Skocz do zawartości
IGNORED

KSS-151A


Marcin SoYa

Rekomendowane odpowiedzi

a jak się pojawi jakiś egzemplarz na allegro lub e-bayu to cena powala niestety, że też chińczyki nie wyniuchały tutaj interesu i nie robią podróbek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt bo realna szansa to 1/10

wszyscy mówia ale nikt nie widzial

 

 

laser zdechl I to juz koniec sprzeta nie ma sie co bic podniecac szukac laserow etc

 

ps takie watki juz sie pojawialy I konczyly niczym wiec nie ciagnij tematu nie ma sesnu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSS-151A idzie Go jeszcze dostać ?

 

Nowy mało prawdopodobne aczkolwiek zdarzają się. Ceny niestety wysokie. Aczkolwiek zdarzał się w tanich modelach. Więc najlepiej znaleźć spis i szukać dawcy.

 

nikt bo realna szansa to 1/10

wszyscy mówia ale nikt nie widzial

laser zdechl I to juz koniec sprzeta nie ma sie co bic podniecac szukac laserow etc

ps takie watki juz sie pojawialy I konczyly niczym wiec nie ciagnij tematu nie ma sesnu

 

Napisałeś już na tym forum kilkaset postów. Czy choć jeden z nich był konstruktywny i coś wnosił do tematu? Bo ja sobie takiego nie przypominam. Może przenieś się na Onet - tam znajdziesz więcej takich. I będziesz sobie mógł spamować do woli. Jeśli ktoś o coś pyta to oczekuje pomocy a nie filozofowania. Bo wiesz - wszystko jest do kupienia - kwestia opłacalności. Ale o tym może niech autor zdecyduje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie konstruktywne gdyż poniewuż :) wpisuję swe niezbyt pozytywne wpisy tam gdzie ktoś próbuje w coś sie w pakować gdzie to nie ma sensu (lub jest bez sensu)

Jaks taki mądry to przedstaw mi przykład (fizyczny nie ble ble ble) ze komuś udał sie np przeszczep diody laserowej

Zgodnie z podstawą logiki i dowodu musi być to obstawione fotami co stanowć będzie dowód)

Moze to też być przykład z neta ....

Ja pozwoliłem sobie ten problem przestestować teoretycznie i fizycznie (dowód)

Fakty są takie

1. Trzeba diodę dobrac rozmiarowo (czysto rozmiary fizyczne) - to ogólnie najmniejszy problem

2. Później jej PinOUT musi być zgodny z pinoutem diody orginalnej (w diodzie laserowej są 2 diody co daje 4 mozliwosci)

3. Później parametry tych 2 diod muszą być zgodne z parametrami diody orginalnej (tak aby po prostu świeciła tak samo - tak po chłopsku)

4. Czasem na diodzie przyklejana jest płytka szklana do robienia wielokropki (ci co wiedzą o co chodzi to wiedzą) i de facto ten element czasem konczy temat.

 

Fakt mnie to wsio ryba ...

Ale jak sie co robi to tzo sie znoć, a nie robić to na oko. I swłuchać tych którzy coś mieli z tym do czynienia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaks taki mądry to przedstaw mi przykład (fizyczny nie ble ble ble) ze komuś udał sie np przeszczep diody laserowej

 

Przeczytaj pierwszy post. Kolega się pytał czy można kupić KSS-151A. A nie o przeszczep diody laserowej. Można kupić. Nawet nowy. A czy jest to opłacalne to niech sam zadecyduje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te diody do KSS-151A mogą służyć do innych celów?

