Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do metalu hard rocka


blackromek

Rekomendowane odpowiedzi

No i praktyk (radark) zepchnął w kąt wszystkie audiofilskie teorie :-)

 

Nie da się słuchać TAKIEJ muzyki na sprzęcie, który ludzie w 99% kupują do śpiewających pań czy jazzu. Trzeba mieć odwagę to przyznać i dopiero od tego momentu sprawa nabiera sensu.

 

PS. Ja w sumie nawet nie słucham takiej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i praktyk (radark) zepchnął w kąt wszystkie audiofilskie teorie :-)

 

Nie da się słuchać TAKIEJ muzyki na sprzęcie, który ludzie w 99% kupują do śpiewających pań czy jazzu. Trzeba mieć odwagę to przyznać i dopiero od tego momentu sprawa nabiera sensu.

 

PS. Ja w sumie nawet nie słucham takiej muzyki.

 

święte słowa, mądry głos w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obie pary grają na raz tak jest optymalnie

To nic nie rozumiem.

Nie masz wrażenia że coś jest nie tak, jak gra tak naraz średnica i góra o innej charakterystyce i jakości ?

Rozumiem że można lubić Altusy za szybkie, twarde i ostre brzmienie z wykopem ale nie lepiej poszukać czegoś co zapewni to samo tylko z jakością o parę klas lepszą ? Jeśli szukasz czegoś z dużym głośnikiem basowym, to wyżej masz dobrą propozycję, Kappa 8.2 ma jakość, wykop, moc, bas, dynamikę że Altusy mogą się schować. Pewnie podobnych propozycji kolumn można namnożyć. A do normalnej muzyki, nie musisz nic odłączać żeby nadal dobrze grało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z `muria`.

Brak wysokoch tonow w metalu to `kastrowanie` tej muzyki.Bolu w uszach nalezy wlasnie szukac w zbyt ostro podawanej sredznicy co powiela z regoly zla realizacja plyty.

Sam mam focale i slucham metalu i choc czasami nie jest idealnie to napewno winy nie maja wysokie tony.

Pozdr.

 

Również się z tym zgadzam

Najczęściej winą jest wyeksponowany przełom wysokich/średnicy co przeszkadza w odbiorze muzyki metalowej/ elektrycznej,gitarowej. Z tego co sprawdziłem osobiście - unikałbym kolumn z głośnikiem średnio-nisko tonowym wykonanym z aluminium. Z odsłuchów zauważyłem że te własnie tak grają (firmy: Paradigm studio, Monitor Audio, Acoustic Energy, Harpia). Oczywiście można mówić ze dużo zależy od reszty toru ale sprawdzałem to z naprawdę "ciepło" brzmiącymi wzmacniaczami (Nad Xindak). Do dzis szukam dobrego zestawu do muzy Metal/Rock

 

Potwierdzam spostrzeżenia kolegi "radark".

Słuchałem Altusy ze stara elektroniką Techniksa u mojego kumpla- fana metalu -Rewelacja. Narazie szukam czegoś w fornirze co by dobrze wyglądało w pokoju, ale jak nic nie znajdę to chyba kupię te Altusy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>radark

Ja znam stare Altusy, dla mnie to tragedia. Jeśli słuchasz muzyki w sposób, jaki opisałeś może dobrym pomysłem byłoby sprawdzić jak grają STX F-180 albo F-360, wydają się stworzone jako alternatywa Altusów, ale z normalną kopułką na górze. Podejrzewam, że mogą oferować lepszy dźwięk i to 2x taniej niż współczesne Altusy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się z tym zgadzam

Najczęściej winą jest wyeksponowany przełom wysokich/średnicy co przeszkadza w odbiorze muzyki metalowej/ elektrycznej,gitarowej. Z tego co sprawdziłem osobiście - unikałbym kolumn z głośnikiem średnio-nisko tonowym wykonanym z aluminium. Z odsłuchów zauważyłem że te własnie tak grają (firmy: Paradigm studio, Monitor Audio, Acoustic Energy, Harpia). Oczywiście można mówić ze dużo zależy od reszty toru ale sprawdzałem to z naprawdę "ciepło" brzmiącymi wzmacniaczami (Nad Xindak). Do dzis szukam dobrego zestawu do muzy Metal/Rock

 

Potwierdzam spostrzeżenia kolegi "radark".

