Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie Kina domowego


plejaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z podłączeniem sprzętu.

 

Kino domowe z amplitunerem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

TV:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

DEKODER Cyfrowego Polsatu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chcę podłączyć to w taki sposób, aby dźwięk szedł przez głośniki z kina domowego podczas oglądania filmu na blu-rayu oraz podczas oglądania TV przez dekoder polsatu również dźwięk był na głośnikach.

 

Wykombinowałem, że należy to podłączyć w taki sposób (jeszcze nie podłączałem):

 

Dekoder - HDMI OUT -> Odtwarzacz - HDMI 1 IN

Odtwarzacz - HDMI OUT -> TV - HDMI 1 IN

 

Czy dobrze kombinuje? Po włączeniu TV wybieram w "źródle" HDMI 1, uruchamiam dekoder i odtwarzacz blu-ray. Na odtwarzaczu wybieram w "źródle" HDMI 1, do którego jest podłączony dekoder i wszystko powinno działać?

W jaki sposób zrobić to tak, żeby nie trzeba było za każdym razem uruchamiać blu-ray'a żeby obejrzeć cyfrowy polsat przez głośniki z TV?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder HDMI out ---------- HDMI in 1 amplituner

Odtwarzacz HDMI out -------------HDMI in 2 amplituner

 

 

Amplituner HDMI out ------------- HDMI in TV .

 

W dekoderze ustawiasz wyprowadzanie sygnału DD , to może tak ustawiać się : Menu ---- Telewizor -------- DD ------- TAK .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Tylko że wtedy zawsze będziesz musiał słuchać poprzez kino domowe, nawet jak ogladasz wiadomości.

Jest rozwiązanie. HDMI Splitter. Czyli sygnał z Dekodera Sat do Splittera po HDMI i z niego jeden HDMI bezpośrednio do TV( np. dla wiadomości ) a drugi HDMI do amplitunera. I sprawa załatwiona. Z odtwarzacza oczywiście też bezpośrednio do amplitunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wtedy zawsze będziesz musiał słuchać poprzez kino domowe, nawet jak ogladasz wiadomości.

 

 

To jeszcze niech dekoder podłączy Eurozłączem SCART , lub Komponenetem i Audio bezpośrednio do TV .

 

 

 

Z resztą w TV są dwa wejścia HDMI , dekoder bezpośrednio HDMI do TV , a optycznym do Amplitunera .

 

 

 

Odtwarzacz HDMI out -------------HDMI in amplituner HDMI out ------------- HDMI in TV .

Dekoder HDMI out --------- HDMI in TV

Dekoder SPDIF Optyczny out --------- in SPDIF optyczny amplituner .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Odtwarzacz HDMI out -------------HDMI in amplituner HDMI out ------------- HDMI in TV .

Dekoder HDMI out --------- HDMI in TV

Dekoder SPDIF Optyczny out --------- in SPDIF optyczny amplituner .

Tak, tak może być.

Omijamy wtedy co prawda processor wizyjny w amplitunerze, ale to rzadko kiedy ma duże znaczenie.

Przy takim połączeniu trzeba pamiętać, żeby sobie w ustawieniach amplitunera wykalibrować poziom opóźnienia dźwieku do obrazu. Najczęściej jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że się chyba nie zrozumieliśmy :). Ja kupiłem w jednym odtwarzacz blu ray i amplituner, taki jak na zdjęciu.

A proszę mi powiedzieć czy jak podłączone to w taki sposób jaki opisałem w swoim poście i dodatkowo z tv podłącze do dekodera kablem optycznym to czy będzie dźwięk bez konieczności uruchamiania odtwarzacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze kombinuje? Po włączeniu TV wybieram w "źródle" HDMI 1, uruchamiam dekoder i odtwarzacz blu-ray. Na odtwarzaczu wybieram w "źródle" HDMI 1, do którego jest podłączony dekoder i wszystko powinno działać?