Pytam, ponieważ przeglądając e-bay od długiego czasu widzę, że te diody idą jak ciepłe bułeczki, sprzedali tego od cholery, czy na całym świecie są idioci, którzy nie mają co robić z kasą i próbują za pomocą młotka i majzla ożywić swoje martwe Esprity itp.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby łatwo wymienić diodę w KSS151A ale mnie się nie udało. Złożyłem, paliła się ale nie działało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecie mówie

Jak ktoś uważa ze chinczyk sprzedaje cos co sie nadaje do tego bloku optycznego to jest po prostu naiwny

A w szczególności ze jest to dioda org sony :)

Sony samo chyba diod nie produkowało,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam siedzi dioda SLD104AU a chińczyk sprzedaje coś co ma w teorii podobne parametry, osobiście mam również poważne wątpliwości że to zadziała z jakąś przypadkową dioda, poza tym niezłą cenę ma ze te diody, a skoro już bierze 2 razy więcej niż kosztuje dioda, to niech udowodni że ona naprawdę dziadziała z tym laserem, inaczej uważam że jest to łowienie naiwnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk dzięki za odpowiedzi , pytałem bo przymierzam się do zakupu pierwszego Soniaka :) właśnie na KSS-151A , Dobry egzemplarz może nie wymagać wymiany jeszcze przez dłuuugie Lata , ale jednak jakbym okazyjnie gdzieś trafił cały komplet Laseru to bym sobie dokupił na Zapas i wtedy spokój w głowie . Mogę eksploatować sprzęt do Woli.

Wymianę Samej diody - mógłby ktoś Realizować z Forum - ktoś z tzw. "branży" Co ma sprzęt i pojęcie jak i możliwość jej ustawienia - myśle że to by mógł być niezły pomysł by dorobić sobie Parę groszy od właścicieli i miłośników starych CD-ków :) a I ile sprzętu by się zachowało ... Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny pisze ze się na 90 % (a w sumie to więcej) nie da diody wymienić to po co drążysz temat ?He

Diod org już nie ma (od pewnie 20 lat)

 

Kupowanie czegos z (tym) laserem jest srednim pomysłem wydasz dużo na najprawdopodobniej trafisz trupa (w szczególność allegro)

A później będą tu wpisy a gdzie kupic laser, diode itd. ....

Szansa na kupienie starego CD z tych lat z niewyciuchanym laserem to 1/100

Szczególnie ze lasery sony miały z definicji krótką trwałość

Co innego jest np. z Philipsami te wręcz przeciwnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu na amerykanskim eBay'u gosc oferowal KSS151A, zupelnie nowy, w pudelku, za cos w okolicach 800 USD....

niemiecka oferta, choc nie jest tania i dotyczy uzywanego lasera, wydaje sie byc jedna z ostatnich szans na zakup tego lasera... mam wrazenie, ze innych nie bedzie i napewno nie bedzie taniej.

Kazdy kupujacy sprzet z takim pick-up'em na pokladzie musi o tym pamietac.

 

Posiadam 2 urzadzenia z tym laserem (Denon'a 3560 i transport McIntosh'a MCD751) - obydwa z drugiej reki, wciaz z oryginalnymi KSS - sprzet ma swoje lata, nie wiem ile gral u poprzednich wlascicieli - u mnie gra sporo - jak do tej pory (odpukac..!) nie ma zadnego problemu z laserami..... tak wiec z mojego skromnego doswiadczenia diody wydaja sie byc trwale...

i juz jako ciekawostka - kilka lat temu zakupilem w Impelu ostatnie (!) 2 sztuki KSS151A placac (jesli dobrze pamietam) ponad 250 pln za sztuke - bylo to drogo jak na laser, ale zakupilem - do tej pory leza w szufladzie i czekaja ......

 

a swoja droga cos musi byc na rzeczy, ze chinole nie wzieli sie za produkcje jakiegos zamiennika.... mieli by spory zbyt, cena moglaby byc stosunkowo wysoka - ten laser byl dosc popularny w tamtych latach i czesto siedzial w zacnych "klockach"....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a swoja droga cos musi byc na rzeczy, ze chinole nie wzieli sie za produkcje jakiegos zamiennika.... mieli by spory zbyt, cena moglaby byc stosunkowo wysoka - ten laser byl dosc popularny w tamtych latach i czesto siedzial w zacnych "klockach"....

