Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy kontroler USB, czy to działa?


arczi87

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorz7 dziękuję Ci za poświęcenie i tak długi dobry wpis. W całości zgadzam się z tym co piszesz o wpływie zasilania i mas na zdolność odwzorowania rozdzielczości. Nie powiem że też tak myślałem, bo tak nie myślałem, bo się na tym nie znam (nie będę blefował). Wpływ zasilania cyfry w dac raczej intuicyjnie odbierałem jako ważny.

Czytając recenzję transportu Stello zwrócił uwagę taki fragment:

"Jestem właśnie po wymianie korespondencji – bardzo dla mnie ciekawej – z jednym z czytelników, który nieco inaczej niż ja podchodzi do sprawy transmisji cyfrowej. W skrócie – uważa, że poprawnie wykonany system odbiornika, z re-taktowaniem itp. potrafi poradzić sobie z każdym jitterem, bez względu na sposób przesyłu. Szanuję tę opinię, to solidna, inżynierska wiedza, ale mam kompletnie inne zdanie, a Stello dostarczyło mi kolejnych argumentów."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe, bo czy to może z Tobą gość się zgadał?

 

Niepokoi mnie natomiast tak duże powątpiewanie (nie tylko Twoje) w to co słychać. Trudno po 20 latach nie potrafić ocenić dźwięku. Mi też się zdarzało spotkać ludzi mało doświadczonych, którzy ulegają sugestii i takich którzy nie potrafią jednoznacznie ocenić tego co słychać. No ale po 20 latach to trzebaby być imbecylem żeby nie nauczyć się jak samemu coś sprawdzić bez podjarania się itp.

Nie jedno testowałem. Sprawdziłem również czy bloki aluminiowe stabilizując mechanicznie dysk SSD wywołują słyszalną zmianę jak zapewnia PPA czy nie. Ale nie śmiem napisać o wyniku, jest na progu słyszalności, więc jest tak duża niepewność że nie będę niczego pisał. Skoro o czymś piszę to wiem o czym.

A zmierzam do tego że dzięki koledze odbyło się porównanie do transportu Stello CDT100 i bynajmniej różnica była drastyczna.

Parę słów transport Stello kosztował 3kzł i jest rasowym transportem CD, słynie z głębokiego nieco ciemnego charakteru brzmienia. Porównany został pd SPDIF oczywiście do sygnału SPDIF po konwerterze USB/spdif Audio GD dvi-V3 poprawionym o precyzyjny zegar. Kolega nie znał dźwięku mojego systemu i na przekór temu zacząłem granie od Stello. Chwila wystarczyła i zbladłem ze zdziwienia. Stello zgrał bardzo ociężale ze zwalistym ciągle obecnym basem, grało daleko i smutno. Tak sobie pomyślałem że kolega musi mi współczuć że takie audio mam w domu :-) Powiedział: Nie chcę Cię martwić ale tak wolnego grania to w życiu nie słyszałem. Dosłownie się snuło, nie miało ani rytmu, ani melodii. Były jakieś podejścia z innym dac-em, który zagrał z lepszą dynamiką (lepszy), ale wciąż nie wycisnął muzyki z nagrania.

Potem przełączenie na komputer z PPA USB. Zagrało oczywiście, bo wiem kolega również stwierdził ze teraz gra, co go bardzo dziwi, bo zna Stello jako transport rytmiczny i dynamiczny i że nie rozumie tego co się dzieje. Potem jeszcze próbne odpalenie JPlay (trial), stwierdził że naprawdę niezły ten JPlay, wystarczyło mu 15 sekund do oceny (ja potrzebuję więcej).

Przełączenie usb z PPA na usb z płyty głównej już nie robiłem, nie chciałem męczyć kolegi. Wynik itak jest oczywisty tym bardziej że PPA USB jest bardziej słyszalny od JPlay.

