Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki zestaw 2.1/2.0 poniżej 500 zł


Cocon16

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zakupić przyzwoity zestaw głośników 2.1 lub 2.0 w zależności od Waszych propozycji. Ograniczeniem jest tutaj wymiar głośników, gdyż nastawiałem się na Microlab Solo 6C, jednak nie byłbym w stanie zmieścić na biurku tych bydlaków... Na subwoofer i tak mam półeczkę pod biurkiem, więc jego obecność absolutnie nie przeszkadza. Przeznaczenie: przeważnie muzyka. Karta muzyczna: Sound Blaster X-Fi Gamer. Budżet: biorąc pod uwagę używane zestawy z allegro wolałbym się wyrobić w 400zł. Po długiej lekturze tego forum wyklaryfikowało mi się 6 możliwości (kolejność nie całkiem przypadkowa ;):

 

Bose Companion 2 II

Edifier C2 Plus HCS2330

Creative Gigaworks T20 II

Creative Gigaworks T40 II

Microlab FC330

Microlab FC550

Edifier R1600T (już trochę przyduże, ale ujdą w tłoku)

 

Myślałem jeszcze nad Creative Gigaworks T3, Edifier C3, ale o ile nie trafi się jakaś super okazja na allegro, to są one poza moim zasięgiem finansowym.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Oczywiście jestem otwarty na dodatkowe propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz miec dobry dzwiek i czysty bas ktory nisko schodzi to tutaj masz moje propozycje:

 

C2plus

C2X

R1600T

C3 bardzo dobre glosniki ale musialbys podwyzszyc swoj budzet

R2600>Solo 6C ixbt.com

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wbrew pozorom zestawem warto się zainteresować, bo sam panel do suba wyjdzie więcej niż cały zestaw 5.1... Oczywiście do tego trzeba złożyć/kupić jakis wzmacniaczyk choćby na TDA1554Q albo małym lampiaku dla stereo..

Do mnie juz taki zestaw idzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś pisze że mu się pewnie 6c na biurku nie zmieszczą, a Ty mu polecasz jakiś szajski 5.1 - nie, nie nadadzą się.

 

Wysyłane z mojego Xperia S za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ślepy jestem albo zasadnicza różnica co do wielkości jest między satelitką a solo 6c... Suba na biurku też nie ma wstawiać... A jak zestawu nie suchałeś, nie miałeś z nim styczności, to nie pisz że szajski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na subwoofer mam miejsce pod biurkiem więc zestaw 5.1 mogę ustawić (w przeciwieństwie do wielkich 2.0). Mówiłem o 2.1/2.0 bo dowiedziałem się że w pokoju o wymiarach 2,75 x 4 m dźwięk nie mógłby się odpowiednio rozchodzić, nawet przyjmując rozstawienie głośników po całym pokoju. Ponadto do moich zastosowań - muzyka bardziej zależy mi nie na przestrzenności, a na jakości dźwięku, która jak czytałem jest wyższa w mniejszych zestawach.

 

Bardzo się dziwię feda78, że nie wymieniłeś Bose Companion 2... w innym temacie na tym forum były bardzo wychwalane i tak się składa że mam możliwość taniego zakupu takowych. Mogę chyba jednak wywnioskować, że Creative powinienem sobie odpuścić, a jeśli nadarzy się okazja na Edifier C3 to brać w ciemno, tak?

 

 

Jeszcze taka kwestia: gdybym zakupił duże głośniki, dajmy na to Modecom MC HF100 i rozstawił je wzorcowo przede mną, tyle że tuż pod blatem biurka - miało by to jakiś sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z2300 i naprawde nie polecam, o ile da sie jeszcze z przymruzeniem słuchac satalitek, to suba już nie. Podbity i rozlewajacy sie bas. Do tego dołozyc słabe zródło, które posiadasz i mamy w tym momencie kluski i sopran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ma być małe i dobrze grało to ja bym celował w bose comp. 2

A ja przed zakupem poczytałbym ten temat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przed zakupem poczytałbym ten temat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lektura tego tematu w żadnym stopniu nie rozjaśniła mi tematu. Mieszane opinie, częściowo wynikające z porównywania tych głośników do zestawów z całkiem innych półek cenowych (pierdziawek za kilka złotych i konfiguracji za ponad 1000zł). W zasadzie żadnych alternatyw, bądź uzasadnienia ich braku.