W jaki sposób zrobić to tak, żeby nie trzeba było za każdym razem uruchamiać blu-ray'a żeby obejrzeć cyfrowy polsat przez głośniki z TV?

 

A proszę mi powiedzieć czy jak podłączone to w taki sposób jaki opisałem w swoim poście i dodatkowo z tv podłącze do dekodera kablem optycznym to czy będzie dźwięk bez konieczności uruchamiania odtwarzacza?

 

,a wiem co Ty namotałeś , twój odtwarzacz ma dwa wejścia HDMI i jedno wyjście .

Nie przepuszczaj przez odtwarzacz sygnałów z dekodera , tu nie zachodzi potrzeba !

 

Odtwarzacz HDMI out -------------HDMI in amplituner HDMI out ------------- HDMI in TV .

Dekoder HDMI out --------- HDMI in TV

Dekoder SPDIF Optyczny out --------- in SPDIF optyczny amplituner .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w jednym odtwarzacz blu ray i amplituner, taki jak na zdjęciu.

 

O kurcze , faktycznie to kombajn .

 

A proszę mi powiedzieć czy jak podłączone to w taki sposób jaki opisałem w swoim poście i dodatkowo z tv podłącze do dekodera kablem optycznym to czy będzie dźwięk bez konieczności uruchamiania odtwarzacza?

 

W TV będzie obraz z dekodera SAT i dźwięk bez uruchomiania kombajna " odtwarzacza .

 

To jeszcze niech dekoder podłączy Eurozłączem SCART , lub Komponenetem i Audio bezpośrednio do TV .

 

 

Dekoder po HDMI do TV , a dekoder optycznym do odtwarzacza kombajn .

 

 

Na razie wychodzę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtwarzacz kombajn HDMI out ----------- HDMI in TV

dekoder SAT HDMI out ---------- HDMI in TV

dekoder SAT SPDIF optyczny out ---------- SPDIF optyczny in odtwarzacz kombajn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za odpowiedź! Co do odtwarzacza to polecony mi na pewnym forum, że będzie w miarę dobry. Nie potrzebuję sprzętu muzycznego, głównie wykorzystywany jest do oglądania filmów.

 

Podsumowując muszę zakupić kabel optyczny i wtedy będzie wszystko śmigać :).

Odtwarzacz wpinam do złącza HDMI 1 do TV - wkładam płytę, wybieram na TV HDMI 1 i już mam obraz i dźwięk.

Dekoder wpinam do złącza HDMI 2 do TV - uruchamiam dekoder, wybieram na TV HDMI 2 i już mam obraz i dźwięk przez głośniki telewizyjne bez konieczności uruchamiania kombajna.

Kiedy chcę obejrzeć dekoder przez głośniki z kombajna to uruchamiam Dekoder, Kombajn i wybieram na TV HDMI 1 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz wpinam do złącza HDMI 1 do TV - wkładam płytę, wybieram na TV HDMI 1 i już mam obraz i dźwięk.

Odtwarzacz wpinam : w odtwarzaczu HDMI Out do HDMI 1 TV - wkładam płytę ,wybieram na TV HDMI 1 i już mam obraz i dźwięk.

Dekoder wpinam do złącza HDMI 2 do TV - uruchamiam dekoder, wybieram na TV HDMI 2 i już mam obraz i dźwięk przez głośniki telewizyjne bez konieczności uruchamiania kombajna.

tak

Kiedy chcę obejrzeć dekoder przez głośniki z kombajna to uruchamiam Dekoder, Kombajn i wybieram na TV HDMI 1

 

Nie .

 

 

 

Kiedy chcę obejrzeć dekoder przez głośniki kombajna to uruchamiam Dekoder , Kombajn i wybieram na TV HDMI 2 i wybieram w kombajnie źródło dźwięku input optikal 1 ( Kombajn jest połączony optycznie z dekoderem , poczytaj instrukcję jakie są ustawienia w Kombajnie dla tego wejścia itd . )

 

i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.