Skocz do zawartości
IGNORED

PreAmplifikator czy Graham Slee Reflex M


Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam sie powoli do zmiany przedwzmacniacza gramofonowego. Po dluzszych poszukiwaniach (internet, testy, opinie),

kilku testach bylem zdecydowany na Graham Slee Reflex M (z PSU) do czasu jak polecono mi Preamplifikatora z bateria.

 

Cena Grahama jest na poziomie PreAmplifikatora (z bateria jest drozszy); sluchalem go w domu i bardzo mi sie podobal.

Nie mialem okazji sluchac PreAmplifikatora. Chce zmienic przedwzmacniacz i pozniej poesperymentowac w nowymi wkladkami (raczej MM i HOMC).

 

Graham Reflex M jest tylko dla MM; do LOMC trzeba dokupic kolejny klocek (cena rosnie prawie 2x w tym zestawie).

 

Moj sprzet

Wzmacniacz: Densen B130+

Gramofon: Technics 1210mk2 (zdaje sobie sprawe z ograniczen Technics'a ale nie bede go zmienial)

Phono: Musical Fidelity VLPSII

Wkladka: AT440MLa

Glosniki: Amphion Helium2

 

Czy ktos tutaj na forum porownywal Graham Slee Reflex z Amplifikatorem? Bardzo bym chcial uslyszec Wasze opinie.

 

Pozdrawiam,

Mitek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten drugi ale nie porownywalem z tym pierwszym

 

A z czym porownywales PreAmplifikatora jezeli moge zapytac? Moze to mi troche pomoze ;-) Jestes zadowolony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Grahama (z PSU) i dostał baty od forumowej Nudy.

Moim zdaniem nie wart tych pieniędzy które za niego krzyczą.

Nuda trzy razy tańsza a dźwiek wyraźnie lepszy.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Grahama (z PSU) i dostał baty od forumowej Nudy.

Moim zdaniem nie wart tych pieniędzy które za niego krzyczą.

Nuda trzy razy tańsza a dźwiek wyraźnie lepszy.

 

Pozdro

 

Dzieki za odpowiedz. Nie mam doswiadczenia w montowaniu urzadzen, wiec skupiam sie raczej na gotowych.

Mysle o czyms nowym lub uzywanym w przedziale 4000-5000zl. Jak na razie na mojej liscie sa Graham Reflex(+PSU), PreAmplifikator II z bateria i uzywane RCM, EAR lub starsze ARC. Ostatnio tez ktos proponowal mi te uzywany 47 Labs Model 4718 Shigaraki za 1300euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze warto posluchac Sensora z RCMu? Wszyscy piali.

Ja nie sluchalem.

EARa mam ale musialem mu zaaplikowac dobre ale drogie lampy. Wyszlo cenowo podobnie jak Sensor ale JAK GRA !!!

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze, to nie słyszałem lepszego pre gramofonowego w cenie do około 10 000 zł niż PreAmplifikator II. A nie miałem doświadczenia z zasilaniem bateryjnym, które może jeszcze bardziej zwiększać jego walory dźwiękowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze warto posluchac Sensora z RCMu? Wszyscy piali.

Ja nie sluchalem.

EARa mam ale musialem mu zaaplikowac dobre ale drogie lampy. Wyszlo cenowo podobnie jak Sensor ale JAK GRA !!!

Pozdro

 

Sensor z RCM jest na mojej liscie; mam nadzieje, ze uda mi sie go posluchac. Jaka masz wersje EAR 834p? Wszyscy chwala chromowa, ale to cena juz prawie 2000 euro. Podsawowa (czarna i tylko MM) jest w moim zakresie cenowym.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja czarna jest jak chromowa tzn. z regulacją wzmocnienia i MM/MC. Do tego rewelacynie brzmiące lampy NOS Marconi ECC81, ktore mialem mozliwosc posluchania przed zakupem, sam zaaplikowalem i uzywam.

Jesli trafisz w zakupie z lampami JJ to załóż ze są natychmiast do wyrzucenia, to szrot.

Nie wiem jak grają lampy oryginalne, a gdzies wyczytalem ze sa to jugoslowianskie Telefunkeny. Sluchalem niemieckich oryginalnych Telefunkenow i na kolana mnie nie rzucilo.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja czarna jest jak chromowa tzn. z regulacją wzmocnienia i MM/MC. Do tego rewelacynie brzmiące lampy NOS Marconi ECC81, ktore mialem mozliwosc posluchania przed zakupem, sam zaaplikowalem i uzywam.

