Skocz do zawartości
IGNORED

potrzebje porady co wybrac


superman

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to będzie moje pierwsze kino domowe do pokoju ok 20m2 także probuje wybrac coś z tych modeli:

1.Onkyo HT-S4505

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2. Denon AVR-1312BK/XP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

3. Pioneer BDP-150k, HTP-070

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Posiadam TV Samsung UE46ES6710 z 3D oraz PS3

 

Nie zanam sie na tym zupełnie, więc skłaniam sie do wyboru Pioneera (chociaż ta firma nie przemawia do mnie;//) bo jest 3D, głośniki 100W subwoofer 100W, daja odtwarzacz Blu-Ray i jest DLNA.

 

Co do Denona to brakuje USB (aż tak bedzie potrzebne?) no i głośniki tylko 60W, za to dużo formatów dzwięku

 

No i ostatni a zarazem pierwszym jaki sobie upatrzyłem był Onkyo. Wszystko fajnie cacy, ale nic nie pisze o 3D, czyli zakładając że będę posiadał na kompie film 3D w formacie mkv połącze sie z TV poprzez DLNA i puszczając dzwięk z TV do KD przez kabel optyczny bedzie mi obsługiwał dzwięk np. DTS HD Master Audio?

Pobór mocy 300W to duzo?

 

Czy 3D w amplitunerach to tylko chwyt marketingowy?

 

Głośniki jakie mnie interesują to tylko małe i w drewnianych obudowach.

 

Mam nadzieje, że mi ktoś pomoże, bo w sklepie sprzedawca to wiadome...

 

 

 

Pozdrawiam Tomasz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d w amplitunerach musi byc jesl iz bluraya chcesz puscic taki sygnal na TV.

Onkyo tez jest 3d. O ile dobrze pamietam ten zestaw oparty jest na ampli 538 tylko o innym oznaczeniu.

Kabel optyczny nie obsługuje DTS HD, jednakże większość MKV także nie ma tego formatu w swojej ścieżce. Jest to zwykłe 1500 kbs DTS. Do tego w takim kinie nie usłyszysz różnic pomiędzy HD a zwykłym.

 

Jesli ma to być nowy zestaw to oba są przywoite. Jesli chciałbyś troche pokombinować io dołożyc 500 zł. To wtedy

Yamaha 373 + glosniki Magnat Interior

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zdecyduje się na Denon 1312XP. Poszperałem w internecie nt. Pioneera i Onkyo, no i co się dowiedziałem to Pioneer, że w tym przedziale klasy i ceny najsłabiej (cena w Euro 1499, a w MM bez odtwarzacza Blu-Ray 999, wiec to chyba też o czymś świadczy) a Onkyo sam nie wiem;) dobra Denon to Denon

 

Ktoś jeszcze na jakimś forum pisał, że ten model Denona słabo gra dołem, gra płasko - nie wiem jak to rozumiec? Słabe niskie tony?

 

Pójde jeszcze do sklepu i zobacze jak to wyglada, ale chyba sie zdecyduje. Teraz poszukiwanie gdzie najtaniej;))

 

 

Pozdrawiam Tomasz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie ma sensu,wszystkie te amplitunery.Pioneer,Onkyo,Yamaha,Denon to jeden czort,grają tak samo słabo,kolumny nic tu nie wniosą,wystarczy kupić to co ci się podoba,to tak jak byśmy poszli do MM i wybierali między laptopami za 1100 który lepszy,różnią się tylko nazwami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer,Onkyo,Yamaha,Denon to jeden czort,grają tak samo słabo,kolumny nic tu nie wniosą

- w wątku "amplitunery Pioneer" jeden z forumowiczów podpiął słabego vsx 322 pod Kefy i trochę się zdziwił jak dobrze zagrał (jak za takie pieniądze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w wątku "amplitunery Pioneer" jeden z forumowiczów podpiął słabego vsx 322 pod Kefy i trochę się zdziwił jak dobrze zagrał (jak za takie pieniądze).

tak pisał i porównywał go chyba do Onkyo 905,i co z tego,to że ktoś napisze że fiat jest tak dobry jak Audi,bierzemy to na poważnie.Nie róbmy jaj ,należy zrozumieć że nie ma różnicy jak coś jest kiepskie to nic tu nie zmieni marka,jak może zagrać dobrze amplituner za 1200 pln,ma 5 końcówek,pełno procesorów,dekoderów,hdmi,i innych bajerów to tandetna Chińszczyzna i nikt tego nie zmieni.Zarobek dystrybutorów,sprzedawców,ile w takim razie kosztuje wyprodukowanie takiego złomu 400 pln,dobry potencjometr Alps kosztuje około 100 pln,transformatory,obudowy,płytki,kondensatory to tak min 2 tys na dobry dwu kanałowy wzmacniacz..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przed wydawaniem takich osądów należałoby posłuchać osobiście i samemu się przekonać niż powielać obiegowe opinie z internetu. Z reguły na 100 opinii 10% jest od osób które faktycznie słuchały danego sprzętu. Jeżeli nie wiem, nie słuchałem to nie wypowiadam się- myślę że to dobra zasada. Oczywiście nikt nie będzie tego ampka porównywał do Audi, ale może nie warto go mieszać z błotem "w ciemno".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości, porównanie dotyczyło Pioneera vsx-322 i Onkyo 5007. Pioneer zagrał zaskakująco dobrze, ale nigdzie nie zostało napisane że TAK SAMO. Po prostu zagrał dobrze jak na swoją cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu słuchać,przecież te amplitunery,są dostępne w MM i SATURNACH,PEŁNO TYCH MODELI ,MOŻNA SOBIE SŁUCHAĆ Z DOWOLNYMI KOLUMNAMI WYSTARCZY -PSTRYKNĄĆ ODPOWIEDNI CZERWONY GÓZICZEK I GRA Z MAGNATAMI,TANNOYAMI,CANTONAMI.I CO TAM JESZCZE MAJĄ,EFEKT TEN SAM.Lipa.Brak różnicy,nie mam żadnego interesu w tym,aby ludzi zniechęcać do kupna tych zabawek,za dużo tych samych tematów,który jest najlepszy,więc odpisuje zgodnie z prawdą.ludzie kupujcie te co wam się podobają,bo różnicy nie usłyszycie.Totalne bzdury,jakie kable itd,czy hdmi za 30 czy za 500,głosnikowe za 10 czy za 1000.Kolejna marketingowa bzdura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum praktycznie opuścili wszyscy starzy bywalcy,prekursorzy kina domowego,pojawili się nowi członkowie,którzy nie muszą czekać jak kiedyś parę miesięcy aby mogli poczytać popytać ,no i posłuchać konkretnego sprzętu,a potem wypisywać głupoty.Teraz rejestracja no i głupie wpisy,zachwyty brak wiedzy,oraz totalna ignorancja.Wszystko schodzi na psy,sprzęt,a także ich użytkownicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariusz964 - od totalnej ignorancji jestem daleko, tak jak i od zachwytów. Nie przypominam sobie bym się tym ampem zachwycał. Podałem jedynie przykład kolesia. który był zaskoczony dźwiękiem vsx 322 i to wszystko.

p s - dobrze że ty nie zszedłeś na psy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.