Skocz do zawartości
IGNORED

pierwszy zestaw do salonu 40 metrow


kolopeter

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

salon : 40 m2 otwarty na kuchnie (z 10-12 metrów) , tył głośników i po prawej skosy , zaś po lewej otwarta kilkumetrowa pomieszczenie.

muzyka: moja to raczej rock, połówki to raczej chilizet. wiec głośniki powinny być uniwersalne. granie muzyki raczej w tle, niż głośne z siedzeniem i patrzeniem na wzmacniacz :). chociaż jak jestem sam, to lubię sobie pohałasować.

kwota: miało być max 5-6 tysi ,ale teraz widzę,ze i 8 tysi może być mało.

moje typy do tej pory to:

hk 3490 + MA bx6 lub klipsch rf62 rf82 czyli sprzet raczej uniwersalny z basem.

ale była wizyta w mediamarkt z połówką,aby zobaczyć i posłuchać odrobinę czegokolwiek i tu powstał problem:)

Pannie spodobał się Marantz 7004 z cd-kiem (wygląd). Pierwszy raz slyszalem go z JBL studio 580. Jak dla mnie przydałoby się odrobinę więcej basu.

druga wizyta to także marantz ale już z cantonami chyba GLE 490.2. tu basu juz bylo duzo mniej. jakkolwiek jedne i drugie jakos tam graly.

Może lepszym wyborem byłyby Klipsche do tego marantza. No i szkoda ,ze to nie Amplituner ....

znowu HK3490 nie upchnę w szafkę o wysokości 15 cm, ale to nie jest zbyt wielki problem,będzie stać na górze. problemem jest wielkość głośników podłogowych. w miejscu gdzie miałyby stać po jednej z tylu mam otwarta przestrzeń, a z drugiej niska ścianka przechodząca w skos. wydaje mi się ,ze to bardzo "ciężkie" pomieszczenie...

z jednej strony zależałoby mi na małych głośnikach(wysokość) , ale wiem ,ze będzie to strata na dźwięku.i jestem w kropce, bo jedno wyklucza drugie.

Klipsche są w sumie wąskie, ale znowu długie, wiec wchodzą na salon z powodu skosów. masakra ten mój salon....

a teraz proszę o rade, bo potrzebuje:

1 mały zestawik stereo , który uda mi się opchnąć w 15 cm szafki i do tego niskie głośniki, tak do 50-60 cm.

lub

2 większy zestawik z większymi głośnikami , z którymi nie muszę odchodzić zbytnio od ściany, choć skos nad prawym głośnikiem zmusi mnie do tego.

do tej pory bylem za zestawem: amplituner + głośniki, bo muza miała iść z odtwarzacza multimedialnego i radia, ale panna stwierdziła , ze jednak cd/dvd także by się przydało. i tu znowu problem , bo jakieś takie mile zestawy są bez radia, chyba ,ze marantz pn7004 z na7004 + cd.

dodam jeszcze , ze po salonie pałęta się mały sub infinity alpha sub, który powinien być podłączony do kina domowego onkyo sr500e z drugiego salonu, no ale nie jest, wiec suba mam jako dodatek.

reasumujac... co byscie polecili, bo sam jestem coraz mniej zdecydowany , co chce.

sorki ,ze tyle napisalem :)

może jednak hk3490 z jakimiś małymi ,ale lepsiejszymi głośnikami, a może po prostu całkowicie coś innego ... będę kupował troszkę w ciemno, bo miejsc tu odsłuchu, to jak na lekarstwo , a i opinia o nich także kiepska.

no i sorki za bałagan myślowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz się do jakieś top hi-fi albo innego większego salonu audio i posłuchaj czegoś co gra. To czego słuchałeś do tej pory jest na granicy pomiędzy mediamarktowym badziewiem do KD a podstawowym stereo. Dużo, głośno, ostro, byleby do przodu.

