Skocz do zawartości
IGNORED

Unitra Fonica GS-460 Bernard. Stuka podczas odsłuchu.


Olek293

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam gramofon, taki jak w tytule posta, niestety podczas odtwarzania potrafi sobie "pukać" co niszczy całą przyjemność ze słuchania. Załączam link do nagrania, w którym słychać problem w 12s i około 56s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jeżeli ktokolwiek wie co mu dolega proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 12 i 56 sekundzie coś przerywa i potrzaskuje, to jest uszkodzenie elektryczne raczej, a nie mechaniczne. Może gramofon, może kable, może pre - trudno stwierdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy w którymkolwiek "Benku" był wbudowany przedwzmacniacz; ja mam 434 i w torze fonicznym jest tylko przetwornik i kable połączeniowe; jeżeli w tym jest tak samo, to wina raczej nie leży w nim, tylko gdzieś dalej

do czego jest podłączony ten Bernard?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam powiedz mi jaką masz wkładke i igłe ja miałem włożony zamiennik wkładki zamiast mf 104 którą mi kiedys braciszek złamał . własnie w gs 460 i kupiłem z allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) miałem ten sam problem natomiast w gs431 podobne objawy były ale problem leżał już w dwuch kondensatorach filtrujących 1000uf 25v były zużyte i po wymianie grało już poprawnie.i posprawdzaj czy jakieś przewody sie nie odczepiły które latają luzem i robią zwarcie albo jakiegos zimnego luta nie ma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernardzik nie posiada przedwzmacniacza, jest podłączony do prostego preampu "Belstar" za 40zł, potem do wieży Technics SCH-E590 po cinch. W weekend będę miał czas to otworzę Bernarda i obejrzę co słychać w środku. Preamp raczej to nie jest, ponieważ podłączyłem do niego mp3 i słuchałem przez 20minut i nie "pukło". Dlatego albo problem leży we wkładce (na innym forum dowiedziałem się, że ze starości może "nie wyrabiać") albo gdzieś w środku Benka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedz jaką masz igłe w tej wkładce? i co toza wkładka fonici ja ci wytłumacze co i jak bo wiem dużo o tych gramofonoch troche majstrowałem w nich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha hmm jak byś miał jakas inną wkładkę na próbę to byś sprawdził czy dzieje sie tak na innej jeżeli nie to wkładka, też miałem taką wkładkę wadliwą a jeżeli dalej się tak dziać bedzię to albo coś z masą albo w ostateczności kondensatory ale to jest w przypadkach grzebania w sprzęcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie zmienne. :) Byłem dziś u kolegi, gramofon gra idealnie. Problemem okazał się chiński preamp. Temat można prawie zamknąć. Mam pytanie jeszcze tylko do użytkownika Spartan 250. Czy w Bernardzie GS 460 jest regulacja azymutu, czy trzeba radzić sobie podkładkami między główką, a wkładką, bo widzę, że moja igła nie jest prostopadła do płyty :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie preamp. To ***** ładunki elektrostatyczne. Czytałem, że problem ten może rozwiązać uziemienie gramofonu? Uważacie, że warto się w to bawić? Na pewno nie stać mnie na myjkę do winyli i mycie ich ciągłe :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uziemienie to kawałek drutu przylutowany do masy w gramofonie i podłączony do masy we wzmacniaczu. Jeśli nie ma odczepu we wzmaku może wystarczyć zwarcie do spodu obudowy albo innej "masy".

Mycie płyt nie jest rujnujące, a jest niezbędne. Rok temu jeszcze może bym mówił tak jak Ty, ale dziś uważam, że 70% efektu można uzyskać myjką (tfu tfu na pohybel) knosti i forumowym płynem. Minimum dbałości i osiągasz większość tego o co chodzi- brak wyładowań elektrostatycznych (kurz elektryzuje), znacznie czystszy przekaz i dłużej czystą igłę, a to ważne.

Oczywiście "profi" myjki z odsysaniem są znacznie lepsze, ale nie będę Cię namawiał na wydatek 2000 zł. W miarę potrzeby można bez trudu pójść drogą DIY, co właśnie sam zamierzam.

Twierdzę, że większość pożądanego efektu uzyskasz prostą i pogardzaną tu kuwetką knosti.

