Skocz do zawartości
IGNORED

Klub oszustów giełdowych


dziemian

Rekomendowane odpowiedzi

Oszuści są po obu stronach.

Nie ja ale kilku znajomych spotkało się z oszustami po stronie kupujących. Nie będę podawał jak kupujący oszukują, bo to wątek ku przestrodze, a nie szkoleniowy dla mniej rozgarniętych oszustów.

 

Żelazna zasada jeśli chodzi o oszustwa (obowiązywała już w epoce jaskiniowej):

 

Jak chciwość zagłuszy Twój zdrowy rozsądek to już jesteś ofiarą oszusta

 

Nie ma okazji - nie ma idiotów wystawiających mercedesa w cenie malucha.

Każdy ma internet, google - nawet 70-latki świetnie serfują...

Bieda dosięgła też starą UE. Także i na Ebay trzeba już uważać...

 

Reasumując czujnym trzeba być i to nawet jak się sprzedaje....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem w miarę możliwości omijać PayU z daleka, jeśli już, to na terenie PL szybciej uzyskacie zwrot przez pozew sądowy i ewentualną egzekucję w razie konieczności.

W przypadku PayU mamy pewnosc ze pieniadze poszly do sprzedajcego. Ja kiedys komus przelalem przez przypadek 355zl (ktos sie podszyl pod sprzedajacego). Sprawa do dzis sie ciagnie. Teraz zaluje ze to wogole zglosilem na policje, bo ani kasy nie mam, a dodatkowo dostaje teraz pisma z sadu w Warszawie na stawiennictwo sie na rozprawie. Do wawy mam z 300km. Wiec nie dosc ze gosc mnie oskubal to teraz jeszcze panstwo Polskie bedzie mnie doic z pieniedzy za dojazdy, urlopy w pracy itp. Gdzie tu jakis sens jest wogole?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wawy mam z 300km. Wiec nie dosc ze gosc mnie oskubal to teraz jeszcze panstwo Polskie bedzie mnie doic z pieniedzy za dojazdy, urlopy w pracy itp. Gdzie tu jakis sens jest wogole?

Jeżeli masz wezwanie na rozprawę w charakterze świadka masz prawo żądać zwrotu kosztów dojazdu. Idziesz z biletem do sekretariatu danego wydziału i tam wszystko załatwiasz. Ponadto jeśli nie chcesz być obecny na rozprawach to zawsze możesz wcześniej złożyć wniosek o rozpoznanie jej bez twojej obecności, chyba że twoje dotychczasowe zeznania są niespójne, dowody są niekompletne lub niezbędne do jej właściwego rozpatrzenia. Tak samo jest z wynagrodzeniem, nic nie tracisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Ciekawostka.

 

Jeśli kupujecie coś czasami na allegro od grupy sprzedawców pod egidą DVDMAX.PL, czyli m.in. Kabarety, Draken, Draken 2, Greatest-Hits itd. oraz:

 

- nawet jeśli jesteście (bardzo) niezadowoleni ze współpracy (np. kupujecie jakąś płytę, a potem się okazuje, że ta płyta nie jest dostępna u dystrybutra, a potem zamawiacie inną w zamian i ta też nie jest dostępna, pomimo iż widnieje w asortmecie tego sprzedawcy, oraz dodatkowo cała sprawa trwa ok 30-45 dni lub dłużej);

 

- zamierzacie dalej kupować w DVDMAX.PL, czyli m.in. Kabarety, Draken, Draken 2, Greatest-Hits;

 

pod żadnym pozorem nie ważcie się i nie wystawiajcie neutralnych lub negatywnych komentarzy ww. sprzedającym.

 

Jeśli tak zrobicie zostaniecie wpisani z automatu na czarną listę, choć byście mieli w pełni rację.

 

Mi trafiła się dokładnie taka sytuacja. Kupiłem płyty, jedna płyta okazała się niedostępna, potem zamówiłem inną z asortymentu widocznego na stronie www., która też okazała się niedostępna. Udało się za 3 razem, ale że cała operacja i słaby kontakt trwała ponad miesiąc, więc wystawiłem uczciwego i zasadnego neutrala (tylko za tę 1 płytę). Potem się okazało, że DVDMAX.PL, czyli m.in. Kabarety, Draken, Draken 2, Greatest-Hits zablokowali mnie i nie mogę niczego u nich kupować.

