Skocz do zawartości
IGNORED

Zarabianie.


LUKASIQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie czy jest wsród Was ktoś związany z ekonomią? Może jakiś doradca finansowy czy ktoś w tym stylu?

Chodzi mi o taką sprawę -

Czy wiecie gdzie można bezpiecznie zarobić 3-4% rocznie? Oczywiście chodzi mi o czysty zysk "na rękę" po odliczeni podatków itd., czyli za każde 100zł dostajemy na czysto 3zł.

3% rocznie satysfakcjonowałoby mnie w zupełności.

Obligacje? Lokaty? Fundusze?

Ogarnia ktoś temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej szukałbym porad u finansistów i maklerów giełdowych, a nie na audiofilsko-muzycznym forum, chociaż pewnie i tutaj znajdziesz wielu doradców... '-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3% rocznie to nawet nie pokryje kosztów inflacji, a gdzie tu jeszcze zarobek?

Jak masz nerwy ze stali i jaja z betonu, to 3% można zarobić w ciągu jednego dnia na GPW chociażby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkN,

wiem, pytam tak wstępnie, bo jestem ekonomicznie zielony :)

 

parantulla,

napisałem, że chodzi mi o zarobek na czysto, po odliczeniu podatków, inflacji, Belki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś "podatków itd." A nie podatków i inflacji.

Jak podatków i inflacji 3% i bezpiecznie to w Erze dawali. Dlatego teraz są T-mobile

 

najbezpieczniej włożyć do słoika i zakopać w ogrodzie. Bo przyjdą komuniści i zabiorą :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkN,

wiem, pytam tak wstępnie, bo jestem ekonomicznie zielony :)

 

parantulla,

napisałem, że chodzi mi o zarobek na czysto, po odliczeniu podatków, inflacji, Belki :)

No to Ci zostaje wsadzić w jakiś fundusz (i się modlić, żeby nie upadł) na marny procent,

albo spróbować na własną rękę (i się uzbroić w cierpliwość, dużo cierpliwości) i wyciągać średnio po 20% rocznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha.

 

Dobre rady Sobiesława Zasady. Wsadziłem z fundusz (nie jeden tylko w portfel bo bym już dawno stracił) w grudniu 2006 roku. I "zarobiłem" na tym interesie średnio 5-6% rocznie netto nie licząc inflacji w tym czasie. Czyli prawdopodobnie i tak jestem w Plecy.

 

jak się chce zarabiać trzeba otworzyć jakikolwiek nawet słaby biznes ale taki który pozwala dymać drobnicę w dużej ilości i cudzymi rękami. Wtedy coś z tego będzie. Od leżenia pod kokosem, najwyżej twardym w łeb można dostać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

najbezpieczniej włożyć do słoika i zakopać w ogrodzie. Bo przyjdą komuniści i zabiorą :-)

Komuniści od razu przekopią ogródek i przerzucą węgiel w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie czy jest wsród Was ktoś związany z ekonomią? Może jakiś doradca finansowy czy ktoś w tym stylu?

Chodzi mi o taką sprawę -

Czy wiecie gdzie można bezpiecznie zarobić 3-4% rocznie? Oczywiście chodzi mi o czysty zysk "na rękę" po odliczeni podatków itd., czyli za każde 100zł dostajemy na czysto 3zł.

3% rocznie satysfakcjonowałoby mnie w zupełności.

Obligacje? Lokaty? Fundusze?

Ogarnia ktoś temat?

 

W świecie finansów konsultacje są... płatne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to supermarket funduszów z mbanku, wybierasz subfundusz parasolowy i możesz przerzucać między funnduszami w ramach subfunduszu, tzn jak weźmiesz np ING to możesz przerzucać między wszystkimi ING,

największy plus to to , że nie biorą kasy za pierwszą wpłatę,

jeśli czasem zajrzysz i przypilnujesz by nie trzymać na najgorszym funduszu to roczna stopa rzędu 10-15% jest pewna

 

trzymanie kasy na funduszach ma też plusa, że umarzasz i dostajesz kasę po kursie z dnia umorzenia , jeśli kupisz prawdziwe akcje to kasę dostaniesz jak ktoś je kupi a to może nie nastąpić:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

W takim razie zakopać w Lesie.