 

Jeśli tego nie masz lub nie chcesz mieć, to ostatecznie (zlinczują mnie za to co napiszę) możesz wykąpać płyty w wodzie demi i odsączyć delikatnie wodę ściereczką z mikrofibry. Reszta niech wyschnie na powietrzu. To także powinno pozbawić płyty ładunków elektro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zakupię płyn Knosti do mycia płyt i będę je kąpał w DIY kuwetce. Śmieszne jest to, że te elektrostatyczne trzaski u wszystkich objawiają się właśnie jako... trzaski, a u mnie to jest pierdyknięcie bassem, że głowa idzie do góry... A co sądzisz o węglowej szczotce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, oczywiście. Ale forumowy płyn nawet w wersji bez fotonalu- tylko alkohol izopropylowy z wodą demi w niczym nie ustępuje, a cenowo nie do pobicia. Szczotka węglowa jak najbardziej się nadaje do pogłaskania w DIY kuwetce, nawet bardzo wskazana.

 

A piedryknięcie basem od wyładowania to nic nadzwyczajnego.. Mam wrażenie, że przyczyną jest ogniwo preampa chińskiego- tam ginie uziemienie. Dopóki gramofon miałem podłączony do integry z preampem- przez lata wystarczały chinch'e aby było dobrze. Przy zastosowaniu połączenia poprzez preamp- miałem podobne kłopoty.

 

A u kolegi jak podłączaliście? Tam było OK. Wzmacniacz był z preampem phono? A może dobre uziemienia "od i do"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, oczywiście. Ale forumowy płyn nawet w wersji bez fotonalu- tylko alkohol izopropylowy z wodą demi w niczym nie ustępuje, a cenowo nie do pobicia. Szczotka węglowa jak najbardziej się nadaje do pogłaskania w DIY kuwetce, nawet bardzo wskazana.

 

A piedryknięcie basem od wyładowania to nic nadzwyczajnego.. Mam wrażenie, że przyczyną jest ogniwo preampa chińskiego- tam ginie uziemienie. Dopóki gramofon miałem podłączony do integry z preampem- przez lata wystarczały chinch'e aby było dobrze. Przy zastosowaniu połączenia poprzez preamp- miałem podobne kłopoty.

 

A u kolegi jak podłączaliście? Tam było OK. Wzmacniacz był z preampem phono? A może dobre uziemienia "od i do"?

 

Raczej jakiś problem z rozwiązaniem masy między gramofonem a pre. Bernard zdaje się niestety nie ma osobnego przewodu masy. Na żadnym z moich czterech gramofonów i na żadnym z 4 pre (różnych) nie ma żadnych trzasków w głośnikach (nie mówiąc o pierdyknieciu basem) od elektrostatyki na najbardziej naelektryzowanych, aż trzaskających pod palcami, nigdy nie mytych i zakurzonych płytach (to rzadkie u mnie, mocno archiwalne przypadki ale specjalnie je wyciągnąłem na rzecz tego wątku).

Tak bardziej dla zabawy albo informacji, macając ten problem zupełnie na ślepo - spróbuj pobawić się w prowizoryczne łączenie oddzielnym długim przewodem różnych kolejnych elementów metalowych gramofonu z metalową obudową tego nieszczęsnego pre, albo z masami wtyków Cinch w pre, a nuż jakaś, przynajmniej wstępna informacja z tego wyniknie. Tak w ogóle to czyżby jednak pre do wymiany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u kolegi wzmacniacz z wbudowanym pre. Dzisiaj kupiłem części i zmontuję przejściówkę DIN5 -> CINCH z odprowadzeniem masy ze środkowego pina (3). Ponadto spróbuję łączyć te metalowe elementy z masą CINCH. Ponadto wczoraj zacząłem experymentować na jednej bardzo starej płycie, którą mam do testów. Psiknąłem na nią płynem antyelektrostatycznym do spodni (płyta testowa, proszę mnie nie besztać :) ) i na stronie którą tak spreparowałem puknięć/trzasków nie ma (słuchałem wielokrotnie, probowalem na sile elektryzować palcem, nie ma puknięć). Płyn nie zostawił nawet śladów :) . Jeżeli chodzi o pre to stanowczo do wymiany, ale nie mam też takich pieniędzy, które pozwoliłyby mi na zakup czegoś porządnego. Myślałem nad ART DJ PRE II, ale wolałbym, żeby nowe pre miało wejście typu DIN - mój problem z uziemieniem prawdopodobnie zostałby rozwiązany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.