Skocz do zawartości
IGNORED

Niezależny klub zwolenników firmy ZAGRA


mczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie , słuchajcie !!! Prawdopodobnie powstanie nowy wątek ! Anatomiczny , czy jakiś taki ? Hajkju i darkul - "kościami" wymieniać się będą !!! :) Słuchajcie , oglądajcie !!!:()))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, pozostając pod wrażeniem konstrukcji firmy ZAGRA, które niejednokrotnie okazują się znacznie lepsze od produktów renomowanej konkurencji, postanowiłem założyć niezależny klub poświęcony tej firmie. Co prawda odnalazłem już klub o podobnej tematyce, niemniej po jego lekturze stwierdzam, że stał się on raczej wątkiem "naciskowym", w którym niezadowolony klient stara się wywierać presję na konstruktora. A nie o to przecież chodzi.

 

Na początek pytanie: czy ktoś zna jakieś szczegóły odnośnie budowy wielokanałowych końcówek mocy? Jakiej wielkości transformatorem są one napędzane? Czy to może są monobloki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wprost przeciwnie - za chęć jakiegokolwiek kontaktu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozostając pod wrażeniem konstrukcji firmy ZAGRA, które niejednokrotnie okazują się znacznie lepsze od produktów renomowanej konkurencji,

 

Bardzo chciałbym się dowiedzieć jakie to produkty i jakich renomowanych firm okazały się znacznie gorsze?

-oczywiście w podobnych zakresach cenowych co konstrukcje firmy Zagra.

Pytanie to zadaję li tylko w celach poznawczych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

http://www.audiostereo.pl/klub-uzytkownikow-sprzetu-zagra-darek-kulesza_97333.html/page__hl__kuleszy

mczaj tu masz link do już istniejącego klubu, w którym zamieścili zdjęcia faktyczni posiadacze tych urządzeń i osoby które miały okazję je usłyszeć. Nie wydaje mi sie żeby zakładanie klubu przez osobę która nigdy danego sprzętu nie słyszała, w sytuacji gdy taki klub klub już istnieje, miało jakikolwiek sens.

 

Bardzo chciałbym się dowiedzieć jakie to produkty i jakich renomowanych firm okazały się znacznie gorsze?

-oczywiście w podobnych zakresach cenowych co konstrukcje firmy Zagra.

Pytanie to zadaję li tylko w celach poznawczych.

Dobre pytanie. odpowiedź już dawno temu zamieściłem w klubie użytkowników tych sprzętów.

Jak chcesz na ten temat pogadać zapraszam do klubu, postaram się w miarę skromnych możliwości jeszcze raz odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź już dawno temu zamieściłem w klubie użytkowników tych sprzętów.

Przeczytałem wpisy - znalazłem tylko jedno "porównanie", poza tym niestety brak konkretnych odpowiedzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Bardzo chciałbym się dowiedzieć jakie to produkty i jakich renomowanych firm okazały się znacznie gorsze?

 

Z tego, co mówią na mieście, to Zagra (szczególnie elementy z serii "będzie na środę".) rozjeżdża na miazgę, demoluje, niszczy, zjada na śniadanie i przerabia na sieczkę WSZYSTKO do 30k PLN.

 

-oczywiście w podobnych zakresach cenowych co konstrukcje firmy Zagra.

 

Ceny to tajemnica, każdy doszły i niedoszły użytkownik zapłacił co innego. Ci niedoszli jeszcze w ogóle nie wiedzą, ile zapłacą.

 

Ceny i specyfikacje sprzętu zupełnie zależne od widzi-misię pana Darka, nigdy nie wiesz co dostaniesz i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mczaj tu masz link do już istniejącego klubu, w którym zamieścili zdjęcia faktyczni posiadacze tych urządzeń i osoby które miały okazję je usłyszeć. Nie wydaje mi sie żeby zakładanie klubu przez osobę która nigdy danego sprzętu nie słyszała, w sytuacji gdy taki klub klub już istnieje, miało jakikolwiek sens.

 

 

HQ150, po co dajesz linki do wątków, w których blokujesz pisanie?

Czy możesz coś napisać o tej 8-kanałowej końcówce zagry? Jaką ma moc przy wysterowaniu 1 kanału, jaką przy 8-miu? Jaki jest pobór mocy? Możesz wrzucić jakieś fotki wnętrza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, ok, będzie w środę, natomiast zakładam, że HQ zamówił tę końcówkę w jakiejś konkretnej specyfikacji i np. taki parametr jak "moc wyjściowa" jest znany? Chyba nie ma nic niestosownego w moim pytaniu, bo sam już nie wiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Uchowały Wam się jakieś zdjęcia wytworów kolumnopodobnych ? Ja nie przewidziałem i nie skopiowałem, a warto pokazać światu, że nawet z koślawców zgodnie z maksyma konstruktora: " Dźwięk sam się obroni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mówią na mieście, to Zagra (szczególnie elementy z serii "będzie na środę".) rozjeżdża na miazgę, demoluje, niszczy, zjada na śniadanie i przerabia na sieczkę WSZYSTKO do 30k PLN.

(...)

Ceny i specyfikacje sprzętu zupełnie zależne od widzi-misię pana Darka, nigdy nie wiesz co dostaniesz i za ile.

