Skocz do zawartości
IGNORED

Dvd jako transport - co kupić


dekoracja

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy: szukam jakiegoś dvd (taniego ok 300-400) aby używać w domu jako dvd i transport cd do mojego dac'a wbudowanego w naim nac n 172xs. Chwilowo nie potrzebuję/nie chcę mieć i dvd i cd jednocześnie w domu. Co polecacie? I czy lepiej optykiem, czy rca cyfrę puszczać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD używane Yamaha s557 odtwarzała CD w miarę dobrze jak na DVD , ale nie ma wyjścia HDMI ( teraz DVD mają ) .

Taką Yamahe miałem , ale coś nawaliło , kupiłem pierwszego lepszego Sharpa za 150 PLN no i przyrównałem jakość CD (można powiedzieć że nie z pamięci gdyż przed awarią kupiłem odtwarzacz CD nowy Pioneera PD 6 i przyrównywałem Yamahę do odtwarzacza , wielkiej różnicy nie było , jednak CD był lepszy ) i Scharp był tragiczny w porównaniu do odtwarzacza CD .

 

I czy lepiej optykiem, czy rca cyfrę puszczać?

 

Trudno powiedzieć gdzie lepszy DAC , ( przeważnie w playerze jest gorszy ) najlepiej podłącz na dwa sposoby .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś doradzić - odpuść sobie pomysł używania odtwarzacza DVD jako transportu. Jest tyle wybitnych transportów za 300 zł ... A jakość transportów DVD jest bardzo słaba. Nie jest porównywalna do trwałości starszych CD playerów !!! Mi właśnie padł drugi odtwarzacz DVD - a są to playery "high end'owe" ... . Nie warto !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy czego słuchasz i w jakiej jakości...

Nie wiem czy wiesz, ale jest możliwość słuchania muzyki w jakości studyjnej za pomocą odtwarzaczy strumieniowych. Oczywiście bije to na głowę dowolne CD.

Możnaby sporo poopowiadać na ten temat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma kolega rację.Jest taka możliwość. A jaki jest wybór tytułów na tych Studyjnych plikach?

Ile nowości muzycznych jest dostępnych na takich plikach?Kolega wie?

1%? może 2% czyli nie ma nowości.

 

A wracając do DVD to na nich płyty CD brzmią fatalnie ale już na odtwarzaczach CD zupełnie inaczej.

Najbardziej rozsądną opcją na dziś jest jak najlepszy odtwarzacz CD z wejściem na swój DAC do użycia

z plikami np z odtwarzaczem/transportem plików.

Zewnętrzne DAC-i są lepsze dopiero od wysokiego poziomu a to ceny...równie wysokie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat był już przerabiany, że transport robi różnicę, mam jednak pytanie jak duża jest to różnica przy zewnętrznym DACku ?

Czy jeżeli weźmiemy jako transport DVD i tani CD da się to odczuć w sposób znaczący ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu kolejny raz słyszę że jest niedobór plików a dla mnie nadmiar, nie daję rady tego wszystkiego słuchać . Moim zdaniem zdecydowana większość płyt które wyszły w róznej postaci na gęsto jest na bardzo dobrym lub dobrym poziomie - jest to zwykle najbardziej wartościowa muzyka jaka mi odpowiada, Płyt SACD są tysiące i można z nich zrobić flaki, DVD-Audio tez wyszło bardzo dużo - w sklepach ich nie ma ale można pobrać od kogoś kto chce się podzielić, stron z plikami jest dużo wystarczy poszukać. Płytami które teraz wychodzą IMHO nie warto sobie zawracac głowy ze wzgledu na watpliwą wartość artystyczną poza nielicznymi wyjatkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz. Nie wiem co dla ciebie znaczy wartość artystyczna.

Ja wiem źe wybór plików hires jest marny.

Kupuje dużo jazzu i muzy elektronicznej i tych tytułów na plikach prawie w ogóle

nie ma.

Ciągle wychodzą nowości na CD a na hires nie.

Na hires jest trochę staroci ale to mnie nie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat był już przerabiany, że transport robi różnicę, mam jednak pytanie jak duża jest to różnica przy zewnętrznym DACku ?

Czy jeżeli weźmiemy jako transport DVD i tani CD da się to odczuć w sposób znaczący ?

 

Mam CD Pioneer PD 6 , wzmacniacz Pioneer A 9 J , kupiłem takiego Daca :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Untitled-4.jpg

 

 

Po zakupie przyrównywałem bezpośrednio , po krótkim odsłuchu stwierdziłem , że bardzo znaczącej różnicy nie ma ( efektu Łał ), Dac jest trochę lepszy , jednak żeby obiektywnie stwierdzić to trzeba dłużej posłuchać .

