat programów ?itp?

Przecież dokładnie dla tych celów jest założony ten temat !!!!!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś co pisałem - weź oddech i przeczytaj jeszcze raz :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kinomaniak123 napisał:

Chyba nie zrozumiałeś co pisałem - weź oddech i przeczytaj jeszcze raz :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niby co napisałeś ? Minołeś sie z faktami i jeszcze piszesz  ze niby mam oddech wziasc ?

Ale spoko ,fajnie ze jest jakis kolejny glos w kwesti oprogramowania .

Nie zrozumiałem w znaczeniu - ponieważ nie rozumiem ludzi nie piszących prawdy.

Kolego Kinomaniak123 ,

wez sprawdz jakie sa zasady wykorzystania oprogramowania  DipTrace .

jakie są wersje licencji . I nie pisz wiecej takich bzdur .Np .sugestia w twojej strony ze placi sie za jakies biblioteki itp ,stek bzdur .

===================================

Dla mnie jest oczywiste ze jest walka pomiedzy właścicielami oprogramowania i przebiega ona w różny sposób i tu niema zmiłuj sie kto lepiej klamie ten zgarnia kase z nieświadomych .

Ale ja nie uczestnicze w tej walce bo mam to w du_pie .

Pisze o własnych doświadczeniach i tylko to przekazuje  czytelnikom .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby co napisałeś ? Minołeś sie z faktami i jeszcze piszesz  ze niby mam oddech wziasc ?
Ale spoko ,fajnie ze jest jakis kolejny glos w kwesti oprogramowania .
Nie zrozumiałem w znaczeniu - ponieważ nie rozumiem ludzi nie piszących prawdy.

No i nie zrozumiałeś: przeczytaj jeszcze raz ostatnie zdanie w tym cytacie :

Tak jeszcze a propo tego chwalonego DipTraca - on oferuje moduły schemat, pcb, biblioteka i 3d a kosztuje 905 Euro ( nie liczę wersji tańszych z ograniczeniami w liczbie warstw i pinów :)

Zrozumiałeś ? Czy dalej nie ?
Przy okazji - jesteś dyslektyk ? Bo ciężko się ciebie czyta, jak piszesz z błędami. To nie jest atak na ciebie ale jestem na to wyczulony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie obserwuje ,jaki to atak idzie na ten program DipTrace .....ciekawe obserwacje .

5 minut temu, kinomaniak123 napisał:


No i nie zrozumiałeś: przeczytaj jeszcze raz ostatnie zdanie w tym cytacie :

Tak jeszcze a propo tego chwalonego DipTraca - on oferuje moduły schemat, pcb, biblioteka i 3d a kosztuje 905 Euro ( nie liczę wersji tańszych z ograniczeniami w liczbie warstw i pinów :)

Zrozumiałeś ? Czy dalej nie ?
Przy okazji - jesteś dyslektyk ? Bo ciężko się ciebie czyta, jak piszesz z błędami. To nie jest atak na ciebie ale jestem na to wyczulony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

i co sugerujesz ? jasne ze sugerujesz ze niewarto .ale zupelnie ignorujesz moje wpisy ,fajnie .

 

kinomaniak123

dawaj linki do tego programu ,chlopaki przetestują i wypowiedzą siem .

Tylko ta zasada zeby wykozystac do celów DIY trza już placic kase i to sporą :)

Widze że to raczej ty nie czytasz z zrozumieniem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie obserwuje ,jaki to atak idzie na ten program DipTrace .....ciekawe obserwacje .
i co sugerujesz ? jasne ze sugerujesz ze niewarto .ale zupelnie ignorujesz moje wpisy ,fajnie .
 
kinomaniak123
dawaj linki do tego programu ,chlopaki przetestują i wypowiedzą siem .
Tylko ta zasada zeby wykozystac do celów DIY trza już placic kase i to sporą :)
Widze że to raczej ty nie czytasz z zrozumieniem .

To, czy warto to ocenią inni po porównaniu programów i ich moźliwości w stosunku do ceny - lub braku, bo sà też takie programy warte uwagi a darmowe.
Pozdr i nie gniewaj się ale czasem namolna reklama czegoś daje odwrotny skutek do zamierzonego :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach jeszcze ten twoj atak na moja pisownie .......tak dalej analizuj ludzi ...idz tą drogą ....

Kinomaniak nie pier_dziel tylko dawaj linki do programu i niech sie ludzie sami przekonają.....

========================

Płatne do zastosowań amatorskich , to ci wymyslili ,doslownie nie wierze w to ale gosc jasno pisze .

Manipulacje i robienie w h_ ludzi nieznają granic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadu gadu a tu w miedzy czasie kolejny patern .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PS ,można brac te obrazy do tworzenia swoich paternów ,nie zastrzegam sobie zadnych praw do tego .

