Skocz do zawartości
IGNORED

Specjlisty od akustyki szukam


lukag72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie mieszkam w Niemczech i będę zmieniał mieszkania. Chciałbym zacząć od stworzenia odpowiednich warunków do odsłuch sprzętu ,Czy ktoś zna może kogoś zajmującego się tą dzidziną.Za wskazówki z góry dziekuje.

 

Witam obecnie mieszkam w Niemczech i będę zmieniał mieszkania. Chciałbym zacząć od stworzenia odpowiednich warunków do odsłuch sprzętu ,Czy ktoś zna może kogoś zajmującego się tą dzidziną.Za wskazówki z góry dziekuje.

Chodzi mi o człowieka z Polski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś szukać tam na miejscu?

Wpierw i tak trzeba zrobić pomiary, potem projekty, wykonanie itd.

Ciągłe jeżdżenie do Niemiec to dodatkowe koszty.

A ile chcesz zainwestować w akustykę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wysłać więcej informacji, jakiś plan pomieszczenia? mogę rzucić na to okiem w wolnej chwili i coś naskrobać, żeby było merytorycznie też dla innych.

sn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomieszczenia, nie jestem w stanie obecnie określić dokładnych wymiarów, ponieważ mam kilka propozycji do rozważenia. najprawdopodobniej będzie to pokój o powieżchni od 16-22m2 w kształcie prostokąta, Więc zwyczajne bloki, co do aranżacji nie chcę podejmować sam decyzji.Po pierwsze chodzi mi o dokonanie pomiarów pomieszczenia i ewentualne sugestie dotyczące ustawienia mebli bo jakieś muszą być, chyba że wygospodaruje jeden pokój, tylko przystosowany do odsłuchu, ale nie wiem jakie będą możliwości.Dlaczego wolę kogoś z Polski , ano dlatego że będzie mi swobodniej rozmawiać i to dość wnikliwie. Potrzebuję osoby której gwarantuje przelot w dwie strony pokrywam koszta pobytu ,oraz gratyfikację po uzgodnieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 16m2 to raczej akustyki nie zrobisz.

W ogóle akustyka to wredna acz ciekawa nauka.

Niestety brutalna i bezwzględna.

Na 25m2 już coś można zrobić.

35-40m2 to jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 16m2 to raczej akustyki nie zrobisz.

W ogóle akustyka to wredna acz ciekawa nauka.

Niestety brutalna i bezwzględna.

Na 25m2 już coś można zrobić.

35-40m2 to jeszcze lepiej.

 

Masz jakieś uzasadnienie dla tej tez wyłączając twój prywatny osąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem "raczej" i to mój osąd wynikający z wielu pokoi jakie widziałem po adaptacjach i bez nich.

Coś tam można zrobić.Wiadomo. Ale na cuda bym nie liczył bo jak wstawi się ustroje do tak małego pokoju to pokój traci funkcje użytkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ,zaraz, mnie nie chodzi aby stworzyć filharmonię ,czy katedrę, w domu. To ma raczej być wmiarę neutralne pomieszczenie, Sly twoje uwagi są ciekawe ,jednak nie odpisałeś na zadane pytanie szukam człowieka który ,albo coś zrobi ,albo nie. A tak na marginesie wiele studii nagraniowych , posiada pomieszczenia około 12-20m2.I raczej chodzi mi właśnie o przysłowiową neutralność ,chciałby mieć możliwość ,sprawdzania różnego rodzju sprzętu w miarę neutralnym pomiszczeniu, bez przebarwień. U siebie w Polsce mam pokój 65m2 przystosowany dość dobrze,nie bardzo dobrze czy wzorcowo ,ale w miarę przyzwojcie, koszt około 35 tyś. Osoba która mi to robiła wyjechała z Europy .Dlatego szukam jak/wyżej za wszelkie namiary będę wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój traci funkcje użytkowe.