Nie twierdzę że wynik eksperymentu coś udowodnił, wprost przeciwnie, pojawiło się więcej zapytań i niejasności. Z jednej strony mógłbym powiedzieć że PC dosłownie rozjechał Stello, ale z innej to jest nieprawdopodobne. Obstawiałem że 3 kzł za transport to wysoka poprzeczka i że komputer będzie oscylował wokół jakości Stello. Na tyle mnie to zadziwia że będę poszukiwał wyjaśnienia, jeszcze jakiś eksperymentów.

Tylko czy to jeszcze Was interesuje?

Z pewnych źródeł wiem że Ci którzy znają się transportach PC uznają za oczywiste że to droga do najlepszego transportu, a nie tylko najtańszego. Pytam się więc czy mam jeszcze opisywać wyniki drążenia tematu, czy wolicie uznać to za bajki? Bo ja nie mam interesu, tylko wydaje się to być ciekawe.

 

- ten sam kabel spdif

- Stello podłączone wprost do dac, a komputer z usb na konwerter DI-V3 i po nim do dac-a.

 

Jaka jest różnica po odłączeniu konwertera DI-V3 i puszczeniu na daca tylko sygnału z karty PPA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Nie spodoba to sie Rambo, Bum1234 i innym gluchym ale coz...

Doszla do mnie Ppa USB V2 i niestety... Poprawia brzmienie i to calkiem wyraznie. Jak ktos ma przyzwoity system i bardzo dobry zasilacz, nawet ATX (u mnie beQuiet) to tylko polecac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta Pupa v2 gra lepiej bez jplay czy tylko w komplecie.? Kabel usb musi być jakiś lepszy czy od drukarki tez moze byc ? Ludzie piszą że V2 duzo slabsza od V3 i V4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodoba to sie Rambo, Bum1234 i innym gluchym ale coz...

Doszla do mnie Ppa USB V2 i niestety... Poprawia brzmienie i to calkiem wyraznie. Jak ktos ma przyzwoity system i bardzo dobry zasilacz, nawet ATX (u mnie beQuiet) to tylko polecac.

Na jakiej podstawie twierdzisz że brzmienie się poprawiło?

Zakładając że je są słyszalne zmiany to poprawa jest subiektywną oceną tak jak to że bardziej podoba się komuś vinyl od cd.

A patrząc na to jak zmodyfikowana jest ta karta można mieć sporę wątpliwości co do poprawności jej działania.

Kolejna sprawa to spektakularne opisy jej zbawiennego działania też dają wiele do myślenia.

Dlatego nasuwa się pytanie czy aby na pewno to co słychać to poprawa a nie przypadkiem degradacja dźwięku, która komuś może się podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dlatego nasuwa się pytanie czy aby na pewno to co słychać to poprawa a nie przypadkiem degradacja dźwięku, która komuś może się podobać.

 

Krucjata trwa. Teraz arcykapłan kwestionuje zdrowy rozsądek słyszących to co nikt nie powinien słyszeć. Bo tak mówi prawo=rozsądek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że je są słyszalne zmiany to poprawa jest subiektywną oceną tak jak to że bardziej podoba się komuś vinyl od cd.

 

Czasem tak. Nie w tym wypadku. Wyobraz sobie ze glos Katie Melua jest bardziej rzeczywisty, slychac kazdy detal jej glosu a wokal pochodzi z glebi sceny muzycznej bardziej oczywistej dla uszu. Scena jest budowana nie na zasadzie "raczej z. Tamtad spiewa" tylko "dokladnie z tamtad spiewa i z tej odleglosci". Wiecej aspektow szczegolnie sceny sie poprawilo ale duzo by pisac. Najlepiej to posluchac. To naprawde nie problem pozyczyc za kaucja. Warunek tylko taki ze musisz miec wystarczajaco dobry sprzet oraz pokoj. Inaczej lipa. Ja gram na sluchawkach. Tutaj watpliwosci brak a nie jeden na kolumnach u siebie powie ze roznicy brak. To pewne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej to posluchac.

