Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie wytwórnie płyt CD


vorpane

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Wiem, że mógłbym sięgnąć do opinii, zanalizować i wyciągnąć wnioski wybierając kilka firm. Ale po co ma to robić każdy, kto chce się tego dowiedzieć?

 

Chciałbym, by każdy kto zna taką (lub takie) wytwórnię, wpisał się. Potem można by było z tego zrobić całą elitarną listę :).

 

No, chyba że sprawa ma się tak, że każdej wytwórni zdarzają się perełki i gnioty. Ale może jednak da się wymienić te, które trzymają wysoki poziom najczęściej? Te, których płyta, możemy być prawie pewni, będzie świetnie zrealizowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda z tymi perełkami i gniotami. Dla mnie klasą dla siebie są realizacje pana Leszka Dudzika, inżyniera dźwięku z Polskiego Radia. To on realizował dźwięk w Wariacjach Goldbergowskich w wersji Kłosiewicza. Poraziła mnie ta jakość przekazu. Rzecz wydał - o ile się nie mylę - CD Accord. To ciekawe, że to nagranie, jeśli chodzi o realizację dźwięku (wykonanie też doskonałe!) bije na głowę wiele innych zrealizowanych przez światowe giganty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej wysoki poziom trzyma PHILIPS i RCA/BMG.

Może wbrew obiegowym opiniom, ale typuję te wytwórnie na swoich półkach jako nr. 1. Zarówno od strony jakości technicznej jak i muzycznej. I nieważne z jakich lat są nagrania. Taki dobór rzadko się zdarza.

Jeśli chodzi o jazz to niezłe są ENJA, DRYFUS i LABEL BLEU

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telarc,Chesky Records, Blue Note - to wytwórnie audiofilskie. Oprócz tego niektóre produkcje BMG i Sony Music. Dobry mastering w Polsce to np. Grzegorz Piwkowski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilskie wytwórne to jakie ? Jakość realizacji i jakość muzyki rzadko idą w parze - tu czołówke zajmuje chyba LINN. TELARC i CHESKY - może troche lepiej, ale nie trudno o "gniota".

No... ale nagrane dobrze :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips jest jak najbardziej ok - też mam bardzo dobre doświadczenia.

RCA/BMG też ma świetne realizacje.

Obowiązkowo MDG.

Sony wg mnie już średnie.

 

DG.......w sumie też bym tutaj zaliczył, tak sobie ostatnio Zimermana posłuchałem i stwierdziłem że mimo wszystko jest czadowo nagrany.

 

I niszowe wytwórnie - nieraz porażają jakością dźwiękiem wielkie koncerny, jak np. francuska Alpha.

Ostatnio mi wpadła w ręce płyta DUX-u z Malickim (:D:D:D) i też jest niczego sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spis wytworni wydajacych SACD. W dniu dzisejszym 2004-07-29 ich liczba wynosi 236:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ostatnio przeze mnie odkrytą Mapleshade Records. Nagrania tchną realizmem. Dźwięk jest bardzo bezpośredni. W koncepcji wytwórni nie ma equalizerów i innych gadżetów. To co dostajemy jest jak ryba z ośćmi. Świeża :-)

Ktoś powiedział, że spotkanie z tym brzmieniem ma smak ulubionego ciastka zapamiętanego z dzieciństwa.

Coś w tym jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no nie wiem.......mam kilka nagran z HM i jestem rozczarowany tym co tu czytam a tym co słyszę :(

niestety mnie ich poziom nie zadowala - albo trafiam na gnioty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jedne z najlepszych jakie w życiu słyszałem (co najmniej na równi z Mobilem) to Sheffield Lab. Do stawki wlicza się oczywiście Opus 3 z HDCD i płyty tj. Audio Quest, Focal, Denon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę tu za dużo frazesów. Wiadomo że jesliby brać pod uwagę tylko jakość nagrania to oczywiście że Technics wydał świetne płyty, podobnie Marantz i kilka innych firm. Jednak ktos ostatnio na forum powiedział że to płyty do testowania sprzętu, (coś jak generator sygnałów), i słuchać się tego nie powinno. Mam nadzieję że autorowi wątku chodziło o płyty z muzyką, więc chciałbym coś konkretnego zaproponować. Coś mocnego, co powala jakością nagrania, jak też ładunkiem emocjonalnym i sporą dawką muzyki przez duże M !