Jesli trafisz w zakupie z lampami JJ to załóż ze są natychmiast do wyrzucenia, to szrot.

Nie wiem jak grają lampy oryginalne, a gdzies wyczytalem ze sa to jugoslowianskie Telefunkeny. Sluchalem niemieckich oryginalnych Telefunkenow i na kolana mnie nie rzucilo.

Pozdro

 

Dziekuje za info. Rozgladalem sie wczoraj i znalazlem ogloszenie: wersja czarna (MM/MC) bez regulacji wzmocnienia za 2500zl, wyglada na rozsadna cene (musze lepiej zbadac rynek). Wyslalem do sprzedajacego pytania o lampy, wiek urzadzenia, modyfikacje, itd? Z tego co wiem to ta wersja nowa kosztuje okolo 5000zl. Na co powinienem zwracac uwage czy zakupie uzywanego Ear'a i odsluchu?

Pozdrawiam

 

Mówiąc szczerze, to nie słyszałem lepszego pre gramofonowego w cenie do około 10 000 zł niż PreAmplifikator II. A nie miałem doświadczenia z zasilaniem bateryjnym, które może jeszcze bardziej zwiększać jego walory dźwiękowe.

 

Czytalem Twoja recenzje na blogu i byl to impuls to zainteresowania sie tym przedwzmacniaczem :-) Obecnie jest na "Top 3" mojej listy (w tym zakresie cenowym). Teraz szukam czy moze uda mi sie kupic cos uzywanego w dobrej cenie (EAR 834p, RCM Sensor albo nawet okazyjnie Graham Slee Reflex). Kupujac cos dobrego uzywanego zostalo mi by jeszcze na nowa wkladke :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość intenser

(Konto usunięte)

znam Sensora (bo mam), gościł u mnie Graham Revolution + Elevator oraz Ear 834

 

każdy z nich znacząco gorszy od RCM , Amplifikatora nie znam ale słyszałem wiele dobrego choć nie sądzę by doszlusował do poziomu Sensora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam Sensora (bo mam), gościł u mnie Graham Revolution + Elevator oraz Ear 834

 

każdy z nich znacząco gorszy od RCM , Amplifikatora nie znam ale słyszałem wiele dobrego choć nie sądzę by doszlusował do poziomu Sensora

 

Z jakimi lampami słuchałeś EARa? Pytam bo jeśli słuchałeś na standardowych lub nie daj Boże gorszych to ... nie znasz mozliwości EARa.

Absolutnie nie twierdzę, że jest lepszy do np. Sensora czy Amplifikatora bo takich porównanń nie robiłem.

Twierdze tylko, ze w przypadku zmiany lamp na "lepsze" NOSy jakość dźwięku rośnie. W stosunku do JJ to było o trzy albo cztery klasy wyzej, a w stosunku do Telefunkenów z systemu zdjeto koc. Co najmniej klase wyżej.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś Gramaha Era V itd., miałem też na odsłuchy preAmplifikatora 2 (i zresztą pisałem o jego brzmieniu) - niewątpliwie preAmp gra inaczej i moim zdaniem z duża klasą, choć pamietam, że z tym zasilaniem bateryjnym to jakieś przygody były, trzeba było mocno uważać żeby nie padła bo nie było jak podładować czy jakoś tak, nie pamietam za dobrze...

 

miałem RCMa i nie sądzę aby grał lepiej/gorzej niż preAmp

 

a teraz mam pre phono/liniowe Zagra Darka Kuleszy, na 3 ramiona, z mnogością nastawów i brzmi bardzo fajnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś Gramaha Era V itd., miałem też na odsłuchy preAmplifikatora 2 (i zresztą pisałem o jego brzmieniu) - niewątpliwie preAmp gra inaczej i moim zdaniem z duża klasą, choć pamietam, że z tym zasilaniem bateryjnym to jakieś przygody były, trzeba było mocno uważać żeby nie padła bo nie było jak podładować czy jakoś tak, nie pamietam za dobrze...

 

Pytalem u dealera PreAmplifikatora i zostalo juz tylko kilka sztuk a zasilacze sa wyprzedane kompletnie i nie bedzie wiecej.

Sam sie zastanawialem, czy ten zasilacz bateryjny mial jakis uklad zabezpieczajacy przed kompletnym wyladowaniem, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, zapytaj bezpośrednio u pana Tomasza Burskiego. Jakby co, to mogę podać nr telefonu na PM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, zapytaj bezpośrednio u pana Tomasza Burskiego. Jakby co, to mogę podać nr telefonu na PM.

 

Dziekuje, jestem juz z panem Tomaszem w kontakcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.