Skocz do zawartości
IGNORED

Bel Canto Ref 500m vs. Nuforce 9V3SE


McGege

Rekomendowane odpowiedzi

Doceniam Devialeta i bardzo mi sie podoba , powody dlaczego nie brałem teraz pod uwage są dwa :

- cena . Może jak zacznę cos kombinować przy bocznym systemie i zacznę wchodzic, szczebelek wyżej to napewno będzie w kręgu moich zainteresowań

- funkcjonalność : na dzień dzisiejszy brak chociazby ETH , funkcjonalnie dyskwalifikuje go jako odtwarzacz strumieniowy. Przyczyna jest dość prosta . Mam w domu dość rozbudowana sieć wewnętrzna , ktora była zaprojektowana na etapie urządzania mieszkania . Dane typu siedzą sobie na dwóch dyskach typu NAS . Jeden na filmy , drugi na muzykę . Wsio działa tak ze bezwzględu na typ mediów odpalam to z poziomu telefonu, iPada czy Maca w trzech kliknieciach, włącznie z przelaczeniem źródeł audio czy wideo. A jak mam wygrane playlisty to z poziomu pilota .

Reasumujac Devialet to świetne urządzenie , za chwile wychodzi kosmiczne wyglądający Meridian i tego typu sprzętu pojawi sie znacznie wiecej , wiec będzie z czego wybierać .

Dźwięk jest bardzo ważny , ale funkcjonalność tez i nadal twierdze ze pod względem wyposażenia , ergonomii i funkcjonalności Linnow DSM na razie nic nie pobije ;)

To się zgadza ale jest wiele ciekawych monosków, które grają o niebo bardziej wciągająco. Warto pobawić się w lampki. Flaczki w Bel Canto to gotowce od B&O za kilkaset dolców. Polski, taniutki Audiomatus też je stosuje. Dźwięk nie odbiega niczym szczególnym od wzmacniaczy z okolic 5-6kzł. Taki oszczędny (jak chodzi o pobór z sieci) a mocny średniak.

Podstawą jest jednak zadowolenie właściciela, do wszystkiego z czasem dojdziesz. Nie ma co od razu skakać na głęboką wodę. Nowy devialeciak ponoć pobiera dane po wifi rifi. Tak czy siak wystarczy dokupić Kolumny WB i jest porządne granie i minimalistyczny system. Jak jesteś z okolic Wawy to może, ktoś z kolegów pożyczy Ci ciekawy wzmacniacz lampowy.

 

Odnośnie Linna to pierwsze co bym zrobił to dokupił do niego zewnętrznego Dac-a.

 

Tutaj więcej danych:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilsony mi sie podobają ;) a jakże .

Jak dojdą do poziomu głośników za 80 tysi, to na pewno bede chciał zapewnić im dobre zasilanie i resztę toru . Jak na razie są inne priorytety.

Audiomatusa nie słyszałem , ale mam porównanie pomiędzy Bel Canto Ref 500s a Ref 500m , niby te same bebechy ale w wersji m są zdublowane . Być może jeszcze cos innego zrobili z zasilaniem itp . Ale graja wyraznie inaczej. Dobre by bylo porównanie z Nuforce , niestety nie było mi dane mimo iż naprawdę chciałem , ale jak ktoś nie chce mojej kasy to nie bede mu robił na sile takiej przykrości .

Lampy nie chce , tak jak nie chce gramofonu . Nie jestem ortodoksem dźwiękowyym , cenie dobry dźwięk ale inne aspekty typu ergonomia czy funkcjonalność są dla mnie bardzo ważne .

Aha. Od ponad 20 lat uwielbiam design Bang Olufsena i to co robią , nie określaj ich tylko przez pryzmat ceny , bo maja świetne zaplecze badawcze i wiele rzeczy w światku audio by nie było gdyby nie oni ;). Trzeba cenić tych co jeszcze cos potrafią wymyślić i sa innowacyjni, a nie tylko powielać doprowadzając do perfekcji produkcje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu Najwyższy model Bel Canto Ref1000 i modół ICEpower 1000ASP: Zgadnij ile kosztują moduły a ile obudowa, kilka kabelków no i logo Bel Canto (sklep 25kzł/ parka)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-874-0-56760700-1365704326_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta produkcja mam na myśli Azjatów z wyłączeniem Japończyków ;)

 

Szymon , cos sie tak uparł . Modułu bang Olufsena sobie nie kupię i nie zapakuje co by fajnie zagralo, Bel Canto wpasowalo sie w moj system .