Słuchałem Altusy ze stara elektroniką Techniksa u mojego kumpla- fana metalu -Rewelacja. Narazie szukam czegoś w fornirze co by dobrze wyglądało w pokoju, ale jak nic nie znajdę to chyba kupię te Altusy:)

 

kolejny mądry głos, dzięki za kolejną szczerą wypowiedź

 

>radark

Ja znam stare Altusy, dla mnie to tragedia. Jeśli słuchasz muzyki w sposób, jaki opisałeś może dobrym pomysłem byłoby sprawdzić jak grają STX F-180 albo F-360, wydają się stworzone jako alternatywa Altusów, ale z normalną kopułką na górze. Podejrzewam, że mogą oferować lepszy dźwięk i to 2x taniej niż współczesne Altusy.

 

wnioskuję że nowych altusów nie słyszałeś tym bardziej wersji exclussive(wypuszczono mocno ograniczoną ilość), więc najpierw posłuchaj a potem coś napisz, po drugie kopułkę mam w dali, a tak poza tym to wyraźnie napisałem (niektórzy na szczęście zauważyli) że jestem mega zadowolony ze swojego systemu a mój poprzedni był zdecydowanie bardziej audiofilski i to była dopiera w metalu tragedia

 

To nic nie rozumiem.

Nie masz wrażenia że coś jest nie tak, jak gra tak naraz średnica i góra o innej charakterystyce i jakości ?

Rozumiem że można lubić Altusy za szybkie, twarde i ostre brzmienie z wykopem ale nie lepiej poszukać czegoś co zapewni to samo tylko z jakością o parę klas lepszą ? Jeśli szukasz czegoś z dużym głośnikiem basowym, to wyżej masz dobrą propozycję, Kappa 8.2 ma jakość, wykop, moc, bas, dynamikę że Altusy mogą się schować. Pewnie podobnych propozycji kolumn można namnożyć. A do normalnej muzyki, nie musisz nic odłączać żeby nadal dobrze grało.

 

w swojej karierze audiofilskiej takich kolumn nie znalazłem, co do Kappa to prawda świetne kolumny ale takiej przestrzeni i aksamitnej góry jak w dali menuet niestety z nich nie uzyskasz a metal to nie tylko łomot, słuchałem kiedyś kolumn za 100tys były to bodajże focal utopia, dźwięk z nich był magiczny, ale niestety na poczciwym Vaderze po prostu poległy, co do współgrania altus i dali może to jest zwykły przypadek ale te kolumny po prostu świetnie się uzupełniają gra to naprawdę niesamowicie w każdym paśmie jak dla mnie oczywiście,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />wnioskuję że nowych altusów nie słyszałeś tym bardziej wersji exclussive(wypuszczono mocno ograniczoną ilość), więc najpierw posłuchaj a potem coś napisz, po drugie kopułkę mam w dali, a tak poza tym to wyraźnie napisałem (niektórzy na szczęście zauważyli) że jestem mega zadowolony ze swojego systemu a mój poprzedni był zdecydowanie bardziej audiofilski i to była dopiera w metalu tragedia<br />

 

Słuchaj, po pierwsze to wyluzuj, nie atakuję Twojego sprzętu i odsłuch przeze mnie starych Altusów nie jest podstawą do oceniania nowych, po drugie nie broń tak Altusów jak nie słyszałeś STXów, więc najpierw posłuchaj, a potem coś napisz. Bo z jednej strony zabraniasz oceniania swoich głośników, a z drugiej od razu negujesz głośniki, których sam nie słyszałeś i które z zasady miały być lepsze niż Altusy.

 

Co to znaczy "kolumny audiofilskie"? Tworzą się tutaj jakiejś błędne twierdzenia, że głośnik dobrze przedstawiający niuanse dźwięku musi być z miejsca przekreślony do grania metalu, a absolutnie tak nie jest. Poszczególny sprzęt może się różnić między sobą w każdym aspekcie i to, że przedstawia dobrze bębny perkusyjne nie oznacza, że odpuszcza detal, wybrzmienia itd. w muzyce, a wręcz przeciwnie.

