Skocz do zawartości
IGNORED

Denon czy Maranz


zimowy-chlopak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam zamiar zmienic mojego panasonica na cos lepszego...W gre wchodza tylko dwie marki--Denon i maranz poniewaz one mi sie najbardziej podobaja wizualnie( a to dla mnie istotne) i sa na pozionie ceny jaka dysponuje.

 

nie chce podawac tutaj konkretnych modeli tych marek...po prostu chcialbym wiedziec ogolnie czy lepiej gra Denon czy Maranz?? Nie jestem specjalnym audiofilem i nie wsluchuje sie przesadnie jakiech dzwiekow mi brakuje...fajnei by bylo jakby amplituner gral bardzo przyzwoicie na kazdym pasmie dzwieku...Lubie duzy miesity i gleboki bas ale to chyba nie ma za duzego znaczenia ktory z tych dwoch marek bedzie mial wiekszego basowego kopa poniewaz mam subwoofer.

 

Wizualnie Denon ma leciutka przewage poniewaz ma dluzszy wyswietlacz i jakos mi sie to bardzije podoba..ale maranz tez jest calkiem ok...w gre wchodza modele ktore maja galki po obu stronach wyswietlacza bo od po prostu mi sie tak podoba i taki ma byc:)

 

Maranzow jest na portalach ogloszeniowych okolo 4 razy mniej niz Denonow-dlaczego???

 

W gre wchodzi tylko kolor srebrny. cena jaka dysponuje do max 600zl ale Denona widze ze za 500 juz spokojnie wyrwe a Maranza za okolo 600.

 

ktory poleciacie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach kupisz stare 13 letnie modele,i to jeszcze najniższe ,raczej kiepski wybór,lepiej dozbieraj z 300-500 pln,kupisz też stare,ale już wysokie modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

najtańszy i bardzo podstawowy model,raczej niski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zdecydowanie lepszy wybór,wart dopłaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlasnie ja bede sluchal w 90% muzyki w stereo...

 

cezar--wezme pod uwage Twoja wskazowke i sie rozejrze troche co oferuja Marantzy bo akurat o nich nie czytalem a o Denonie troche juz poczytalem...

 

Witam. Wlasnie ja bede sluchal w 90% muzyki w stereo...

 

cezar--wezme pod uwage Twoja wskazowke i sie rozejrze troche co oferuja Marantzy bo akurat o nich nie czytalem a o Denonie troche juz poczytalem...

 

dariusz..pierwszy link odpada bo czarny kolor ..afu:)

 

drugi z linku marantz w miare moze byc tak samo jak np.model sr4300 a juz np.sr 4600 mi sie nie podoba --jakos nie podoba mi sie ulozenie tyc hokraglych przyciskow pod wyswietlaczem

 

3 link to jest to czego mniej wiecej szukam...bo ma duze czarne szkielko i to mi sie podoba...nie lubie jak jest male czarne szkielko a duzo srebrnego aluminium..musi byc tak wlasnie jak ma model Denon avr 2106 lub avr 1705,1706,1906

.

4link odpada...za male szkielko:(

5link bardzo ok ..bardzo podobnydo tego z 3 linku a moze i wizualnie i taki sam z tym ze ma hdmi i nowszzy model ale juz okolo 300zl wiecej.

 

I nadal nie wiem co wybrac...hmmm:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem ;)

 

Dlaczego szukasz amplitunera do kina domowego skoro 90% czasu będziesz poświęcał na muzykę w stereo. Amplituner do 600zł w porównaniu ze wzmacniaczem stereo za tą samą kwotę zagra dużo gorzej w stereo.

 

Moja rada. Kup wzmacniacz stereo. Film da się spokojnie obejrzeć a muzyki stereo będziesz słuchał z przyjemnością. Przemyśl także czy warto upierać się przy dużym wyświetlaczu, srebrnym kolorze itp. Wygląd nie gra ;)

 

Ewentualnie rozważ amplituner stereo. One mają dużo przycisków, ekrany itp ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Marantza, pięknie prezentuje się...prawie nowy... prawie nieużywany...tylko nie gra...i chyba nie będzie grał...bo naprawa jest nieopłacalna. Ja już się przekonałem, że nie warto płacić za markę, to samo można za prawie połowę taniej kupić. Prezentowanie się to chyba tylko tyle z Marantza zostało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz nikt jakos nie biadoli na usterki marantza kazdy sprzet cos sie psuje, a jaki to masz prawie to niby nowy sprzet marantza i prawie nieuzywany...? Bo prawie robic roznice ...Kolejna sprawa to ze cos sie popsulo tobieto nie oznacza ze wszystko marantza jest do kitu bo Tobie sie rozwalil i nie oplaca sie naprawa... To co maja ludzie owiedziec jak np za tv zaplacili 7 tys i po 2,5 roku pospul sie koledze i juz tv jest do wywalenia bo nie ma tej czesci juz w zadnym magazynie ??? i jakos nie pisal po forach ze to jest tragedia itp byl zly , bo kazdy by na jego miejscu bylby ... ale to nieoznacza ze wszystko firmy jest do kitu bo inni maja po kilka lat i wszysto jest ok ... z jego z egz. akurat tak sie stalo, ale to zycie... a zawsze mozna kupic mante bedzie taniej ...

lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Marantz to NR1601, a używany był sporadycznie, może ze 2 razy w tygodniu, myślę że pograł ok 300-500 godzin. Marantz to był kiedyś, teraz to barachło marketowe, tyle że jadą na wypracowanej dawno temu marce i płaci się za niby prestiż. Czasy świetności tej marki minęły. Posiadałemm dvd Manty i hulało bezproblemowo 7 lat, aż musiałem sam wyrzucić. Myślę, że producent Manty lepiej potraktowałby klienta wymieniając sprzęt na nowy, niż "prestiżowy" Marantz, który na 2 maile nawet nie raczył odpisać. Tak więc niech się walą. A potencjalni nabywcy Marantza niech wiedzą, że w razie problemów ze sprzętem, mogą liczyć...na siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.