Jak byśmy chcieli tak porowywnawac , to nic byśmy nie kupili . Weźmy taka lampe koszt produkcji śmiesznie niski a jak słyszę ze bańka potrafi kosztować kilkaset dolkow , to jak mam sie do tego odnieść . Większość lampowcow w środku wyglada tragicznie , ani śladu porządnej pracy inzynierskiej, a prawie wszyscy pieja z zachwytu.

 

To tylko przykład ale tak jest w wielu dziedzinach i gdybyśmy liczyli wartość materialowa to byśmy nic nie kupili . No chyba ze lutownice i próbowali cos sami składać ;).

Rozumiem ze chcesz mi na sile udowodnić iż Audiomatus to ta sama klasa , być może nie słuchałem wiec sie nie wypowiadam, ale jak ktoś nie potrafi zadbać o dobra stronę dostępność produktu u dealerów i zbudować porządnej marki przez lata .... to niestety wnioski sie same nasuwają . Nie wiem , nie wnikam co jest powodem takiego stanu rzeczy , ale zajmuje sie handlem od 20 lat i wiem jedno, ogłoszenie ze sie ma świetny produkt w dobrej cenie co może być prawda nie powoduje ze sie robi obrót kilku lub kilkunastu dużych baniek rocznie i nie mówię tu o belkocie marketingowym, ale rzetelnym budowaniem marki , ale to już dywagacje na inne forum i dyskusje ;).

 

Na ta chwile muzyczką leci sobie w tle i czekam aż sie porządnie wygrzeja .

 

Przykład z życia : masz fabryczna nawigację w samochodzie ? Ile za nią dałeś 5 , 10 tys. .? Po co ja można kupić za dwie stowki, wydaj tysiaka i masz na pewno fajny ekranik, co nie zmienia faktu ze to to samo , ale kupujesz ta opcje za całkiem innych powodów mimo ze jest dużo droższa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGege nie przejmuj się, że to IcePower ja też mam modyfikowanego IcePower i żaden nie gra tak jak mój i pewnie tak samo jest z Bel Canto, kilka drobnych niby zmian i najważniejsze to sekcja wejściowa, która w klasie D dobrze zrobić to połowa sukcesu dlatego Audiomatus raczej nie ma szans z Bel Canto a cena nie jest tak oderwana. Audiomatusa AS500 miałem w domu i grał gorzej od Usher-a R1.5 a od mojego obecnego wzmacniacza to dzieliło go kilka klas mimo, że też IcePower.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuje sie ;), zdaje sobie sprawa ze pojedynczy komponent mimo iż może być wybitny, zle zaaplikowany może wyjsc kupa.

 

Na przyklad Od 15 lat słyszę ze Maki to takie same komputery jak pc i co nowy produkt wszyscy sie prześcigają ze wartość podzespołów to tyle i tyle ..... No i co z tego ... Jak widać podzespoły to nie wszystko. Aplikacja, oprogramowanie, ergonomia , funkcjonalność ... i mamy produkt, wiem wiem duże uproszczenie .

A jak mam siąść do peceta i na nim popracować to mi sie rzygac chce , przez ponad 20 lat nie nauczyli sie robić porządnego oprogramowania ....a od 2005 roku bebechy praktycznie te same ;)

 

Nie chce sie wypowiadać o Audiomatusie , bo go nie słyszałem. Cenie to ze ktoś ma wiedzę i chęci stworzenia czegoś co gra dobrze lub lepiej i super , jak tylko bede miał okazje posluchac to na pewno pójdę żeby sie czegoś nauczyć poznać nowe , porównać . Na razie daje sobie spokój z wydatkami na sprzet ;) przynajmniej przez rok. Został mi tylko do wymiany IC i to na tym etapie ma być kropeczka nad i :D

 

Na koniec smutny wniosek o rynku sprzedaży audio w naszym kraju . być może to wynika z siły nabywczej rynku i jego chlonnosci , ale większość dystrybucji to amatorszcyzna , tak to można sprzedawać ziemniaki na targu i amplitunery za tysiaka lub dwa. Na szczęście są wyjątki na które trafiłem .