 

A to, że tak wiele drogich kolumn nie umie dobrze odtworzyć metalu pokazuje, że takie kolumny są po prostu ułomne pod względem dynamiki, szybkości transientów, dokładności basu poprzez mocne podpieranie się bass reflexem, itd., itp. Wiele osób woli taki dźwięk i określają go potem jako "muzykalny" (cokolwiek jeszcze może to znaczyć), słodki, z magiczną "średnicą" i innymi głupotami.

 

Robią po prostu z technicznych wad - zalety. I nie ma tu podziału kolumy audiofilskie vs kolumny do metalu, jest za to podział kolumny dobrze zaprojektowane vs źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze niepotrzebnie staramy sie rozliczac kolege `radark` tylko dlatego ze zbudowal system w sposob troche niekonwencjonalny.

Jesli ktos od dwoch lat jest bardzo zadowolony i nie zamierza tego zmieniac to tylko pozazdroscic.Chyba wszyscy do takiego stanu rzeczy dazymy.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, po pierwsze to wyluzuj, nie atakuję Twojego sprzętu i odsłuch przeze mnie starych Altusów nie jest podstawą do oceniania nowych, po drugie nie broń tak Altusów jak nie słyszałeś STXów, więc najpierw posłuchaj, a potem coś napisz. Bo z jednej strony zabraniasz oceniania swoich głośników, a z drugiej od razu negujesz głośniki, których sam nie słyszałeś i które z zasady miały być lepsze niż Altusy.

 

Co to znaczy "kolumny audiofilskie"? Tworzą się tutaj jakiejś błędne twierdzenia, że głośnik dobrze przedstawiający niuanse dźwięku musi być z miejsca przekreślony do grania metalu, a absolutnie tak nie jest. Poszczególny sprzęt może się różnić między sobą w każdym aspekcie i to, że przedstawia dobrze bębny perkusyjne nie oznacza, że odpuszcza detal, wybrzmienia itd. w muzyce, a wręcz przeciwnie.

 

A to, że tak wiele drogich kolumn nie umie dobrze odtworzyć metalu pokazuje, że takie kolumny są po prostu ułomne pod względem dynamiki, szybkości transientów, dokładności basu poprzez mocne podpieranie się bass reflexem, itd., itp. Wiele osób woli taki dźwięk i określają go potem jako "muzykalny" (cokolwiek jeszcze może to znaczyć), słodki, z magiczną "średnicą" i innymi głupotami.

 

Robią po prostu z technicznych wad - zalety. I nie ma tu podziału kolumy audiofilskie vs kolumny do metalu, jest za to podział kolumny dobrze zaprojektowane vs źle.

 

przede wszystkim to Cię nie zaatakowałem!!!, poradziłem tylko abyś najpierw posłuchał a potem oceniał, po drugie nie napisałem słowa na temat stx, nie słyszałem tych kolumn więc się nie wypowiadam, pisząc o audiofilskich kolumnach miałem na myśli firmy typu triangle, focal, paradigm, monitor audio, epos, mission i inne obecne na rynku, nie napisałem też że to są złe kolumny, są świetne i mam szacunek do ich konstruktorów konstruktorów, ostatnio nawet polecilem koledze laikowi ma i jest mega zadowolony tylko, że słucha delikatnej muzyki bogatej w detale i przestrzeń, ale w metalu one zazwyczaj się nie sprawdzają, zostały zaprojektowane do innej muzyki, tej którą nagrywa się w sposób bardzo staranny i profesjonalny, wtedy muzyka na nich brzmi rzeczywiście magicznie i może zniewolić, takie są założenia producentów mają one trafić do ludzi gustujących bardziej nazwałbym to krajobrazowych dźwiękach lub w jazzie, wystarczy przejść się do pierwszego lepszego sklepu audio i poprosić o włączenie jakiejś płyty, nie spotkałem się aby ktoś wrzucił rocka co dopiero metal, z reguły jest to audiofilsko nagrana płyta z muzyką relaksacyjną itp, więc oto odpowiedź, gdybym znalazł uniwersalne kolumny które sprawdziłyby się w różnych gatunkach muzycznych łącznie z metalem na pewno bym je kupił, uwierz przesłuchałem/posiadałem wiele paczek i nie trafilam na takie moze miałem pecha, dlatego mój zestaw wygląda nietypowo, ale skoro stoi u mnie od kilku lat i daje wreszcie radochę ze słuchania muzy to znaczy ze jest ok, poza tym spróbujcie tak poeksperymentować nawet z ciekawości może też znajdziecie swój zestaw marzeń niekoniecznie wydając krocie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kolumnach focal serie 700/800