 

Ujme to tak ,za jakiś czas zapodam całą biblioteke paternów jakie zrobiłem dla wlasnych potrzeb w DipTrace ,dotyczy to ukladów przewlekanych oczywiscie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinomaniak123 ,rozumiem ze zapłaciles te kwote niemałą za możliwość korzystania z tego programu o którym piszesz do celów amatorskich ? :) :) :)

No chyba zapłacieś ,chyba jesteŚ uczciwym .........A może nie zapłacieś ?OJ i co teraz?

-------------------

Sorki ,przepraszam za ten wpis ale niemoglem siem powstrzymac .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAAA , temat jest zwodniczy ,bo brzmi w czym ...krótkie serie ......

Generalnie jest nielogiczny i zwodniczy.

Powinien brzmieć -  W czym robić PCB dla amatorskich projektów  a w czym dla zawodowych .

ZGADZA SIE PANOWIE I PANIE?

ide posluchac muzyki:) pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, atmeg napisał:

kinomaniak123 ,rozumiem ze zapłaciles te kwote niemałą za możliwość korzystania z tego programu o którym piszesz do celów amatorskich ? :) :) :)

No chyba zapłacieś ,chyba jesteŚ uczciwym .........A może nie zapłacieś ?OJ i co teraz?

-------------------

Sorki ,przepraszam za ten wpis ale niemoglem siem powstrzymac .

Mam wrazenie ze nie jeste calkiem normalny - to w jaki sposob odpowiadasz na posty "atakujace" jedyny i sluszny program ktorego ty uzywasz oraz fakt ze w kazdym poscie chwalisz sie swoim zakupem softu, co w nim robiles a jednoczesnie powtarzasz  , ze nic z tego nie masz, reklamujesz bo tak chcesz no wybacz, ale to calkowicie podwaza twoja wiarygodnosc.

Co do insynuacji o piracenie przeze mnie edwina to kula w plot - ja kupilem wersje pro w czasach, kiedy ty chyba byles  szkole ( jak nie w przedszkolu ) - licencja byla na dyskietkach 3.5" - nie wiem czy wiesz co to takiego......

Pozdr.

2 godziny temu, atmeg napisał:

TAAA , temat jest zwodniczy ,bo brzmi w czym ...krótkie serie ......

Generalnie jest nielogiczny i zwodniczy.

Powinien brzmieć -  W czym robić PCB dla amatorskich projektów  a w czym dla zawodowych .

ZGADZA SIE PANOWIE I PANIE?

ide posluchac muzyki:) pozdro

Ty nie widzis, ze sam sobie piszesz kolejne posty.....

DoubleFacepal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2019 o 20:11, kinomaniak123 napisał:

Mam wrazenie ze nie jeste calkiem normalny - to w jaki sposob odpowiadasz na posty "atakujace" jedyny i sluszny program ktorego ty uzywasz oraz fakt ze w kazdym poscie chwalisz sie swoim zakupem softu, co w nim robiles a jednoczesnie powtarzasz  , ze nic z tego nie masz, reklamujesz bo tak chcesz no wybacz, ale to calkowicie podwaza twoja wiarygodnosc.

Co do insynuacji o piracenie przeze mnie edwina to kula w plot - ja kupilem wersje pro w czasach, kiedy ty chyba byles  szkole ( jak nie w przedszkolu ) - licencja byla na dyskietkach 3.5" - nie wiem czy wiesz co to takiego......

Pozdr.

Ty nie widzis, ze sam sobie piszesz kolejne posty.....

DoubleFacepal

 

Ja pozostane Sobą a ty idż dalej swoją drogą klasyfikując ludzi .......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem sobie trud wejścia na dystrybutora programu EDwinXP ...

No bo w koncu rozmawiajac trzeba cos wiedziec .....

Najtańsza wersja programu do celów niekomercyjnych w ofercie  160Euro .

Czyli jest to cena około 1/3 niższa niż cena DipTrace dożywotna do celów komercyjnych

1000 pinów . .

Podkreslam , najtańsza do celów niekomercyjnych !!!! jakby ktoś Przeoczył ,to kupujac EDwinXP

za 160E niemamy prawa wykozystac programu do celow zarobkowych .

Najniższa kwota zakupu EDwinXP do celów komercyjnych nie wnikam tu w możliwości oprogramowania to około 800 Euro.

Czyli za najniższą kwote licencji na EDwinXP,czyli najmiejszą wersje oprogramowania EDwinXP do celów komercyjnych można mieć praktycznie Full wersje DipTrace dla celów komercyjnych.

.

I teraz pytanie brzmi ,kto tu kogo nakłania do wywalania kasy.

Zwłaszcza ze sa programy darmowe np. typu KiCad.???

====

Najciekwaszym elementem tej ukladanki jest potrzeba zaplacenia kwoty za program na którym nie można oficjalnie zarobić !!!! Dla samej nauki trza wybulic kase :)

 

 

13 minut temu, atmeg napisał:

Zadałem sobie trud wejścia na dystrybutora programu EDwinXP ...

No bo w koncu rozmawiajac trzeba cos wiedziec .....

Najtańsza wersja programu do celów niekomercyjnych w ofercie  160Euro .