Jako ciekawostke mogę podać iż w Audioklanie na pytanie co wybralem, jak powiedziałem ze wlasnie zamówiłem Bel Canto , spodziewałem sie jakiego krytycznego zdania bo przecież oni tego nie sprzedają ..... a usłyszałem "to wpadaj Pan do nas z tymi monoblokami jak już sie wygrzeja, to posluchamy z Bowersami 802D i jeszcze czymś podobnym ... " skubance wiedza ze chce miec 802 D u siebie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGege

 

Co powiesz o tych monoblokach po kilku dniach grania ?

 

Słuchałem w Systemy Audio końcówki stereofonicznej Ref500s i mam podobne spostrzeżenia do Twoich. Z Bel Canto Dac2.5, RefLink oraz Iroise 3 dżwięk niesamowicie gładki, rozdzielczy, z szeroką sceną. Jednocześnie ta dynamika i energia Kabasów robi wrażenie. Pierwszy raz słyszałem wyraźnie instrumenty z boku czy z tyłu. Jak w 5.1. Wiedziałem że to musi zagrać dobrze ale takiego zaskoczenia na plus się nie spodziewałem. Można słuchać godzinami bez odrobiny zmęczenia, odkrywając na nowo niektóre płyty.

 

Na tą chwilę jestem zainteresowany Dac2.5. Miałem go u siebie kilka dni i fajnie się wpasował w mój system. Zarówno Dac jak i Ref500s słuchane oddzielnie i razem pokazały w/w charakter dźwięku.

 

Monobloki to dla mnie temat na przyszłość ale ciekaw jestem Twojej opinii bo to ta sama szkoła grania. Jakie masz spostrzeżenia odnośnie tego Daca ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Dac 2,5 rzeczywiście daje świetny dźwięk i mam wrażenie że jest dużo bardziej szczegółowy i dający lepszy wgląd w nagranie niż mój Linn DSM.

Niestety nie robiłem bezpośredniego porównania a moje wrażenie może być spowodowane resztą toru audio , którym dysponuje Audio Systemy,a jest całkowicie inny od mojego .

Na pewno jak bym stał przed wyborem daca, to chciałbym go posłuchać w moim systemie. Dodatkowa zaleta to funkcja przed wzmacniacza , co pozwala zaoszczędzić trochę kasy.

 

Na pewno duże znaczenie ma szerokość rozstawienia głośników . O ile przy Ref 500s rozstawienie głośników szerzej dawało w pewnych aspektach lepsze efekty to niestety miało to dość negatywny wpływ na niższe rejestry dźwięku, a na niektórych utworach scena się po prostu rozrywała. Przy Ref 500m tej mocy jest tak dużo , że rozstawienie głośników dało tylko pozytywne aspekty . Scena jest duża, wszystko na niej fajnie poukładane. Całość gra niezwykle swobodnie , z ładnie wypełnioną średnicą . Generalnie całość brzmi trochę cieplej ale to powoduje że dźwięk nie męczy nawet przy dużych poziomach głośności.

Jedyne czego mi jeszcze brakuje , ale to pewnie kwestia wygrzania monobloków, to pewnej delikatności , może zwiewności w wysokich tonach oraz lepszego zaznaczenia konturów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

".....jak ktoś nie potrafi zadbać o dobra stronę dostępność produktu u dealerów.."

 

Tutaj muszę stanąć po stronie Audiomatusa, ale i wszystkich innych firm sprzedających tylko przez internet. Posłużę się przykładem z ostatnich miesięcy. Chciałem kupić przedwzmacniacz i przed zakupem odsłuchać go u siebie we własnym systemie. Na trzy próby wypożyczenia różnych preampów ze sklepów żadna się nie powiodła, z takich czy innych powodów. W jednym przypadku poinformowano mnie , że owszem przedwzmacniacz zamówić mogą, ale będę musiał zapłacić zaliczkę i później dokonać zakupu. Audiomatus udostępnił mi na tydzień swój preamp do odsłuchu po wpłacie kaucji i pokryciu kosztów transportu. Po odsłuchach preamp zwróciłem i zaraz dostałem kaucje z powrotem. Na początku tego roku tak samo było z monoblokami. Kupiłem, posłuchałem tydzień i zwróciłem bez problemu, bo mi się nie spodobały. W identyczny sposób kupiłem kolumny głośnikowe mając gwarancję,że jeżeli mi się nie spodobają to mam prawo je zwrócić. Takie są przepisy przy zakupie przez internet. Jeżeli miałbym wybierać, czy kupować w sklepie (zapewne drożej, bo przecież doszłaby marża sklepu i jest to dla mnie całkowicie zrozumiałe) czy kupić taniej przez internet, posłuchać u siebie i mieć niezbywalne prawo do zwrotu to wybór jest dla mnie jasny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie na ten temat. Czy sklep jest internetowy czy nie to swoją marżę i tak musi mieć. Najczęściej ceny te są takie same a poza tym w obu przypadkach

negocjowalne.