 

40m2 jest trudno nagłośnić prawidłowo. Na pewno kompromisy mały sprzęt, niskie kolumny nie dadzą to nawet poprawnych rezultatów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości, aby otrzymać fajny przestrzenny dźwięk z kolumn stojących przy ścianie. Dla tego jeśli zamierzasz czasem usiąść w fotelu i dłużej posłuchać, to pewnym rozwiązaniem jest odsuwanie kolumn od ściany na czas takich poważnych odsłuchów. Można to zrobić z kolumnami wolnostojącymi, z takimi w regale, to już nie za bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawe i nie chce upychac glosnikow na połkach.

czytam i czytam juz ktorys dzien i nie wiem ...

ludzie chwala marantza 7004 , takze HK3490. tak sobie pomyslalem ,ze moze MA RX2 do tych sprzecikow. male ,a w miare mocne .

Moze w tym kierunku. Moze jakas alternatywa do mojego wyboru.

zacznijmy poprostu od wzmacniacza/amplitunera i glosnikow . co do mieszania klockow, to wszystkie maja byc jednej firmy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam juz ktorys dzien i nie wiem ...

 

Dlatego, żeby nie czytać przez kolejne dni idź do dobrego salonu audio i posłuchaj czegoś bardziej zacnego niż w MM mogą zaproponować. Tutaj może się pojawić kilkadziesiąt kombinacji i każda dobra...

 

 

... dla proponującego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz wczesniej pisalem,ciezko z odsluchami.

jest to pierwszy zestaw, wiec ... dam sie sam siebie oszukac i uwazam,ze

hk lub marantz moglyby mi sie podobac. tylko ,ze mam troszke wiekszy salon i na dodatek nieforemny, wiec potrzebuje jakies propozycje o ktore moglbym poczytac, albo zapytac sie o ewentualny odsluch.

a nie chce kupowac czegos co akurat sprzedawca bedzie mial i chcial sie pozbyc.

w kazdym razie w MM stalo to co stalo i akurat w tych cenach sa jako tako chwalone.

nie mowie ,ze kupie w MM , bo tam tylko chodze poogladac....

 

w 80 % to bedzie raczej muzyka w tle, ogolnie raczej sluchamy cicho i pod wieczor.

zas godziny poranne naleza tylko do mnie i wtedy czasami chcialbym poszalec ....

inaczej: uniwersalny zestaw , ktory dzwiekiem nie zgubi sie w pomieszczeniu i bedzie milo piescil uszka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Marantze z serii 7004 i nawet właśnie z MA RX2. Ale ja mam pokój 20m. Grało to u mnie dobrze i czuło się potęgę basu nawet jak na podstawkowe.Jednak w 40m mogą być za słabe, chociaż wspominasz o tym że w większości mają być ciche odsłuchy w tle, to wtedy ok. Jednak do rocka raczej MA i Marantze się nie nadają. Prędzej do Jazz i Chillout, w Rocku może być gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie wątki :)

Jak nagłośnić 40-60-100m2 .

Pobudujecie kolosy nie do życia , a potem tu problem , tam problem .

Słuchając w takim otwartym pomieszczeniu chcą , czy nie wszyscy uczestniczą w tym ,,relaksie,, .

Amerykański styl życia ostro się rozwinął .

Mamy Helloowin (?) , Walentynki . Patrzeć jak będziemy wcisnąć 4 lipca indyki :)

A akustyka to chyba już tylko psu do budy , aby nieogłuchł jak deszcz będzie nap... w metalowy dach , bo blacha została z budowy .

 

Panowie ! Litości !

Może łatwiej wygospodarować osobne pomieszczenie , a do aneksu kuchennego jakiąś mini wieżę . Mam w 25m Denona 109 i daje radę . Fakt z dyskoteki wyrosłem :)

 

Pamiętaj kolego , że od nadmiaru ciśnienia , basu z głośników szlag trafi Twój cudny cuficik . Który tak był ,,Lizany,,

 

Przy następnym remoncie proponuję zatopić po całości siatkę elewacyjną w goldbandzie . I siatka po 3zl , a nie za 1.2 :)

 

Powodzenia w realizacji marzeń .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wnosi twoj post ? jesli jestes budowlancem, to rozumie twoj problem egzystencjalny.

lubie swoj domek i nie jest on kolosem. nawet czasami brakuje mi miejsca na pokoik... chce naglosnic sobie salon , a nie kuchnie.

nie zamierzam robic dyskoteki , bo juz mam swoje lata i wyroslem z przeszkadzania innym ludziom.

indyka bede jadl pojutrze.

i moze jeszcze raz . nie chce siedziec i onanizowac sie patrzac na wzmacniacz. chce naglosnic salon, abym mial przyjemnosc ze sluchania...

