Skocz do zawartości
IGNORED

nowy wzmacniacz do 2000


tixel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zamiaru nikogo obrażać ale może czytaj ze zrozumieniem albo chociaż kilkukrotnie co się pisze a napisałem :

Nie znam NIC z napisem ALTUS , TONSIL , MILDTON czy ALDTON które by zagrało na choć dobrym poziomie w klasie budżetowej.

Jeżeli to zdanie jest niezrozumiałe to napiszę inaczej.

Słyszałem przeróżne Tonsile , Altusy , Mildtony , Aldtony i te kolumny w wersjach " eksportowych " pod innymi nazwami i ŻADNA nie zagrała jak obecne dobre modele klasy budżetowej.

Czy teraz jest napisane zrozumiale ?

 

 

Wcale się nie dziwie że byleś skoro piszesz że ten Tonsil i ten Technics to dobre połączenie .

Dobry muzyk oprócz a może łącznie z talentem musi mieć dobry słuch i tacy nie są bezrobotni.

Nie cieszy mnie to że nie masz kasy na lepszy sprzęt ale jak napisałem wcale nie trzeba mieć majątku żeby mieć dobrze grający sprzęt.

 

Przez takie wpisy jak Twoje większość z tych co mają wiedzę i doświadczenie przestali w ogóle się udzielać w takich tematach.

Może czas najwyższy iść ich śladem a to forum niech się zasypie Tonsilami , Altusami , Radmorami i całym tym śmietnikiem.

po tobie nuda to takiej odpowiedzi się nie spodziewałem,myślałem że masz więcej kultury i wiedzy niż ten sittek,ale widzę,że trzymasz poziom,skoro tak to atakuj,bo wszyscy na forum mogą przeczytać w twoim profilu,jak to rzekomo zaczynałeś od krajowego sprzętu,kasprzaków itd. ale do rzeczy,znam wielu ludzi którzy mają sprzęt krajowy ,jak to nazwałeś cały śmietnik,bo na więcej ich nie stać i to nie mnie obrażasz ale ich wszystkich,a co do mnie to nie jestem bezrobotny,co do słuchu to mam słyszeć dźwięk żywego instrumentu którego,brzmienia nie poda nawet twój sprzęt,ale co ja będę takiemu fachowcowi tłumaczył i jeszcze raz nie obrażaj ludzi z tonsilami,altkami,itd. na forum jest wątek dla kogo jest ono przeznaczone ty i sittek daliście odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanie rozpoczynamy z dużej litery. Nie jestem nuda tylko mam nick muda44 i Ty piszesz o kulturze i poziomie ?

Zaczynałem od sprzętu krajowego jak każdy trochę starszy z tego forum ale dzisiaj uważam to za śmietnik bo chore jest sprzedawanie a zwłaszcza kupowanie jakiegoś Radmora za ceny rzędu 600zł a do tego naganiały pewne wątki . Za podobne pieniądze można kupić bez porównania znacznie lepiej grającego Cyrusa , NADa , Musical Fidelity i wiele podobnych klocków.

Tak więc w cenie tego krajowego sprzętu można mieć coś znacznie lepszego. To nie jest obrażanie ale sprowadzanie na właściwe tory zakupów. Twój sentyment z racji wieku jest zrozumiały ale minęły już czasy PRL gdzie nic nie było a Altusy były szczytem marzeń.

 

To jak gra mój sprzęt nie wiesz ale się wypowiadasz czym sam sobie wystawiasz opinie. Akurat na ostatnim zestawieniu skrzypce czy saksofon zagrał do złudzenia jak na żywo. A wiem jak brzmią bardzo drogie skrzypce ponieważ ciotka mojej zony jest skrzypaczką w Filharmonii Berlińskiej a jednocześnie ma firmę zajmującą się renowacją skrzypiec . Miałem przyjemność słuchać grania skrzypiec w cenie Jaguara na co zresztą je wymieniła .

