Skocz do zawartości
IGNORED

jakie kino domowe do ok.3500zł


adik71

Rekomendowane odpowiedzi

cześć. Rozglądam się za kinem domowym, chciałbym przeznaczyć ok.3500zł, ale jakby nie było nic rozsądnego za tą cenę i warto by było do czegoś lepszego dopłacić to jestem jak najbardziej na tak. Niestety się na tym kompletnie nie znam, a cyferki nic mi nie mówią. Zestaw będzie podłączony do TV w salonie,ale chciałbym używać też tego w dużym stopniu do muzyki, nie tylko do filmów. Na firmy zestawu jestem otwarty. Liczba kanałów maksymalnie 5.1. Tak więc ogromna prośba o pomoc. Mogę na Was liczyć? Pozdrawiam

 

dodam taki mini projekt salonu połączonego z kuchnią i jakby to miało wyglądać. Zielone to głośniki. Te pomiędzy wyspą a kanapą by były przykręcone do ścianki wyspy, bo jest wyższa od wypoczynku. Ale nie upieram się, że muszą być te tylne za kanapą, może być wersja tylko 2 albo 3 głośników z przodu.

Salon z kuchnią ma ok.36m2.

 

sal11.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie podałeś niestety gatunków muzycznych jakie zazwyczaj słuchasz, dlatego mogę przedstawić Ci kilka propozycji z krótką charakterystyką.

Jeśli szukasz systemu o brzmieniu równym, pełnym, bardzo przyzwoicie (biorąc pod uwagę budżet i system wielokanałowy) grającym w stereo, zaproponowałbym amplituner Yamaha RX-V473 z kolumnami Indiana Line serii Nota, alternatywnie jeden z amplitunerów Onkyo minimum model TX-NR414 lub TX-NR515. Drugą propozycją, grającą bardziej efekciarsko, mocniej, bardziej kinowo będzie Denon AVR-1713 z kolumnami Wharfedale Obsidian 600 HCP Set. W tym przypadku efekty kinowe może będą trochę lepsze, ale dużo stracimy na stereo.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, muzyki słucham głównie rap/electro/trance itp. Wróciłem właśnie z prezentacji Denon'a, niestety nie podłączyli ani subwoofera,ani tylnych głośników, były tylko 2 kolumny przednie,ale dźwięk jest na prawdę świetny. Raczej kupię cały zestaw, łącznie z subwooferem i zamiast 1713 chyba wezmę 2113, bo różnica tylko 500zł a jakość z tego co Pan w sklepie mówił dużo lepsza. Świetna sprawa możliwość sterowania iphonem. Do tego bardzo fajny wygląd. Co o tym myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

cześć, kupiłem Denon 2113 Wharfedale Obsidian 600 i mam problem, bo czasami jak puszczę muzykę i dam volume 80+ to amplituner po paru minutach się wyłącza, wiecie co może być przyczyną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, kupiłem Denon 2113 Wharfedale Obsidian 600 i mam problem, bo czasami jak puszczę muzykę i dam volume 80+ to amplituner po paru minutach się wyłącza, wiecie co może być przyczyną?

 

Jest głośno gdy wyłącza się ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, nie testowałem jaki jest max volume, ale podejrzewam, że 100, jak dam 80+ to gra już całkiem głośno i wtedy się wyłącza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, kupiłem Denon 2113 Wharfedale Obsidian 600 i mam problem, bo czasami jak puszczę muzykę i dam volume 80+ to amplituner po paru minutach się wyłącza, wiecie co może być przyczyną?

 

 

witam cie

Jest to wada tych modeli , podobno potrafia sie przegrzewac przy glosniejszym sluchaniu i sie wylaczaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, nie testowałem jaki jest max volume, ale podejrzewam, że 100, jak dam 80+ to gra już całkiem głośno i wtedy się wyłącza.

tam cie

Jest to wada tych modeli , podobno potrafia sie przegrzewac przy glosniejszym sluchaniu i sie wylaczaja.

