Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz do 3,500 zł dla Paradigm Monitor 9v7


paatos

Recommended Posts

Witajcie!

Chciałbym zapytać czy opłaca się zmienić wzmacniacz dla moich głośników PM 9v7. Dotychczas jadę na Marantz PM6004 i zastanawiam się nad kupnem czegoś lepszego.. Mam wrażenie, że ten model cierpi na brak mocy. Słucham z PC przez Matrixa Mini-I. Cenię sobie zarówno detaliczność dźwięku, jak i kopnięcie przy szybszych utworach.

Kilka modeli, które wpadły mi w oko:

 

ARCAM DIVA A 80, A19

NAD C245BEE, NAD C356BEE

VINCENT SV-129

XINDAK MT-3RC

CREEK EVOLUTION 2 AMP

 

Pomieszczenie, w którym odsłuchuję:

 

V5eeDW8.png

 

Muzyka: głównie elektronika, ciężki rock. Czasem klasyczna, pop, jazz.

 

PS2. Czy warto podłączyć wzmacniacz z DAC przez XLR?

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

w Twojej konfiguracji moim zdaniem najlepiej sprawdzi się wzmacniacz NAD C356BEE, idealnie zasili Twoje kolumny, wykorzystując potencjał i dając świetną kontrolę nad basem (swoją drogą Paradigm właśnie słynie z bardzo dobrego basu, jednak wyłącznie w konfiguracjach z mocnymi i dobrze kontrolującymi bas wzmacniaczami). Ewentualnie można posłuchać jeszcze wzmacniacza Arcam FMJ A19, będzie trochę łagodniej, spokojniej niż w konfiguracji z NAD.

W przypadku Vincenta tylko model SV-227 dobrze poradzi sobie z Paradigm (zmiana lamp wymagana), jednak jest to wyższy budżet niż założony przez Ciebie, Creek nie sprawdzi się w Twojej konfiguracji, wzmacniacz lampowego także nie proponuję. Jeśli marka Xindak, to proponuję bardzo dobrą hybrydę lampową Xindak XA-6900 (2011 version), chociaż jest to wzmacniacz o raczej łagodnym, bardzo plastycznym, szczegółowym brzmieniu, wyróżniający się bardzo neutralną, lekko ocieploną i przyjemną średnicą pasma (także proponuję wymianę lamp z fabrycznych na modele lepsze).

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, wszystkie wymienione przez Ciebie urządzenia są fizycznie dostępne, kolumny Paradigm także. Jeśli nie masz możliwości przyjechania do nas, istnieje możliwość wypożyczenia urządzenia do testów, wtedy sprawdzisz jak zagra konkretny wzmacniacz w Twoim systemie audio.

 

W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chodzi mi o tego Marantza PM6004, ma 2x45 W dla 8 OHm. Słuchałem na nim 7v7 i brzmiało niewiele gorzej od tego NAD'a, na granicy percepcji. Jednak materiał muzyczny nie był jakiś audiofilski.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.