 

Myślę, że Szanowny Kolega niewłaściwie podchodzi do tematu. Kolumny firmy ZAGRA to nie produkt, to DZIEŁO i dlatego rządzi się innymi prawami.

 

Co do terminów to jakiekolwiek pretensje są żałosne i wytłumaczalne jedynie niewiedzą. Każda twórczość opiera sie na nieuchwytnym elemencie natchnienia z którym trudno się przecież umówic na konkretny termin.

 

Twórca po otrzymaniu zamówienia siedzi i czeka na natchnienie które przychodzi albo i nie. A przecież w tym czasie jeść musi, musi też zapłacić za prąd i internet za które rachunki przychodzą terminowo bo dziełami sztuki przecież nie są.

 

Cena DZIEŁA niemożliwa jest do skalkulowania ponieważ czas oczekiwania na natchnienie jest zmienny i nieprzewidywalny. Artysta czeka a licznik bije. Można by naiwnie zapytać "Komu bije licznik?", zamawiający mógłby nawet powiedzieć, że rachunki i czas artysty go nie interesują ale jest to podejście filistra niegodnego obcować z Prawdziwą sztuką.

 

Przeciez gdyby Artysta nie czekal na natchnienie mógłby w tym czasie zarabiać pieniądze w inny sposób, np. porządkując pole magnetyczne na wzor płytek Holfi. Oczywiście wtedy mielibyśmy do czynienia z człowiekiem-płytką Kulfi lub nawet (włączając w to Know-How firmy) ZaKulfi.

 

Tak więc uwaga dla zamawiających - "Nie pytaj komu bije licznik. Bije on zawsze Tobie!"

 

Odnosnie specyfikacji sprzętu: ponieważ jak już ustaliliśmy nie mamy do czynienia z produktem tylko z dziełem problem znika samoistnie. Przecież dzieło jako efekt dzialania artystycznego jest niepowtarzalne. Kto jak kto ale audiofil powinien rozumieć fakt, że każde wykonanie dzieła jest inne.

 

Tak więc wszelkie pretensje o których tu i ówdzie słychać są tylko i wyłącznie wynikiem niedojrzałości odbiorców mentalnie nieprzygotowanych do obcowania z mistycznym aktem twórczym i jego emanacją, czyli samym DZIEŁEM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul pozyczyl mi latem integre zbalansowana plus dac.dac'a nie ocenialem.piec szybki z niezla barwa.absolutnie wart swej ceny.jednak gnal do przodu moim zdaniem zbyt wartko albo moje Zollery nadto szybkie.wole taka prezentacje,gdzie graty za3muja sie dluzej nad wydzwiekiem.panaceum na to mial byc piec niezbalansowany.jednak nigdy darkulowi nie udalo sie go wyslac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od luxmana 505 i 550 oraz Brystona 4bsst z cała pewnością Zagra IV jest lepsza, moje porównanie i takież zdanie.

 

zamieniłem Brystona na Zagrę IV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... wykupił w okolicy wszystkie TDA729x

 

Ja bym sie tam nie smiał. To bardzo dobry układ a zaaplikowany przez doświadczonego konstruktora wymiata wszystko do 7350,- zł netto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie tam nie smiał. To bardzo dobry układ a zaaplikowany przez doświadczonego konstruktora wymiata wszystko do 7350,- zł netto.

podobno nawet do 7354 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchowały Wam się jakieś zdjęcia wytworów kolumnopodobnych ? Ja nie przewidziałem i nie skopiowałem, a warto pokazać światu, że nawet z koślawców zgodnie z maksyma konstruktora: " Dźwięk sam się obroni".

 

Jak wkleisz o taki to coś jeszcze pokaże, pozostałości po niedokładnych sprzątaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może warto same fotki wkleić bo znikną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być hit tegorocznych targów w Monachium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie żeby zakładanie klubu przez osobę która nigdy danego sprzętu nie słyszała, w sytuacji gdy taki klub klub już istnieje, miało jakikolwiek sens.

 

Jednak w innych jakoś ciężko o konkrety, wszystko tajemnica. A tych co mają i chcą się podzielić wrażeniami to pewnie można tutaj śmiało zaprosić bo mczaj się na pewno nie obrazi. Zapewne będzie bardziej wiarygodnie bo istnieje jednak całkiem spore prawdopodobieństwo że też nie zbanuje nikogo za niezgodność opinii z jedyną słuszną opinią.

 

A poważnie to ja chciałbym poczytać w końcu o dźwięku, bo do tej pory nie umiem sobie wytłumaczyć pewnego fenomenu o nazwie Darkul.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być hit tegorocznych targów w Monachium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moim zdaniem, to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale to już w kategorii HI-END.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla porządku przypominam tylko, że to jest klub ZAGRY, a przedstawione na zdjęciu kolumny są produkcji HQ150.

A tak na marginesie, to czy te ozdobne kołnierze to nie pochodzą przypadkiem od pewnej kultowej serii głośników? :)

 

I jeszcze jedna kwestia, czemu oba głośniki basowe są po jednej stronie skrzynki? Gdyby były po przeciwnych, byłoby to korzystniejsze z punktu widzenia wibracji obudowy, ale również i estetyki, bo można sobie wyobrazić, że z drugiej strony te kolumny wyglądają trochę dziwnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.