Ale faktycznie , chyba z innych światów pochodzimy - nie finansowych ale rozumowania i Ty nie dasz się wyciągnąć ze swojego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Yamahę AS 1000 w promocji za 3100 ale zaznaczam po odsłuchach i do muzyki jakiej ja słucham dla tego warto zabrać swoje płyty, nie każdemu podchodzi Yamaha, mi za swoją dynamikę zwłaszcza basu choć nie zalewa on średnicy odpowiada. Miłych odsłuchów :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Yamahę AS 1000 w promocji za 3100 ale zaznaczam po odsłuchach i do muzyki jakiej ja słucham dla tego warto zabrać swoje płyty, nie każdemu podchodzi Yamaha, mi za swoją dynamikę zwłaszcza basu choć nie zalewa on średnicy odpowiada. Miłych odsłuchów :P

 

Czy możesz zdradzić jakiej muzyki słuchasz? Pytam dlatego, że mnie osobiście bardzo podoba się ten model Yamahy i sam zastanawiam się nad jego kupnem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muda44

 

z Marek Kowalski nie ma sensu dyskutować.

 

To klasyczny naganiacz starego szrotu z wszelkich portali aukcyjnych. Skupuje śmieci a potem sprzedaje. Takich trzeba unikać ale dobrze, że się pojawiają, ponieważ pokazują swoją prawdziwa twarz. Klasyczny prostak bez podstawowej wiedzy wypisujący o sobie wyssane z palca bzdury ( 60 lat, muzyk, hehe). Jego dewizą jest wcisnąć, sprzedać i zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muda44

 

z Marek Kowalski nie ma sensu dyskutować.

 

To klasyczny naganiacz starego szrotu z wszelkich portali aukcyjnych. Skupuje śmieci a potem sprzedaje. Takich trzeba unikać ale dobrze, że się pojawiają, ponieważ pokazują swoją prawdziwa twarz. Klasyczny prostak bez podstawowej wiedzy wypisujący o sobie wyssane z palca bzdury ( 60 lat, muzyk, hehe). Jego dewizą jest wcisnąć, sprzedać i zapomnieć.

nie zniżę się do twojego poziomu buraczku i pisz dalej te bzdury i obrażaj bo jak napisałem wcześniej tylko to potrafisz a tak na marginesie forumowicze ja tylko zwróciłem się z prośbą o radę w zakupie wzmacniacza nowego do tonsil siesta zobaczcie jak mnie potraktowano to są rady pana sittek i muda44

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz zdradzić jakiej muzyki słuchasz? Pytam dlatego, że mnie osobiście bardzo podoba się ten model Yamahy i sam zastanawiam się nad jego kupnem.

słucham głównie rozrywki od lat 80 do obecnych ATB,Armina itp, także polska muzyka obecnie grana na falach np RMF, dla mnie Yamaha wygrała w odsłuchach ale jednak zalecam zabrać swoje płyty i posłuchać, w końcu te 3 tysie nie łatwo się w Polsce zarabia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie w którym bedzie stał ma ok. 20m ,a co do kolumn to Tonsil Siesta ,muzyka którą najczęściej słucham to Rock pop

Znam Siesty. Grały u mnie kilka miesięcy. Ja na pewno nie polecam z niskimi modelami Yamahy. Bardzo ostre brzmienie. Moim zdaniem kolumny nie są złe, ale nie do każdej muzyki się nadają. Muzyka akustyczna, lekki rock brzmią na nich naprawdę dobrze, natomiast ostrzejsze granie jak metal, elektronika, POP już się nie sprawdza. Jak dla mnie za mało wypełnienia niskim tonami.

