Skocz do zawartości
IGNORED

Bardzo proszeo rade


kaboszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,jestem nowym człowiekiem na forum. Z dużym szacunkiem czytam o wiedzy i doswiadczeniu piszących i doradzających laikom takim jak ja.Ale do rzeczy wraz z opuszczającym domowe gniazdo synem pozbawiam sie kina domowego.Nadszedł moment na zakup sprzętu stereo.I tu moja prosba ,prosze o rade w wyborze takowego.Lubie jazz,klasyke ale tez słucham Deep Purple ,Led Zeppelin itd.Do tej pory sluchałem muzyki na sluchawkach .Na wzmacniacz ,odtwarzacz ,kolumny przeznaczam około 10-12 tysiecy.Zalezy mi żeby wzmacniacz i cd byly jednej firmy,stac to bedzie w pokoju okolo 20m.Mam pytanie czy utwory fortepianowe da sie słuchac na sprzecie dopasowanym do tych podanych preferencji.Pytam bo probowalem sluchac takiej muzyki u kilku znajomych na drogim a nawet w 2 przypadkach jak dla mnie bardzo drogim sprzęcie i wrazenia byly raczej kiepskie.Dzieki i wszystkich pozdrawiam z dzisiaj slonecznej gdyni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do rzeczy wraz z opuszczającym domowe gniazdo synem pozbawiam sie kina domowego

 

Czyli jak w tym dowcipie, kiedy zaczyna się ludzkie życie.

 

Czy to ma być nowe czy używane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REGA CD

REGA BRIO lub drożej MARATNZ PEARL K1 LITE, może być też naim ale polecisz po za budżet z naimem.

KABLE REGA/Monkey lub drożej CHORD

Głośniki: Acoustic Energy Radiance, AA PHOEBE, REGA RS 3 lub drożej: CASTLE albo XAVIAN GRAN COLONA

 

Jeśli wolisz podstawki to daj znać. Używek bym nie brał... chyba że od kogoś kogo znasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z Trójmiasta, choć podobno w Oliwie się urodziłem, ale bez ryzyka i z dużym luzem w budżecie po kolei:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , następnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pod adresem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Do tego kable Reson i wszystko powinno zagrać jak trzeba, a resztę zostaw sobie na dobrze nagraną muzykę fortepianową, albo na Purpli, King Crimson, Badgie czy Led Zeppelin. Tu nie byłbym sobą gdybym Ci nie polecił, jeśli nie znasz kapeli Steely Dan czy parę Aerosmithów...albo Davisa, Billa Evansa czy Freddie Cole,a z George Mrazem...

I tylko trochę żal, że nie będzie przyjemności zbyt długiego poszukiwania, bo jak mawiał Klasyk " w jedzeniu miodu najprzyjemniejsza jest ta chwila tuż przed zjedzeniem miodu" ;-) Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym budżetem jedyne sensowne rozwiązanie : trzeba udać się do salonu audio, powiedzieć ile ma się pieniędzy i posłuchać na swoich płytach co zaproponują. Odwiedzić min. 3 salony, w każdym odsłuchać min. 2 sprzętów. Wybrać to co się spodoba najbardziej. Zapłacić, ale zastrzec możliwość zwrotu jeżeli w domu zagra źle - tzn. wypożyczyć wybrany zestaw do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy próbie zwrotu usłyszeć, że widzą Pana na oczy pierwszy raz w życiu...;-) A na poważnie, to przyznanie się do ilości cash'u to jest zwykła, ordynarna, chamska prowokacja, której ulegnie pewnie większość subiektów, a już jeśli trafimy na właściciela salonu, to łatwo z różnych powodów rozciągnąć budżet choćby i dwukrotnie; sam widziałem takie rzezie. Z drugiej strony mój kumpel mawiał wtedy, że "na biednego nie trafiło"...a i tak liczy się zadowolenie klienta.

