Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  45 członków

Canton Klub
IGNORED

Klub Canton serii Fonum i nie tylko...


AmalteY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.08.2020 o 16:43, soulman73 napisał:

mp3

Moim zdaniem bardzo dobrze grają ze wzmacniaczami z serii Onkyo Integra. Miałem jak do tej pory 6 różnych modeli i GLX 200 brzmią naprawdę bardzo dobrze przynajmniej moim zdaniem. W tej chwili od jakiegoś roku mam je GLX 200 połaczone z Onkyo Integra 8850 i jestem bardzo zadowolony. Model ten 8850 gra podobnie jak wzmacniacze sony z serii ES ( zresztą integra to odpowiednik ES w sony. )

Moim zdaniem Onkyo 8850 gra lepiej niż Sony ale podobnie jak najwyższy model 8870 ma jeden feler. Trzeba zwracać uwagę na to czy dany egzemplarz nie ma uszkodzonego potencjometra source ( tam jest silniczek który lubi niekiedy żyć własnym życiem. W moim przypadku tego problemu nie było ale podobno trafiają sie egzempl;arze w których selector szaleje.

Dobr alternatywa dla 8850 moim zdaniem jest onkyo 8650/70 . Modele z końca lat 80 tych bez pilota.  Podobnie  nieco starszy 8450 też gra fajnie. Jego większy brat 8470 jest z kolei mocno zmulony.  Ciekawą propozycją dla brzmienia bardziej rockowego z rodziny Onkyo jest 9711 z tym, ze ten wzmacniacz gra znaczne ciemniej od poprzedników i moim zdaniem dźwiek niesty jest jakby zmulony. Tutaj wzmacniacze z serii es Sony zabrzmią chyba lepiej. Z tych o których mówię zdecydowanie najlepeij gra z GLX 200 moim zdaniem onkyo 8850 .

Kenwooda bym Ci raczej odradził. Wzmacniacze te graja trochę jak Denon ostro i momentami krzykliwue. Kupiłem kiedyś jeden z wyższych modeli kenwooda z 2000 roku i szybko go sprzedałem . Ogólnie mówiąc dudnił nie miał w sobie lekkości charakterystycznej dla Onkyo czy Sony ES. Inne modele Sony ( niższe niż ES) raczej nie specjalnie sprawdza się moim zdaniem w połaczeniu z tymi Cantonami.  Dla Onkyo łaczy w sobie moc i dynamikę starych kanciastych wzmacniaczy technicsa z lat 80 tych z melodyjnościa i lekkością Sony ES. Miałemn teź krótko Pioneera A676 . Potężny wzmacniacz o niestety kiepskim jakby rachitycznym brzmieniu. Grał głośno ale bez polotu. Dobry do nagłaśniania dużych pomieszceń i na prywatkę. Srodek i bas dominowały w całym paśmie. Na pewno nie nadawał się do tych Cantonów mimo, że był to jeden z najwyższych modeli pioneera o niebotycznym poborze 670 wat z sieci. Głosne granie to nie wszystko przynajmniej dla mnie ?      

Dziękuję za pomoc.

Trochę długo trwało zanim się zdecydowałem co kupić. Ostatecznie padło na Onkyo 8650 i powiem że bardzo miło to gra i mocy nie brakuje.

W porównaniu do Yamahy AX-892 to Onkyo ma delikatniejszy dźwięk nie taki krzykliwy i suchy jak Yamaha (głownie góra i trochę środek), za to Yamaha ma bardziej punktowe i szybsze niskie tony, Onkyo jest trochę zmulony.

Na dłuższą metę to Onkyo wygrywa bo nie męczy tak jak Yamaha.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Posiadane przez Ciebie kolumny to jeden z najlepszych modeli Cantona dostępnych na rynku. Wydaje mi się, ze wymiana głośników wysokotonowych nie ma sensu zwłaszca w tym modelu. 695 to moim zdaniem kolumny o potężnym basie ale i szczegółowej górze. Skoro jak piszesz jesteś zadowolony z tego jak grają to bym nie kombinował. Nie masz gwarancji, że będzie lepiej a możesz też brzmienie pogorszyć. Jeśli te głośniki które kupiłeś też są Cantona a montaż nie jest trudny możesz ewentualnie spróbować ale ja bym nie kombinował. Masz chyba najlepszy zestaw sony na rynku i z tymi kolumnami podejrzewam,że gra bardzo dobrze. Jeśli miałbyś kupować wyższy model Cantona  i poczuć różnicę to myślę, że powinieneś iść w stronę serii Reference ale koszt tych kolumn jest naprawdę wysoki.