Widzę że kolega cały czas nie zdecydowany. Do nowych konstrukcji raczej się w tym przedziale cenowym nie zbliżam, z uwgai lekko mówiąc na ich słabe możliwości. Do 6000zł znajdziesz kolumny które kosztowały w przedziale 12000-20000zł a to już zupełnie inna liga. Można pokusić się o naprawdę starsze pozycjie nawet 30 letnie. Zacne skrzynki to koszt od 1500-4000zł.Chociażby taki Celestion Ditton44. Czy flagowy 66 Studio monitor.Kolumny wcle nie tak wymagające co do elektroniki. Do rocka i metalu proszę bardzo Cervin Vega najlepiej też starsze modele 15. Jeżeli chcesz uniwersalność T+A Criterion od120 w górę, lub TMR120 w górę, szybkość i dynamika. Tannoy 611 lub wieksze 636.na dualcocetricu.Lub amerykańskie Klipsch KG 4.5. Klipsch Hersey wersji jest kilka. Yamaha ns1000m-to już legenada. Czy JBL 4311,4312b. Nie wszystkie z tych propozycji mogą pasować Ci wizualnie Lecz na pewno będą spełniać twoje oczekiwania dźwiękowe. Nie które wymagają odpowiedniej motoru napędowego ale to już inna sprawa. Podane przezemnie typy to tylko część. Ale żadne z nich nie są słabe. A ceny ich szcują się w przedziale 1500-6000zł Problem będzie niestety z odsłuchem musisz szukać.Jedne sprawdzają się idealnie w metalu inne ,są bardziej uniwersalne i dobrze różne gatunki muzyki. Wszystie te kolumny są mi znane. I dziś kupił bym każde z nich w ciemno. Modeli i firm mnożyć można tu do bólu, lecz są rzeczy które przechodzą w jakiś spsób do historii. A inne przemijają nie zauważalnie. Każda najwet najbardziej udane kolumny zgrają się tak dobrze jak pozwoli im na to akustyka. I nie mówię tu o przebudowaniu pokoju. musisz dobrać do niego kolumny. Wytłumaczę to w prosty sposób czy jeżeli masz górską urokliwą szutrową drogę ,to wjedziesz na nią Ferrari? A czy na torze F1,traktorem chodziby Lamborgini pobijesz rekord szybkości? Każda z tych maszyn jest świetna lecz do pewnych konkretnych rzeczy. Napisałem tu dość ogólnikowo ,ale mam nadzieje że zrozumiałeś mój przekaz. Powodzenia i wybierz najlepsze dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kolumnach focal serie 700/800

 