Jasne, że trzeba posłuchać. I to jak najwięcej, bo to jest najważniejsze kryterium zakupu. Najgorsze, co można zrobić, to polegać na opiniach innych, albo - co nie daj Boże - " tzw. recenzjach" W końcu to nam ma się podobać dźwięk i design; ceny nie wspomnę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wybrać sie do jednego dobrego salonu ktory ma najwiecej sprzętu bo wtedy będziesz miał najlepsze porównanie bo w każdym sklepie sprzęt będzie inaczej grał bo bede inne warunki odsluchowe a nawet w domu inaczej zagra .

Ponoć nowy xindak integra pa-m w klasie a jest swietnie nie słuchałem ale dużo osób chwali cena jakieś 4.5 -weź pod uwagę ,ponoć rozeszły sie szybko

Mysle ze za 12 tysiecy mozesz złożyć dobry sprzęt pomysł tez o używanym bo to prawie podwoi twoj budżet .

Weź tez pod uwag kolumny atc 11 i sprzęt roksana .ciezko doradzić bo każdy ma inne preferencje brzmieniowe i każdy lubi coś innego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Na wzmacniacz ,odtwarzacz ,kolumny przeznaczam około 10-12 tysiecy.

To niewątpliwie jest bardzo istotna informacja. Jak również to, czego słuchasz.

Proponowałbym zacząć zastanawiać się od kolumn. Czy mają to być modne i wąskie "słupki", bo będą wciśnięte w kąt, bo tylko takie żona zaakceptuje. To nie jest głupi żart. Bardzo często żona staje się większym problemem niż brak gotówki. Będziesz wtedy wiedział, czy musisz wybierać głośniki z malutkimi średnicami do 6,5 cala, czy możesz sobie pozwolić na takie o średnicy 8 cali. Czy może decydować się też na subwoofer.

 

Jak jesteś z Trójmiasta to masz a Galerii Bałtyckiej porządny - moim zdaniem - sklep Salony Denon. Tam naprawdę bez problemu sobie posłuchasz paru tańszych i droższych zabawek. Nagraj sobie płytkę z kilkoma kawałkami, które chciałbyś potraktować jako wzorcowe.

Ktoś już rzucił propozycję klocków Regi, za 10 tysięcy to możesz sobie zafundować cały komplet od Regi. To może być niegłupie.

W przeciwieństwie do wielu kolegów raczej radziłbym unikać wyrobów manufakturowych, choćby dlatego, że potem na rynku wtórnym jest z tym problem. Nikt tego nie słyszał, nikt nie ma zaufania, nikt nie chce odkupić. Ale nie tylko dlatego, czasem się okaże, że mogą być problemy z realizacją praw konsumenta.

Osobiście nie przepadam za Denonem, ale zestawy NADa lub Marantza sugerowałbym też brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

oczywiście serdecznie zapraszam na odsłuchy, najlepiej jeśli sam wybierzesz konfigurację, która będzie Cię w pełni satysfakcjonowała.

 

Z mojego doświadczenia napewno namawiałbym na zestaw Rega Brio-R / Apollo-R / RS-5. To bardzo poważna, dojrzała konfiguracja, grająca dźwiękiem neutralny, pełnym bez jakichkolwiek zabiegów efekciarskich.

Inną alternatywą byłby zestaw oparty na świetnym urządzenia Naim UnitLite (dodatkowo wyposażonym w funkcje sieciowe co moim zdaniem jest ogromną zaletą urządzenia) oraz zestawie kolumn Martin Logan Motion 12. Pomimo tego, że jest to elektronika all-in-one, jakość dźwięku reprodukowanego przez urządzenie jest konkurencyjna do systemów dzielonych, naprawdę warto posłuchać.