do tej pory nie padl ani jeden przyklad konfiguracji, a o moj sufit sie nie martw.... nie jest z blachy, z papy takze ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zestaw nie musi być od razu badziewiem z MM. Np. Accuphase E-206, T+A Criterion 160 TMR, T+A CD 2000. Ok. 7,000 zł a jakość w porównaniu z ww. o niebo wyższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ten amplituner HK3490...albo lepiej HK980

Do niego weź kolumny Paradigm Monitor 11.7 ---Do rocka będzie! wybitnie

A źródło to już sam wymyśl.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Mnie zaskakuje, że powierzchnia 40 m, a nie ma gdzie kolumn postawić. Jakieś Archiwum-X.

 

Inna sprawa, że prawidłowe nagłośnienie takiej powierzchni nie będzie tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie maja stac glosniki stoi wiekszosc sprzetu. na to w zasadzie "wchodzi" wypoczynek.

 

przod z tv i mejscem na sprzet muzyczny, na lewo troche otwartej przestrzni, a tam gdzie jest juz sciana stoi wielki kominek. na prawo wypoczynek pod skosami i stoi raczej blizej przodu niz tylu.. zas tyl to otwarta mala kuchnia . wiec ciezko z miejscem bo wysokie rzeczy wejda na salon z pod scian z powodu skosow. no jest nieciekawie , ale jak juz bedzie sprzet , to bedie pewnie jakies przemeblowanie. na poczatek sprzet , a pozniej kombinacje. wszystko psuja nisko zaczynajace sie skosy.

dziekuje za przyklady.

czyli lepiej zrezygnowac z niskich glosnikow...hmm czytam dalej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stwierdzilem ,ze najbezpieczniejszym wyborej bedzie hk3490 do tego bdt 30 z glosnikami MA rx2 . probowalem znalezc miejsce do odluchu, ale ciezko, bo albo nie ma , albo nie ma. teraz jestem w poszukiwaniu sklepu, ktory zaoferuje mi lepsza cene niz maja na stronach. W jednym sklepie cena glosnikow jest o ok 500 zl nizsza niz wszedzie. i ogolnie skad taka duza zgodnosc cenowa na roznych sklepach internetowych ? dziekuje, za pomoc. jeszcze zastanawia mnie tylko czy moze nie wziac rx6...ale nie trafilem na porownaie rx6 w stosunku do rx2 , czy jest sens inwestowac i czy warte sa doplaty ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zastanawia mnie tylko czy moze nie wziac rx6...ale nie trafilem na porownaie rx6 w stosunku do rx2 , czy jest sens inwestowac i czy warte sa doplaty ...

 

rx2 to małe monitory, rx6 to całkiem sporo podłogówki.

 

To pytanie brzmi mniej więcej tak:

Wybrałem Reno Clio. Jeszcze zastanawia mnie tylko czy moze nie wziac Mastera... ale nie trafilem na porownaie clio w stosunku do mastera , czy jest sens inwestowac i czy warte sa doplaty ...

 

Nie zrobisz dobrego zakupu nie słuchając i z takim podejściem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rundzie po miescie w zasadzie nie mam gdzie posluchac.

chyba ze mowimy o sluchaniu ludzi ...

a moze lepszym porownaniem bylo by reno clio na wypasie z reno laguna bez wypasu :)

ja poprostu lamie sie nad tymi dwoma glosniczkami. mysle ,ze rx2 dalo by rade , zeby sobie plumkalo, a znowu nie wiem , czy rx6 nie jest juz za duze do cichego plumkania.

a co do rozmiarow , to rx6 ma zdaje sie jakies 90 cm, wiec nie jest wielkie w porownaniu do podobnej klasy glosnikow .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kolopeter

 

Specjalnie napisałem Master a nie Laguna. Chodzi mi o to, że to zupełnie inne kolumny do zupełnie innych pomieszczeń a nie lepszy model.

 

A skąd Ty mieszkasz, że tak słabo z odsłuchami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym najpierw posłuchać RX2 .

Także mi je polecano do Denona 109 , wypożyczyłem , posłuchałem w swoich warunkach i z chęcią je oddałam :)

Przereklamowane i zdecydowanie męczące granie . Miałem już troszkę gorszego lub lepszego sprzętu , ale żaden tak nie siał wysokimi . Bas jest O.K , tylko główne skrzypce grają wysokimi .