 

też mnie to zastanawia, kss213 produkują od groma, podobnie kss212, czyżby technologia produkcji kss151 była za droga, a może chodzi o licencję (co w przypadku chińczyków wydawałoby się dziwne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

JEST !

 

jersli ktos szuka…. w przyzwoitej cenie...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST !

 

jersli ktos szuka…. w przyzwoitej cenie...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak ktoś potrzebuje to mogę sprzedać troszkę taniej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Wszystkich. To mój pierwszy dziewiczy post na moim pierwszym w życiu forum. Mam pytanie dotyczące lasera kss151a. Posiadam taki laser w denonie dcd1500mk ll lecz przyznaje z mojej winy nie działa. Znalazłem modyfikacje tej maszyny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i na wstępie jest napisane że posiada laser kss 240a. Chciałbym żeby mi ktoś wytłumaczył jak to możliwe skoro czytając fora wszędzie było napisane że nie da się nic do tego odtwarzacza zaadoptować(chodzi mi o laser). Kolejna kwestia to zastanawiam się a zaznaczam że oprócz obsługi lutownicy nie znam się na elektronice czy naprawdę nie da się zaadoptować innego całego mechanizmu np z jakiejś yamahy innego denona itp do tego cedeka. Powiedzmy że wkładamy cały mechanizm z laserem cała mechanika działa i zostaje kwestia podłączenia kabelków jest to możlie?, . Nie mogę znieśc faktu że tak pięknie grająca maszyna stoi bezużytecznie.Być może głupie pytanie ale jakoś nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.To moje pierwsze bazgroły i Proszę o wyrozumiałość i konkretne odpowiedzi. Zielonych w tym temacie takich jak ja Proszę o wtrzymanie się od nic nie wnoszących odpowiedzi. Pozdrawiam artec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku nie można "podmienić" ani mechaniki ani głowicy lasera na inną. w odtwarzaczu jest 151a - możesz go kupić i wymienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku nie można "podmienić" ani mechaniki ani głowicy lasera na inną. w odtwarzaczu jest 151a - możesz go kupić i wymienić.

 

Jednak forum żyje.Dziękuję za odpowiedź.

 

A mógł by ktoś z szanownych forumowiczów odpowiedzieć który z odtwarzaczy używanych lub nowych zagra podobnie brzmieniowo jak denon dcd 1500 mkll? Ponieważ ceny tego lasera są wysokie a nawet jak się kupi to nie wiadomo jak długo to będzie działać więc pomyslałem że może są odtwarzacze które zastąpią brzmieniowo denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do jakiej kwoty. O starszych, wysokich modelach zapomnij, bo też chodza na KSS-151A. Chyba ze chcesz znow się w niego pakować to co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Myślę że 800-1000zł

Czekam i czekam na tak cenną dla mnie odpowiedź a tu nikt nic nie doradzi. Czy może założyć nowy wątek? ; "który ze współczesnych cdeków zagra jak dcd 1500mkll lub lepiej oczywiście zachowując ten sam charakter brzmienia" albo może jakiś Dac? Ponieważ posiadam odtwarzacz yamaha cdx 496 z dołożonym gniazdkiem sieciowym furutech oraz technics sl- pg 300 i może takie rozwiązanie by mnie zadowoliło. Jeśli chodzi o kasę to tak jak pisałem wyżej aczkolwiek mógłbym coś więcej doskrobać ale to trochę mi zajmie.Ktoś w prywatnej wiadomości proponował mi Myryad t 10 mi natomiast wpadł w oko advance acoustic mcd 203 ll jest na alledrogo tagże denon dcd 1550 ar ale nic o nich nie wiem i jak mają się do denona 1500 mkll. Odsłuchiwałem cambridge audio c 640 brzmiał detalicznie ale ostro nie dało się tego słuchać w mojej konfigóracji. To co? Pomożecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 19

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.