Skocz do zawartości
IGNORED

Zarabianie.


LUKASIQ

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli nieruchomość na podstawie badania rynku będzie przynosić zyski po kupnie to tylko to w zasadzie się liczy bo do tego służy - nie jest właściwie ważna fluktuacja cen nieruchomości w tej opcji ( oczywiście teoretycznie - ponieważ jeżeli zmieniła by się cena nieruchomości to rynek sam też się reguluje kwotami wynajmu ) - inną sprawą jest że jak pisałem należy kupować w pewnych lokalizacjach jak centra sporych miast - wiadomo że jak ktoś przepłaci i da się wpuścić komuś w maliny to inna sprawa

 

poza tym zakładając że z innych lokat dostaniemy 3% ( bo przy dobry wiatrach tyle wychodzi ) powiedzmy a z nieruchomości mamy około 10% to niech ktoś sobie policzy różnice w ciągu 10 lat np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy z wynajmu w chwili obecnej przy tak dużej podaży na rynku uzyskasz 10% zwrotu z inwestycji,

myślę że jak z lokaty jest brutto 5% obecnie to z wynajmu jakieś 8% to maks,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co oprocentowanie lokat w tym wypadku ma do rentowności wynajmu ? - a tak przy okazji to pewny jesteś tych 5% ? bo to taka troche optymistyczna cyfra ( nie rozglądałem się dawno ale sporo by się zmieniło skoro rzeczywiście aż tyle jest ) bo ja tak jakoś wiem że można i lepiej niż 10% z wynajmu tylko że trzeba naprawde się postarać i często znać ludzi ( jak to w pl :/ ) - 10% to taki troche standard z tego co mi się wydaje

 

w przypadku lokat trzeba uważać na to jak wygląda dostęp do lokaty i w jaki sposób naliczane są odsetki - często wygląda to tak że pieniądze są "zamrażane" na spory okres czasu z brakiem dostępu pod groźbą utraty odsetek, odsetki mogą być naliczane na końcu okresu w linii prostej za każdy rok ( czyli 3% za rok przez 5 lat daje 15% np.- przy naliczaniu miesięcznym od lokaty kwota zysku zmienia się diametralnie - banki głupie nie są i na podstawowej matematyce ich nie złapiesz )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozglądałbym się za lokatami w kontekście zarobku, to na pewno nie na rok, ale 2-3. 7-10 to jak dla mnie za dużo.

Dostępu nie potrzebuję, dobrze byłoby jednak mieć możliwość wypłacenia odsetek po każdym roku, ale to chyba standard.

Tak wczoraj pomyślałem i macie rację jednak z nieruchomościami, wartości mieszkań raz spadają, raz rosną, często trzeba czekać kilka lat na dobrą koniunkturę, a i z potencjalnymi kupcami mieszkań to różnie bywa.

Przy większych kwotach można ewentualnie rozejrzeć się za powierzchniami biurowymi w dobrej lokalizacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt o mieszkaniach nawet nie mówi - tylko i wyłącznie lokale pod działalność typu sklep - mowa o całkiem innej rentowności - z mieszkań prawie nic nie ma - każdy niemal kto kupuje mieszkanie pod wynajem traktuje je po prostu jak dodatkowy wkład emerytalny który po spłaceniu kredytu przez najemców po tych 25 czy 30 latach przyniesie czyste zyski z wynajmu lub sprzedaży - ale przy tym jak banki w pl szleją z kredytami to też nie wiem czy czasami jakoś się nie rozlicza to in minus Vs kredyt - to by musiał powiedzieć ktoś kto kupił, płaci kredyt i ma kogoś wynajmującego po sąsiedzku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokale pod działalność są droższe od mieszkań z metra, dodatkowo obarczone są jak i wynajem mieszkań przestojem przez co spada rentowność inwestycji a 10% jest bardzo optymistycznym wariantem jak dla mnie, w mojej okolicy dwa lokale stoją jakiś czas bezczynnie , obecnie to co obserwujemy do stabilizacja cen w dobrych lokalizacjach i dalsza korekta w gorszych, co wpływa właśnie na gorszą perspektywę wynajmu jeszcze przez jakiś czas jak i zakupu - amortyzacja,,

co do lokat to poza bankami są kasy oszczędnościowe dające minimalnie większy procent,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zawsze pozostają w dłuższym horyzoncie fundusze akcyjne surowcowe obligacyjne lub inne pochodne narzędzia,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup w miarę dobrze funkcjonująca firmę której akcje mógłbyś wystawić na giełdzie. Zacznij w niej ciąć koszta na wszystkim, wykaż na papierze dużą rentowność a następnie sprzedaj aukcje funduszom inwestycyjnym :)