 

Na pytanie o powód wpisania na czarną listę, po kilkukrotnym unikaniu odpowiedzi w końcu odpowiedzieli: "ponieważ wystawił Pan neutrala, nie ma Pan możliwości zakupu na naszych aukcjach" I śmieszno i straszno : ) Tak naprawdę jednak trochę żenujące podejście sprzedawcy i brak samokrytyki. DVDMAX.PL jak widać nie toleruje zasadnie niezadowolonych klientów w wyniku jego niekompetencji. Zatem, jeśli zostaliście w jakiś sposób wrobieni przez ww. sprzedawców, pamiętajcie, że o tym się nie wskazuje w negatywnych lub neutralnych komentarzach, pod rygorem kary wpisania na czarną listę : ) Przypomniały się czasy komuny, gdzie można (lub nawet trzeba) było pisać/mówić tylko pozytywy, ale nigdy (jawnie) krytykować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Bareja zawsze na czasie...

Osobiście nigdy nie miałem problemów z tym sprzedawcą, ale w świetle powyższych faktów dla samej zasady na pewno nigdy niczego już u nich nie kupię. Ktos, kto stosuje takie praktyki to nie jest handlowiec, tylko zwyczajny szantażysta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaluje ze to wogole zglosilem na policje, bo ani kasy nie mam, a dodatkowo dostaje teraz pisma z sadu w Warszawie na stawiennictwo sie na rozprawie. Do wawy mam z 300km.

 

Własnie dobrze. Trzeba takich nękać. A co do przesłuchań, to nie musisz jechać 300km. Jest coś takiego jak przesłuchanie w miejscu zamieszkania. Musisz tylko do prokuratury/sądu złożyć stosowne oświadczenie i prośbę o przesłuchanie przez sąd lub organ właściwy ze względu na miejsce Twojego zamieszkania. Unikniesz straty czasu i pieniędzy. Nawet jednak jak pojedziesz, to przysługuje zwrot kasy za dojazd, tylko musisz to zgłosić w sądzie w dniu czynności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jednak jak pojedziesz, to przysługuje zwrot kasy za dojazd, tylko musisz to zgłosić w sądzie w dniu czynności.

Najpóźniej nazajutrz... :) Oczywiście z załącznikiem dot. wysokości wynagrodzenia na dany dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem "przyjemność" korespondowania z allegro po kupnie uszkodzonego, niezgodnego towaru.

Dostałem poradę aby iśc na policje. tragedia.

i dobrze radził, tylko system trzeba mieć legalny, mój "byznesmen" siedzi już drugi rok, zorganizowałem mailową zbiórkę pokrzywdzonych i pozgłaszali,uzbierano mu ponad 50 transakcji po kilkaset zł, po prostu inkasował i nie wysyłał

gorzej ze stanami, dwa razy padłem po 400 dolków i nie były to żadne okazje, co z tego że userów wykasowali jak kasę wcięło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do przesłuchań, to nie musisz jechać 300km. Jest coś takiego jak przesłuchanie w miejscu zamieszkania. Musisz tylko do prokuratury/sądu złożyć stosowne oświadczenie i prośbę o przesłuchanie przez sąd lub organ właściwy ze względu na miejsce Twojego zamieszkania. Unikniesz straty czasu i pieniędzy.

Nie do końca. Wszystko OK, jeśli to przesłuchanie w charakterze świadka ma przeprowadzić policja lub prokuratura. Jeżeli sprawa jest już w sądzie na wokandzie i druga strona nie zgodzi się na takie przesłuchanie ( strona zakłada, że będzie miała na przykład pytania do świadka) - niestety trzeba dymać te przysłowiowe 300km

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W meandry już się nie wbijałem. Ale zaiste tak jest. Wychodziłem z założenia, że chodzi o pierwsze w sprawie przesłuchanie w char św. lub pokrzyw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest tu o jakichś drobnych przekrętach, a przecież niedawno mieliśmy do czynienia z tzw. Nigerian fraud na wielką skalę. W Warszawie dało się nabrać ponad 50,000 ludzi, i to w jednym miejscu i w tym samym czasie. Zamieszane były w to nawet wysoko postawione osoby oraz operator Stadionu Narodowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Uwaga na ofertę http://allegro.pl/technics-sl-1210-mk2-pierwszy-wlasciciel-igielka-i3776727572.html
Chciałem kupić ale zapłacić i odebrać na miejscu. Na prośbę o adres otrzymałem tylko miejscowość, na kolejną prośbę o nr telefonu otrzymałem nr holenderskiej komórki, gdzie włącza się skrzynka. Na kolejny mój email z wątpliwościami co do powyższego zapadła cisza... Profil użytkownika nowy i nie sprawdzony. Zalecam czujność. Nie twierdzę, że to oszust ale okoliczności mówią za siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wyborcza.biz/Waluty/1,111023,15099921,Banka_pekla__Kurs_Bitcoina_20_proc__dol__Winne_zawirowania.html#BoxBizTxt