 

Dokładnie. Ale widocznie niektórych na to nie stać. Za to pieprzenie głupot na forum jest za darmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak. Nie w tym wypadku. Wyobraz sobie ze glos Katie Melua jest bardziej rzeczywisty, slychac kazdy detal jej glosu a wokal pochodzi z glebi sceny muzycznej bardziej oczywistej dla uszu. Scena jest budowana nie na zasadzie "raczej z. Tamtad spiewa" tylko "dokladnie z tamtad spiewa i z tej odleglosci". Wiecej aspektow szczegolnie sceny sie poprawilo ale duzo by pisac. Najlepiej to posluchac. To naprawde nie problem pozyczyc za kaucja. Warunek tylko taki ze musisz miec wystarczajaco dobry sprzet oraz pokoj. Inaczej lipa. Ja gram na sluchawkach. Tutaj watpliwosci brak a nie jeden na kolumnach u siebie powie ze roznicy brak. To pewne.

 

Podłączałeś może swój DAC do karty USB, nieprzerabianej, bez doklejanego zegarka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam dlaczego toleruje się trolla na forum ?

Bez oświeconego Przemysława byłoby normalnie. Jak na forum dla pasjonatów. Tak strach coś napisać bo zaraz pojawi się jeden z drugim, którzy w kulturalnych słowach powiedzą żeś wariat bo słyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o dyskusje bez docinków personalnych. Macie fajny temat a siebie w nim uszanować nie potraficie.

 

To i ja spytam dlaczego niepotrzebne wpisy-docinki nie są usuwane? Jest jakis powod dla ktorego nic nie wnoszacy taki wpis pozostaje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikel porównywałeś tą kartę z normalnym wyjściem usb i asynchronicznym konwerterem?

Jeśli tak to to napisz z jakim.

Nie twierdzę że różnic nie ma po zastosowaniu karty. Kwestionuje tylko sens stosowania tego typu wynalazków gdy na rynku jest sporo dobrych konwerterów asynchronicznych które załatwiają problem przesyłu po usb znacznie lepiej. Ta karta w przypadku twojego dac może coś dawać ale moim zdaniem nie tędy droga do dobrego pc audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
@Mikel porównywałeś tą kartę z normalnym wyjściem usb

 

A z czym miałby mikel porównywać jak nie z normalnym USB ?

 

Jak DAC ma wejście USB to po co bawić się w asynchroniczny konwerter USB/SPDIF ? To krok w tył.

Z moich doświadczeń wynika, że zwykły konwerter USB/SPDIF nie daje takiego efektu jak karta USB. Co innego gdy jest wyposażony w izolację galwaniczną.

 

Ta karta w przypadku twojego dac może coś dawać ale moim zdaniem nie tędy droga do dobrego pc audio.

 

Oczywiście nie jest to droga do budżetowego PC Audio, które niektórzy koledzy preferują.

Ale jak ktoś ma większe ambicje karta USB to podstawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak DAC ma wejście USB to po co bawić się w asynchroniczny konwerter USB/SPDIF ? To krok w tył.

Bo konwerter w dac kolegi Miakela jest to stary typ konwertera z przesyłem synchronicznym.

Z moich doświadczeń wynika, że zwykły konwerter USB/SPDIF nie daje takiego efektu jak karta USB. Co innego gdy jest wyposażony w izolację galwaniczną.

A jak ten efekt został zmierzony? Chodzi oczywiście o obiektywny pomiar.

Ale jak ktoś ma większe ambicje karta USB to podstawa.

Jeśli ktoś ma większe ambicje to inwestuje w lepszy dac i w nosie ma kartę usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś ma większe ambicje to inwestuje w lepszy dac i w nosie ma kartę usb.

 

A po co skoro można zainwestować znacznie mniej w transport. Lepszy DAC zagra lepiej ze słabym transportem, fakt. Ale DAC z ESS9018 na pokładzie z dobrym transportem zagra tak jak DAC za powiedzmy 15.000 zł. No mogą być minimalne różnice w budowie przestrzeni słyszalne na dobrych high-endowych kolumnach.