 

Co do wypożyczenia sprzętu to ja nie miałem

nigdy problemu. Jest to zawsze możliwe jeśli dany towar

jest na stanie lub ma go dystrybutor danej marki.

Ale to dotyczy sprzętu tańszego i bardziej masowego.

Lepszych, wyszukanych klocków audio nie ma w ofercie

internetowej. Dystrybutor ściąga je tylko pod zamówienie i wtedy sklep

nie opcji wypożyczania a sklepy internetowe w ogóle nie mają

tego w ofercie albo też pod indywidualne zamówienie bez prawa zwrotu.

Bo nikt nie kupi na sklep drogiego niszowego sprzętu żeby z nim zostać.

Ktoś kupi przez net a potem odda i taki sklep byłby ugotowany.

 

 

Dlatego dystrybutorzy teraz już to wiedzą i ograniczają

ofertę na internet a stawiają na normalne sklepy audio

gdzie jest pokój odsluchowy, dużo sprzętów na stanie

i fachowa obsługa, doradztwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGege nie przejmuj się, że to IcePower ja też mam modyfikowanego IcePower i żaden nie gra tak jak mój i pewnie tak samo jest z Bel Canto, kilka drobnych niby zmian i najważniejsze to sekcja wejściowa, która w klasie D dobrze zrobić to połowa sukcesu dlatego Audiomatus raczej nie ma szans z Bel Canto a cena nie jest tak oderwana. Audiomatusa AS500 miałem w domu i grał gorzej od Usher-a R1.5 a od mojego obecnego wzmacniacza to dzieliło go kilka klas mimo, że też IcePower.

Zapewniam Pana, że wszystkie moduły Icepower są identyczne. Producent nie dostarcza żadnych wersji na zamówienie poszczególnych odbiorców. Filtr wyjściowy jest rzeczywiście ważną częścią wzmacniacza i musi spełniać JEDNOCZEŚNIE kilka warunków z których dwa to: brzmienie i zgodność z normami określającymi dopuszczalną ilość promieniowanych zakłóceń. Jeżeli twierdzi Pan, że modyfikował filtr modułów Icepower i uzyskał wyniki lepsze niż z modułów fabrycznych to jest Pan niezwykle uzdolnionym konstruktorem i majsterkowiczem (zmiana elementów na płytkach tych modułów to poważne wyzwanie) i w takim razie sugerowałbym nawiązanie współpracy z Icepower. Pracują tam w dziale konstrukcyjnym bardzo fajni ludzie o otwartych umysłach i z pewnością Pańskie porady zostaną właściwie ocenione.

Z wyrazami szacunku

Andrzej Matusiak

Audiomatus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Matusiak proszę poczytać kto grzebał w modułach IcePower we wzmacniaczu Calyx CTI. Jest to człowiek który projektował pierwsze układy wzmocnienia w klasie D na świecie. Ja nie muszę być konstruktorem aby ocenić, że żaden IcePower którego dotychczas słuchałem nie ma szans w relacji z jego modyfikacjami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że owy gentleman zmienił (a właściwie dodał) sekcję wejściową i dodał kilka kondów w zasilaczu. Reszta, czyli same końcówki mocy to icepower'owy standard.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Matusiak proszę poczytać kto grzebał w modułach IcePower we wzmacniaczu Calyx CTI. Jest to człowiek który projektował pierwsze układy wzmocnienia w klasie D na świecie. Ja nie muszę być konstruktorem aby ocenić, że żaden IcePower którego dotychczas słuchałem nie ma szans w relacji z jego modyfikacjami.