 

Drugi pomysł jak się na czymś dobrze znasz pójdź własnie teraz na całość zatrudnij tanio łebskich facetów w kryzysie a po nim będziesz mocno do przodu w porównaniu do tzw. ostrożnych w recesji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyszukuje grunty rolne, kupuje duże areały, przerabia na budowlane, dzieli, sprzedaje.

Zysk ponoć ogromny ale wymaga to chyba:

-dużego wkładu na zakup i wykonanie podstawowej infrastruktury

-wiedzy na temat planu zagospodarowania przestrzennego

-czasu

-i chyba dobrych układów w gminach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell,

Obie Twoje propozycje są nie do przyjęcia, niestety. Pierwsza z wiadomych względów :) a w drugiej za duże ryzyko. Zdarzyć się może wszystko.

 

Thorogood,

Pierwsze 3 punkty w porządku, ale 4 niestety nie do przeskoczenia. Mieszkam w Trójmieście od niedawna. A obawiam się, że jest najważniejszy :)

 

Panowie, mi chodziło o bezpieczne zainwestowanie pieniędzy, które przynosiłoby w miarę regularne kilkuprocentowe w skali roku zyski, a nie o złote strzały, które trafiają się raz na kilka lat :) Takie już mam za sobą i dosyć. Za dużo nerwów, nieprzespanych nocy.

 

Jeszcze wracając do nieruchomości w postaci gruntów bądź powierzchni użytkowych, biurowych. W pierwszym przypadku dobrze byłoby zaprzyjaźnić z deweloperem, w drugim byłoby nieco trudniej. Polskich firm nie stać na duże powierzchnie biurowe, trzeba byłoby szukać wśród zagranicznych inwestorów, mieć dobre informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunty, lokale to melodia przeszłości w naszej strefie geograficznej.

 

Jest coś takiego jak negocjowanie indywidualnych umów z bankiem,oczywiście dla zasobniejszych klientów i w tym kierunku można pójść.

 

Rafaell,

Obie Twoje propozycje są nie do przyjęcia, w drugiej za duże ryzyko. Zdarzyć się może wszystko.

 

 

 

Albo masz pojęcie co robisz i idziesz mocno do przodu i uzyskujesz przewagę albo patrzysz jak kapitał ci z pułki maleje.

 

Może tak jak Barack Obama drukuj chleb lub przynajmniej rogaliki w domu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Gdańsku.

Oglądałem fajne apartamenty na Wypoczynkowej, dwa kroki od morza. Ponoć sporo można urwać z ceny.

 

Dokładnie tak, teraz najlepsze czasy dla osób z gotówka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniejsze są obligacje skarbowe skarbu państwa. Spokojnie tyle % wyciągniesz.

Na nieruchomościach - teraz na pewno nie zarobisz. I o bezpieczeństwie zapomnij - pisowska ustawa o ochronie lokatorów zabiła bezpieczeństwo wynajmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit. Dwuletnie są oprocentowane na 3,5% i nie są oparte o inflację. Od nich płacimy tylko podatek Belki 19%. Od 100zł, mamy gwarantowane od razu przez Skarb Państwa 107,12zł po dwóch latach. Płacimy podatek i mamy w okolicach 105,76zł na czysto, a więc w okolicach 102,88zł rocznie. Czyli na czysto zarobek 2,88%. Dla mnie bomba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłuższa lokata tym wyższe oprocentowanie... Obligacje są tak pewne jak państwo które je emituje. Polskie są pewne bo konstytucja zabrania rządowi nadmiernie się zadłużać. Nawet jak tego chcą - to nie mogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym. Aczkolwiek oprocentowanie w nich jest niewiele większe, nie jest stałe i trzeba czekać dłużej. Dwulatki wydają się dla mnie odpowiednie.

