Skocz do zawartości
IGNORED

Nokia Booklet 3G jako serwer plików


jurek

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Posiadając układ chłodzenia pasywnego jest praktycznie bezgłośny przez co potencjalnie nadaje się jako źródło muzyki.

 

Niestety jest sporo informacji, że trudno go zmusić do bezproblemowego (bez trzasków) połączenia z zewnętrznymi DAC-ami.

 

Sam z tym walczę...

 

Proszę o wpisy osób, które zmusiły Nokię do porządnego grania albo próbują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Nie wiem dlaczego niby miałby się nie dać połączyć z DACem? Komputerek ma gniazda USB jak każdy inny, dlaczego niby miałyby być trzaski?

Używam Nokii od paru lat, nie jako serwer dźwięku oczywiście, ale nie ma w tym sprzęcie nic, co miałoby być powodem jakichś trzasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością stwierdzę, że nie wiesz o czym piszesz :)

Nie wiem dlaczego niby miałby się nie dać połączyć z DACem? Komputerek ma gniazda USB jak każdy inny, dlaczego niby miałyby być trzaski?

Używam Nokii od paru lat, nie jako serwer dźwięku oczywiście, ale nie ma w tym sprzęcie nic, co miałoby być powodem jakichś trzasków.

Niestety muszę stwierdzić, że nie wiesz o czym piszesz...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja z tym komputerem walczyłem na tyle długo że mi obrzydł, pomimo świetnego designu. Do audio Nokia Booklet się niestety kompletnie nie nadaje. To masakrycznie ślamazarny, aczkolwiek bardzo energooszczędne projekt. Może się podobać ze względu na naprawdę fajny wygląd i funkcje ale trzeba to powiedzieć jasno, jest to nędzna namiastka maka i chyba tak miała być postrzegana. Ale... Pierwszy lepszy netbook np. Acera nie sprawia z audio żadnych problemów, więc jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

Te trzaski da się ograniczyć, ale wg mnie nie jest możliwe ich całkowite wyeliminowanie. Wyłączenie wifi i ograniczenie liczby procesów w tle trochę pomaga, ale zazwyczaj, w najmniej oczekiwanych momencie ...sruuu i trzask :)

Pisałem do Nokii, pisałem do Arcama (mam rDaca), pisałem tutaj... Sprzedałem Nokię i jestem zadowolony.

 

Edit... I jeszcze dodam, że próbując uzyskać dźwięk bez trzasków walczyłem z dwoma sztukami bookleta. Żeby nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom na tym System Operacyjny a nie platformę wirusów i wtedy pisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Niestety muszę stwierdzić, że nie wiesz o czym piszesz...

Doskonale wiem, o czym piszę.

Komputer doskonale się spisuje, chociaż akurat na moim nadal jest Windows 7. Po 3 latach używania dalej bateria trzyma 8 godzin, a korzystając z oszczędzania energii i dłużej.

Ale jak ci kolega wcześniej napisał, to serwera (ŻADNEGO) nie stawia się na Windows. Każdy wie, że nokia to komputer słabiutki, ale chcąc postawić serwer plików muzycznych można w normalnym systemie ustawić priorytety. Zatem jestem pewny, że można do tego nokię wykorzystać. Trzeba tylko umieć, ty nie umiałeś. Sorry Winnetou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle się tu zdarza, stado złotouchych teoretyków :), którzy albo nie mieli w rękach tego sprzętu, albo są fanbojami jedynego słusznego Systemu albo używają bookleta jako notatnika (wg mnie nawet do tego jest za wolny). Od ustawiania priorytetów, to dzieci zaczynają i takie rady zachowaj dla siebie, jak raczysz taki serwer audio na tym sprzęcie próbować uruchomić. Zobaczymy z jakim efektem :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Od ustawiania priorytetów, to dzieci zaczynają mądralo...

I W Windows je ustawiałeś?

Oj naiwny,naiwny, naiwny,

Jak dziecko we mgle, jak goliat na pchle,

Mól w otchłani wód, który liczy wciąż na cud.