 

Z tego co widzę na zdjęciach to są to zwykle, niemodyfikowane moduły Icepower. Z zewnątrz dodano tylko kilka kondensatorów do prostownika zasilacza sieciowego. W opisach nie znalazłem ani słowa o modyfikacjach, z resztą firma Icepower zabrania tego pod sankcją zaprzestania współpracy. Czy konstruktor o którym Pan pisze cokolwiek opublikował?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki Audiomatus został daleko w tyle... Tak samo jak NuForce za 2x tyle kasy czy Lyngdorf za 25kzł. Widocznie wiedział gdzie te kondy dodać i jakie i jak wysterować tego IcePowera aby uzyskać takie rezultaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Matusiak proszę poczytać kto grzebał w modułach IcePower we wzmacniaczu Calyx CTI. Jest to człowiek który projektował pierwsze układy wzmocnienia w klasie D na świecie. Ja nie muszę być konstruktorem aby ocenić, że żaden IcePower którego dotychczas słuchałem nie ma szans w relacji z jego modyfikacjami.

 

Przeczytałem kilka Pańskich wpisów i nurtuje mnie pytanie: Czy Pan sprzedaje wzmacniacze Calyx?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są pewne produkty zaprojektowane przez właściciela Calyxa, które dają podejrzenia, że ten człowiek wyjątkowo dobrze wie o co chodzi w klasie D:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Od lat 90 tych pracując dla dużych koncernów elektronicznych opracowywał takie układy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczająco mu wyszedł Calyx Femto i 24/192 zgarniając w ciągu roku więcej nagród niż jakikolwiek inny przetwornik na świecie więc chyba nic więcej udowadniać nie musi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są pewne produkty zaprojektowane przez właściciela Calyxa, które dają podejrzenia, że ten człowiek wyjątkowo dobrze wie o co chodzi w klasie D:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Od lat 90 tych pracując dla dużych koncernów elektronicznych opracowywał takie układy.

Zrobiłem małą kwerendę w sieci, ale niczego nie znalazłem o tym Konstruktorze. Tak, czy inaczej, dyskusja dotyczyła modyfikacji modułów Icepower. Zdaje się, że zabrakło Panu argumentów, została więc tylko wiara w zapoznanego geniusza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczająco mu wyszedł Calyx Femto i 24/192 zgarniając w ciągu roku więcej nagród niż jakikolwiek inny przetwornik na świecie więc chyba nic więcej udowadniać nie musi...

 

Tiaa, a jaki to ma związek z klasą D?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero skojarzyłem z kim mam do czynienia. Teraz mnie nie dziwi atak. Audiomatusy AS500 miałem w domu oczywiście za 4kzł to dobre granie nawet bardzo, ale niestety do przejrzystości i rozdzielczości CTI ma Pan daleką jeszcze drogę. Chętnie posłucham nowych monobloków jak będzie okazja może będzie lepiej... Niedługo będą też końcówki Calyx Femti mogłaby wypaść fajna konfrontacja tylko, że faktycznie przy cenie Audiomatusów nie ma się co czepiać. CTI jest jednak 2x droższy i tyle lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman to stary naganiacz na towary Calyxa, nie ma co sie jego wypowiedziami specjalnie sugerowac w tym temacie, taki marketing internetowy na forum, a wspomniany produkt wpisuje sie w dobra srednia, co najwyzej, sporo teraz takich klockow obsypanych nagrodami, zwlaszcza prasowymi ;")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero skojarzyłem z kim mam do czynienia. Teraz mnie nie dziwi atak. Audiomatusy AS500 miałem w domu oczywiście za 4kzł to dobre granie nawet bardzo, ale niestety do przejrzystości i rozdzielczości CTI ma Pan daleką jeszcze drogę. Chętnie posłucham nowych monobloków jak będzie okazja może będzie lepiej... Niedługo będą też końcówki Calyx Femti mogłaby wypaść fajna konfrontacja tylko, że faktycznie przy cenie Audiomatusów nie ma się co czepiać. CTI jest jednak 2x droższy i tyle lepszy.