 

Stoję przed wyborem zakupu używanych głośników: Bose comp 2 za niecałe 300 zł, za 60 więcej mogę mieć Logitech Z-2300 THX, a za jeszcze 60 więcej EDIFIER C3. Mam nadzieję że jeszcze trochę pomożecie :)

 

Postaram się trochę przybliżyć swoje preferencję, bo to może coś zmieni. Głośniki dla mnie nie muszą grywać bardzo głośno. Muzyka do której będę je wykorzystywał to przede wszystkim rock, trochę klasycznej, ale też innych gatunków które miałbym problem z określeniem (dajmy na to w tej chwili słucham Ed Sheeran - You Need Me, I Don't Need You). Głęboki bas to nie jest dla mnie konieczność, zwłaszcza jeśli ma być mizerny - praca subwoofera z mojego leciwego Creative Inspire P5800 mnie nie satysfakcjonuje. Zaznaczę jeszcze, że posiadam kartę dźwiękową Sound Blaster X-Fi Gamer.

 

Bardzo bym przede wszystkim o informację na temat Bose Companion, bo aukcja kończy się już jutro i nie wiem czy warto inwestować w nie niecałe 300zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Logitech są marne... jest prawdopodobieństwo że będziesz żałował tego zakupu... ja bym brał Bose, ale to tylko moje zdanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z2300 i naprawde nie polecam, o ile da sie jeszcze z przymruzeniem słuchac satalitek, to suba już nie. Podbity i rozlewajacy sie bas. Do tego dołozyc słabe zródło, które posiadasz i mamy w tym momencie kluski i sopran.

Słuchałem tego kiedyś w jakimś sklepie i takie samo wywarł na mnie "wrażenie" - klusek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się wypowiecie na temat Harman Kardon Soundsticks III? Czytałem o nim bardzo pochlebne recenzje, ale nie wiem czy przebija powyższe modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A taki kto słuchał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym pod uwagę wziął jeszcze Logitech Z-2300 to w jakiej relacji stałyby one przy Bose Companion 2 i Edifier C3? Są lepsze?

Paskudny te woofer, wlecze się strasznie, buczy. Paskudna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Minęło trochę czasu odkąd utworzyłem ten temat, ale nie zapomniałem o nim tylko po prostu trochę wstrzymałem się z zakupem. Wstrzymałem aż się trafi jakaś super okazja na allegro - pod koniec maja tak też się stało. Za kwotę 350zł + 25 zł przesyłka kupiłem głośniki Edifier c3 w praktycznie fabrycznym stanie. Niby mają już roczek na karku i nie mam gwarancji, ale nie widzę ani nie słyszę żadnych śladów eksploatacji.

 

Co do jakości głośników - jestem z nich bardzo zadowolony. Względem moich poprzednich głośników - creative inspire p5800 - widzę radykalną poprawę (teraz podobają mi się basy moich głośników). Nie mam jednak wystarczająco doświadczenia by móc je kompetentnie recenzować, czy porównać do modeli z tej samej półki, więc powtórzę tylko, że ja jestem z nich bardzo zadowolony.

 

Dziękuję wszystkim, którzy wypowiadali się powyżej za poświęcenie chwili czasu i pomoc w wyborze. Miłego dnia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c2x ma lepszy bas sa nowsze i zapisuja ustawienia czyli jak ustawisz i zgasisz zestaw to zostaja na tym samym poziomie wszystkie ustawienia w C2 lub C2 plus wszystko bylo zapominane i sie ustawialy na standard zaprogramowany przez producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.