Ostatnią, najbardziej zaawansowaną i wybieraną zazwyczaj przez dojrzałych audiofil konfiguracją jest system oparty na elektronice NAD C356BEE / C546BEE oraz kolumnach ATC SCM11, Do kolumn ATC można także spokojnie podłączyć elektronikę Naim,

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania urządzeń. Mamy wielu Klientów z pomorza, którzy traktują przyjazd do nas jako ciekawą przygodę, nabranie doświadczenia i przyjemne spędzenie czasu. A przy okazji dzięki ogromnemu asortymentowi sprzętu możliwość wybrania optymalnej konfiguracji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki wszystkim za zainteresowanie sprzęt wolałbym nowy ale jesli jakas okazja to czemu nie.Panowie powiem tak w gdyni jest jeden sklep gdzie widziałem wzmacniacz stereo.Reszta to markety i z posluchaniem muzyki w nich ciezko.Na zakupy wybiore sie pownie do gdanska ,sopotu. Chcialbym wiedziec czego szukac,nazwy sprzetow ktore Panowie podajecie to dla mnie kosmos.Jak napisał kolega w sprawie kolumn to racja moje musza byc glosniejsze od żony a ona wiezcie mi wiele potrafi.Pokoj nie jest wielki ale akurat na dwie nawet duże kolumny miejsce jest.Do kolegi Audioburak dzieki,znam ,sluchalem.I pytanie czy do muzyki ktorej sluchamy podany przez ciebie sprzęt bedzie dobry?Bo jesli tak to temat zamykam i zdaje sie na Twoje zdanie.Bylem w sklepie denona przy okazji jakis tam innych zakopów w galerii i jesli wejde tam bez Waszych sugesti i moich wyborow dotyczących tez bo to ważne ceny to wyjde ze sklepu z pustymi kartami bankowymi i ratami jeszcze naglowie.Przez lata kupowalem plyty cd nazbieralo sie ich ponad tysiąc.Słuchalem muzyki na sluchawkach podlaczonych w sypialni do leciwego technicsa bo to synek sie uczy,zone boli glowa.Teraz zamierzem znowu poczuc drganie mostka klatki piersiowej.Ta granica jest nie przekraczalna bo jak Panowie wiecie pewnie i z własnego doświadczenia zeby sprzęt mogl stanąc w pokoju.to wartosc drugiego zaspokającego żone stanie w kuchni,sypialni albo w szafie z ciuchami.Wszystkim bardzo dziekuje.Teraz potrzebuje czasu na uporządkowanie Waszych cennych rad.Po zakupach napisze co i jak wg mnie gra.pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz wielkie dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niewątpliwie jest bardzo istotna informacja. Jak również to, czego słuchasz.

Proponowałbym zacząć zastanawiać się od kolumn. Czy mają to być modne i wąskie "słupki", bo będą wciśnięte w kąt, bo tylko takie żona zaakceptuje. To nie jest głupi żart. Bardzo często żona staje się większym problemem niż brak gotówki. Będziesz wtedy wiedział, czy musisz wybierać głośniki z malutkimi średnicami do 6,5 cala, czy możesz sobie pozwolić na takie o średnicy 8 cali. Czy może decydować się też na subwoofer.

 

Jak jesteś z Trójmiasta to masz a Galerii Bałtyckiej porządny - moim zdaniem - sklep Salony Denon. Tam naprawdę bez problemu sobie posłuchasz paru tańszych i droższych zabawek. Nagraj sobie płytkę z kilkoma kawałkami, które chciałbyś potraktować jako wzorcowe.

Ktoś już rzucił propozycję klocków Regi, za 10 tysięcy to możesz sobie zafundować cały komplet od Regi. To może być niegłupie.

W przeciwieństwie do wielu kolegów raczej radziłbym unikać wyrobów manufakturowych, choćby dlatego, że potem na rynku wtórnym jest z tym problem. Nikt tego nie słyszał, nikt nie ma zaufania, nikt nie chce odkupić. Ale nie tylko dlatego, czasem się okaże, że mogą być problemy z realizacją praw konsumenta.

Osobiście nie przepadam za Denonem, ale zestawy NADa lub Marantza sugerowałbym też brać pod uwagę.