Chodzi mi o "ORIGINAL ALBUM-EXPANDED DE LUXE EDITION" URIAH HEEP. Samej kapeli nie muszę chyba rekomendować, za to wydanie ze zdjęciami oryginalnych masterów analogowych z podpisami robi wrażenie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam firmę DMP prawdziwie audiofilska mam jedną płytę CD jest super nagrana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilskie wytwórnie? Uwazam, że nie ma czegos takiego. To czy plyta jest poprawnie zrealizowana zalezy tylko i wyłacznie od realizatora dźwieku i od inzyniera masteringu. Wytwórnia nie ma nic do tego, jeśli kogos stac by zatrudnić i zaplacis tym samym za mistrza w realizacji dzwieku to efekt bedzie kosmiczny. Wszystko zalezy od producenta i od tego czy stac go na zatrudnienie specjalisty w swej dziedzinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniał Pan o jakości matrycy, a przede wszystkim o ilości tłoczeń. Audiofilskie tłoczą do 100tyś, pozostałe zdecydowanie więcej. Pierwsza i ostatnia to zupełnie inne płyty. Same nośniki też się różnią w odsłuchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podałem link do sklepu, który sprzedaje dobrze zrealizowane płyty. Jak widac firm jest dużo, ale płyt z kazdej z nich niewiele. Całościowo oczywiscie jest tego masa bo i firm kupa.

Polecam przegląd.

Sklep solidny, dostawa około miesiąca, paczka dobrze zabezpieczona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę by matryca sie zużywała podczas procesu tłoczenia. Jest to wielce niedorzeczne. Matryce zaś przygotowuje sie zawsze tak samo z zachowaniem wszelkich standardow jakosciowych - nie ma po prostu innej mozliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie jest to sensu stricte wytwórnia audiofilska, ale ludzie z Kirkelig Kulturverksted wiedzą jak robić porządne płyty. Podejrzewam, że przy tak małej ilości mieszkańców, a dużej ilości świetnych wykonawców, twórców, muzyków i realizatorów wytłumaczeniem moży tylko być nieprzeciętnie wysoka kultura muzyczna Norwegów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broda, a Chesky to gdzie? Czy ktoś tu słucha klasyki? Polecam Divox, Denon (niedostępne w Polsce), Nimbus Records, Harmonia Mundi, Virgin Veritas, AliaVox, Deutsche Grammophon, niektóre serie Sony (Seon, Vivarte), Teldec, niektóre Erato, ale nie ma gwarancji, też można trafić na koszmar. Większość wydań EMI to brzmieniowy śmieć, aż szkoda że tyle dobrej muzyki oszpecono, to zbrodnia. Do jazzu dorzuciłbym koniecznie GRP, Concord, Verve, Columbia Legacy, Warner. Choć też różnie bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcowym numerze AUDIO z tego roku opisano ciekawy test polegający na porównaniu tych samych nagrań z różnych wytwórni płytowych. Najlepiej wypadła japońska JVCXRCD, której praktycznie wszystkie wydania trzymały b.wysoki poziom. Z MF było różnie. Generalnie poziom techniczny wydań również b.wysoki ale z częstymi odstępstwami od tego co było na taśmach matkach i nie zawsze w dobrą stronę (chodzi o interpretację ). Samuraje trzymali się bardziej oryginalnego nagrania. Również na Audioasylum dyskutowano niedawno o XRCD i również podkreślano b. wysoką jakość nagrań. Haczyk to oczywiście cena. Krążki tej wytwórni ( a raczej procesu produkcyjnego pod nazwą XRCD - ostanio nowszy XRCD24) potrafią kosztować 30-40USD a wersje złote więcej niż 100USD...

Ja od siebie dorzuciłbym jeszcze amerykańskiego AUDIOQUESTA.

 

A co do tych matryc do CD to one też się zużywają - to przecież normalne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.