miałem wcześniej focal 716 potem 826, w sklepie słuchałem pozostałych modeli z tych serii więc doświadczenie z nimi mam spore, napiszę tak: świetne kolumny, przestrzeń detale, niskie zejście na basie(co przy słuchaniu metalu jest akurat wadą, gitara basowa gra głośniej niż perkusja) , ale do ostrej muzyki niekoniecznie, wiele płyt będzie brzmiało kiepsko np na Led Zeppelin nie poczujesz ciężkiej ręki Bonhama w Dazed and Confused co jest mocno irytujące, perkusję będziesz miał dość wycofaną, tylko na niektórych płytach usłyszysz jej masę tam gdzie realizator wypchnął ją do przodu np Metallica And Justice... ale przecież nie o to chodzi, możesz je odpuścić, świetnie sprawdzą się w jazzie itp kolega lukag dobrze radzi jak chcesz coś z wyższej półki to bierz stare konstrukcje, ale najpierw sprawdź ich stan co by nie były już w stanie rozkładu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wcześniej focal 716 potem 826, w sklepie słuchałem pozostałych modeli z tych serii więc doświadczenie z nimi mam spore, napiszę tak: świetne kolumny, przestrzeń detale, niskie zejście na basie(co przy słuchaniu metalu jest akurat wadą, gitara basowa gra głośniej niż perkusja) , ale do ostrej muzyki niekoniecznie, wiele płyt będzie brzmiało kiepsko np na Led Zeppelin nie poczujesz ciężkiej ręki Bonhama w Dazed and Confused co jest mocno irytujące, perkusję będziesz miał dość wycofaną, tylko na niektórych płytach usłyszysz jej masę tam gdzie realizator wypchnął ją do przodu np Metallica And Justice... ale przecież nie o to chodzi, możesz je odpuścić, świetnie sprawdzą się w jazzie itp kolega lukag dobrze radzi jak chcesz coś z wyższej półki to bierz stare konstrukcje, ale najpierw sprawdź ich stan co by nie były już w stanie rozkładu :-)

Oczywicie zgadzam sie z toba,wybor uzywek to tez sztuka,ale ile puzniej radosci. Brak Polskich znakow za co przepraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

hey,

 

Chciałem was zapytać czy kolumny Canton ERGO 695 będą się nadawać do metalu i hard rocka?:)

i jaka elektronika napędzić je ...

nie ukrywam ze chciałbym napędzić AMP do kina .. DENON , YAMAHA ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL TL 260, cena fakt nieznacznie przekroczy założony budżet, ale te kolumny m.in. w tych gatunkach muzycznych czują się jak ryba w wodzie! Słucham dużo Rammstein, Nile, KAT, TSA, Slayer itp. - zamiatają te płyty aż miło :) Polecam posłuchać i wyrobić sobie własną opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeSli rozwazasz Paradigm 11v7 to napewno pod wzgledem dynamiki daja rade I wszelkie stopy beda brzmialy idealnie ale szczerze radze posluchac bo sam slucham ciezkich dzwiekow na modelu 7v7 z Rotelem RB1582 na ktorych jest z pEwnoscia lepsza srednica a mimo to jakosc dzwieku gitar nie powala... Przy spokojnym gitarowym graniu jest super ale przy Vaderze moga rozczarowac.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c

 

JeSli rozwazasz Paradigm 11v7 to napewno pod wzgledem dynamiki daja rade I wszelkie stopy beda brzmialy idealnie ale szczerze radze posluchac bo sam slucham ciezkich dzwiekow na modelu 7v7 z Rotelem RB1582 na ktorych jest z pEwnoscia lepsza srednica a mimo to jakosc dzwieku gitar nie powala... Przy spokojnym gitarowym graniu jest super ale przy Vaderze moga rozczarowac.

Pozdrawiam

 

pełna zgoda słuchałem paradigmów 11v7 Kataklysm, Vader, Krisiun i wypadło to średnio, bez pazura, moc bębnów mnie jednak również rozczarowała,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm ma specyficzny rodzaj grania-bas jest krotki precyzyjny I dosc niski ale nie z kazdym wzmakiem to zagra wiec sadze ze moj Przedmowca sluchal wlasnie slabego lub poprostu niedopasowanego wzmacniacza/amplitunera bo bas w tych glosnikach jest naprawde mocnym punktem kolumn I slychac w tym zakresie naprawde sporo dzwiekow a nie wielkie buuuuuum czy pukanie. A co do reszty pasma to moze byc roznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałbym nad powiększeniem budżetu i zakupem Definitive Technology BP-8040 Super Towers - aktywna sekcja niskotonowa zdecydowanie obroni się w tym typie muzyki

 