To jest bardzo dla mnie istotna informacja.Bo jak pisalem te obco brzmiące nazwy trochę mnie przerażają.NAD kojarze ,Marantz oglądałem ale to co widziałem to kurde brzydkie jakies takie okrągłe.Ale firma Nad ,estetyka super ,wg mnie oczywiscie.Czy moglbys mi skonfigurowac taki zestaw.Firmy Marantz zresztą tez ,bo moze sie przekonam jak sobie poslucham.Bede bardzo wdzięczny

 

Panowie, z tym drganiem mostka.Nie pomyslcie ze tak jak zona mam kryzys wieku sredniego i zamierzam katowac sprzęt sluchając bardzo glosno muzyki.Slucham raczej spokojnie wrecz cicho ale wiecie ze na kiepskim sprzecie jaki mialem do tej pory zeby cos uslyszec trzeba sluchac glosno.Dlatego od lat te sluchawki.Ale Purpli madein japan czy schody do nieba ,kind of blue czy wreszcie skaetches of spain milesa davisa nie da sie sluchac cicho.pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Ale firma Nad ,estetyka super ,wg mnie oczywiscie.Czy moglbys mi skonfigurowac taki zestaw.

Klocki NADa znam nie najgorzej i lubię te firmę, choć mało "audiofilska", za to solidna. Wzmacniacz NAD C356BEE testowałem długo i porównywałem z paroma innymi. Kosztuje chyba coś koło 3000. Do tego odtwarzacz C546BEE. Razem to będzie nico ponad 5 tysięcy. Możesz wybrać model niższy (nie jest wiele gorszy) C326BEE i odpowiednio tańszy Odtwarzacz za jakieś 1500 - 1700 - jest kilka modeli na Allegro, możesz zobaczyć. Wtedy więcej zostanie na kolumny.

NAD gra bardzo ładnie z Dali, ale te kolumny są dość drogie.Gdyby szukać tego u jednego sprzedawcy to z rabatami byś się zmieścił w założonej kwocie.

http://allegro.pl/nad-c356-nad-c546-dali-ikon-7-mk2-gratis-i3075580410.html

Tu są Dali 7 mk2, to dobry poziom grania i jednocześnie są dość "modne" w wyglądzie

 

Co do Marantza się nie wypowiadam, bo owszem niektóre modele mi się podobają, ale nie miałem okazji słuchać. Może ktoś z milośników tej firmy się odezwie.

Możesz też pomyśleć o zestawie Regi - od cd i wzmacniacza po kolumny. To też nie jest zła firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z taką kaską bawił bym się tyko w używki a na pewno w używane kolumny czincze i kable głośnikowe wzmacniacz z pewnością też najlepiej lampowy te lubię najbardziej cd ciężko stwierdzić ale chyba też w używany bawiąc się w używki na pewno uzyskasz lepszy efekt i nie bawił bym się zbytnio cd i wzmacniacz jednej firmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z taką kaską bawił bym się tyko w używki a na pewno w używane kolumny czincze i kable głośnikowe wzmacniacz z pewnością też najlepiej lampowy te lubię najbardziej cd ciężko stwierdzić ale chyba też w używany bawiąc się w używki na pewno uzyskasz lepszy efekt i nie bawił bym się zbytnio cd i wzmacniacz jednej firmy

Takie rady "lubię najbardziej". :/

Nieważne czego słucha , oczekuje i na co zwraca uwagę autor pytania , ważne żeby coś napisać...żeby zaistnieć.Jeden bełkot , nie przerwany nawet żadnym znakiem interpunkcyjnym.Brawo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi Ziomku,

Nie bede wskazywal na marki i typy jeno sklepy.Albatros k/hali jest niezle zaopatrzony w kolumny.Masz tam chyba kilkanascie marek po kilka typow z kazdej.Zacznij wlasnie od kolumn,dowiedz sie jaka 'szkola' najbardziej Ci odpowiada.Maja tam takze znakomite kable naszej Audiomici,serdecznie polecam glosnikowy Dolomit,na ktory sam aktualnie zbieram.Takze stosunkowo niedrogi i/k Straight Wire,ktory sam bym nabyl,gdyby byl troche dluzszy.Zaraz sie rzuca antykablarze...