  https://cyfrowedomy.pl/pl/p/Kolumny-glosnikowe-CANTON-Reference-7K/339

 

https://cyfrowedomy.pl/pl/p/Kolumny-glosnikowe-CANTON-Reference-5K/158

Podejrzewam, że w Niemczech są znacznie tańsze niż u nas.

 

Bardzo chwalonym znacznie tańszym modelem o innej charakterystyce ale mogącym się sprawdzić w parze z Sony jest seria Canton Karat. Np model 790   

https://allegro.pl/oferta/canton-karat-790-dc-1-wlasciciel-idealne-jak-nowe-8896829192

lub następca ergo czyli Canton z serii Vento

https://www.olx.pl/oferta/canton-vento-809-tonsil-altus-890-890-2dc-dali-helicon-epicon-CID99-IDfKXHp.html#25ce0a9109

https://cyfrowedomy.pl/pl/p/Kolumny-glosnikowe-CANTON-Vento-896-DC/150

Generalnie gratuluję Ci zestawu

Pozdrawiam

Soulman

mp3

Cieszę się, że jesteś zadowolony z zakupu 8650. To fajny wzmacniacz trochę starszej daty ale gra naprawdę dobrze. U mnie jak wspomniałem grał model 8670 ale w połą czeniu z korektorem Onkyo. Wiem, że dla purystów dźwięku to profanacja ale dobrej klasy equalizer znacznie podnosi dynamikę nagrań. Generalnie wzmacniacze z serii Onkyo Integra grają przestrzennie i miękko zarazem co powoduje, ze niekiedy odnosimy wrażenie braku wypełnienia w basie . Z cała pewnością 8650 nie jest zmulony ma natomiast na pewno inna charakterystykę niż yamaha.   8670 w połączeniu z korektorem Onkyo gra moim zdaniem bardzo fajnie. 

Fajnie, że brzmienie Onkyo Ci przypadło do gustu.

Pozdrawiam

Soulman     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem serii CT 90 i quinto 520 oraz gl300f. Używam ich do stereo i systemu 9.2

Mam pytanie odnośnie serii Ergo 80-90.czy seria ta gra podobnie do CT? Nosze się z zamiarem powiększenia ekranu a owe CT zajmują trochę miejsca po bokach,a niestety pokój mam wąski i ekran będzie wchodził na głośniki.Seria ergo trochę węższa i bass reflex ma z przodu co pomogło by mi w lepszym ustawieniu ich po bokach ekranu. Obecne CT grają świetnie pod moje ucho i nie chciałbym tego zepsuć:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam, tez mam pewne doświadczenie z kolumnami Canton a mianowicie model 851, moim zdaniem to rewelacyjne i tanie  kolumny jeśli się trafii ze wzmacniaczem. Co do wzmacniacza Onkyo amplituner 7640,Luxman L190, i JVC AX A3 , najlepsze połączenie okazało się z wzmacniaczem JVC, przestrzeń niski i zróżnicowany bas, ciepła barwa tego wzmacniacza  o klasę wyżej od reszty , ogólnie polecam te zestawienie .Jedno ale, dobre  przewody głośnikowe są wymgane na zwykłych kabelkach to zupełnie inne brzmienie,nie ten bas. W moim przypadku przewody to dość drogie VDH Magnum  Hybryd gdzie bas naprawdę potrafi nisko zejść. Jeszcze jedno wymiana kondensatorów w zwrotnicy na foliowe konieczna, i warto to zrobić.

IMAG0073_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, właśnie chce nabyć kolejne kolumny Cantona. Wybieram z pośród 2 modeli CT 100 oraz Ergo Rc-L. Czy ktoś z doświadczonych już posiadaczy miel możliwość obcowania z tymi kolumnami aby je porównać? Będą grały z Musical Fidelity m3i w pokoju 25 m2? Z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.