Skocz do zawartości
IGNORED

Podwieszanie głosników (solo6c) w małym pokoju.


TomaszD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Często przeglądam to forum. Jednak dopiero teraz przyszła potrzeba zarejestrowania się w związku z moim dylematem. Dlatego wszystkim forumowiczom wielkie dzień dobry !

 

Mam sprawę w której mam nadzieje mi pomożecie.

W celu eskalacji moich doznań w muzyce planuje zakupić głośniki powszechnie polecane przez forumowiczów jakimi są microlaby solo6c.

 

Głośniki zbierają pozytywne opinie, ale mają też wymagania. Bas ponoć dobrze w nich wybrzmiewa dopiero gdy głośniki są 1,5-2,5m od słuchającego. W związku z czym odpada stawianie ich na biurku.

Niestety mój pokój jest mały (popularny -standardowy model 9m2 z budownictwa wielkopłytowego).

 

Wymyśliłem takie rozmieszczenie głośników(rysunek). To rozmieszczenie wymaga jednak podwieszenia ich do ściany (tak aby bass reflex miał te 30 cm do oddechu).

 

Bardzo mnie zastanawia, czy stosując takie rozmieszczenie zamiast poprawić jakoś dźwięku to jedynie popsuje ich „wdzięczność” (Brak basu etc.)

 

A może po prostu te głośniki się nie nadają do takiego pokoju. Zależy mi aby dobrze móc posłuchać przyjemnie muzyki w tym pokoju. Czasem hobbistycznie coś w jakimś DAWie nagrać.Jednak słuchanie dobrze brzmiącej muzyki ma priorytet.

Liczę na twoją pomoc.

 

Bardzo pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum! Też mam te Microlaby, niby tanie zabawki a jednak grają całkiem dobrze, są łaskawe dla gorzej zrealizowanego materiału. U mnie grają w 20m pokoju i spokojnie dają radę.Ustawione mam na standach 65cm od ziemi i 2,5m od siebie. Jest w sam raz, bas ok. Jeżeli te szafki obok biurka nie są za wysokie to może warto by najpierw na nich spróbować postawić te głośniczki. Nie jest to ideał bo mogą wibrować i buczeć jak pusta szafka . Są specjalne półki/chwytaki do głośników żeby je podwieszać do ściany. Jednak to też nie jest super rozwiązanie bo traci się sporo z przekazu muzycznego. Ideałem jest jak wysokotonowce znajdują się na wysokości uszu słuchającego. Może da się jednak poprzestawiać szafki by się kolumny zmieściły na stojakach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dzięki za odpowiedź.

 

Czyli z tego co rozumiem kolumna na standzie przenosi bas ok?

 

Zastanawia mnie jeszcze, czy można tak pod kątem je skierować. Bo niestety na wysokości 65 cm na jakiś standach etc. nie szans ich postawić.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.