 

Potem wyprawa do Sopotu,mozesz k/Albatrosa wsiasc w S-ke i pojechac do petli w Sopotach,jak mawiala moja babcia.Po 2giej stronie Glownej masz Top HiFi,salon dystrybutorski AudioKlanu.Doswiadczenia glosnikowe z Gdyni przekaz obsludze.Masz tu tak odlegle swiaty jak B&W i ProAc m.in.Kable Audioquest i Nordost dla lubiacych te 'szkole'.

Oczywiscie,najlepiej umowic sie na odsluch per tlf i wziac swoje plyty.Oba salony na pewno udziela odczuwalny upust cenowy.

 

Kolega zebral np Monitor Audio z Gdyni i Marantza z Sopotu!

 

Kupowanie 1szego zestawu to wcale przyjemna dzungla.Warunek-czas.I nienapalanie sie za wczesnie! Zacznij koniecznie od kolumn!

 

Pozdrawiam Ziomku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rady "lubię najbardziej". :/

Nieważne czego słucha , oczekuje i na co zwraca uwagę autor pytania , ważne żeby coś napisać...żeby zaistnieć.Jeden bełkot , nie przerwany nawet żadnym znakiem interpunkcyjnym.Brawo!

jak to łatwo po kimś pojechać. Pewnie że jestem tu nowy i że muszę się wiele nauczyć. Na pewno pan miał leprze początki ? .Musze panu podziękować z pierwszą lekcję. Od dziś będę się bardziej starał i chętnie postawię panu kolejkę. A co do mojego opisu jest taki a nie inny bo 10 prawie 10 lat budowałem swojego grajka, z powodów finansowych ,dziś jest naprawdę przyjemny ale docelowo jestem dopiero w połowie moich marzeń, pewnie łato by było wejść do salonu i sobie coś wybrać i w 5 dni wiedzieć co się ma. Ja nie mam takiej możliwości. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też wizytę w sklepie audioarena w Wejherowie. W trójmieście jest kilka fajnych sklepów ze sprzętem. A przy zakupie urządzeń z takim budżetem warto poświęcić kilka dni na samodzielne odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o sklepach dobrze mi znanych,sprawdzonych,gdzie ludzie od 1szego razu nie proponuja np ezoterycznej lampy i dipola.Za te piniondze mozna zlozyc fajny zestaw do sluchania muzyki,a nie szukania dziury w calym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to łatwo po kimś pojechać. Pewnie że jestem tu nowy i że muszę się wiele nauczyć. Na pewno pan miał leprze początki ? .Musze panu podziękować z pierwszą lekcję. Od dziś będę się bardziej starał i chętnie postawię panu kolejkę. A co do mojego opisu jest taki a nie inny bo 10 prawie 10 lat budowałem swojego grajka, z powodów finansowych ,dziś jest naprawdę przyjemny ale docelowo jestem dopiero w połowie moich marzeń, pewnie łato by było wejść do salonu i sobie coś wybrać i w 5 dni wiedzieć co się ma. Ja nie mam takiej możliwości. Pozdrawiam.

Nie no , bez spięć ;)

Wiem , że na początku człowiek chciałby zostać zauważony a nie zawsze może zaproponować konkrety więc robi co może ( tak , pamiętam swoje pierwsze wpisy -teraz się z nich nieraz śmieje ;) ).

Jeśli jednak zabierasz głos w dyskusji , to przeczytaj najpierw co jest jej tematem.Autor chciałby zestaw jednej firmy , który potrafi zagrać ostrzejszą muzę więc zestaw oparty na lampie w tej cenie niekoniecznie będzie najlepszym wyborem .