 

To wyłączają obwody ochronne ,

Czy to wada ? W swoim ampli i wzmaku stereo doprowadzałem do wyłączenia poprzez głośne słuchanie . Może te obwody są czułe , a moc i wydajność trafa jest mała itd. ?

 

Sprawdź dokładnie wszystkie połączenia kablami głośnikowymi od strony kolumn i ampli , może jakiś drucik " plusowy " dotyka o budowy ampli ( obudowy pomalowanej ) .

 

Zapewnij dobrą wentylację amplitunera .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Obsidiana są 6-cio omowe jednak istnieje możliwośc taka , że impedancja spada nawet do 4 lub niżej omów więc to może powodowac jego przegrzewanie i wyłączanie ,

 

kolego adik71 gdybyś śledził tematy na forum to byś widział temat Denon2113 mocno się nagrzewa czy jakoś tak , przypuszczam , że to by go zdyskwalifikowało lub podpowiedziało Ci , że trzeba kolumn 8 omowych, teraz jest problem , bo trzeba będzie kupic kolumny 8 omowe, nie odzywałeś się od marca , pewnie i nie zaglądałeś w tematy zapodawane przez ludzi : błąd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplituner ma dobrą wentylację, nic na nim nie stoi, nic do niego nie przylega. Zestaw już dawno kupiłem, więc przeglądanie forum by mi niestety nie pomogło, też nie ukrywam, że nie mam czasu, poza tym się na tym kompletnie nie znam, więc czytanie słów których nie rozumiem na wiele by się nie zdało, bo nawet nie rozumiem pojęcia '6-cio omowe' - nic mi to nie mówi. Kolumn na razie nie zmieniam, bo szkoda mi na to pieniędzy. Jakbym wiedział o tym wcześniej to bym tego nie kupił, ale mądry polak po szkodzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Kolumny Obsidiana są 6-cio omowe jednak istnieje możliwośc taka , że impedancja spada nawet do 4 lub niżej omów więc to może powodowac jego przegrzewanie i wyłączanie ,

 

(...)

 

Producent rzeczywiście podaje impedancję 6 ohmową: http://www.wharfedale.co.uk/Portals/0/PDF_Data/Manual/MNL%20-%20Obsidian%20600HCP.pdf

jednak dystrybutor przy frontach już tylko 4: http://q21.pl/pl/wharfedale-obsidian-600-hcp-set.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adik71 kolego zanim cokolwiek się kupi pyta się sto razy bo nikt nie sra kasą , żeby pozwolic sobie na zmianę sprzętu jak rękawiczki , :(

przy cichym słuchaniu też się wyłącza ?

kurde a miałem też go kupic , juz się wyleczyłem z Denona ,

 

kolego i tym bardziej jak się czegoś nie wie, nie orientuje w temacie , nie zna się na pewnych sprawach to zanim się cokolwiek nabędzie z nieznanego tematu najpierw przewala się ten temat we wszystkich możliwych źródłach to taka rada na przyszłośc , a teraz w necie masz wszystko , na elektroda.pl jest poruszanych mnóstwo różnego rodzaju tematów , nawet jest właśnie odnośnie przegrzewającego się i wyłączającego się Denona , wystarczy wpisac w google , mam nadzieje , że rozwiążesz jakoś ten problem nie narażając się na niepotrzebne koszty , a spróbuj zakupic taki mały wentylatorek i ustawic przy ampli żeby dawał w niego i do środka , może tak , żeby chłodził od spodu , ma przecież też na bocznych ściankach dziurki może gdyby wiał z boku i przedmuchiwał środek , musisz kombinowac

powodzonka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no już trudno, czasu się nie cofnie ;) ewentualnie zmienię amplituner, bo kolumny są ładne i fajnie grają :) jaki amplituner by był w podobnych pieniądzach, ale równie dobry, albo nawet lepszy? Tego może oddam tacie, albo go sprzedam.