 

O i tutaj trafiamy w sedno bo ja uważam, że można zrobić bardzo dużo i to na bardzo dobrym poziomie. Ale o użyteczność takiego pomieszczenia już ciężko :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,jeszcze raz, pomiary,i neutralność. to ma ukazywać wszystkie plusy i minusy sprzętu przedewszystkim kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz Lukag że reżyserki w studiach nagrań nie mają za zadanie budowania super stereofonii i obrazowanis 3D.

Tam słucha się najczęściej w bliskim polu i często mono.

Poza tym tam czas pogłosu jest ustawiony na wyraźne słyszeniu głosu speakera a nie na przestrzenne

słuchanie muzyki.

Uważaj żeby tak nie zrobił ktoś u ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciśniesz i ciśniesz.Nie chciałem ci tego pisać ale skoro tak ciśniesz to znam najlepszego człowieka w Polsce,a

może i nie tylko w Polsce ale jest zawalony robotą, duże adaptacje, poważne pokoje audio(50-100m2) i nie tylko(Filharmonia) i nawet do niego nie dzwonie bo nie ma czasu na jazdy do Niemiec.

Podpytywałem ciebie o szczegóły żeby ocenić czy jest sens go pytać czy nie.

Jeśli masz w Polsce pokój 65m2 czego gratuluję i masz tam adaptację za 35tys jak napisałeś to teraz do pokoju małego

pewnie oczekujesz adaptacji za 10tys czy za 15tys.

Ten człowiek nie robi takich małych tematów z braku czasu i sensu bo robi poważne ustroje i są niestety kosztowne.

 

Jest kilka innych firm np Acousticity z W-wy ale czy będą chętni na pomiary w Niemczech to nie wiem.

Zapytaj ich.

 

Pozdrawiam

Sly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jakie proste, wystarczyło by zacząć od tego.Podobno najlepszą specjalistką od akustyki w Polsce jest kobieta,z pod jej skrzydeł wychodzili chociażby tacy fachowcy którzy realizowli projekt w Szanghaju. Dziękuję za sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz prawdziwego specjalisty prosimy o kontakt z nami. Nasza firma zajmuje się produkcją szeroko pojętych materiałów akustycznych, w tym pianek i izolacji akustycznych - na pewno będziemy w stanie kogoś polecić. Kontakt do nas znajdziesz w stopce.

 

Witam obecnie mieszkam w Niemczech i będę zmieniał mieszkania. Chciałbym zacząć od stworzenia odpowiednich warunków do odsłuch sprzętu ,Czy ktoś zna może kogoś zajmującego się tą dzidziną.Za wskazówki z góry dziekuje.

 

Chodzi mi o człowieka z Polski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem kolega KFlex chce polecić jakiegoś specjalistę bo chyba nie swoje produkty?

Te różne pianki nadają się do wyciszania kanałów wentylacyjnych czy hal produkcyjnych

ale nigdy do pokoi w których chcemy słuchać muzyki.

To nie ma nic wspólnego z adaptacją pokoi dla audiofilów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widzisz jakie proste, wystarczyło by zacząć od tego.Podobno najlepszą specjalistką od akustyki w Polsce jest kobieta,z pod jej skrzydeł wychodzili chociażby tacy fachowcy którzy realizowli projekt w Szanghaju. Dziękuję za sugestie.

 

Projekt w Szanghaju realizował mój znajomy i od żadnej kobiety nauk nie pobierał :)

Jak chcesz to mogę ci podać do niego numer, no chyba, że już kogoś znalazłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobieta znana ze swiata akustyki -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pamietam z nia wywiad w którym jasno powiedziała co mysli o obklejaczach gabką do izolacji cieplnej :) czy to ta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Kolegów, wydaje mi się, że mogę mieć coś wspólnego z podjętym tematem: Zajmuję się akustyką, znam dobrze tę Panią, o której mowa i robiłem projekt akustyki - w Szanghaju. Tyko czy chodzi o ten sam Szanghaj?