Wybranie w salonie w kilka dni zestawu docelowego wcale nie jest takie super - liczy się żeby "gonić króliczka" i najpiękniejsze są te marzenia jak to kiedyś będzie pięknie , a póżniej stopniowa wymiana klocków i radość gdy jest coraz bliżej tych marzeń.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim Panom chciałem serdecznie podziekować,Wszystkie rady dotyczące sprzętu przejrzlem,i w 95 procentach wybiore firme NAD dokładnie modele ktore Panowie podaliście.Moze tylko cd zakupie z wbudowanym radiem internetowym.Jesli chodzi o kolumny to te firmy ATC wzbudzja zaufanie szkoda tylko ze sa to kolumny podstawkowe,a takie w moim przypadku odpadają.Faktem jest ze podlogowe firma ma w ofercie ale cena nie dla mnie.Mam pytanie kolumny firmy Studio 16 hertz model Minas Anor to dobry byłby wybór? Pytam bo takie własnie kolumny moglbym odkupic od znajomego,kawalera pływającego ktory kupil je 2 lata temu a co najmniej 70 procent tego czasu spedzil na morzu.Wiec kolumny mysle sa jak nowe.Panowie jeszcze raz serdecznie dziekuje,miedzy innymi za to ze Wasze rady to nie byly sprzety za 20-30 tysiecy i przechwałki czym sami dysponujecie, i ze za ten moj budzet to kable dobre jedynie moge sobie kupic.Mi chodzi o dobrze grające stereo za kase ktorą podalem.I mam nadzieje ze jestem tego teraz bliski.Oczywiscie wrazeniami za jakis czas sie podziele.pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wydania kolega ma naprawdę przyzwoitą sumę. I Zapewne nie chciałbyś pisać za jakiś czas, że w sprzęcie coś nie tak sprzedałby to czy tamto .Wybór używek byłby najmądrzejszy. Po zatym za tą sumę złozysz klocki warte noiminalnie powiedzmy 20000-25000zł a to już coś .Polecam jedynie bezwlędny odsłuch u siebie w domu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Wybór używek byłby najmądrzejszy. Po zatym za tą sumę złozysz klocki warte noiminalnie powiedzmy 20000-25000zł a to już coś .Polecam jedynie bezwlędny odsłuch u siebie w domu

Z jednej strony piszesz, że wybór używek byłby najmądrzejszy, a dalej że bezwzględnie odsłuch w domu. O ile przy kupieniu nowych zabawek to jest stosunkowo proste, bo można zwrócić, to używane ciut gorzej, bo się je zwykle kupuje od osób prywatnych. Więc to jedno do drugiego nie bardzo pasuje. Szczególnie, że musiałby naraz mieć cd + wzmacniacz + kolumny. Chyba, ze masz na myśli kupno od takich "artystów dźwięku" lokalnych w rodzaju bazodruta, którzy przyjeżdżają do domu i wciskają "hajendowe" klocki.

 

Przy czym zastrzegam, ze sam kupowałem używane i się tego nie boję, ale ja jestem "grzebała" i mam mało kasy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Napiszę tak: miałem podobny problem/dylamat co założyciel tematu. Kompletowałem od zera nowy zestaw do pokoju 24mkw. Budzet 10-11kPLN. W grę wchodził tylko nowy sprzęt, właśnie ze względu na możliwości testowania w domu oraz ryzyko kupienia przerabianego bubla lub wysłużonych kolumn.

Odbyłem kilka wielogodzinnych odsłuchów w kilku salonach. Często od godz. 15 do 20. Przyznam, że gdzieś tak w połowie przygody z odsłuchami miałem dość. Dużo tych klocków, swoje płyty, te same utwory puszczane na różnych głośnosciach, na różnych źródłach (CD, odwtwarzacze strumieniowe), różnych wzmacniaczach, amplitunerach, kolumnach zarówno podstawkowych jak i podłogowych. Klimaty muzyczne podobne do tych założyciela tematu. Ostatecznie wybór padł na kolumny Sonus Faber Toy Tower, amplituner Yamaha R-S700 i odtwarzacz CD Yamaha CD-S700. Do tego IC AudioQuest GoldenGate i przewody głośnikowe 2x3mmkw Real Cable TDC300. Podpiałem pod zestaw gramofon Unitra Daniel z wkładką Audiotechnica AT-95E. Jak dla mnie gra to klawo i równie dobrze, jak nie lepiej niż na innych testowanych konfiguracjach sprzętowych, a było tego sporo.