Ja nie atakuję Pana tylko staram się dowieść, że Pańskie opowieści o cudownych modyfikacjach modułów Icepower nie są oparte na faktach. Co do różnic pomiędzy Calyxem i AS500. Proszę pamiętać, że Calyx zastosował moduły trzeciej generacji, takiej samej jak w monoblokach Audiomatus AM400, zaś AS500 to moduły drugiej generacji. Nie jest tak, że najnowsze moduły są znacząco lepsze. Brzmią trochę inaczej, ale druga generacja brzmi bardziej "lampowo" co docenia wielu użytkowników. Jeff Rowland i Bel Canto w dalszym ciągu produkują wzmacniacze na modułach drugiej generacji. Moja firma także powróciła, po przerwie, do montażu AS500. Po prostu brzmienie nowej generacji modułów Icepower nie każdemu odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMiL, że jednak na technice cyfrowej trochę się zna skoro z mało znanej firmy nagle wychodzi produkt pokroju Femto i podbija świat i nikt tego nie neguje, że jest to znakomity sprzęt. Wydaje się więc, że to nie jest byle jaki konstruktor a próbuje się go tutaj zdyskredytować. Pan Matusiak nawet takiej modyfikacji jak w CTI poprzez dodanie kondów w zasilaniu nie wprowadził w swoich produktach o zaprojektowaniu takiego przetwornika jak Femto nie wspominając, ale podważać czyiś autorytet wg niego ma prawo. Audiomatus się broni bo ma dobrą cenę i w tym wypadku wiele zalet bo tak jak pisałem AS500 grał prawie równorzędnie z USHER R-1.5 przegrywając tylko na wysokich tonach(miał za to lepszy bas) a to jednak porządny i 2x droższy piec i to się chwali, że jest produkt dobrze wyceniony i zostawiający w tyle końcówki i wzmacniacze w swojej cenie o ile oczywiście taką prezentację lubimy. Jednak jak widać nie zdecydowałem się na zakup Audiomatusów a u mnie nie ma problemu, że coś jest za tanie. Z Brystona 4B SST2 przeszedłem na sporo tańszego XIndaka A600P a póżniej na CTI jeszcze tańszego bo grał lepiej i tyle. Nie zdecydowałem się na NuForce 9V3SE choć jestem świadomy, że to granie jest o wiele bardziej akceptowalne przez większość osób niż z bezwzględnego dość CTI. NuForce to super przykład jak cyfrowy wzmacniacz w brzmieniu nie ma absolutnie nic z techniczności a do tego jest nasycony, ciepły i ma bardzo dobrej jakości wysokie tony. Zakładam, że większość osób by go wybrała zamiast CTI dlatego też autorowi wątku proponowałem, żeby koniecznie spróbował posłuchać 9V3SE bo to granie zbliżone do mocnej klasy A bez żadnych wad wzmacniaczy cyfrowych. CTI miał tylko jedną wadę a mianowicie nie tak super wysokie tony jak resztę. Tu udało się niemniej powalczyć dystrybutorowi i po modyfikacji nie mam już powodu do narzekania. Uprzedzając pytanie Pana Matusiaka modyfikacje te nie obejmują wymiany elementów w IcePowe a jedynie poprawa drogi odprowadzania zakłóceń i redukcję wibracji :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki Audiomatus został daleko w tyle... Tak samo jak NuForce za 2x tyle kasy czy Lyngdorf za 25kzł. Widocznie wiedział gdzie te kondy dodać i jakie i jak wysterować tego IcePowera aby uzyskać takie rezultaty.

 

Widzę że kolega jest wielkim fanem Calyxa. Nie wiem jak wypadłoby porównanie z Lyngdorfem w brzmieniu ale pozycja rynkowa Lyngdorfa jest na pewno kilka razy lepsza niż Calyxa.

 

Wystarczająco mu wyszedł Calyx Femto i 24/192 zgarniając w ciągu roku więcej nagród niż jakikolwiek inny przetwornik na świecie więc chyba nic więcej udowadniać nie musi...

 

Akurat miałem ten DAC u siebie i przyznam że bardzo dobry ale nie znów jakieś cudo.

Po prostu dobry DAC w klasie cenowej ok 20 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to te same moduły to chętnie pożyczę je za kaucją od Pana. Jak zagra to lepiej a mam czym sterować końcówki to je kupię bo nie zależy mi, żeby mieć sprzęt drogi tylko jak dla mnie najlepszy :-) Stary AS500 miał złagodzoną i trochę mało selektywną górę. Średnica również była w nich dość pastelowa. Ja lampę jednak kojarzę trochę inaczej a mianowicie z zazwyczaj bardzo dobrą górą więc porównanie do lampy nie do końca trafione