Z trochę innej giełdy ale jak ktoś chce zostać oszukany to może inwestować w wirtualną walutę swego czasu mocno reklamowaną przy pomocy mediów , Czekałem kiedy lud wpłaci ile trzeba a ktoś wycofa kasę z zyskiem . Jedni robią małe wałki na allegro a inni na międzynarodowych walutowych oszustwach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dzisiaj zglosil sie do mnie na 99% oszust - oczywiscie po ogloszeniu na gielda hifi - gosc pisze z adresu [email protected] - oczywisice lamana angielszczyzna itd.
troche z nim pokoresponduje i przesle tego forumowego fucka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='leon28' timestamp='1386586540' post='3015482']
troche z nim pokoresponduje i przesle tego forumowego fucka ;-)
[/quote] Zasugeruj mu aby dalszą korespondencję kierował na maila : [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sittek' timestamp='1386631308' post='3016186']
Zasugeruj mu aby dalszą korespondencję kierował na maila : [email protected]
[/quote]
Słowo policja to nawet smoluchy z Kongo pewnie znają. Niech gość przez chwile ludzi się ze mnie ****** a pózniej będzie zonk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie sprzedaję wzmacniacz wydawało by się, że w dobrej cenie ale i tak znajda się tacy co napiszą jak w mailu do mnie:

Tzn. ze przesylka nie jest z Polski Widze ze to przekret jakich malo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

[quote name='Croowab' timestamp='1386713518' post='3017026']
Tak sobie sprzedaję wzmacniacz wydawało by się, że w dobrej cenie ale i tak znajda się tacy co napiszą jak w mailu do mnie:

Tzn. ze przesylka nie jest z Polski Widze ze to przekret jakich malo
[/quote]

To nie ja pisałem! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)
Ja rozumiem, że zakupy na allegro to loteria.
Ale niektórzy kupujący są "śmieszni" .

Co do ofert naciągaczy z giełdy to chyba nie ma na nich "siły".
Po prostu trzeba ich olewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosilem goscia o zdjecie sprzetu z aktualna gazeta ;-)
czy ten *** mysli, ze wszyscy sa tacy glupi jak on? dla zainteresowanych wklejam tresc maila, no po prostu nie wiem co odpisac temu balwanowi.

Thanks for your mail... Sorry i don't have camera to take some another pictures, don't know what my daughter did to my camera, i have been trying to fix it, but its not coming up, you don't need to worry about anything the Manley Neo-classic 300B preamp is in perfect condition. I will ship as soon as i receive payment, just let me know how much you are willing to offer including shipping to your doorstep. I understand what you said very well, but i can not do such thing to you be rest assured you don't have anything to worry about, i will ship as soon as i receive payment and forward you the shipping tracking number for clearance.

I have done several deal on the internet and never had bad one.. I am a citizen of Endland, Here is a Look at my feedback http://www.astromart.com/users/profile.asp?user_id=24715&tab=4

And also a good member of the Amateur Ham Radio club http://qrzcq.com/call/E2H25

I feel so bad .. I am a happily married man with two children.. on the website, you will see a picture of me. I cannot steal your money.. I feel bad and I promise to ship as soon as i receive payment.. I have a Facebook account. you can add me or you send me a friend request on Facebook so we can be friends as our business continue. My name on Facebook is Cyril Fulcher. so you can see who you are dealing with, thanks for your understanding and hope to hear from you soon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='leon28' timestamp='1386879487' post='3018714']
poprosilem goscia o zdjecie sprzetu z aktualna gazeta ;-)
czy ten *** mysli, ze wszyscy sa tacy glupi jak on?
[/quote] Poproś o konto, napisz, że jesteś zdecydowany, że już mu wysylasz, i jak tylko długo będziesz mógł, zwódź go, przedłużaj w czasie, dopytuj się o to czy kasa doszła i udawaj zdziwionego, że jeszcze jej na koncie nie ma. W ten sposób gnoja przyblokujesz i może uratujesz paru niewinnych......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sittek' timestamp='1386891334' post='3018919']
niewinnych......
[/quote]
naiwnych....

Wątpię aby go/ich to przyblokowało.
Niestety do póki nie zostanie ktoś oszukany, nie można takiej osobie nic udowodnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.