Przez ten DAC nie pójdzie SCAD , chociaż w tym odtwarzaczu CD te SACD to jakaś lipa .

 

Czytałem dawno temu w czasopiśmie , że przy tanich plastikowych napędach ( plastikowa szuflada itd . ) niestabilnych , stosuje się jakiś system poprawy który ma na celu zniwelować " pracę niestabilnego napędu " , a system ten degraduje dźwięk , on ma swoją nazwę skrót , ze cztery litery . Natomiast stabilne napędy , aluminiowe , drogie , nie potrzebują tego systemu , lecz do nich nie włożysz nieoryginalnej płyty . CD . Bo i dlaczego by wkładać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic o tym nie wiem źeby lepsze odtwarzacze CD nie czytały płyt CD-R nagranych jako Audio.

 

, a to nie oto chodzi

, a byłem w Białymstoku na Starobojarskiej w salonie i był tam drogi odtwarzacz CD , szuflada aluminiowa , cena zabójcza , przyszedł gość na odsłuch kolumn , miał swoją płytę , nagraną przez siebie , no i odtwarzcz CD " zawieszał " się dwa razy , za każdym razem trzeba było wyłączać zasilanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Panowie coś się Wam stoczyła dyskusja! to może podsumowanie autora:

1. Ja mam już "strumieniowca" - naim nac n 172 xs to preamp z dac'iem i odtwarzczem stumieniowym (3 w 1). Więc dziękuję za poradę, faktycznie fajna sprawa. Osobiście moduł streamera na razie olewam, ale za to korzystam z wejścia na usb pendrive i słucham plików kupowanych w sklepach.

2. Uważam, że muzyki jest mnóstwo do downloadu. Słucham głównie ostatnio elektroniki (IDM, techno, awangarda, eksperymet różny itepe) oraz muzyki gitarowej/indie/folk/post folk/post rock/industrail. Kupuję w boomkat.com w formacie flac. Jest tego baaaaardzo dużo. Dla mnie argument, że muzyki mało jest śmieszny. Być może audiofile starej daty liczący na kolejne (tym razem high resowe) wydanie tej samej płyty jakiegoś starego zespołu z '70 mogą mieć problem. Ale ja słucham też nowej muzyki ;) I flacczki grają tak zaje&%$cie na naim'ie, że nie czuję potrzeby jakiś high res. Pościągałem nieco na testy różnych ze strony naim, czy jakiś audiopedofilskich labeli, ale nie spadły mi gacie. Tzn. porównywalnie z FLAC,.

3. Nie interesowało mnie porówanie wyjścia opytcznego z dvd z jego wyjściem audio. Interesowało mnie porównanie wyjścia optycznego z dvd puszczonego na wejście dac w naim'ie kontra wyjście audio z mojego cd naim'a. Nastąpił nokaut ze strony cd naim'a. Czy to kwestia samej kaszany w napędie dvd (kultowa MANTA!!!!), czy tego, że przetwornik w moim cdeku jest lepszy od tego PCM 1793 w preampie pozostaje już w sferze domysłów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki Flac które masz to zwykłe 16/44 czyli nie hires. Takich jest dużo ale kupowanie takich za 15 euro dla mnie jest bez sensu.

To taniej mam płytę CD, sam mogę sobie zripować, wiem co mam i w jakim stopniu bezstratnej kompresji mam to zrobione.

A jak plik się wysypie co się zdarza to zawsze mam CD i znów mogę zripować.

Problem z wyborem to problem z plikami Hires. Tych jest mało i marny wybór repertuarowy.

 

Kultowa Manta DVD nigdy nie była kultowa. Ponoć ktoś kiedyś nakręcił na forum ten temat ale nie znam szczegółów.

Dziś wiadomo że to słabiutki sprzęt i wiadomo że nie ma szans z CD Naima.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda do są pliki o jakości cd. ale mi to styka. i jest to kompromis między wielkością pliku i jakością.

uwielbiam szybkie kupowanie w sklepach on-line: klik klik i mam płytę do słuchania!

cdeki mi się nie mieszczą, nie mam zamiaru zawalać sobie domu bardziej.

 

ze sklepu mogę zawsze ściągać raz zakupione pliki więc jakoś specjalnie się nie boję straty plików.

 

ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale chciałem zobaczyć, czy mogę całkieć olać odtwarzacz cd i grać płyty z tego dvd.