Po co płacić za audio voodoo ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co skoro można zainwestować znacznie mniej w transport. Lepszy DAC zagra lepiej ze słabym transportem, fakt. Ale DAC z ESS9018 na pokładzie z dobrym transportem zagra tak jak DAC za powiedzmy 15.000 zł. No mogą być minimalne różnice w budowie przestrzeni słyszalne na dobrych high-endowych kolumnach.

Po co płacić za audio voodoo ? ;-)

Cały czas mówimy o tym samym lepszy transport dobry dac i pc audio mamy z głowy. Tylko jedna sprawa dla mnie transport to konwerter usb-spdif/i2s a komputer to tylko magazyn/serwer danych i jeśli dac i transport jest przyzwoicie zrobiony to komputer nie ma problemu pod warunkiem że przesyła sygnał BP.

Od jakiegoś czasu na przekór hiendowym firmom komputer przestał mieć znaczenie z czego tylko się cieszyć.

Chociaż jeden klocek mniej wpływający na dźwięk. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko teoria.

W praktyce transport/napęd ma wpływ na dźwięk.

 

Za Elberothem:

 

John Swenson napisał fajne wyjaśnienie zasad działania Regena i USB recivera w przetworniku jako takiego. Bardzo ciekawe informacje.

 

"What I have been finding in looking at DACs etc with USB inputs is that there is what I am calling "packet noise". This is bursts of noise caused by the USB receiver processing the packets of data. This noise shows up on both power and ground planes. Since the rate of packets is 8KHz there are strong components of this noise in the audio band. This noise can cause jitter in both clock oscillators, reclocking flops, and DAC chips. It can also go directly into noise on the output of DAC chips.

 

The question everybody asks then is: well what about the DACs that have full isolation between the USB system and reclocking on the DAC side? Unfortunately this noise likes to make it through even this. Exactly how this works is complicated, I have written about this in the Audiostream articles. And bits and pieces in other posts recently. The upshot is that neither galvanic isolation nor reclocking completely get rid of it. They help attenuate it some, but don't get rid of it.

 

This packet noise consists of two parts: noise from the USB protocol engine and from the USB PHY. The protocol engine noise does not depend on the input signal quality, just the data, so its impact is always going to be the same no matter what is done with the input. The PHY is the part that actually connects to the electrical signals on the bus, ITS contribution to packet noise IS dependent on the quality of the input signal. This is the part the REGEN targets.

 

A high speed USB signal runs at 480 mega bits per second, which is fairly high. Different cables and connectors can significantly degrade the "Signal Integrity" (SI). SI consists of the rise/fall times of the signal, noise on the signal and jitter of the edges. Increases in any or all of these can decrease the SI. The decrease in SI can be so large that it becomes difficult for the PHY to determine the actual bits. Thus the PHY contains several methods used to pre-process the analog signals in order to make it easier to determine the bits. Modern high speed serial interfaces work at all because of these techniques that have been developed over the years.

 

When the SI is very good, the PHY can turn off the pre-processing steps and easily determine the bits. As the SI degrades the PHY turns on different parts of the pre-processing as needed. Each of these steps takes a fair amount of power to operate, thus creating noise on the power and ground planes. The more processing the PHY needs to use to determine the bits, the more noise is generated. Thus part of the packet noise is directly related to the signal integrity of the incoming signal. The higher the SI, the lower the noise.

 

It is very important here to realize this is noise that is GENERATED inside the DAC by its own operation, it is NOT noise on the USB bus that is somehow getting into the DAC as is commonly thought.

 

The REGEN uses a common USB hub chip to create a new USB stream. I'm calling this a regeneration not just a reclocking. Because it uses clean power and a low jitter clock the output of the HUB has low noise and low jitter. By making sure the impedances are good and the REGEN is as close as possible to the DAC the rise/fall times have very small degradation.

 

The result is that the PHY in the DAC doesn't have to use any of its pre-processing arsenal so the packet noise is as low as it is going to get. Note: it does not get rid of the packet noise altogether, it is just as low as it can be.

 

The hub chip inside the REGEN has its own PHYs, which themselves generate packet noise on ITS power and ground planes. I have worked hard to minimize this noise, but it is still there. The result is that the REGEN itself is also sensitive to the SI of the signal fed to it, which is why USB cables on its input still make a difference.