Oj naiwny, naiwny, naiwny, dziecko w kwiecie sił.

Choć w intencjach, to w zasadzie pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę że wjechałem na Twoją "audiofilską" ambicję :) przykro mi, ale booklet to grat do audio i tyle.

 

Cieszę się, że bateria trzyma. Chociaż tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Oj widzę że wjechałem na Twoją "audiofilską" ambicję :) przykro mi, ale booklet to grat do audio i tyle.

Nie. Ja nokii używam w podróży głównie, a nie do audio. Do audio używam gramofonu i Squeezeboxa (serwerem jest inny komputer). Ludzie potrafią do audio zaadaptować komputery z procesorem 400 - 500 MHz i 256 MB RAM, dużo gorsze od nokii. Tylko nie używają Windows.

Ale skoro ty nie znasz innych systemów jak Windows, to twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaadaptuj forumowy mądralo.

 

I jeżeli potrafisz się wznieść na ponadprzeciętny poziom mentalny, to grzecznie odpowiedz koledze jurkowi jak to zrobić zamiast pisać setki bzdur razem z kolegą "freebsd" i obrażać innych użytkowników, którzy, uwierz mi, wiedzą co piszą znacznie lepiej od Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do audio komputer terminal HP 800Mhz i nic mi się nie tnie. Ale na nim działa System Operacyjny. Po drugie NetBSD to nie FreeBSD użytkowniku wirusów. Po trzecie skąd czerpiecie wiedzę jak podstawić serwer audio na platformie wirusowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem trzasków nadal aktualny...

 

Myślałem, że to problem sterowników w windows, lecz po zainstalowaniu linuxa Mint objawy są podobne.

 

Podejrzewam, że to jest raczej problem natury elektrycznej.

 

Ma ktoś pomysł gdzie zacząć grzebać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kernel coś ci raportuje? Jeśli jest jak mówisz to urządzenie powinno się rozłączać i znowu załączać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kernel coś ci raportuje? Jeśli jest jak mówisz to urządzenie powinno się rozłączać i znowu załączać.

 

Jak to sprawdzić? To sa moje pierwsze kontakty z linuxem.

 

Swoją droga- pierwsze wrażenia wizualne i związane z obsługą Mint są bardzo poztytywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom terminal i zobacz co ci powie polecenie dmesg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go poużywać i patrz czy dmesg coś zgłasza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go poużywać i patrz czy dmesg coś zgłasza.

 

Na które komendy mam patrzeć?

Na terminalu zmiany będą dynamiczne czy muszę porównywać kolejne zapisy?

 

Proszę o wyrozumiałość- dla mnie to pierwsze kroki w linuksowym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są trzaski to musisz znowu uruchomić polecenie dmesg. Może będzie coś o usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są trzaski to musisz znowu uruchomić polecenie dmesg. Może będzie coś o usb.

 

Podczas grania przez USB i kilkukrotnego sprawdzania "dmesg" nie było zmian w zapisach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj coś takiego:

 

echo 1 > /sys/module/snd_usb_audio/parameters/nrpacks

 

ew. spróbuj podłączyć konwerter do komputera przy pomocy huba z osobnym zasilaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zaloguj się na root, albo poprzedź to "sudo"

 

sudo echo ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zaloguj się na root, albo poprzedź to "sudo"

 

sudo echo ......

 

Przy $- bez zmian

Po zmianie na administratora- ignoruje komendę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy $- bez zmian

Po zmianie na administratora- ignoruje komendę

Co to znaczy ignoruje? Nic sie pojawia po wykonaniu komendy? Tak ma być. Teraz spróbuj pozbywać konwertera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ignoruje? Nic sie pojawia po wykonaniu komendy? Tak ma być. Teraz spróbuj pozbywać konwertera.

 

Niestety wszystkie powyższe zabiegi nie poprawiły sytuacji.

Zaczynam podejrzewać, że to jakiś problem z kartą graficzną (o dziwo) gma500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W czasie gdy na ekranie się coś dzieje (szybkie ruchy myszką, film) ilość trzasków maleje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.