Jump to content
IGNORED

Test Sonos ZP90 vs Denon-DCD710 vs C.E.C.TL5100


studio7

Recommended Posts

Wczoraj z racji kilku godzin luźnego czasu postanowiliśmy z kolegą potestować sprzęty. Pod Onkyo 5007 podłączyliśmy Odtwarzacz Cd Denon DCD710, Odtwarzacz C.E.C. TL5100 i strumieniowy Sonos ZP90 (Connect). Denon i C.E.C. Celem tego testu było sprawdzenie jakości strumieniowego playera Sonosa w stosunku do odtwarzaczy CD. Odtwarzacze CD podłączyliśmy analogowym interkonektem Chord Cobra+ a Sonosa poprzez Coaxial (Wireworld) do Ampa Onkyo gdzie używany był jego wewnętrzny DAC BurrBrown - kiedyś podłączałem tego sonosa przez RCA i szybko odpuściłem temat . Płyty CD Dire Straits (On every streets / Brother in arms) zrzuciliśmy na komputer do formatu wav po czym odtworzyliśmy ją na Sonosie. Ta samą płytę w tym samym momencie odtworzyliśmy z CEC'a a później z Denona. Efekt był taki, że bardzo subtelne różnice w scenie i lokalizacji instrumentów pojawiły się pomiędzy Sonosem a CEC'em na korzyść CEC'a ale różnice były tak subtelne i niewielkie, że dopiero kilkukrotne skupianie się na konkretnych fragmentach utworu można było usłyszeć te niuanse. Za to Denon negatywnie mnie zaskoczył - dźwięk był generalnie dobry, ale było wyraźnie słychać, zwłaszcza na wysokich tonach rozmywanie się talerzy perkusji, którego nie było słychać na Sonosie ani na CEC'u. Kolumny, które użyliśmy do tego testu to Focal Chorus 836VW-SE. Gdyby do Sonosa podłączyć jeszcze jakiś zewnętrzny DAC to naprawdę było by to świetne zestawienie. Jak z naszej kotlinki zejdą śniegi i mrozy to powalczymy jeszcze z integrą Advance Acoustic zamiast tego Onkyo - efekty opiszę bo sam jestem ciekawy. Może komuś to pomoże w późniejszym wyborze sprzętu.

Link to comment
Share on other sites

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sonos to fajny sprzęt, ciekawe jak zagrał by tym DAC ?

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest discomaniac71

(Konto usunięte)

Podstawowym błędem jest kiepska jakość użytej amplifikacji. Ani Onkyo ani Advance Acoustics. CEC wymaga lepszego wzmacniacza.

Link to comment
Share on other sites

Guest rochu

(Konto usunięte)

Zgadza się. Sonos i ten CEC to dwie rożne koncepcje dźwięku.

Błędem było także zaniechanie odsłuchów Sonosa po analogu.

Sonos daje bowiem na wyjściach analogowych bardzo przyzwoity dźwięk jak na swoją cenę.

Trzeba użyć tylko jakiegoś bardziej sensownego IC, choćby Furutecha u-P2.1.

Link to comment
Share on other sites

Guest rochu

(Konto usunięte)

Jeeeny.

W czasach świetności tego odtwarzacza ludzie zestawiali go z Pliniusem, Krellem, Makiem, Audio Note na 300B i setkami innych zacnych konstrukcji.

Czy tak trudno ruszyć głową, zwłaszcza gdy się jest "branżą"?

Chyba to właśnie ty powinieneś wiedzieć najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

Jeeeny.

Widzisz, ja mam nieco odmienne zdanie od twojego, nie jestem "branżą" o jakiej myślisz - która tylko patrzy by coś upchać - coś co ma na sklepie, więc słucham ludzi o różnych predyspozycjach i upodobaniach muzycznych i to mnie najbardziej w tym wszystkim kręci - nie zrozumiałeś mojego postu i odebrałeś go w przeświadczeniu, że to ja oczekuje podpowiedzi (od ciebie) co podłączyć żeby lepiej grało - co i tak w efekcie jest pojęciem względnym. Coś, co ty oceniasz jako dobry dźwięk to ja zakwestionuje i na odwrót i to jest OK. Wg większości najlepszym brzmieniem na Audio Show 2012 było Avantgarde Acoustic ale było więcej jak parę osób, które twierdziły inaczej - i kto z nich zasłużył na "jeeeeny czy tak trudno ruszyć głową ????", Ja to wiem, ale często koncepcje innych ludzi są ciekawe i inne, i to jest właśnie fajne, ja to właśnie cenię najbardziej, że ktoś jest w stanie dostrzec coś na co nie zwracało się wcześniej uwagi. Nie wiem czy np jak przeczytasz jak niejaki Pan Kisiel napisał w swoich gazetowych testach że jakiś tam wzmacniacz jest OK a potem bierzesz go do domu i ni *uja nie jest tak jak pisało w tej recenzji to co to oznacza??!! - że się pomylił ? przecież jest z branży to najlepiej powinien wiedzieć. Chłopie bądź jak Doc Brown z Back to The Future i myśl w czterech wymiarach, a nie tylko w jednym :-). To że jestem z branży to wcale nie oznacza, że pozjadałem wszystkie rozumy audiofilskiego świata, po prostu lubię słuchać ludzi a nie się tylko wymądrzać i zawsze jak już robię jakieś odsłuch to zapraszam kilka osób, żeby czasem przez pryzmat sympatii do jakiejś marki nie wypaczać efektów tychże odsłuchów.
Link to comment
Share on other sites

Guest rochu

(Konto usunięte)

Dla mnie to że mienisz się "branżą: oznaczało do tej pory, że mogę spodziewać się po tobie, iż masz jakąś wiedzę, doświadczenie i wyrobione zdanie.

Jak widać w tym konkretnym wypadku mogłem się pomylić.

 

Może zamiast kłapać dziobem o AS, Kisielu i Avantgarde popytaj kilku bardziej obytych kolegów.

Jest szansa, że czegoś się nauczysz.

 

 

A co do ruszania głową i odkryć.

Życie mnie nauczyło, że może to są fajne sprawy i wartościowe urządzenia ale trudno to spieniężyć po jakimś czasie, gdy człowiekowi się już znudzi.

Dlatego lepiej trzymać się uznanych marek.

Link to comment
Share on other sites

Widzisz, co ja będę z tobą dyskutował - skoro ty zawsze masz rację i jesteś nieomylny - po co tobie to forum ? załóż swoje i sam sobie odpowiadaj na swoje mądrości a może po prostu poproś admina żeby zamiast użytkownicy pod awatarem zrobił ci GURU.

 

Wiesz co ??!! rzuciłem okiem na twoje posty i ja chyba nie chcę odpowiedzi od ciebie, proszę nie pisz nic do mnie, ja też nie będę nic do ciebie pisał i odpowiadał na to co piszesz. Dziękuję i przepraszam jak niechcący cię obraziłem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.