 

I hope that is all clear. It is about as short as I can make it.

 

John S."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zwykły marketingowy bełkot dla naiwnych.

Zaklinanie rzeczywistości i zabawki dla ludzi, którzy to łykną, nic innego po Tobie Pio nie można się spodziewać.

Czemu nie napisałeś że ta zabawka kończy pracować na 24/96. Przecież bez wyższych częstotliwości i DSD z tego co wypisujesz po wątkach, nie ma dobrego grania z PC ;)

Chowaj się dalej za plecami Elba ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko teoria.

W praktyce transport/napęd ma wpływ na dźwięk.

Jak już bawisz się w analogie do CD Playerów to gdzie ten napęd w pc i gdzie transport czyli coś co wysyła sygnał zrozumiały dla dac?

Co do teorii i praktyki podaj obiektywny test w którym słyszący mogą wykazać się tym że rozróżniają "transport/napęd".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czemu nie napisałeś że ta zabawka kończy pracować na 24/96.

 

A skąd ta informacja ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wszyscy się mylą ... tylko Przemysław i rambo54 wiedzą lepiej, że USB REGEN to audio voodoo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sobie poczytajcie cały wątek do którego dałem linka. Czegoś się nauczycie.

 

W instrukcji jest napisane, że jest USB 2.0 compliant.

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd rambo54. Twoje manipulacje na nic się nie zdadzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie linka do forum gdzie ludzie podłaczają to coś, i piszą że nirvana i że kupią jeszcze jeden i wepna w tor by zwiększyć działanie

 

Super :)

 

Dobrze że mamy Ciebie Pio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszysy, tylko Ci którzy produkują takie posty i publikują je na naszym forum jako wyrocznie, i reszta żyjąca z wprowadzania ludzi w pole, za pomocą audio voodoo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, którzy używają Uptone USB Regen są zachwyceni pozytywnym wpływem na dźwięk.

Czy Ci ludzie chcą wyprowadzić kogoś w pole ? Mają jakiś zysk z upowszechniania rzekomego audio voodoo ?

 

U nas w Polsce chyba tylko Elb ma to urządzenie. Stąd link do zagranicznego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, którzy używają Uptone USB Regen są zachwyceni pozytywnym wpływem na dźwięk.

Czy Ci ludzie chcą wyprowadzić kogoś w pole ? Mają jakiś zysk z upowszechniania rzekomego audio voodoo ?

Nie od dziś wiadomo komu zależy by zwykły komputer był postrzegany jako szmelc nadający się co najwyżej do grania ale bez modyfikacji do audio nawet nie powinien być brany pod uwagę.

Rzeczywistość jest jednak inna i choćby nie wiem jak straszono tym komputerem to jakoś nikt nie udowodnił że którykolwiek z voodoo gadżetów wprowadzał słyszalne zmiany.

Znajdą się ludzie którzy słyszą takie ustrojstwa ale jakoś nikt nie pokwapił się by w prosty sposób zweryfikować co jest złudzeniem a co rzeczywistą zmianą.

O czymś to świadczy. A o czym tego każdy średnio inteligentny człowiek się bez problemu domyśli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
O czymś to świadczy. A o czym tego każdy średnio inteligentny człowiek się bez problemu domyśli.

 

Tak jak testy ABX udowadniają, że zwykły amplituner gra jak Mark Levinson za 20.000$ ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak testy ABX udowadniają, że zwykły amplituner gra jak Mark Levinson za 20.000$ ;-)

Ja nie mówię tu o testach abx tylko o podstawowych pomiarach np. takich które czarno na białym pokazują co daje ta czy inna modyfikacja. Niestety wrażenia słuchowe są mało obiektywne i dla potwierdzenia zachodzących zjawisk niewystarczające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mówią zwolennicy testów ABX - w końcu nie da się rozróżnić urządzeń to po co przepłacać ?

 

Niestety pomiary nie mówią dlaczego jedno urządzenie gra lepiej od drugiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.