Poczytaj tutaj

http://definitive.pl/pliki/pdf/bp8040st_test_recenzja.pdf

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym słuchał wyłącznie metalu to pewnie kupiłbym Kappy 8.2, oczywiście raczej do cieplejszej elektroniki, stare JBLe też będą dobre, im większe tym lepsze ;) Ponieważ jednak mam jeszcze inne ulubione gatunki, de facto nagrane często podobnie chudo i jasno jak wspomniany metal, do tego jeszcze raczej przejrzystą elektronikę Rotela, wybrałem kolumienki Dynaudio Audience 72SE. W sumie zależało mi też bardzo na magicznej średnicy ponieważ w większości słucham odmian metalu z dźwięcznymi głosami pięknych wokalistek ;) Myślę jeszcze nad dokupieniem jakiegoś szybkiego suba do muzyki, minimum na 30cm wooferze żeby w razie potrzeby podkręcić nieco basu gdy płyta jest naprawdę za jasno nagrana i brakuje kopa na neutralnym „audiofilskim” ustawieniu (poza tym akustyka w moim pokoju zjada nieco basu). Nie polecam małych monitorków plus suba. Do metalu i rocka ma być wykop i dynamika nie tylko na dole ale i z reszty pasma. Mały monitorek grając głośno jednym wooferkiem będzie powodował bajzel na szybkich, gęstych gitarowych pasażach. Przed podłogowymi 72SE miałem podstawkową wersję 52SE, próbowałem grać z subem Velodyne 8 i zdecydowanie średnica z górą nie nadążały za basem. Aha, rozmiar pomieszczenia przy takiej muzyce ma mniejsze znaczenie dla doboru kolumn, ja słucham w ok. 15m2 i to prawie zawsze dość głośno. Po prostu nie wyobrażam sobie słuchania takiej mocarnej, koncertowej muzyki na małych monitorkach ;] Kto kiedykolwiek był na żywo na koncercie metalowym czy hard rockowym wie o co chodzi. W tej muzyce bardziej od przestrzeni liczy się dynamika, ściana dźwięku z przesterowanych gitar i łupniecie stopą. Małe monitorki będą grały taką muze jak nieznośny ujadający jamnik :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal i Hard rock... znam ten ból :) Wiele udanych konstrukcji, których słuchałem wykładało się na takim materiale.

Najbardziej wkurzał mnie "chaos na scenie", który powstawał przy głośniejszym graniu, a tak zazwyczaj słuchamy takiej muzy ;)

Z moich doświadczeń obronną ręką wychodziły starsze konstrukcje JBL: L100, 110, 112, czy jak kto woli 4311, 4312...

Za 6 tys. to bym się zaczaił na L300... cuda się zdarzają ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SANSUI AU-alpha 707DR | SANSUI SP-L550 | SANSUI TU-X711 | JBL L-110 | OPPO BDP-95 | DENON DP-37F + DL110 | FADEL/SEVENRODS/SONUS OLIVA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

To i ja dorzuce swoje 2grosze...

-Kolega mowil o Paradigm 11v7 , ja mam odrobine mniejsze pomiesczenie odsluchowe ok20m i balem sie kupic 9v7 ze wzgledu na nadmiar basu i mimo ze seria v7 rozni sie od poprzednich bardziej wyrownanym pasmem to Wierz mi Przyjacielu ze 11v7 zaleja Cie takim nadmiarem niskich tonow ze odechce Ci sie nawet "techno"...

O starych JBL tez slyszalem dobre opinie aczkolwiek nie bylo okazji posluchac

Jednakze mialem przyjemnosc zasiasc przy zestawieniu Rotela z ELACiem FS147 o ile dobrze pamietam i szczerze mowiac po kilku utworach gitarowych dzwiekow chcialem wyjsc z tymi kolumnami do domu aczkolwiek na tamta chwile facet cena sprowadzil mnie na ziemie-ponad 6tysi. Teraz moze polecialy z ceny wiec warto pomyslec.

Do mnie przyjechaly tansze Paradigm Monitor 7v7 i robia taki czad w mieszkaniu ze sasiedzi juz mnie nie lubia:)

Pozdrawiam i zycze ciekawych odsluchow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.