 

 

P.S.

 

W tej cenie myślałem jeszcze o zestawie: Epos Epic 5 + wzmak Creek Evolution II + CD Creek Evolution II. Wg mnie Eposy zdeklasowały kolumny Audio Physic Yara II Classic, które to nie miały ani grama niskich tonów. Do muzyki rockowej AP nie nadawały się wg mnie. Choć przecudna stereofonia, głębia, przestrzeń, scena itp. Eposy lepiej zabrzmiały na odtwarzaczu strumieniowym Linn Sekrit DS-1. Góra była soczysta i ciepła. Na Creeku CD coś na górze syczało. Kłuło po uszach.

 

Ostatecznie wybór padł na Yamahę serii 700. Jest moc, jest czyste brzmienie. Z Sonusami gra to przyzwoicie. Jak na swój pierwszy sprzęt stereo myślę, że wybrałem nienajgorzej.

 

P.P.S. Zanim pojedziecie po mnie, że niby kupiłem nowe, że "nie audiofilska" Yamaha, że najtańsze podłogowce Sonusa itp. - napiszę, że obcuję z muzyką od dziecka. Miałem i nadal mam kilka gitar elektrycznych i akustyczną, przewaliłem tony sprzętu gitarowego, pieców lampowych i transystorowych, kostek podłogowych, kabli itp. Jestem osłuchany z różnymi instrumentami na żywo. Wiem jak brzmi klarnet, saksofon, wiolonczela, kontrabas, pianino, fortepian i inne ciekawe instrumenty na żywo. I brzmienie mojego zestawu zadowala mnie na chwilę obecną :) Ideał to nie jest, ale ideałów nie ma :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle pieniędzy i tylko Nad i Nad ? Używanych też można posłuchać w domu. To całkiem przyzwoita suma, która wymaga jednak cierpliwości. A o tę najtrudniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kangie,

 

Tobie ma sie podobac,i tyla.

Moj znajomy znalazl synergie w Marantzu za 2500 i MA za ok 6000.Musze tego posluchac!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony piszesz, że wybór używek byłby najmądrzejszy, a dalej że bezwzględnie odsłuch w domu. O ile przy kupieniu nowych zabawek to jest stosunkowo proste, bo można zwrócić, to używane ciut gorzej, bo się je zwykle kupuje od osób prywatnych. Więc to jedno do drugiego nie bardzo pasuje. Szczególnie, że musiałby naraz mieć cd + wzmacniacz + kolumny. Chyba, ze masz na myśli kupno od takich "artystów dźwięku" lokalnych w rodzaju bazodruta, którzy przyjeżdżają do domu i wciskają "hajendowe" klocki.

 

Przy czym zastrzegam, ze sam kupowałem używane i się tego nie boję, ale ja jestem "grzebała" i mam mało kasy. ;)

Dziś w narastjącej podaży to sprzedawca powinien wchodzić do klijenta, sam preferuje umówienie się z klijentem i przyjazd do niego, sprawia mi to często dużą frajdę, biorę kilka rzeczy aby człowiek miał możliwość porównawczą.Nie to żebym był złośliwy Ja nowych produktów nie oferuje z prostej przyczyny ciężko znaleść coś przyzwoitego, w dobrej cenie.Umiejętne kupowanie z głową to też sztuka. I jeszcze jedno sam posiadm klocki 30-40 letnie, i choć mógłbym sobie postawić coś nowego,to jednak nie zamierzam wydać wartości samochodu klasy S- nowego. Pozdrawiam i życzę udanych zakupów Nowego jak i używanego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.