Ale tylko w Stumilowym Lesie.

Wody z WC nie wypiją, ale u moich dziadków jeden tak się zachwycił kranem, że wyrwał go ze ściany, bo myślał, że jak zabierze ze sobą, to w każdym miejscu woda mu będzie leciała.

Miał w sumie sporo szczęścia. Nie przeżył strasznego rozczarowania po powrocie do Sojuza. Tego samego wieczoru zastrzelił go kumpel, który też miał chrapkę na ten kran.

 

Próba szukania porad ekonomicznych na tym forum? W sumie to nie takie głupie. Wiadomo, że jak pójdzie do doradcy finansowego, to ten go oszuka na pewno. To w końcu jego praca. A tu przez przypadek może ktoś coś wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli czasem zajrzysz i przypilnujesz by nie trzymać na najgorszym funduszu to roczna stopa rzędu 10-15% jest pewna

 

w najlepszych snach.

 

Ale tylko w Stumilowym Lesie.

Wody z WC nie wypiją, ale u moich dziadków jeden tak się zachwycił kranem, że wyrwał go ze ściany, bo myślał, że jak zabierze ze sobą, to w każdym miejscu woda mu będzie leciała.

Miał w sumie sporo szczęścia. Nie przeżył strasznego rozczarowania po powrocie do Sojuza. Tego samego wieczoru zastrzelił go kumpel, który też miał chrapkę na ten kran.

 

Próba szukania porad ekonomicznych na tym forum? W sumie to nie takie głupie. Wiadomo, że jak pójdzie do doradcy finansowego, to ten go oszuka na pewno. To w końcu jego praca. A tu przez przypadek może ktoś coś wymyśli.

 

No patrz pan jak te dzikie ludzie się tak strzelali miedzy sobą że kiedy mieli czas na strzelanie do tych kulturalnych Niemców???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tu przez przypadek może ktoś coś wymyśli.

Przez przypadek, to się w ciążę zachodzi, a nie milionerem zostaje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitcoin

 

10 miesięcy temu kosztował 20 zł, dzisiaj ponad 95 zł i ciągle rośnie. Jeszcze 3 tygodnie temu był na poziomie ~83 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDM

 

10 miesięcy temu kosztował 1.60, a dzisiaj nie może się wybić powyżej 0.16 ;)

 

Ale kto ma i przetrzyma, ten w perspektywie roku może jeszcze na tym grubo zarobić, może choć nie musi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko zawsze jest, ale BTC się rozwija i z dnia na dzień przybywa portali które akceptują te płatności, ja większość sprzedałem w listopadzie i trochę żałuję, choć przy tym wszystkim nawet 8-10% z lokaty wydaje się śmieszne. Nadal kiszę niewielką ilość, zobaczymy co z tego wyjdzie. Szczerze mówiąc to o giełdzie i handlu walutami nie mam pojęcia, ale cyferki obserwować i interpretować potrafię :)

 

Arku nie bardzo wiem, co jest zabawnego w tym że na BTC w skali zeszłego roku można było bez problemu zarobić 400%, a ci którzy mieli cierpliwość i wytrzymali 16-18 miesięcy, BTC kupione za niecałe 10 zł sprzedali po 95.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku można też było wygrać w trzech kumulacjach lotto po 30mln

 

tak to jest jak się niektórym myli co by było gdyby było z tym co jest jeśli jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Zadawanie tego typu pytań na bocznicy audiofilsko-muzycznego forum przez człowieka planującego kupić sprzęt audio za pół miliona złotych i posiadającego luksusowy apartament na morzem jest dla mnie abstrakcją nie mniejszą niż mój post powyżej. Nie bierz tego poważnie LUKASIQ, ale sytuacja jest komiczna i mnie rozbawiła!

Żartujesz, prawda...???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiem tak:

Mam stały dochód, raz mniejszy, raz większy, ale zawsze jest.

Mam jakieś oszczędności, które leżą w banku, bo... leżą i tyle. I pomyślałem, czy by może czegoś z nimi nie zrobić, zainwestować, albo po prostu nieco powiększyć.