Czyli jest to cena około 1/3 niższa niż cena DipTrace dożywotna do celów komercyjnych

1000 pinów . .

Podkreslam , najtańsza do celów niekomercyjnych !!!! jakby ktoś Przeoczył ,to kupujac EDwinXP

za 160E niemamy prawa wykozystac programu do celow zarobkowych .

Najniższa kwota zakupu EDwinXP do celów komercyjnych nie wnikam tu w możliwości oprogramowania to około 800 Euro.

Czyli za najniższą kwote licencji na EDwinXP,czyli najmiejszą wersje oprogramowania EDwinXP do celów komercyjnych można mieć praktycznie Full wersje DipTrace dla celów komercyjnych.

.

I teraz pytanie brzmi ,kto tu kogo nakłania do wywalania kasy.

Zwłaszcza ze sa programy darmowe np. typu KiCad.???

====

Najciekwaszym elementem tej ukladanki jest potrzeba zaplacenia kwoty za program na którym można zrobić sterownik dla psiej bydy na własnym podwórku.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to jakieś nieporozumienie . Być może ten program EDwinXP jest zajebisty dla mega zawodowców ale nie dla mnie ani dla 99,9% czytelników .

Płacić za wersje bez praw jej wykorzystania !!!!!!To moze reklamowac tylko kolega" kinomaniak123"

A kolego "kinomaniak123"  skoro Pan urzywasz tego programu zadbaj Pan o posiadanie licencji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomijając motyw niepotrzebnych napierdalanek zapytam o moduł Thermal Analyzer. Jakie są jego możliwości? Ogranicza się samego układu czy można robić jakieś sztuki z dodawanymi radiatorami? Można wrzucić coś swojego, np jakiś fikuśny radiator z kilku elementów i zamodelować co się dzieje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Panowie, pomijając motyw niepotrzebnych napierdalanek zapytam o moduł Thermal Analyzer. Jakie są jego możliwości? Ogranicza się samego układu czy można robić jakieś sztuki z dodawanymi radiatorami? Można wrzucić coś swojego, np jakiś fikuśny radiator z kilku elementów i zamodelować co się dzieje?

Jak sądzę piszesz o Edwinie ?

majac zasymulowany  układ w module spice pokazuje rozkład temperatur elementów - mając to łatwiej jest zaprojektować pcb pod kątem nagrzewania się poszczególnych elementów a tym samym można łatwo odstawić layout płytki pod kątem montażu radiatorów.

P.S. Co do „ napierdzielanek” to gdyby nie był to temat kolegi atmegab to moderator już dawno by zrobił tu porządek, ale to jest jego temat i może on pisać to co pisze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kinomaniak123 napisał:

Co do „ napierdzielanek” to gdyby nie był to temat kolegi atmegab to moderator już dawno by zrobił tu porządek, ale to jest jego temat i może on pisać to co pisze :)

Ależ to jest temat Kol. zjj_wwa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to jest temat Kol. zjj_wwa :)


A to przepraszam - po wpisach kolegi armega myślałem że jego, ponieważ w innym wypadku tak jak pisałem moderacja powinna zrobić tu porządek - teraz to jest „wątek jednego człowieka” - on komentuje wszystkie inne posty, niestety nie raz nie tylko niegrzecznie ale i napastliwie. Oraz pisze nie na temat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukając producenta u którego można w małych ilościach za rozsądne pieniądze zamówić czterowarstwowe pcb trafiłem na elecrow.com . Czy zamawialiście coś stamtąd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.03.2019 o 17:15, przemak napisał:

Tego nie wiem, natomiast jlcpcb.com mogę polecić. 

Czy zamawiając z Chin pcb trzeba wziąć bezołowione cynowanie ? Czy są jakieś wytyczne dotyczące bezproblemowego przejścia przez urząd celny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kopczas napisał:

Czy zamawiając z Chin pcb trzeba wziąć bezołowione cynowanie ? Czy są jakieś wytyczne dotyczące bezproblemowego przejścia przez urząd celny?

Pierwsze i domyślne jest ołowiowe ?

Płyki przychodzą normalnie pocztą, jak wszystko od chińczyka, tylko ja małe zamawiam - chociaż zamawiałem też ze stencilem, duży jest, przyszło bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytuję bo coś mi świta, że ktoś miał problem z celnikiem, który uznał "pcb" za coś niewłaściwego do przepuszczenia.
To jlc ma bardzo dobre ceny. Płytka dwustronna prototypowa 20x10 cm u nas to koszt 170zł.w jlc wychodzi mi jakieś 130zł za 5 sztuk z wysyłką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz zamawiał napisz do dostwacy żeby zadeklarował wartość przesyłki na ok 25USD i konieczie żeby zadeklarowali koszt transptoru np 10USD. Gdy nie ma kosztu transportu to urząd celny przyjmuje domyślną wartość a następnie dolicza do tego cło i od całości VAT. Ostatnio zamawiałem płytki w odstepie niecałych dwóch tyg. Pierwsza paczka trafiła na cło i musiałem dopłacić a druga przeszła bez problemów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.