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMiL, że jednak na technice cyfrowej trochę się zna skoro z mało znanej firmy nagle wychodzi produkt pokroju Femto i podbija świat i nikt tego nie neguje, że jest to znakomity sprzęt. Wydaje się więc, że to nie jest byle jaki konstruktor a próbuje się go tutaj zdyskredytować. Pan Matusiak nawet takiej modyfikacji jak w CTI poprzez dodanie kondów w zasilaniu nie wprowadził w swoich produktach o zaprojektowaniu takiego przetwornika jak Femto nie wspominając, ale podważać czyiś autorytet wg niego ma prawo. Audiomatus się broni bo ma dobrą cenę i w tym wypadku wiele zalet bo tak jak pisałem AS500 grał prawie równorzędnie z USHER R-1.5 przegrywając tylko na wysokich tonach(miał za to lepszy bas) a to jednak porządny i 2x droższy piec i to się chwali, że jest produkt dobrze wyceniony i zostawiający w tyle końcówki i wzmacniacze w swojej cenie o ile oczywiście taką prezentację lubimy. Jednak jak widać nie zdecydowałem się na zakup Audiomatusów a u mnie nie ma problemu, że coś jest za tanie. Z Brystona 4B SST2 przeszedłem na sporo tańszego XIndaka A600P a póżniej na CTI jeszcze tańszego bo grał lepiej i tyle. Nie zdecydowałem się na NuForce 9V3SE choć jestem świadomy, że to granie jest o wiele bardziej akceptowalne przez większość osób niż z bezwzględnego dość CTI. NuForce to super przykład jak cyfrowy wzmacniacz w brzmieniu nie ma absolutnie nic z techniczności a do tego jest nasycony, ciepły i ma bardzo dobrej jakości wysokie tony. Zakładam, że większość osób by go wybrała zamiast CTI dlatego też autorowi wątku proponowałem, żeby koniecznie spróbował posłuchać 9V3SE bo to granie zbliżone do mocnej klasy A bez żadnych wad wzmacniaczy cyfrowych. CTI miał tylko jedną wadę a mianowicie nie tak super wysokie tony jak resztę. Tu udało się niemniej powalczyć dystrybutorowi i po modyfikacji nie mam już powodu do narzekania. Uprzedzając pytanie Pana Matusiaka modyfikacje te nie obejmują wymiany elementów w IcePowe a jedynie poprawa drogi odprowadzania zakłóceń i redukcję wibracji :-)

Ja podważam autorytet? Troszkę chyba Pana poniosło. Jeżeli powołuje się Pan na osiągnięcia konstruktora wzmacniaczy klasy D to chyba mam prawo zapytać jakie one są? Odpowiedź, na podstawie kwerendy w sieci, brzmi: żadne. Nie podważam tym samym jakości produktów firmy Calyx. Ale znanym konstruktorem "robiącym" w klasie D powoływany przez Pana autorytet raczej nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Matusiak nawet takiej modyfikacji jak w CTI poprzez dodanie kondów w zasilaniu nie wprowadził w swoich produktach o zaprojektowaniu takiego przetwornika jak Femto nie wspominając, ale podważać czyiś autorytet wg niego ma prawo.

 

Po pierwsze to Pan Matusiak sprzedaje końcówki mocy a CTI jest wzmacniaczem zintegrowanym. Wypożycz sobie dedykowane lampowe Pre Audiomatus i wtedy szanse z CTI będą wyrównane. Po drugie nie zauważyłem podważania czyjegokolwiek autorytetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lyngdorfa miałem w domu w tym samym czasie co AS500. Lyngdorf TDAI 2200 grał gorzej od AS500. Właściciel Lygdorfa zamienił go właśnie na AS500 a tego później na starego Pliniusa. Więc z pewnością nie jest taki zły ten Audiomatus. Fanem jestem i to nie jedynym bo już kilka osób przekonałem, że klasa D też może grać znakomicie w tym osoby które do tej pory kochały tylko wielkie 50kg piece :-) Zawszę ugoszczę kogoś zainteresowanego jak taki wzmacniacz gra w dobrym towarzystwie i dobrze zestrojony. Co do Femto to kilka przetworników 20-30kzł u mnie z nim poległo już i nie zawsze chodzi o samą jakość brzmienia tylko to, że on jest niesamowicie równy a inne przetworniki również tranzystorowe wydawały się coś tam podkreślać a to średnicę jak M2Tech Voughan a to dopalić basik jak Audio Research DAC-8. Oczywiście komuś tamte mogą się bardziej spasować. Wielbiciele pięknych wokali powinni koniecznie posłuchać M2Tech. Dodatkowo on gra lepiej niż po SPDIF przez USB a jeszcze lepiej z kompletu M2Tech EVO + akku i zegar a z tego co pamiętam Sly30 to słuchałeś go po SPDIF głównie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.