Na rozwijanie kolejnego biznesu nie mam czasu ani nerwów, a poza tym kto powiedział, że wypali :)

Może byłem naiwny, ale myślałem, że może są jakieś sposoby, żeby bez ryzyka straty włożyć gdzieś trochę kasy i móc na tym zarobić kilka %.

Na dobrych lokatach w okolicach 6-7% realne roczne zyski netto po odliczeniu podatków, marż i inflacji wynoszą 1,5%-2% max. Niewiele. Liczyłem, że da się gdzieś zarobić trochę więcej, z "czystych" 3% rocznie byłbym zadowolony.

A napisałem tu, bo (tak jak ktoś napisał) zanim się udam do doradcy finansowego, który też chce zarobić, chciałem się poradzić Was, bo być może ktoś z czegoś korzystał i jest zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku można też było wypłacić z banku 50.000 i zginąć jadąc samochodem. Jeśli kogoś boli minimum ryzyka nawet przy zarobkach na takim poziomie, to faktycznie lepsza będzie lokata gwarantująca spokojny sen... i 5% po okrągłym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna giełda ani fundusze - tylko i wyłącznie dobrze zlokalizowana nieruchomość ( najlepiej w centrum miasta ) pod wynajem - powinno spokojnie dawać więcej niż zakładana kwota i opiera się inflacji - lepszego i pewniejszego rozwiązania nie ma

 

ps. wynajem też najlepiej dla sieciówki - największe bezpieczeństwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na zarobienie 5% na lokacie bankowej.

Przykład pierwszy z brzegu z roku 2009.

 

Najlepsza lokata na rynku Meritum Bank, 6,5%.

Lokata Meritum Zysku w Internecie z kapitalizacją dzienną

Oprocentowanie brutto: 6,50%

Oprocentowanie netto: 5,27%

Inflacja (sierpień 2009): 3,70%

Realne oprocentowanie realne: 1,51%.

 

I tak właśnie podniecony i zielony Kowalski idzie do banku powiedzmy z 100kzł, podpisuje umowę, jest pewien, że zarobi 6,5kzł, a po roku mu wychodzi 1500zł :)

 

O nieruchomościach też myślałem i wychodzi na to, że to najbezpieczniejsza lokata kapitału. W dużym mieście zawsze można wynająć, w ciągu kilku dni znajdzie się chętny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej uruchomić fabryczkę ze sprzętem Hi-End - jego ceny rosną lawinowo.

 

Przez ostatnie 5 lat pewnie powiększyły się ok. 10-krotnie, a więc dały przyrost 1000%.

Z tego wynika, że rocznie 200%. Po 12 miesiącach podwojenie tego, co się miało wcześniej.

Można nawet odkupować od klientów sprzedających za 50% i znowu sprzedać jako nowe

jeszcze bardziej zwielokrotniając zarobek :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o Amber Gold? Inwestują w złoto i w skali roku wychodzi jakoś 10% albo nawet więcej.

 

 

Mi się opłaciło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, można też wyjechać do Szwajcarii, zebrać sztab specjalistów, wymyślić dobrą historię, stworzyć projekt, produkować i sprzedawać... zegarki za 200,000 Euro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nieruchomościach też myślałem i wychodzi na to, że to najbezpieczniejsza lokata kapitału. W dużym mieście zawsze można wynająć, w ciągu kilku dni znajdzie się chętny.

Proponowałbym przed zakupem nieruchomości sprawdzić ceny na przestrzeni ostatnich 2-3 lat.

Kupisz za 1.000.000zł wynajmiesz za 100.000zł, przez rok zarobisz 10% na wynajmie, a stracisz 25% na cenie chałupy.

Nie wiem czy to taki świetny biznes wynajmować przez x lat praktycznie za darmo i jeszcze płacić od tego 20% podatku,

żeby jak nie daj boże powinie Ci się noga sprzedać chatę za połowę jej dzisiejszej wartości, bo tyle może być wtedy warta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokata jest tylko dla przetrzymania kasy powyżej inflacji, fundusze ostatni rok na plusie ale 3 lata słabo więc krótki termin odpada ,,wynajm jest obecnie średnio opłacalny, zakup mieszkania jeszcze nie jest dobrym momentem, ewentualnie grunt który większy areał można przekształcić i podzielić na sprzedaż, bardzie ryzykowna zostaje giełda lub forex,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.