Założony zarobek prawie osiągnięty i pewny na 100%, do tego zerowe ryzyko straty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym. Aczkolwiek oprocentowanie w nich jest niewiele większe, nie jest stałe i trzeba czekać dłużej. Dwulatki wydają się dla mnie odpowiednie.

Założony zarobek prawie osiągnięty i pewny na 100%, do tego zerowe ryzyko straty.

Możesz też zainteresować się obligacjami banków na Catalyst. Np. GetinNobleBank ma obligacje z rentownością ok. 7-8% (WIBOR6M+3-4%). Tyle że terminy wykupu obligacji GNB to w zależności od serii 2017-19, natomiast odsetki płatne są co pół roku. Zawsze można je też przed terminem wykupu odsprzedac na giełdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dom w londynie, podziel na kilka mniejszych mieszkań, wynajmij i z palcem w ... Masz 10% plus co roku wartość domu rośnie więc to dodatkowy zysk. O jakich pieniądzach mówimy czy ktoś mógłby przypomnieć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat o kwotach nie chcę mówić.

Na nieruchomościach się nie znam, tym bardziej nie mam pojęcia jak to wygląda za granicą.

 

Sam pomysł kupienia nieruchomości pod wynajem jest bardzo dobry. Pieniądze czy na koncie, czy w postaci nieruchomości jest mi obojętne Chodzi o to ile ta nieruchomość będzie warta za 3, 5, 10, czy 20 lat. Póki wynajmujesz pieniądze płyną co miesiąc i jest ok. Gorzej jak np. wydasz powiedzmy milion, a za kilka lat będzie warta 500,000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w londynie nie ma takiej opcji żeby ceny spadały drastycznie. Jeśli kolega chce podam więcej szczegółów.

W dobie taniego latania i UE chyba pojęcie zagranica nabiera innego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że to nie problem. 2-3 godziny i jesteś w każdym miejscu w Europie.

Chodzi mi o to, że się na tym kompletnie nie znam, nie wiem jakie są rokowania na rynku nieruchomości na przyszłe kilka lat. W Polsce ta branża leży. Nikt nie kupuje na rynku wtórnym. Jak ktoś kupuje mieszkanie to woli mniejszy metraż a nowe od dewelopera. I to jeszcze pół biedy. Gorzej jak potrzebujesz kasy i trzeba nieruchomość sprzedać. Można się z nią bujać latami.

Co do zachodu to nie wiem, przydałby się jakiś research. Daj znać na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze wieczorem bo muszę z laptopa.

Fakt że jak kasa będzie potrzebna to nie jest to tak łatwe jak zamknięcie lokaty.

 

Napisze wieczorem bo muszę z laptopa.

Fakt że jak kasa będzie potrzebna to nie jest to tak łatwe jak zamknięcie lokaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w londynie nie ma takiej opcji żeby ceny spadały drastycznie.

Dzisiaj.

Jest takie stare indiańskie przysłowie - inwestując gdziekolwiek w chwili wypuszczenia gotówki z ręki decydujesz już tylko o tym ile stracisz.

Obojętnie czy to jest giełda, czy interes, czy nieruchomość, czy cokolwiek innego, planowanie w perspektywie dłuższej niż kilka miesięcy,

to wróżenie z fusów, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy wszystko może się odwrócić do góry nogami w każdej chwili i pod byle pretekstem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj.

Jest takie stare indiańskie przysłowie - inwestując gdziekolwiek w chwili wypuszczenia gotówki z ręki decydujesz już tylko o tym ile stracisz.

Obojętnie czy to jest giełda, czy interes, czy nieruchomość, czy cokolwiek innego, planowanie w perspektywie dłuższej niż kilka miesięcy,

to wróżenie z fusów, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy wszystko może się odwrócić do góry nogami w każdej chwili i pod byle pretekstem.

 

Zgadza się. Trzeba pamiętać jeszcze o zmianie kursu jeśli ktoś chciałby sprzedać nieruchomość za granicą i wymienić na złotówki .

 

Pamiętam jak swego czasu kuzynka wróciła do Polski z USA po bodajże trzech latach odłożyła 30tyś dolarów a tu dolar po 2 złote ... Myślała że mieszkanie kupi i na biznes starczy ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.