 

Z kutowością manty to był żart, nawet nie wiem, czy coś się tu kiedyś pisało o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoracja, a czy mógłbyś spróbować podpiąć cyfrowo DVD do DACka, a potem Twój CD do tego samego DACka i porównać ?

Chodzi mi aby oba urządzenia porównać w roli samego transportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie mogę bo cd nie ma wyjścia cyfrowego...naim długo się opierał przed takim wyjściem. dopiero od paru lat mają swojego dac'a i pewnie mniej więcej od tej chwili zrobili wyjścia cyfrowe. i to też chyba tylko w wyższych modelach (cd5xs i cdx2).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy profanacja, już czytałem, że transport robi różnicę, ciekawi mnie jednak jak dużą.

Sam nie miałem się jeszcze okazji przekonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podłączanie manty za 100 do sprzętu za ponad 9kzl to chyba profanacja audiofilizmu :)

 

post #15:

Z kutowością manty to był żart, nawet nie wiem, czy coś się tu kiedyś pisało o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz zobaczyć transport CD który zmiecie większość odtwarzaczy cd do 300zł? to polecam Trudno dostepny model Philips 963SA, do tego SACD odtwarza na poziomie odtwarzaczy za sporroo więcej $$$

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o mante DVD. Jeśli mówimy o tanim Cd to sam wiem ze maja o niebo lepszy transport niz nie jedno DVD za ponad 2kzl.

Właśnie jednak pozostaje jedna rzecz, CD nie odpali plyty z MP3 czy innymi formatami które nas zalewają.

Sam należe do forum od prawie 10 lat i juz nie jedno czytalem i slyszalem, teraz gdy zajzalem i zobaczylem co sie dzieje np na rynku DAC to wlos mi sie zjezyl. Kiedys kupic dobry DAC to bylo cos bo zazwyczaj byly drogie jak ....... a po drugie bylo ich naprawde malo.

Teraz DAC jest wielkości pudełka po zapałkach ( no moze troche wiekszy ) i jest tego masa za przysłowiowe grosze. Jak popatrze na moja Thete to aż byłoby mi żal ja oddawać za pare zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawdą jest że tani odtwarzacz cd będzie lepszy od dobrego odtwarzacza dvd,dla przykładu jako transport i audio po analogu popularna yamaha CDX396 grała żałośnie w porównaniu do wyżej wymienionego odtwarzacz dvd,tym bardziej żadenodtwarzacz cd nie da (przynajmniej dlamnie" lepszej jakośći od płyty SACD,słuchałem tychg sony eesów itp datów w roli transportów,rega planet,też nie miał szans w starciu z tym dvd,

 

ja uważam ze kupowanie drogiego odtwarzacza cd jest obecnie nieopłacalne gdyż za 1000zł można już kupić całkiem niezły używany multiformatowiec sacd marantza,a stare złomy na tda1541 itp z wychlastanymi laserami na allegro to raczej nie dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opieram się na tym co miałem i co słuchałem,a miałem jak już mówiłem całkiem niezłe odtwarzacze cd,dla mnie SACD z Philips 963SA gra zdecydowanie lepiej od wiekszośći cd,co nie zmienia faktu ze inne otwarzacze dvd nie grają już tak dobże,chociażby samsyng hd745,który też posiadam,płyta cd nie moze być lepsza od sacd,lampa i HD600 pozwala precyzyjnie mi to określić

 

obecnie chę odtwarzacz dvd sony 9000 SACD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy płyta CD nie może być lepsza niż SACD to takie pewne nie jest.

Wielu ekspertów uważa źe standard SACD jest skopany i lepsze są CD w dobrych wydaniach XRCD, XRCD2, K2, SHM-CD itd.

Sam lubię i to i to ale wiem że są takie opinie dlatego teź w pewnym momencie przestano rozwijać SACD i miał umrzeć ale jakoś od lat nie umiera i wybór pozycji nie jest mały choć za duźy też nie jest.

 

Na tanich multiformatowych odtwarzaczach płyty SACD grają wyraźnie lepiej ale tylko dlatego źe sekcja CD jest w nich skopana.

Na bardzo dobrych playerach CD/SACD nie ma przewagi jednego standardu nad drugim.

Różnią się w brzmieniu ale niewiele i kwestią gustu jest co kto woli.

Oczywiście gdy porównamy dobre wydanie na SACD i nędzne na CD to wiadomo że SACD zagra lepiej ale tak samo odwrotnie

dobre wydanie CD zagra lepiej niź słabe SACD a jest też takich niemało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 36

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.