 

Co do pytania o przegrzewanie - wyłącza się tylko przy +/- volume 78+ przynajmniej dzisiaj się wyłączył przy takiej głośności, ale są straszne upały a jeszcze klimatyzacji w domu nie zrobiłem. Może by problem ustał jakby klima w domu chodziła cały czas i bym jakiś dodatkowy wiatraczek ustawił żeby wiał na ampli. No i w pierwszym poście pisałem o zestawie do salonu, ten zestaw wylądował u mnie w sypialni, narazie praktycznie tylko tutaj używam TV, a w salonie TV służy tylko do xboxa i kinecta, więc tam narazie zestawu nie potrzebuje :) ale wybierając zestaw w przyszłości będę brał tylko i włącznie pod kątem muzyki.

Od bardzo długiego czasu mam przy imacu głośniki harmana kardona (2 głośniki i sub), zawsze myślałem że to fajnie gra,ale jak teraz mam słuchać czegoś na tych głośnikach przy komputerze to mam wrażenie jakby te głośniki były jakimś badziewiem za 10zł, obsidiany grają zarąbiście...tylko ten nieszczęsny przegrzewający się amplituner :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno , gdy byłeś w salonie na odsłuchu to co , u nich nie wyłączył się ? Pewnie było na tyle cicho ( a wiedzieli o tym i nie dawali głośniej , żeby sie nie wyłączył i żeby go sprzedac ), że nie zadziałało jeszcze zabezpieczenie termiczne , długo trwał odsłuch ? No ale trudno , jak pisałeś czasu już nie cofniesz .

Lepszego nie kupisz w tych pieniądzach , jeszcze gdy Denon 2113 kosztował ponad dwa tys podobna cenowo była Yamaha 773 (m.inn.aluminiowy panel przedni) , konkretna maszynka i obsługująca kolumny 4-ro omowe a teraz gdy spadł z ceny pod 1700zł to w tej cenie jest Onkyo 616 ( zresztą w czasie gdy Denon był po ponad 2 tys Onkyo też po tyle stało więc to była ta sama półka cenowa) też komkretna maszyna z certyfikatem THX a to do czegoś zobowiązuje ten sprzęt , poczytaj sobie co nieco o THX-ie i nigdzie nie spotkałem się z problemami tego Onkyo co do obsługi kolumn o impedancji 6-cio omowej i niższej :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a tu trochę o Onkyo myślę , że zamiast tego Denona powinieneś kupic to Onkyo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tam w jednym miejscu napisali , że może współpracowac nawet z 4-ro omowymi kolumnami więc problem z głowy co do jakiegoś wyłączania się podczas słuchania nawet bardzo głośno ( no z jakiegoś powodu i nie na darmo nadali mu THX-a ) , z tego co zobaczyłem na posty to tylko Q21 zaproponował Ci amplitunery Onkyo , tyle tylko , że ja zaproponował bym najniższy model to 515-tka i wzwyż .

Pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego, na pewno zanim kupię następny amplituner to poczytam więcej niż tym razem :)

jak byłem na odsłuchu to puszczał dość głośno, ale właśnie podejrzewam, że do 'bezpiecznej' głośności, tak aby się nie wyłączył. Nowy ampli będę kupował za jakieś pół roku, albo więcej, bo narazie trzeba urządzanie dokończyć, a potem myśleć o przyjemnościach :) do czasu jak będę szukał nowego ampli to będzie większy wybór,albo nowsze modele, więc wtedy się do Was uśmiechnę o pomoc w wyborze. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu Ci "mówię" , z Onkyo już są nowe modele niewiele różniące się od wcześniejszych jedynie ceną wiec za pół roku w sumie nic się nie zmieni gdyż te nowe modele powchodziły właśnie w tym roku w pierwszym kwartale , to samo się ma do Denona , a tu jest , myślę gorzej gdyż Denon postawił konkretnie na połączenia cyfrowe , tylna ścianka nowych ampli z tej niższej półki wygląda naprawdę skąpo .

 

Ja chocby z uwagi na wspomniany THX nawet nie zastanawiałbym się nad Onkyo tym bardziej teraz za taką cene .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.