Jest przecież Szanghaj, Szanghaj – Zdrój, to przecież ja muszę pójść i poszukać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie wiem czy Pani Ewa Więckowska Kosmala jest najlepszym specjalistą od akustyki. Na pewno robi dużo projektów bardzo dużych obiektów i to co jest w portfolio w linku który podał cir to jedynie namiastka projektów akustycznych których jest głównym autorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Kolegów, wydaje mi się, że mogę mieć coś wspólnego z podjętym tematem: Zajmuję się akustyką, znam dobrze tę Panią, o której mowa i robiłem projekt akustyki - w Szanghaju. Tyko czy chodzi o ten sam Szanghaj?

Jest przecież Szanghaj, Szanghaj – Zdrój, to przecież ja muszę pójść i poszukać...

Witamy Audile - Łódź :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Projekt w Szanghaju realizował mój znajomy i od żadnej kobiety nauk nie pobierał :)

Jak chcesz to mogę ci podać do niego numer, no chyba, że już kogoś znalazłeś.

Bardzo chętnie skorzystam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na 16m2 to raczej akustyki nie zrobisz.

W ogóle akustyka to wredna acz ciekawa nauka.

Niestety brutalna i bezwzględna.

Na 25m2 już coś można zrobić.

35-40m2 to jeszcze lepiej.

 

Nie wiem, co rozumiesz przez „zrobienie akustyki”. Z moich doświadczeń wynika, że im mniejszy pokój, tym więcej wymaga uwagi. Duże pomieszczenia borykają się z innymi problemami. Nawet w 16m2 możesz osiągnąć znośną akustykę a przede wszystkim ograniczyć szkodliwe efekty. Nikt nie oczekuje „hektarów przestrzeni” ale można na pewno poprawić ogniskowanie, głębię, równowagę i plastyczność dźwięku. Dodatkowo zazwyczaj pokoje cechują się jakąś asymetrią i to też można poprawić. Ważne jest również zmniejszenia wrażenia „duszenia” się kolumn. Twoja rada jest trochę bez sensu, bo sugeruje, że jak masz „tylko” 16 m2, to daj sobie spokój, siądź i płacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie zrozumiałeś. Po 1-ustroje, te skuteczne są dość duże.Najczęściej 200-240cm wysokości, 30-50cm głębokości i 100-120cm szerokości.

Żeby było dobrze to muszą być za sprzętem, za miejscem odsłuchu, po bokach a w narożnikach bass trapy.

Jak chcesz takich "szaf" wstawić min 4 i 4 bass trapy do 16m2 to gratuluję bo ruszyć się nie będzie można.

Po 2- dobre, skuteczne ustroje tanie nie są. I czy taka inwestycja opłaci się przy pokoju 16m2 to już sam musisz wiedzieć.

Tak więc skoro moja rada jest bez sensu to zamów sobie taką adaptację i wstaw do 16m2. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyzujesz i przesadzasz. Mam pokój zagracony i 20 m2. Za pomocą raptem 7 ustroi (3 o wymiarach 120x60x12 cm, 4 o wymiarach 60x60x12 cm) osiągnąłem bardzo dobre rezultaty. Przy czym już zastosowanie tylko tych 3 większych wniosło bardzo dużą poprawę. Owszem, trzeba pomyśleć o basie, ale też nie na calego, tylko w odpowiednim miejscu pochlaniacze (może membranowe). Nie należy sobie odpuszczać. Między Najwspanialszą Na Świecie Adaptacją a uczynieniem pokoju znośnym do słuchania jest olbrzymie pole do popisu.

Efekty są na tyle dobre bez żadnych pomiarow, że zamierzam zagłebić się w temat i pobawić na serio. Jestem pewien, że rezultaty będą jeszcze lepsze bez wstawiania ustrojów o głebokości 50 cm.

Wypowiadasz kategoryczne sądy nie podparte ani praktyką ani nawet założeniami wstępnymi. Nie wiesz jaki sprzęt będzie miał kolega, nie wiesz co będzie z pozostałymi elementami wyposażenia, ale WIESZ z całą pewnością, CZEGO SIĘ NIE DA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.