Może tochę lepiej jest z modelami NAD gdzie bas jest większy i mniej kontrolowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zniżę się do twojego poziomu buraczku i pisz dalej te bzdury i obrażaj bo jak napisałem wcześniej tylko to potrafisz a tak na marginesie forumowicze ja tylko zwróciłem się z prośbą o radę w zakupie wzmacniacza nowego do tonsil siesta zobaczcie jak mnie potraktowano to są rady pana sittek i muda44

 

Marek, daj spokój, ich nie przegadasz. Nikt ci tutaj nie poleci nowego sprzętu za rozsądne pieniądze, bo taki sprzęt uwłacza ich "złotym uszom". Nieważne jak gra, nie słuchali i nie wiedzą, ale wiedzą, że ich 30-letni zabytek "odkryty" na niemieckim śmietniku zagra lepiej. Ale wiesz..., ONI mają uszy na tyle wrażliwe, aby to usłyszeć. Ale co się dziwić, ONI słyszą nawet zagięcia kabli kolumnowych, buahaha ;)

 

Ale żeby było na temat, zainteresuj się modelem A-9050 od Onkyo. Zbiera bardzo miłe recenzje, jest świetnie wykonany, pięknie wygląda i kosztuje 1999zł a może już teraz nawet taniej. Jako bonus na pokładzie znajdziesz DAC zbudowany na układzie Wolfson'a WM8718.

 

Cytat jednego wpisu z innego forum. jeśli będziesz zainteresowany wyślę ci adres na priv:

 

Zrobiłem odsłuch z kolumnami: Quadral Ascent70 i podstawkowy Ascent20, Klipsch Synergy F10, Tannoy Revolution DC6T i ekstremalnie Klipsch RF82II.

 

Wzmacniacz A-9050 jest uniwersalny, oddawał charakter brzmienia wszystkich odsłuchiwanych kolumn. W miarę wyrównany, dobrze kontroluje niski zakres, ale dwie dwudziestki w Klipsch RF82 zaczynały nim przy większej głośności (potencjometr na godzinie 11-12) nieco zarządzać. Bardzo ładnie pracował przy niskich poziomach głośności.

 

Z Klipschem Synergy grał ofensywnie i dynamicznie, szczegółowo i bardzo wyraźnie w górnym zakresie. Model z serii RF uspokoił nieco górę i dołożył bardzo wyraźną separację źródeł dźwięku.

 

Quadral podłogowy z nowej linii potrafił zagrać bardzo niskim basem i dobrze separował instrumenty. Piękna krystaliczna góra pasma. Podstawkowy Ascent20 idealnie nadaje się do małych pomieszczeń.

 

Tannoy Revolution DC6T to mistrz w zakresie średniotonowym. Wokal był wyraźny, a wszystkie dęte grały bardzo przekonująco i obecnie. Miło było słuchać. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tixel, ja tam audiofilem ani fachowcem od wszelkiej maści wzmacniaczy nie jestem ale chciał bym przekazać Ci coś co sam zauważyłem przez ostatnie kilka lat i może przyda się przy wyborze.

Tak się jakoś świat zmienił, że to co kiedyś było dobre z definicji, czyli wzmacniacz wzmacniał to teraz za podobną jakość firmy karzą sobie płacić nie wiadomo ile bo w standardzie produkuje się szrot. Kiedyś każdy wzmak był na elementach dyskretnych i nikt z tego powodu afery nie robił bo sprawa była oczywista. Teraz podobna technologia tylko 20 lat później jest ceniona jako sprzęt o klasę lepszy i dużo droższy. Rozumiesz to ?

 

Jak nie potrzebujesz wodotrysków, poszukaj zadbanego starszego wzmacniacza i myślę, że będziesz i zadowolony i sporo zaoszczędzisz. Ja osobiście lubię Denona i Onkyo, ale to już rzecz gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko zwróciłem się z prośbą o radę w zakupie wzmacniacza nowego do tonsil siesta zobaczcie jak mnie potraktowano to są rady pana sittek i muda44

Jak sobie przypominam nie mając żadnego doświadczenia, a tym bardziej wiedzy, od razu zacząłeś się wymądrzać. Dlatego dostałeś po uszach za pisanie głupot i okłamywanie niedoświadczonych ludzi co do walorów słabego sprzętu. Wróć tu mądrzejszy za kilka lat to pogadamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.