To moje odczucie . Może i można to redukować bilansem i EQ , ale czy oto chodzi ?

HK 3490 jest bardzo dobrym wyborem , jak lubisz dynamikę i masaż basem polecam

Klipsch RF62II . Trzeba je odsunąć minimum 50 cm od ściany i wysokość 115 :)

Miałem HK avr360 z tymi paczkami , było fajne :)

 

 

Miłego dnia .

Ps . Co z Toppingiem :)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolopeter

 

 

Zapomnij o monitorach w tak dużym pomieszczeniu piszesz, że te rx6 będą za duże LOL one będą wręcz zbyt małe do tak dużego pomieszczenia.

 

 

PS.Przydałyby się jakieś fotki tego Twojego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę , że jako ,,tło,, śmiało wystarczą :)

Zależy jeszcze od wydajności samego wzmacniacza , amplitunera .

A HK 3490 do ułomków nie należy :)

 

Wypożyczy na 8 dni i sam zdecydujesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie napisalem , chyba ze dwie strony .... i sie wszystko poszlo

w skrocie :)

1 . na kazdy glosnik znajde 3 skraje opinie:

klipsch 62:super , kiepski , da rade (salon)

rx2 super, slaby, idealny na 40 metrow (salon)

rx6 super, sa lepsze , za maly

2. w moim miescie , aby wziac/wypozyczyc sprzet musze zaplacic 500 zl, jesli go nie kupie, ktore zostanie wymienione na talon, za ktory moge kupic cos w tym sklepie. na starcie zostalem oskarzony ,ze chce sobie zrobic wekendowa imprezke. totalna schiza , bo w salonie wyciagam telefon i zamawiam wszystko przez ich internetowy sklep i w tym przypadku mam 10 dni na zwrot bez tych ich 500 zl.

3 w zalaczniku rozklad salonu

4 potrzebuje łuk aby sobie w torbe strzelic

5 no i w sumie bylem juz zdecydowany i nawet sie odezwalem do sklepu q21.pl na ich szybki kontakt ,ale chyba trafilem na dwoch gluchoniemych , wiec odpuszczam sobie ten sklep , a szkoda , bo ktos z nich sie udziela na forach i to mocno, wiec liczylem na podobne zainteresowanie jak na forum.a tu ani be ani kukuryku

6 przynajmniej model samochodu mam juz wybrany .....ach bez zony to bym zginal .... nie moze byc niebieski , ani czerwony

wiec teraz moze tak

wzmacniacz zostaje. ogolnie moimi typami od samego poczatku byly : klipsch 62, roth oli 40, ma bx6. pozniej czytajac dalej wskoczylem na rx2 ,a teraz sie zastanawiam , czy rx8 to nie za malo. a ja chce posluchac tylko muzki , ktora bedzie leciala NIE z glosnikow telewizora lcd...

mam 36 lat , syn prawie 5 lat , wiec ja jestem za stary na kruszenie betonu przez wibracje ,zas syn jest za mlody i nie lubi halasu

whiski moja zono ..... sie napisalem :) tego wieczoru

edit :

na rysuneczku jest mnie wiecej salonik. czerwone kwadraty sa miejscem, gdzie mniej wiecej beda staly glosniki. lewy od tylu nie ma sciany, prawy bedzie w rogu. bedzie ciezko ... ale nie licze na cud.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie wcale nie jest takie "głupie" - te wszystkie skosy i inne cuda mogą wręcz pomóc rozproszyć fale stojące i takie tam inne teorie audiofilskie...Zacznijmy jednak od tego , że zapomnij o wszelkich monitorach - chyba że nie zależy Ci na wypełnieniu salonu muzyką...wtedy kup po prostu piano crafta i siądż w miarę blisko.W każdym innym wypadku muszą być podłogówki i to niekoniecznie najmniejsze.Po drugie wzmacniacz musi być dość wydajny i to nie na papierze ale naprawdę-jeśli nie będzie to usłyszysz tylko hałas a nie muzykę.Po trzecie : jak znam życie i to forum to nikt nie doradzi Ci co tak naprawdę zagra w Twoim salonie tak , aby spełniło oczekiwania - bez metody prób i błędów raczej się nie da bo nawet idealnie zgrany zestaw gdzie indziej - u Ciebie i Tobie może się nie spodobać.Wiem , że nie takich rad oczekujesz ale sorry taka jest prawda i nawet jeśli teraz zirytuje Cię mój wpis , to kiedyś zrozumiesz i przyznasz mi rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie irytuje , ale to ma byc pierwszy normalniejszy sprzet i nawet jak nie trafie , to i tak bede mial podstawe z ktorej nie bede lub bede zadowolony. wiekszosc ludzi raczej szuka innych wzmacniaczy niz glosnikow.

