Skocz do zawartości
IGNORED

SPACE 86 pora na zmianę


conri

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest sensowna zmiana glosników w tych "kolumnach".Jakie typy dadzą słyszalną zmianę brzmienia. Zakladam pozostawienie zwrotnic.choć zmiana glosników moze spowodować koniecznosć zmiany podziału frekfencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SPACE86 i innych tonsilach, ludzie zazwyczaj zmieniają głośniki ( niskotonowe, nisko-średniotonowe, średnotonowe ), kiedy zawieszenia górne sypać się zaczynają. Tylko po kiego alphardy i inny złom tam pchają, to ja zupełnie nie wiem. To ma być podmiana sprawnych czy sypiących się? Bo jak sypią się, to może warto je regenerować (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Ja jakieś 2lata temu tak zrobiłem ze starymi zg15. O ile robotę wykona się starannie to mogą lepiej zagrać niż gdy były nowe ( jednak najczęściej ludzie marnują głośniki przez swoją niestaranność...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością można wykorzystać obudowę jeśli głośniki są niesprawne, ale pociągnie to za sobą konieczność modyfikacji zwrotnic jeśli będą zastosowane głośniki innego typu niż oryginalne. Z niezmienioną zwrotnicą oczywiście grać będzie, ale z pewnością gorzej niż mogłoby, czasem nawet gra bardzo źle, a w niektórych (bardzo rzadkich)wypadkach grozi uszkodzeniem głośników wysokotonowych. Niedawno "remontowałem SPACE dla kolegi, wymieniłem woofery na inne, zastosowałem lepsze tweetery, zamiast średniotonówek zamontowałem otwory bassreflex (ok. 6cm. średnicy i ok. 12 długości ), i po opracowaniu nowych zwrotnic gra to o niebo lepiej niż oryginał. Jest całkiem czytelna stereofonia, zniknęła męcząca krzykliwość i szorstkość średnicy, a wysokie są gładkie, bez szeleszczenia i zapiaszczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden znajomy po zakatowaniu swoich SPACE86, podstawke pod B&W601S2 se z nich zrobił ( troche UHU tack tylko potrzebował ) :) . A tak już na serio, to pytanie ile tak naprawdę czasu i pieniędzy opłaca się na to wyrzucić.

Bo tak na przykład 1 membrana ( z już doklejonym zawieszeniem ) to 4 do 6 zł, nakładka przeciwpyłowa 1 do 2 zł ( zdaje się że w space86 takie srebrne były :) ). Ile cewka i zawieszenie dolne kosztuje, to nie wiem ( nigdy tak zakatowanych nie robiłem ). Gdyby tam GDN20/30 siedziały ( ale chyba GDN20/40 są ), to na TL warto by było przerobić ( ot tak dla zabawy ). A.Witort coś takiego na przełomie lat osiemdziesiątych/dziewiędziesiątych w RA opisywał ( siedziały tonsile w zastępstwie isophonów, dwudrożne to było, ale to akurat bez znaczenia bo i tak w tunelu niskośrednitonowy siedział ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosnikowo sa sprawne . Ale stare powiedzenie mówi : Z g.... a bicza nie ukręcisz.Ida na aukcje A ...o. A co w to miejsce do Radka 5102.Tego nie wyrzucę ;-)) , przynajmniej dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kasy... ile planujesz wydać? Bo może się będzie opłaciło zaprojektować i wykonać jakieś kolumny z dobrymi głośnikami? Służę swoim doświadczeniem. Przykład: Dali Grand Diva cena sklepowa ok. 15000PLN, sumaryczna cena komponentów do ich wykonania z obudowami włącznie ok.3000PLN. Albo można kupić niedrogie a bardzo dobre głośniki niskośredniotonowe z włókna szklanego Mission, tekstylne wysokotonówki Inter-Technik, i mamy znakomite duże podstawkowce za mniej niż 600 PLN, a grają nie gorzej niż B&W DM602 za powyżej 2500 PLN. Sam na takich grałem przez dwa lata zanim sobie zmontowałem coś klasy hi-end, na Vifach Premium Line i Dynaudio Esotec... bajeczny dżwięk, a części kosztowały czterokrotnie mniej niż gotowe kolumny o zbliżonej klasy dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Dali podstawkowych ok 2 lat temu .2-drożne . Niestety nie zapisalem modelu. Zachwyciły mnie dynamika i klarownoscią .Po domowych dyskusjach syn kupił sobie Tannoye M2,5 (irlandzkie nie węgierskie) dla mnie jednak za spokojne.Te Dali to było to choć [rzedzial cenowy wówczas podobny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Tannoyami M2 a M2.5 nie jest duża, to te same przetworniki, tylko zwrotnica zmodyfikowana. Ale istotnie, w tej klasie cenowej jest to okazja. Poza tym starsze M2 są wyraźnie lepsze niż nowsze MX2 które grają zimnym niewciągającym dźwiękiem, zakup M2 za dobrą cenę z drugiej ręki będzie opłacalny, a zwrotnice można za grosze tak zmodyfikować, że zagrają lepiej niż M2.5 (jak chcesz modyfikować to nieważne czy kupisz irlandzkie czy węgierskie, różnią się tylko jakością zwrotnic, a głośniki i tak produkuje Tajwan, bardzo przyzwoicie zresztą).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 od 2 róznią sie rozstawem osi syczka i basu. Sa zblizone do siebie ,przez co fatalnie ta wcinka wyglada. Nie chcieli powiekszać obudowy to tak wykombinowali.Mlody w domu jest zadowolony ale mnie brzmienie nieodpowiada.Jest angielsko-szlafrokowe, z obłokiem cygara.Przy spokojnym volumie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili. Wlaśnie zdjęłem ramki z GDM 10/60 razem z zawieszeniem górnym 8-)? 8:-(?. Decyzja musi zapaść.A co sądzić o T. scherzo 160

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.