kumpel troszke dlugo siedzi w tym temacie i co przyjade go odwiedzic , to zawsze cos nowego, jakies wielkie wzmaki z wielkimi radiatoram za kilkadziesiat tysiakow i, serwery muzyczne na zamowienie, wzmacniacze sluchawkowe, pre costam, przedluzacze za 4 tysiaki a glosniki ciagle te same. wiec ja biedny zuczek chce sobie zafundowac cosik lepszego niz piano craft w mozliwie normalnej cenie, tzn nie w cenie samochodu. brakuje mi tego saczenia sie muzyczki pod wieczor. beda w miare odpowiednie glosniki, to sie bedzie myslec. hk jest raczej takim uniwersalnym sprzetem, ktory wiekszosc ludzi akceptuje.

obecne puszczanie czegokolwiek z lapka , to w zasadzie jazgotzas sprzety grajace , ktore mam tylko graja , ale nie pieszcza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właściwie sam sobie odpowiedziałeś - kumpel troszkę siedzi w temacie i wciąż coś zmienia - taka to już dola poszukiwacza złotego grala dżwięku... ja też składałem , kombinowałem żeby tanio , żeby dobrze...jak się w końcu udało poskładać dżwięk którego słuchałem z przyjemnością to...zmieniłem wzmaka... na lepszego ...a teraz potrzebuję lepszych kolumn hehe...

Nie słuchaj rad , tylko słuchaj muzy... i zostań przy tym co Ci sprawi radość...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie wcale nie jest takie "głupie" - te wszystkie skosy i inne cuda mogą wręcz pomóc rozproszyć fale stojące ...

no to jak brac te rx2 , czy rx6 czy starczy klipsch rf62 ii

czy jest jakas roznica miedzy rf62 a rf62II.

i jaka jest roznica miedzy refenence *(tansze) od nie reference, gdzie na glosniku jest roznica np 500 zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Namieszam jeszcze bardziej. Stary jestes, a Klipch i MA to mlodziezowe, efekciarskie granie. W zlym akustycznie pomieszczeniu zaproponowalbym raczej kolumny grajace srodkiem niz skrajami, np kreujace fantastczna przestrzen Tannoye. Zamiast nudnych pioneerow, harmanow zas wzmacniacz lampowy Ming da. Bedzie zestaw na dlugie godziny bez zmeczenia. Jesli oczywiscie taki sposob prezentacji lubisz. W 40 m2 i tak male podlogowki trza bedzie uzupelnic subem.

 

4 tys to bardzo malo na twoja przestrzen, mingda musialaby byc chyba uzywana, moze Yaqin? Z kolumn przyjrzyj sie polskim Pylon, Indiana Line chyba wloskim. Daj sobie spokoj przy takim budzecie z nowym sprzetem popularnych marek. Szukaj uzywek, okazji, przecen sprzetu ktorych nazwy nic ci nie mowia :-) moze nawet DIY

 

Bys musial zbic w kupe kolumny-patrze na uklad pokoju-ale i tak prawa pod skosem bedzie glosniejsza, chyba czeka obrot na sciane ze skosem, skrocenie odleglosci miedzy kolumnami na 3-4m i 1,5m od tylnej sciany...

 

Kwestia priorytetow. Czy sprzet to dodatek do pokoju, czy rzeczywiscie jestes gotow poniesc jakis wysilek by zagralo?

Poki co krazysz wokol slabego sprzetu komercyjnego i chcesz wstawic go w slabym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam stary. jeszcze po knajpach biegam. slucham soad merlin mensona i podobny mocniejsz rock. . sprzet ma byc milym dodatkiem. coraz bardziej jestem za klischami. s byc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.